Šta je novo?

Android - general Q&A (FAQ u prvom postu)

Postoji. Moraces da uposlis prstice i google.

Pre je bio program da skines na pc, ulogujes se preko tvog account-a, pa kopiras adresu aplikacije i onda pejstujes tamo u program i on odradi download.


Edit:
Kad pre coni? :d Vrzmalo mi se nesto po glavi, a mrzelo me da trazim.
 
Poslednja izmena:
Ima i ekstenzija za Chrome koja skida APK.
 
Ekstenzija malo više traži podataka no što bi trebalo-ovo stvarno radi posao-hvala još jednom :)
 
Kako da namestim da tastatura bude uspravna kad se kuca tekst (1-abc,2-def...)? Kao na dumb telefonima.
Imam Sony m2 sa xperia tastaturom, i nigde nema portrait opcija (drugar mi je poslao screenshot sa z3 i on ima),a ubeđen sam da je pre 2 nedelje bilo jer sam tad uspeo da namestim. Probao sam i Google keyboard ali ne mogu da nadjem
 
^ dok si u sms npr - padajuci meni/select input method/xperia keyboard/configure.. tako bi trebalo, i onda ces naci u daljim podesavanjima.
 
Rešeno, problem je bio u xperia tastaturi, update je tek uveo tu opciju tako da sad radi sve dobro
 
Vazda zajebu stvar sa ovim Google Play Servisima (SystemUpdate Wakelock), a ja vazda retard updateujem sa APKMirrora, iako vidim da nije ukljuceno u Gapps. :) Toliko su izbloatovali Google Services da je to strasno, vidim neki Google Fits se nakacio u Syncronizaciji, to do sada nije bilo. :zgran: Idem onom logikom, novije ko fol bolje, a jeste djavola.
 
Poslednja izmena:
I ja ****** preko apkmirora skinuo i instalirao. Baterija ne moze pola dana da izdrzi. Sve sam vratio na osnovne verzije. Nikad vise apkmirror.
 
Kakve to veze ima sa apkmirror?
I meni se desio drain od tog novog play servicesa.
 
Jer su tu verzije aplikacije koja nisu na Play store-u. Trcim pred rudu sa apdejtom.
 
^ Pa nema to veze sto nisu trenutno na playstore-u, bice uskoro ne brini, svi korisnici dobijaju automatski update. :) Znaci (opet) nas ceka drain od google servisa. :-/
 
I ja sam potrcao. Fino naglaseno u temi PA Gapps da ce samo zvanicne verzije biti ukljucene u paket, i vrlo je moguce da je ono neki prewiew ili leak. Vec drugi put se kopam sa istim problemom i pravim sebi posao bespotrebno trcanjem. Sto je najgore ne mozes izbrisati update kao ranije, niti ga moze PA gapps pregaziti. Tako mi i treba. :)
 
^ Pa nema to veze sto nisu trenutno na playstore-u, bice uskoro ne brini, svi korisnici dobijaju automatski update. :) Znaci (opet) nas ceka drain od google servisa. :-/
Moguce da su to neke beta ili test verzije, nikad se ne zna. Uglavnom bateriju mi je pojelo neverovatno brzo.
 
Skini disable services aplikaciju i ukljuci sistem apdejt services, i neces imati drain
 
Pao je jedan preventivni factory reset, cisto da me nauci pameti za ubuduce, da ne trcim pred rudu. :smackbum:
 
problem je u tome sto se desi da play services konstantno pokusava da trazi apdejt, i zato telefon ne ide u sleep. Uradite ono sto sam napisao i sa tim novim ps necete imati peoblema.

Ovo drugo crveno treba ukljuciti i sve je ok

275abab2672857f32433bd98cf7c06cd.jpg
 
Poslednja izmena:
Uvek se zna.
Lepo piše da li je Alpha, beta ili stable. Mada se ne sećam da sam viđao non stable play services.
Ne znam ja sta sam skinuo tacno, tako da ne znam jel stable, alpha,beta, gama.
I mape sam nove bio skinuo, i to sam vratio nazad. Baterija je opet OK.
@telep hvala, sad cu opet da vratim i odradim tako.
 
Poslednja izmena:
problem je u tome sto se desi da play services konstantno pokusava da trazi apdejt, i zato telefon ne ide u sleep. Uradite ono sto sam napisao i sa tim novim ps necete imati peoblema.

Ovo drugo crveno treba ukljuciti i sve je ok
Do sledeceg restarta. Smara stalno to podesavati. Bolje skinuti kvacicu sa 'keep awake' u privacy guardu i miran si stalno.
 
Postoji li neki nacin ili neki app da se sakriju updati koje ne zelim da instaliram? Npr jedna aplikacija koju koristim je nakon update postala dosta losija i nisam povukao update ali kada god udjem na market ta aplikacija i dalje stoji u update listi
 
Skineš apk i potpišeš ga pa instaliraš van marketa. Prelistaj tapatalk temu, tamo je objašnjen postupak.
 
Ima titanium backup tu opciju (detach from market), radi do sledeceg restarta
 
U vezi Google Play Services, poslednji update (zvaničan) je dosta velik i izjeo mi je ionako malu internu memoriju. Da li mogu svi podaci iz aplikacije bezbedno da se uklone, a da ostane samo čista aplikacija koja bi se ponovo nadogradila novim (manjim) update-om?
 
Naravno :) najpopularnija aplikacija od početka androida. Root je majka :)
 
132239824bac044e72ce5c442fdc8e06.jpg

Može neko da mi objasni zašto mi piše ovo g kada sam na wirelessu?
 
Vjerovatno na nekim romovima je to feature, cisto da se zna na kojem si tipu mreze, u ovom slucaju GPRS nemas cak ni EDGE signala :D
 
9ef1ae0d0013db6efad2a44e5b0d0cbe.jpg

Posle par minuta vratilo se na normalno a kad isključim wireless imam h opušteno. Koliko kontam kada za trenutak ne radi wireless onda sam telefon primeti i prebaci se na data.

U pitanju je obična 5.0.2 verzija nije neki custom rom.
 
Nazad
Vrh Dno