Šta je novo?

Sony xperia U

@DrMr, nisi punio uopste bateriju izmedju? Nesto tu ne stima ;)
 
@alfaunits
nisam punio bateriju,propraticu malo bolje ovih dana bateriju pa cu okaciti fotke. do sada nisam obracao paznju na ove detalje o potrosnji :)
@ljubanve
kod mene 5412 dok sam bio na GB,sada na ICS 5635
 
@alfaunits
nisam punio bateriju,propraticu malo bolje ovih dana bateriju pa cu okaciti fotke. do sada nisam obracao paznju na ove detalje o potrosnji :)
@ljubanve
kod mene 5412 dok sam bio na GB,sada na ICS 5635

Pogledaj malo bolje dali si punio batetiju. Posto ako si phone skinuo sa punjaca a batetija nije bila napunjena na iznad 95% (valjda je 95 ili je mozda 100% nebitno) onda se nisu resetovali timeri za bateriju.
Edit: i fali ti jos jedan screenshot: onaj gde se vidi koliko je wifi bio upaljen i kakav je bio mobilni signal i dali je telefon bio punjen u medjuvremenu.

Ovaj screen:
y7yraju9.jpg
 
Poslednja izmena:
I mene je ovo nerviralo i sredio sam System Tuner-om. Naime, podesio sam da su Keypad, Dialer, Contacts i Messaging "Excluded" i tada se nikako ne brisu iz RAM-a, niti se gase pozadinski. Jedino ako se restartuje telefon moze da se saceka malkice vise, ali nista slicno tipicnih 3-6s koliko im je trebalo ponekad.

Kazi mi samo kako ovo da namestim posto me dialer i kontakti nerviraju na Note-u sto im treba 3 sekunde nek se upale ako nisu u cache-u.
 
Screenshot_2012-11-28-11-39-32.png
Sinoc dok sam prebacivao slike se dopunio sa 49 na 68. Skinuo sam ga ujutro sa punjaca kad sam krenuo na posao. Na poslu nemam wifi pa sam koristio 2g mrezu za internet. Moguce da mi se nisu resetovali timeri jer i meni ovo djeluje mnogo.
Kao sto rekoh istestirat cu ga jos ovih dana malo bolje pa cu vam javit utiske :)
 
Kazi mi samo kako ovo da namestim posto me dialer i kontakti nerviraju na Note-u sto im treba 3 sekunde nek se upale ako nisu u cache-u.

Pardon... System Panel Lite (bese davvno :)) treba.
Kada udjes u SPL, izaberes proces koji zelis da ostane stalno u memoriji, i kazes Exclude. Razlikuje se na GB i na ICS mozda koji su procesi, ali ja sam sledece selektovao da bude Excluded:
- Contacts
- SIM Contacts (razlicito je na svakom telefonu, na SX seriji je com.sonyericson.simcontacts)
- Messaging
Nazalost, Keypad je sistemski proces i ne moze dodatno da bude excluded, ali prva dva odrade posao.

Messaging ne bih predlozio da drzite Excluded ako imate previse poruka zapisanih:)
 
Ma stock aplikacije su da ne kazem sta. ExDialer ima opciju da otvori stock dialer kod propustenog poziva ako nekom znaci, bas da bi obrisao te notifikacije koje ostaju. Chompsms je recimo tri puta brzi od stock messaging aplikacije i odlicno resenje ako vam ne treba thread lock kao kod go sms-a.

Ja otkad sam probao cm9 ne pada mi na pamet da se vratim na stock. Ubacicu nocas screenshotove kad iscuri baterija, mislim da se dobro drzi.

Btw, sad smo konacno kompletirali kolekciju. Imamo cm, aosp, aokp, paranoid, miui, svi poznatiji romovi su tu. Jos samo da se ispeglaju i da dobijemo mozda neki bolji kernel i puna kapa.
 
