Šta je novo?

Android - general Q&A (FAQ u prvom postu)

Pff.
Kao da to njih košta milione jbt, likovi sa xda sklepaju full romove sa najnovijim androidom za 5 dana, i to radi obično samo jedan čovek.
Dobro, OEM-i to treba da urade bolje i da testiraju više, ali nemoj da se lažemo da je to sad ne znam ni ja šta..

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Evo ga Verge u svom napadu lupetanja. Do god Google ne kaže da ne smeju da upropaste jezgro OS ako hoće da imaju Google servise i Google ne krene da odvoji FW od OS kao Microsoft. I dalje će se ponavljati ovo isto. Umesto što nas zamajavaju sa OEM rangiranjem. Sahraniće sami sebe, sada je neprihvatljivo. Niti je Google dobar za svoje uređaje dve godine najviše. A ljudi kukaju što je Microsoft posle decenije ukinuo podršku za XP.

Google mora da bude zadužen za OS update sa njihovih servera direktno bez operatera da se mešaju. I update do god može hardver da podrži. OEM je zadužen za firmware (drajvere) kako je na PC-u već dve decenije. Topla voda već postoji.

http://www.theverge.com/2016/5/27/1...t=chorus&utm_medium=social&utm_source=twitter
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da verujem da bi ljudi platili update.

0aabfd7a0422ef4c416f66a46e260203.jpg


Daš 600 eura i das još 100e za update. Još ako to usvoje biće haos. Platiš telefon 600e i svake godine uplatis po 100e Samsungu ili bilo čiji telefon uzmeš za novi update.

Sent from my m2 note
 
Evo ga Verge u svom napadu lupetanja. Do god Google ne kaže da ne smeju da upropaste jezgro OS ako hoće da imaju Google servise i Google ne krene da odvoji FW od OS kao Microsoft. I dalje će se ponavljati ovo isto. Umesto što nas zamajavaju sa OEM rangiranjem. Sahraniće sami sebe, sada je neprihvatljivo. Niti je Google dobar za svoje uređaje dve godine najviše. A ljudi kukaju što je Microsoft posle decenije ukinuo podršku za XP.

Google mora da bude zadužen za OS update sa njihovih servera direktno bez operatera da se mešaju. I update do god može hardver da podrži. OEM je zadužen za firmware (drajvere) kako je na PC-u već dve decenije. Topla voda već postoji.

http://www.theverge.com/2016/5/27/1...t=chorus&utm_medium=social&utm_source=twitter

I koliko podrska treba da traje? OEM-i i FW, koliko dugo da update-uju drajvere ? :)

Oni moraju na vreme da izbace te drajvere i sve blob/binary fajlove kad Google pusti veci update. Treba ih naterati, a sistem je open source.
 
Ma ne mora fw stalno da se menja. Jedino ako mnogo menjaju driver model. Microsoft je standardizovao to na PC-u, isti drajver model koristi i mobilni. A Google tu izigrava mi ne možemo isto, mogu nego su jajare.
Stave to u uslove za Google servise.
 
Ma nema podrške, još će namestiti da se plati [emoji23]

Znači kad kupiš telefon, dobiješ najnoviji Android u tom trenutku, npr sad si na MM ako kupiš telefon, dobiješ sledeći update za džabe, svaki sledeći se plaća [emoji60]

Sent from my m2 note
 
A onda posle neko priča o Microsoft-u nešto loše što naplaćuje upgrade. Sad ga pljuju što daje besplatno.
To da plaćamo upgrade je nebuloza veka. OS koji je pun reklama i donosi milijarde Google-u, još mi da im platimo privilegiju update-a.
 
Ma nema podrške, još će namestiti da se plati [emoji23]

Znači kad kupiš telefon, dobiješ najnoviji Android u tom trenutku, npr sad si na MM ako kupiš telefon, dobiješ sledeći update za džabe, svaki sledeći se plaća [emoji60]

Sent from my m2 note
Lol, i eto jedno goodbay androidu ;-)

Btw podrska za svaki fon treba biti 24meseci, za flaghip 36 i svi srecni.
 
Ne. Do god je sposoban hardver. Naročito ne stavljanje u klase.
 
Pa ne može baš ni tako, to su već koristili svi OEM-i, fazon taj i taj telefon više neće dobijati nove apdejtove jer im je hardver slab.
Slažem se da 2 godine treba da bude minimum, s tim da se to odnosi na datum izlaska androida, a ne datum kada ga OEM isporuči.

Mogu oni to da srede očigledno, ali neće.



Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Pa kako ne mogu, ako je CyanogenMod pravio potpuno funkcionalan KK za telefone koji zvanicno nisu dobili noviju verziju OS od JB, onda je sve jasno. Nece gospoda da plati, nego samo da uzima.
 
Upravo to, mogu da srede ali nece, zbog profita. Vecina ljudi uzima nove telefone bas zbog novijeg softvera, iako i telefoni od pre dve, tri godine hardverski mogu da podrze danasnji softver.
 
Meni su najjači ljudi koji posle opravdanog kukanja na softver i podršku kupe novu verziju telefona istog proizvođača :D
To baš oni i hoće i na ovaj način se samo proizvođači nagrađuju...
Bilo je par ljudi u note 4 temi koji su posle katastrofalnog iskustva sa samsung softverom kupili note 5 :D

I što bi sad tu nešto samsung menjao kada okreni obrni imaju korist, a sa dužom podrškom dobijaju samo troškove i pad prodaje !
Treba podići svest korisnika - teško će to ići :)
 
Poslednja izmena:
Pa tu je Sljamsung sampion, pa svi ostali ;-) tako da zna se koje oeme "posebno" treba bojkotovati.
 
Pa ne može baš ni tako, to su već koristili svi OEM-i, fazon taj i taj telefon više neće dobijati nove apdejtove jer im je hardver slab.
Slažem se da 2 godine treba da bude minimum, s tim da se to odnosi na datum izlaska androida, a ne datum kada ga OEM isporuči.

Mogu oni to da srede očigledno, ali neće.



Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Naravno da može. Stalno gledate pogrešno OEM ne treba ništa da se pita. Postoje hardverski zahtevi za Android, ako ispunjava radi. Kao što je na PC-u. Ne kaže tebi npr. Asus za laptop da li dve godine možeš da imaš nov OS ili ne.
 
Aha, to je već druga priča.
Tako bi trebalo da bude, šteta samo što nikad neće izgleda..

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Evo ga Verge u svom napadu lupetanja. Do god Google ne kaže da ne smeju da upropaste jezgro OS ako hoće da imaju Google servise i Google ne krene da odvoji FW od OS kao Microsoft. I dalje će se ponavljati ovo isto. Umesto što nas zamajavaju sa OEM rangiranjem. Sahraniće sami sebe, sada je neprihvatljivo. Niti je Google dobar za svoje uređaje dve godine najviše. A ljudi kukaju što je Microsoft posle decenije ukinuo podršku za XP.

Google mora da bude zadužen za OS update sa njihovih servera direktno bez operatera da se mešaju. I update do god može hardver da podrži. OEM je zadužen za firmware (drajvere) kako je na PC-u već dve decenije. Topla voda već postoji.

http://www.theverge.com/2016/5/27/1...t=chorus&utm_medium=social&utm_source=twitter
A gde je u toj priči custom UI koji OEMi furaju?
 
Google napravi set API za skinovanje koji neće niti da zalaze, niti da remeti jezgro OS. I još bolje opciju za stock. Ništa više nego napredan theme engine koji bi mogao da menjaš ako ti se ne sviđa. Što bi možda i pomoglo prodaju kad preskočiš telefon samo zato što ti se ne sviđa šta su napravili.
 
Dark super ideja, ali ako to do sada nismo videli, kada ce biti? Sem toga, nije samo skin u pitanju, ima tu jos dosta stvari koje oem ubaci, kako bi telefon bio "zanimljiviji" korisnku, ja bi se smorio kada bi koristio Nexus, iskreno light modifikacije su cool ;-)
 
Ma sve može da se reši kroz API, a drugo neka kod ubace direktno u Android source ako je neka dobra stvar. Što inače periodično i rade. Nismo videli do sad, zato što nemaju razlog da urade. Sede na lovorikama, što je otprilike scenario koji se odigrao milion puta i obično je praćen time što neko drugi ugrozi dominantnu poziciju. Što sada Microsoft može da uradi kad ispoliraju Win 10 Mobile (što je kompletno nov OS nije nadogradnja na Win 8, zato je s toliko problema kao i prvi Android), i kad krenu da gađaju high-end segment, gde su uostalom i sve pare.
 
Problem je što ne menjaju samo UI nego zalaze duboko u sistem sa doradama i to donosi i dobro ali ipak više lošeg.
 
Skinovanje je lako rešiti... šta sa olovkama, krivim ekranima koji po obodu ispisuju informacije, dual kamerama, itd?
Google to ne može da reši kroz FW, jer realno nemaju pojma šta će proizvođači da naprave.
Nexus je praktično referentni hw za sledeću generaciju i uređaji bazirani na takvoj platformi sa sličnim hw karakteristikama bi mogli da se naprave kao fw + skin.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
^to su opet flagship modeli, koji vec imaju produzenu SW podrsku. Retko koji telefon srednje klase ima nesto hardverski specificno, o nizim kategorijama da ne govorimo.
 
Ljudi, jel postoji rešenje za GPS problem kod Androida 5.1? Imam GSmart Classic, i sa prethodnom verzijom 4.xx, je navigacija radila kako treba. Sad uhvati satelite veoma brzo, pa izgubi lock, i sve tako u krug. Probao sam reset, razne programe sa marketa i one koji traže root i one koji ne. Ne znam više šta da mu radim, a stari OS nisam sačuvao.
 
I sinhronizacija sata i razni GPS nešto alati, pa i ovaj koji si napisao. Jednostavno, pozicija se nađe veoma brzo, onda počinje žurka... Ima lock, pa nema i tako u krug. Nema veze koji je navigacioni program pokrenut, svuda je isto.
 
Malo pre mi se drugar požalio na isto ponašanje posle nadogradnje Androida na S4. Izgleda da je Google, nešto za****. Pitanje je, ima li rešenja? :(
 
Ima, da se isključi.
Samo Google može da sredi, ne znam samo šta čekaju

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Eeee, tel mi, osim za komunikaciju, najviše služi za navigaciju. Ako to ne radi, nemam potrebu za smart telefonom :(. Javlja mi se da to neće nikad da reše :(
 
Kakve veze sinhronizacija ima sa navigacijom?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno