Šta je novo?

Android - general Q&A (FAQ u prvom postu)

Video sam, konačno da opravdaju cene... Sad svi da isprate sa 64/128GB za flagship.
 
Prso mi je ekran na telefonu tako da je sve zamuljano, ništa se ne raspoznaje.
Neću da ga popravljam, hoću da obrišem sve podatke.
Kako i šta da radim? :)
Power dugme + volume pa factory data reset.
Edit.
Ah ekran prso. Probaj da izguglaš. Sigurno nisi prvi.:-

Evo ga jedno rešenje na koje sam naleteo na netu na brzinu. Ne znam da li radi ali malo zvuči naučno fantastično iskreno.

If you log into Google play on the PC/ Laptop, select your device from device manager, you can factory reset your phone, I had the same issue with my phone I had issue with screen, you will hear the phone vibrate a few times once this task has been completed.

its google dot com then /android/devicemanager

Hope this helps

Thanks

Saif
 
Poslednja izmena:
Video sam, konačno da opravdaju cene... Sad svi da isprate sa 64/128GB za flagship.

^nema sanse, pa mnogi su tek sada presli na 32Gb za osnovne verzije pa ce sada 32/64Gb forsirati bar jedno godinu dana. U svakom slucaju respect za LG ali cisto sumnjam da ce to tako brzo pokrenuti ostale da predju na 64/128Gb verzije. Imale su i neke Nokie jos pre ''100 godina'' 64Gb+ verzije a evo nas u 2015. sa S6Active npr, flagshipom od 650e+ koji nema prosirenje a od 32Gb na raspolaganju ostaje jedva 24Gb. Apple izbacio 6s sa 16Gb bez prosirenja a i taj telefon snima 4k, o ceni nema potrebe da pisem.

Da ne pominjem sto su mnogi proizvodjaci tek sada skapirali da je sve ispod 32Gb za flagship sramota (znali su oni to i ranije naravno ali se stedi + moguci dilovi sa proizvodjacima mem. kartica ;))
 
Poslednja izmena:
Naročito kad izostave i sam microSD slot. Pri tome ne znam šta misle kad ubacuju 4K snimanje.
 
Šta je sa mobile data bugom na androidu 5.1.1?
Kod mene nije postojao na Xperiji Z1c na 5.0.2.

Mislim na to da kada su uključeni i wifi i mobilni net pa se izadje iz dometa wifi mreže mobilni net ne startuje (bez šaltanja po airplane modu ili 2g/3g mreži).

Koliko vidim na netu google je uzrok.
Ali ne nalazim dosledne potvrde da li se pojavljuje kod svih telefona svih proizvodjača i da li je vezan za sve podverzije 5+ androida.

Uključio sam toggle dns check allowed i u apn postavio APN protocol na ipv4/ipv6 potom restartovao telefon i za sada se ne pojavljuje problem.

Vaša iskustva?
Imate li ovaj bug i na kojoj verziji androida/kom telefonu?
 
Mozda mi se svega par puta desilo na Nexusu 5 i to kad koristim 3g.

Kada je LTE upaljen nijednom mi se nije desavalo.
 
I meni se to javlja na custom romu 5.1.1 samo kad koristim mobilni net. I google je svestan tog problema, navodno marshmallow ce ispraviti taj bug, medjutim ima fix na xda zahteva xposed, kod nekih korisnika radi kod nekih ne.
 
Misliš na xposed radio active bug/drain fix?
Zar nisu razdvojeni problemi u pitanju?

Mislim na to da kada su uključeni i wifi i mobilni net pa se izadje iz dometa wifi mreže mobilni net ne startuje (bez šaltanja po airplane modu ili 2g/3g mreži).
 
Da da u pravu si, ja sam se prebacio na taj drugi problem.

A taj problem sa mobilnim netom mi se javlja po random principu :) nekad se i po izlasku iz wifi zone data internet normalno startuje. Ono sto sam primetio je da kada se wifi manuelno iskljuci pre izlaska iz zone, tada se mobilni net uvek startuje. Takav slucaj je kod mene.
 
Meni se nijednom nije desio od kako sam prešao u telenor.
To je trebalo da bude do samog Androida, ali očigledno nije samo to.
 
Мени се то дешавало када је мобилни сигнал слаб или га нема. Такође само на мтс-у, на теленору нисам имао проблема. Дешавало се на 5.0.2, а и на 4.4.
 
Za sve one koji hoce duzi kabl za punjenje ali da ne gubi na brzini punjenja sa duzinom...
http://forums.whirlpool.net.au/archive/2261628

Naisao na ovaj forum i kazu da zaista ovi kablovi od 2 i 3 metra brze pune telefon.
The point of difference between these and most of the cables on eBay is that the 1m is 24AWG and the 2m and 3m cables are 26AWG meaning they don't lose power over their distance so they charge devices quicker, and carry data well.

Edit: 24AWG je kvalitetniji od 26AWG. Dakle samo traziti kabl koji je 24AWG i punice punom brzinom sa duzinom do 3 metra.
 
Poslednja izmena:
Hvala na informaciji :)
Ja sam pre pola godine uzeo onaj neki sareni kabl od 2m. Sporo puni ali tih 2m je veoma prakticno.
Iako mi ne smeta sto sporo puni jer je na punjacu samo kad spavam ipak sam mislio da narucim i neki kvalitetniji te duzine.
 
Nema na čemu.
I meni je trebalo, raspitivao se i ovde mi rekli da je nemoguće da brzo puni sa 2 metra kabla. A ovaj to radi i sa 3. :)

Ima na AU ebay-u jedan prodavac, od koga su svi uzimali i ja ću odatl3 naručiti. On je jedini, a ima još neki brend na P ali su skuplji. Ima link do njega u temi koju sam okačio.
 
Skinuo sam neku apk sa neta, da li je za proveru njene verodostojnosti (tj. da neko nije dodatno cackao po njoj) dovoljno uporediti MD5 hash sa originalnim?
 
E hvala. Nema aplikacije na PS, ali imam MD5.
 
Nema na čemu.
I meni je trebalo, raspitivao se i ovde mi rekli da je nemoguće da brzo puni sa 2 metra kabla. A ovaj to radi i sa 3. :)

Ima na AU ebay-u jedan prodavac, od koga su svi uzimali i ja ću odatl3 naručiti. On je jedini, a ima još neki brend na P ali su skuplji. Ima link do njega u temi koju sam okačio.
Ако будеш наручивао можеш ли један за мене да наручиш? Па ћу ја одкупити од тебе? :D
 
Ako je tačno, zajebaće Sony prvu generaciju Z serije.
 
Naravno da ne treba to da urade ali iskreno ja sam se iznenadio kad je prva Z serija dobila i 5.1.1 za koji kazu da radi odlicno. To je oko 30 meseci podrske (kada se racuna kada je izbacen apdejt a ne kada se pojavio 5.1.1 android).

Nego cudi me da Note-a 3 nema na listi? Kao ni Z1 compact-a dok se Z1 nalazi (mozda misle na oba telefona).

Ako Samsung/Sony ne izbace 6.0 za Note 3/Z1 compact zesce su kulovcine.
 
Samsung me ne čudi, Z1 svakako podrazumeva Compact, isti hardver.
 
^ to ce se tek videti, mene ne bi cudilo da iskuliraju Z1 compact jer umeju da ispadnu ment.oli.

Ali Samsung ako preskoci Note 3.. to je jos veca bruka, kako ono rekose, to je Samsungov pravi flagship? Uz S800 i 3Gb rama 6.0 mora da klizi samo ako to Samsung hoce (i zna), isto vazi i za Z1c/sony.
 
Poslednja izmena:
Sto se tice samsunga da se pitali oni i note 5 ne bi ga updejtovali, nece note 3 da dobije android 6 isto note 4 dobice ga i bice posledni updejt za njega kao sto je sada note 3 5.0 posledni za njega
 
Nadam se da će Z1 ipak dobiti 6icu. Neka bude za pola godine ali samo da bude.
 
[YOUTUBE]rv99v06nJP4[/YOUTUBE]

Ogledao video, uverio se u ta epska ''poboljsanja'' i.. mislim da cu ostati na 5.1.1 :d
 
Nazad
Vrh Dno