Pogledajte prilog 101324
Sinoc dok sam prebacivao slike se dopunio sa 49 na 68. Skinuo sam ga ujutro sa punjaca kad sam krenuo na posao. Na poslu nemam wifi pa sam koristio 2g mrezu za internet. Moguce da mi se nisu resetovali timeri jer i meni ovo djeluje mnogo.
Kao sto rekoh istestirat cu ga jos ovih dana malo bolje pa cu vam javit utiske :)

Ako si ga ujutro skinuo sa punjaca onda su se timeri preko noci resetovali posto se sigurno phone napunio 100%
Problem predstavlja ono punjenje sa 49 na 68% to je 19%. 19% kojih si dva puta koristio. To bi onda otrilike znacilo da bi na ss trebalo da imas jos 30% baterije ali i to mi deluje previse sa 6 sati ekrana. Po ovome bi znacilo da mozes jos da uzvuces nekih 2.5h ekrana sto je previse za ukupno vreme od 1 dana i 4 sata od kako si phone skinuo sa punjaca.
 
Poslednja izmena:
Nisi me shvatio to punjenje od 19% je bilo sinoc dok sam prebacivao ta 2 screenshota koja sam gore okacio. Prije toga ga nisam punio. Naravno kad sam ga skinuo sa punjaca bio je 100% jer se punio citavu noc. Inace mi baterija traje po nekoliko dana uz umjereno trosenje.
 
cm9 kad radi na nekom telefonu razbija koliko brzo radi. Nazalost na svakoj Xperii sam video neki veci problem (a najveci je, mislim i daje, da ne moze brightness da ostane 100% nakon iskljucenja ekrana bez dodatnog app-a koji je samo za tu namenu uradjen :D).
Meni stock odgovara jer mi cmX teme ne odgovaraju. A na SXS cm9/10 uopste ne rade maltene :(
 
DrMr, stock ROM/kernel ili?
 
stock ICS je ko mene. nego sad sam malo testirao tel i izgleda da brojac ne pokazuje stvarno stanje. brojac pokazuje 9h 20min, posle sat vremena neaktivnosti ga opet pogledam a on pokazuje 9h 29min :d
 
Nije se refreshovao jer si izasao sa Home tasterom. Klikni na Menu pa refresh (GB) ili slicno nesto (ICS). Ili kad ga upalis, izadji sa Back.
Prilicno glupo :)
 
Neki je bug u pitanju. Totalno mi nerealno da imam 10h ekran ukljucen a baterija mi 20%.
Inace uvjek izlazim sa home tasterom :)
 
Na nekom ROM-u se refreshuje i kada odes da vidis svaka stavka zasebno koliko trosi (tipa Display) pa se vratis na main za Battery Use.
10h vec neces uspeti, inace si i zakone fizike proizvodjaca ekrana zeznuo :D
 
Antec ili neko drugi ko se razume, je l' može mala pomoć oko instalacije CM9?

Upravo skidam sa freexperiaproject.com, FXP148-cm-9-20121123-UNOFFICIAL-kumquat.zip, nisam našao 149, mada sa na facebook-u rekli da ima. Šta treba da radim kada ovo skinem? Našao sam ja neko upustvo na XDA ali ne znam da li ima neke veze to što koristim ovaj King's ROM i što sam instalirao neki CWM?!?

Hvala na pomoći.
 
U zipu bi trebalo da se nalazi i boot.img fajl. Flesuj ga iz komandne linije sa "fastboot flash boot boot.img" (bez znakova navoda; podrazumeva se da imas instalirane adb drajvere). Onda flesuj rom najnormalnije iz cwm-a. I naravno wipe sve zivo.
 
Cini se da je popravljen bug sa "nezvonjavom" telefona u fxp 149. Ubacio malopre i do sada mi je regularno zvonio.
Obecao sam screenshotove sa trajanjem baterije na cm9 i slucajno ih obrisem. Retard :)
Uglavnom uspeo sam da izguram oko dan i po, sa ~40 min razgovora, 20 poruka, procitao par mejlova, tapatalka vise nego dovoljno, par poruka i jedan poziv preko vibera. Screen on 4 sata, malo preko u stvari.

Edit: Sad videh da je izasao neki novi zvanicni update, verzija .54. Ako neko proba neka javi utiske.
 
Poslednja izmena:
Meni se malopre apdejtovao na 4.0.4 neznam jel to zadnja verzija ali imam utisak da sporije otvara stranice i aplikacije.
 
Pa udjes u menu - settings - about phone i vidis verziju softvera. Ovo sto sam ja video na xda je sa .54 na kraju. Sumnjam da je krenulo kod nas. Da, sporiji je zvanicni ics.
 
