Šta je novo?

Android - general Q&A (FAQ u prvom postu)

Sinoć sam našao u BBS temi. Mislio sam na servise koji neće ometati push notifikacije, u tom smislu bezbedno. Hvala. Međutim, ništa nisam uradio, ne mogu da ga root-ujem (iako ljudi pisali da su uspeli). Još jedno pitanje, šta je bolje po bateriju, da uključim ili isključim fast dormancy (to mogu u tajnom meniju)? Navodno Telenor podržava fast dormancy...
 
Isto kao što svima preporučujem windows phone. Zadovoljni oni, meni mirna glava. :)
Iz mog društva nekoliko njih je kupilo Win phone, iako sam ih ja odgovarao od toga. Sad sami sebe proklinju što me nisu poslušali :)
 
Ja koga god znam uzeo je zato što se ne razume ili zato što je bio "1 dinar" :)
 
Sinoć sam našao u BBS temi. Mislio sam na servise koji neće ometati push notifikacije, u tom smislu bezbedno. Hvala. Međutim, ništa nisam uradio, ne mogu da ga root-ujem (iako ljudi pisali da su uspeli). Još jedno pitanje, šta je bolje po bateriju, da uključim ili isključim fast dormancy (to mogu u tajnom meniju)? Navodno Telenor podržava fast dormancy...
Ako podrzava onda ostavi, ja na mts-u drzim iskljuceno jer ne podrzava, i imam wakelockove kad mi je ukljucen.
 
Iz mog društva nekoliko njih je kupilo Win phone, iako sam ih ja odgovarao od toga. Sad sami sebe proklinju što me nisu poslušali :)

Kod mene apsolutno suprotno.
Od programera do keva, očeva.

Žale se samo oni kojima su matori modeli, pa su baterije oslabile, ili klinke koje nemaju dovoljno igrica na win phone.

Za mene lično, platforma nije dovoljno zrela.
 
Како ја на HTC-u да угасим? Нмг нађем који ми је код за тај мену.
 
Moze i bez koda da se iskljuci ali zahteva root. Treba da se izmene podaci iz fajla fd_custm_conf.txt koji se nalazi u system/etc/fast-dormancy

Default vrednosti su fdmDisabledForMCC 0
fdmDisabledForMNC 0

Za mts mrezu umesto 0 staviti za MCC 220 a za MNC 03

P.s. Ovo je za Xperia telefone, ne znam da li je isto i da li radi na ostalim.
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi da je kod svih tako, ja sam pisao o tajnom meniju jer nisam uspeo da ga root-ujem :)
 
Pojavljuju mi se u imeniku kontakti koje sam već obrisao iz imenika telefona ... Kako da ih obrišem "za stalno"?
 
Možeš da u podešavanjima imenika staviš da prikazuje samo kontakte sa jednog naloga, onog koji koristiš, verovatno google.
 
To back up his point, he lists dozens of new features that are coming to Marshmallow that should have Android users excited. Here they are:

• Now on Tap
• Permissions Management
• SD Cards can be “merged” with internal storage
• Android Pay
• Native fingerprint authentication
• Automatic app data backups
• App Links (you’re going to see less of those “what do you want to open this in?” prompts)
• Doze and App Standby
• Multi Window(currently hidden, uncertain future)
• Theming support(currently hidden, uncertain future)
• Dark theme(removed, uncertain future)
• Customisable Quick Toggles along with other UI tweaking
• Visual Voicemail Support
• Redesign of the Clock Widget and Music Identification Widget
• New “Memory” Section in Settings(it was there before, but hidden)
• Support for deleting screenshots directly through the notification centre after they’ve been taken
• Landscape mode available for the Google Now Launcher(feature will likely be backported to older versions of Android)
• New app and widget drawer with scroll bar support and vertical scrolling
• Built-In File Manager receives a bump in functionality
• Native tap to wake support
• Ability to disable “heads up” or “peeking” notifications
• Native 4K output support
• Stricter APK validation
• MIDI support
• USB Type C support
• New boot animation
• Introduction of a “voice interaction” API to allow better interaction with voice actions in apps
• Toggling battery saver by voice
• Ability to undo and redo text changes with bluetooth keyboard shortcuts
• Multi-selection to merge, delete or share has been added in the contacts application
• Faster text selection along with a floating toolbar for text actions
• Default apps UI
• Direct share can allow you directly share stuff with contacts through the share menu
• Much more granular app info
• Native bluetooth stylus support
• Split-screen keyboard
• Mobile radio active bug will be fixed
• Better do not disturb along with repeat caller exceptions
• Bluetooth scanning to improve location accuracy
• Native flashlight API
• Easier access to Multi volume controls(ringer, media, alarm)
• Smoother volume scrubbing

Novine u Marshmallow verziji :)
 
Ovaj doze me najvise zanima kako ce se pokazati, ostalo manje-vise vec vidjeno u custom romovima. :)
 
Шта ти је то? Ја једва чекам због овог да SD спојиш са интерном меморијом.
 
Doze: If a user unplugs a device and leaves it stationary, with its screen off, for a period of time, the device goes into Doze mode, where it attempts to keep the system in a sleep state. In this mode, devices periodically resume normal operations for brief periods of time so that app syncing can occur and the system can perform any pending operations.
Doze i app standby treba da poboljsaju bateriju znacajno.
 
Biće to sve odlično :)
Android nezadrživo napreduje!
Sa kitkat sistemom je sazreo, ovo sada su finese, šminka i dodatne mogućnosti...
 
^^ Eh, tako su pričali i za project Volta na lizaljki...
Videćemo u praksi kako bude.
Volta nije uspela jer je bila proizvoljna. I niko od developera je nije koristio, pa je Google rekao, ok sada je obavezna. Ako vam app ne radi, moraćete da je update-ujete.
 
Doze i app standby treba da poboljsaju bateriju znacajno.

Pa to mozes sa svakim battery saver-om da uradis. Pogasis sync u njemu i u odredjeno vreme da se pali net i eto to je to. Ne vidim da je to neki breakthrough
 
Jeste breakthrough, ne radi to kao battery saver.
Te aplikacije su uglavnom djubre, nije resenje gasenje neta.
 
Pa ne gasi samo net, gasi i aplikaciju (ubija je). Barem ja to tako vidim. No dobro videcemo kako će raditi. Da li će biti kašnjenja WhatsApp-a, Vibera, Gmail-a itd.
 
Na Preview radi super. Ne moze da se poredi sa bateri sejverima ili greenify. Kada prodje odredjeni vreme nekoriscenja telefona, Doze se aktivira i gasi aplikacije koje se ne koriste. To ne utice na notifikacije tako da sve stize kako treba, a ne kao greenify koju iskljucuje sve zivo pa nista ne vidis dok ne udjes u aplikaciju. I radi posao kako treba, baterija se jedva trosi.
 
Ја једва чекам због овог да SD спојиш са интерном меморијом.
Meni je čudno da to nisu već ubacili. Mada, s obzirom na to koliko je Google "osakatio" SD kartice u v4 i v5, mislio sam da će potpuno izbaciti podršku za SD u v6 ;)
 
Trenutno stanje u Americi :)

os.png
 
Skontao sam da mi ne dolaze Push notifikacije za GMail, a ukljucen je sync. Sve je oznaceno sto treba, ali dzaba. LP 5.1.1
 
Hvala tebra ali rijesio sam problem izgleda. Izgleda ono prvo sto treba uraditi kad nesto nije u redu je Clear Data & Cache od aplikacije.

Svakako tu app ne mogu instalisati nije kompatibilna sa mojim telom.
 
Nazad
Vrh Dno