Šta je novo?

Android - general Q&A (FAQ u prvom postu)

A imas sesticu sada da koristis? Ne vidim zasto ne bi koristio kada sony izbaci apdejt.
 
6.0 je po meni ozbiljniji os od 5.1.( iako je ispeglana verzija 5.1) Jedini problem su apk i lenji devovi :)
 
Pa i nisu 'epska' poboljsanja, 6.0 je samo ispeglan 5.1, sto je super.

Btw, bolje da su ovo izbacili kao 5.2, jer nije ipak toliki prelaz da idu na 6.0 :)
 
Ne sumnjam da radi malo bolje i da su ispravili neke greske ali me nervira sto su promenili skrolovanje i sto ima vise bele boje u UI a od prednosti koje donosi sumnjam da cu imati bilo kakve koristi u realnom radu. I onda se svodi na to da ce me u sustini samo nervirati te promene. Sad kakav ce biti apdejt sa fabrickim skinom.. nemam pojma naravno, mozda i predjem na 6.0 ako sve bude ok.
 
pa mobilni os i treba da bude to. ne treba da izmišljaju toplu vodu, već dodatno ga poboljšavaju.
što se mene tiče, sama činjenica da ima per app permisije i čuvanja podešavanja aplikacija u cloudu, dovoljna je da ga nazovu android 10.
 
pa mobilni os i treba da bude to. ne treba da izmišljaju toplu vodu, već dodatno ga poboljšavaju.
što se mene tiče, sama činjenica da ima per app permisije i čuvanja podešavanja aplikacija u cloudu, dovoljna je da ga nazovu android 10.
Da, konačno su ih ubacili.
Unapređenja ima dovoljno, ostaje još da se vidi da li će biti i bagova.
Ja sam zadovoljan za sada.
 
Meni je 6 mnogo zanimljiviji od 5ice.
Sve u svemu Z1 ga ne dobija tako da krastavac.
 
Uradio sam veoma prljav flash. [emoji85]
Ništa wipe, nisam se ni potrudio da ga unroot. Za sada sve deluje da radi (iznenađujuće, jer sam bio spreman na to da se neće ni upaliti).

Za sada smara SwiftKey sa umanjenim fontom i kao da mi se čini poljem gde treba kliknuti, iako sama tastatura nije manja.
 
Android 6.0 je za sada odličan. Probao sam ranije preview verzije, a od danas koristim i finalnu verziju. Uneli su poboljšanja na pravim mestima i super su selektivne permisije, prikaz koliko koja aplikacija troši bateriju (u mAh), prosečno zauzeće RAM memorije za svaku aplikaciju posebno, itd.

Tu je i mogućnost izmene quick toggle-ova, kao i uključivanje procentualnog prikaza baterije (preko system tuner podešavanja). To većina ovde zna, ali eto da pomenem.

Doze ću tek videti kakav je, pošto nisam ispuštao telefon iz ruku ovog popodneva.

Sinhronizacija podešavanja aplikacija i sistema je odlična (povukao je automatski podešavanja za Google tastaturu, melodije zvona, itd.).

Now On Tap funkcioniše dobro i zanimljiv je. Deluje da će biti koristan i u svakodnevnom korišćenju telefona.

Sve u svemu, ja nemam nikakve zamerke na Android 6.0 Marshmallow. Iako na prvi pogled deluje kao manji update, ipak zaslužuje "6.0".
 
Slazem se sa svime iznad, jedino nisam now on tap osposobio za sada da i to isprobam.

Doze je itekako primjetan u koriscenju.
 
Koliko sam citao moras da namestis jezik na usa da bi ti to radilo.
 
Pozdrav društvo, imam Samsung Core Prime G360 star 3 meseca, zadovoljan sam njime jer sam baš prosečan korisnik i sve što mi treba od telefona on mi pruža maksimalno. Bio sam zadovoljan njegovom osnovnom verzijom androida 4.4 kit kat, ali juče mi ponudio telefon sam upgrade i ja naivno prihvatim. Sada imam neku Lolipop 5.0.2 verziju i nikako nisam zadovoljan, želim da se vratim na staru 4.4 verziju ali mi treba jednostavno i brzo rešenje za to. Ja se unapred izvinjavam ako je ovo bila neka ranija tema :) Unapred vam hvala na odgovorima.
 
Unapređenja u najnovijoj verziji v6.0 Android Marshmallow



Na novim nexus telefonima to radi i izgleda još bolje :)
 
store.png


Play Store nov dizajn - https://www.apkmirror.com/apk/googl...ogle-play-store-5-10-29-android-apk-download/
 
Poslednja izmena:
Stim što mi nećemo videti taj novi dizajn.
Ovo skroz desno je početni ekran kada ti se otvori play store u "root-u", a nama uvek ide na apps.
I sam update aplikacije neće doneti novi update, jer se to pušta server-side.
 
Pa ovaj treci je isto u root-u? Tako meni otvara. Ne otvara mi nikad apps.
 
Теби онда није наш ps. Мени такође иде директ у апс. Овај трећи је сада тренутно употреби и није доступан у Србији. Онда када су нам пустили music на дан или два и нама је био овакав трећи, оде music оде и овај дизајн..
 
Dobih na poslu između ostalog testiranje (funkcionalnost, interfejs, bagovi..) Android i iOS aplikacija. :D Boga mi ako se bude držao nivo kritika sa foruma, neće oni daleko odmaći :D Šta uradi bench od čo'jeka. :eyebrows:
 
Poslednja izmena:
Verge je pobedio sam sebe, ovi su kao FOX i CNN news

A feature I wish Google had taken from iOS: split-screen apps
 
Poslednja izmena:
Ljudi potrebna mi je pomoć. Juče me zove drugarica, kaže da joj se same pojavljuju neke reklame i xxx aplikacije. To sam video na kineskoj kopiji. Ali ovo je Alcatel, bez root pristupa. Deinstalirao sam te aplikacije i sve što mi je sumnjivo (hola launcher i cm gluposti) ali ponovo se dešava. Probala je hard reset i ponovo. Nije mi jasno gde su se u sistem ubacile kada nije root-ovan. Neki predlog pre nego što preostane servis? Danas ću ući u safe mod i ponovo pogledati spisak aplikacija...
 
Nazad
Vrh Dno