@paloma Definitivno je sporije sve sa 4.0.4. Medjutim kada sam resetovao podesavanja i izbrisao nekoliko programa poleteo je da kucnem u drvo.
 
Ma ja mu ne dam da se apdejtuje, radi mi ok ovako, a vidim samo žalbe na rad u novom OS-u, tako da ne vidim svrhu da pređem na lošiji sistem.
 
@Antec

Ako sam dobro razumeo:

1. Isključim telefon i držim vol+ dok ubadam USB kablić
2. Pokrenem cmd i odem u folder ...adt-bundle-windows\sdk\platform-tools\ gde ukucam ovo što si napisao "fastboot flash boot boot.img"
3. Isključim telefon i odem u recovery i uradim install zip.
4. Wipe sve živo.

Da li je potrebno da formatiram karticu i ostale stvari? To sam radio kada sam instalirao King's ROM...

Je l' treba da otpakujem ovaj zip u folder gde je fastboot? Kapiram da moram... ali bolje da pitam :) Posle kada ga instaliram iz recovery-a onda ostavim u zip formatu?

Je l' nije bitno koji CWM imam? Da li znaš šta tačno radi ovaj prvi korak "fastboot flash boot boot.img" a šta radi drugi korak kada instaliram zip iz recovery-a?

Izvini ako te maltretiram. Hvala.

EDIT: našao sam. http://www.androidgadgematic.com/2012/10/how-to-install-ics-cyanogenmod-9.1-sony-xperia-u.html.html
 
Poslednja izmena:
@Antec

Ako sam dobro razumeo:

1. Isključim telefon i držim vol+ dok ubadam USB kablić
2. Pokrenem cmd i odem u folder ...adt-bundle-windows\sdk\platform-tools\ gde ukucam ovo što si napisao "fastboot flash boot boot.img"
3. Isključim telefon i odem u recovery i uradim install zip.
4. Wipe sve živo.

Da li je potrebno da formatiram karticu i ostale stvari? To sam radio kada sam instalirao King's ROM...

Je l' treba da otpakujem ovaj zip u folder gde je fastboot? Kapiram da moram... ali bolje da pitam :) Posle kada ga instaliram iz recovery-a onda ostavim u zip formatu?

Je l' nije bitno koji CWM imam? Da li znaš šta tačno radi ovaj prvi korak "fastboot flash boot boot.img" a šta radi drugi korak kada instaliram zip iz recovery-a?

Izvini ako te maltretiram. Hvala.

Kopiras ceo zip fajl na memoriju telefona. U folderu gde ti je fastboot.exe kopiras boot.img fajl iz zipa zatim shift+desni klik na prazan prostor pa "open command window here". Iskucas komandu i kad ispise "waiting for device" utaknes UGASEN telefon u usb drzeci samo volume up. Videces u komandnoj liniji kad zavrsi upisivanje, posle samo iscupas tel. Zatim udjes u cwm i normalno flesujes onaj zip fajl (fxp149blabla, ili koju si vec verziju skinuo) "koristeci install zip from card". Posle toga flesujes gapps obavezno da bi mogao da dodas google account.

Ne moras da formatiras nista, ne znam otkud to. Ja u zivotu nisam sem ako sam planirao. Ako imas neke nepotrebne stvari onda mozes ali nije neophodno.

U ovom boot.img se nalazi kernel sa cwm-om. Zato ga i flesujes pre svega za svaki slucaj. Ova komanda upisuje .img na boot particiju telefona. Inace na na ovom telefonu ne postoji posebna recovery particija zato se upisuje sve odjednom, kernel+cwm(koji se nalazi na boot.img), dok je npr. kod htc telefona to odvojeno i cwm ili neki drugi recovery mod se upisuje samo jednom (i po zelji naravno menja) a kernel se posebno flesuje ukoliko se zeli menjati.

Ne moras se plasiti da ces uprskati stvari. Telefon je nemoguce brikovati upravo zbog toga sto se cwm i kernel upisuju na istoj particiji. Postoji tema u kojoj je opisano zasto bas ovde na benchu, ako je ponovo nadjem linkovacu.

I naravno ako sam odvalio nesto (verovatno jesam) neka me slobodno ispravi neko iskusniji.

Slobodno pitaj sta te zanima.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno