Šta je novo?

Sony xperia U

Mislim da telefon ima 512Mb rama ali sistem sam po sebi zauzima toliko koliko zauzima a ostatak je za aplikacije (mozda i jedan deo pored sistema zauzima gpu).

Probao sam i ja u vipu nekoliko puta, crni fon ok izgleda (onaj sa pink delom je klasican zenski mada su cudna ovo vremena :d) i telefon stvarno radi ok i vredi tu cenu u vip paketima, posebno kada se uzme uz ovu eko motivaciju.
 
HW:
Telefon ima 384Mb RAM memorije a ne 512Mb kako piše na mnogim sajtovima. Ovo mu, koliko ja kao početnik na fabričkom OSu mogu da primetim, uopšte nije mana. Sve leti, pali se trenutno, igre rade bez ikakvog seckanja, nekoliko programa mi stoji u pozadini (kao npr Skype) i obično je zauzeće RAMa oko 80% (može da izgleda kao puno?). Očigledno da je 1Ghz DC CPU na Symbian 2.3.7 više nego dovoljan. Memorija telefona je 4Gb (interna, ostane slobodno ok 2Gb) + 4Gb na SD kartici. Meni više nego dovoljno...

Koliko ja znam telefon nema slot za SD karticu, vec samo ima 8Gb interne memorije a dostupno za aplikacije i multimediju je samo 4Gb. Kako si majke ti saznao da telefon nema 512Mb vec samo 384Mb?
 
Poslednja izmena:
Mozda je pretpostavio sa "slobodno X, zauzeti Y" ali ima i dodatnih "Sistem Z" da se doda :)

Inace, i mene smara FB app, ali bez roota telefona ne moze da se izbaci :(
Ima li neko ideju kako da zamenim DefaultTheme.apk dok je telefon ukljucen na rootovanom telefonu? :D (Xperia linija)
 
Koliko ja znam telefon nema slot za SD karticu, vec samo ima 8Gb interne memorije a dostupno za aplikacije i multimediju je samo 4Gb. Kako si majke ti saznao da telefon nema 512Mb vec samo 384Mb?

U svakom slučaju se ta "druga" memorija od 4Gb nekako razlikuje, verovatno po brzini (predpostavljam)... Jer svaki "info" program vidi dve različite memorije po 4Gb, (čak SuperManager navodi da se radi o SD kartici), svakako nije jedna memorija u celini od 8Gb...
A za RAM: pa isto iz "info" programa. Što onih što čitaju HW specifikacije, što onih što pokazuju koliko je RAMa zauzeto...
 
U svakom slučaju se ta "druga" memorija od 4Gb nekako razlikuje, verovatno po brzini (predpostavljam)... Jer svaki "info" program vidi dve različite memorije po 4Gb, (čak SuperManager navodi da se radi o SD kartici), svakako nije jedna memorija u celini od 8Gb...
A za RAM: pa isto iz "info" programa. Što onih što čitaju HW specifikacije, što onih što pokazuju koliko je RAMa zauzeto...

Ti programi prikazuju koliko je ram-a used/free za aplikacije dok ne prikazuju koliko je sam android sistem zauzeo.
 
Pa to mu i ja kazem, odavno ne postoji Android telefon iz te klase sa 384Mb rama, mozda neki kinezi ali mislim da su svi danas sa 512Mb rama.
 
A kako se u Weather 2 Umbrella menjaju gradovi? Meni je po difoltu dao London, Pariz i ... do 5 grada i nikako nemogu da promenim da ubacim neke druge gradove, na bilo kakav dodir salje me na sajt.
 
Lepša polovina ima U
+ kvalitetno urađen (overio je već par puta jednom baš gadno ali i dalje radi srećom:) )
+ solidna kamerica
+ bravia engine

- jede bateriju (nadam se da će se promeniti sa ICS)
- još uvek GB
- mali ekran
 
Drugari, hoce li uskoro update ? :) Gledam p onetu ali jos nema :D
 
Kako se briše kontakt iz imenika, koji je prthodno obrisan (blokiran) na Skype-u? Ostao mi je u imeniku a imenik kaže da on ne može da edituje podatke iz Skype kontakata...
 
Uradi sync Skype naloga.
 
Odrađeno je ali taj "kontakt" i dalje stoji u imeniku? :)
 
ROOT-ovanje Xperia U:

http://www.youtube.com/watch?v=x65ua5x4sMc
ako prvi put radite ROOT-ovanje, pogledajte i ovaj video:
http://www.youtube.com/watch?v=0e1DYnoxUm0

Fastboot driver page: http://developer.sonymobile.com/downloads/drivers/
Unlocking code page: http://unlockbootloader.sonymobile.com/instructions

----------

Ja sam se zaglavio ovde:
Fastboot Driver and Rooting Sony Xperia S

Installing driver fastboot in Sony Xperia S is not like in other xperia series. There`s a case, when the xperia S is connect with PC/laptop, and we try to boot in fastboot (press and hold power + volume[+] buttons) the led become blue for a few second then it`s going to green/orange.
Green/ Orange indicate that the device in charging mode, and it`s become imposible to install fastboot driver.

This method need speed and timing , so it`s better do some exercise before do this.

Install Fastboot driver

Download sony ericsson inf file (below)
Open windows device manager
Be prepared, do the steps below as fast as you can
Press and hold power + volume[+] buttons and boot in fastmode
Connect Xperia S to PC/Laptop via USB cable
Ignore all messege that say driver is not installed
In device manager, do search for new hardware S1Boot fastboot
Right click then select Update Driver
After the driver is updated, release the volume[+] button
Windows will disconnect the device, so you can remove the device from PC/Laptop
Now you can relax …
In Windows, click ”Browse my computer for driver software”
Click “Let me pick from a list of device drivers on my computer”
Select ”Show all device”
Click next
Click ”Have Disk”
Click ”Browse”
Now find the inf file that already download.
Click OK
You`ll see two or three models, select Android Bootloader Interface,do not click Next
Once again, you need do the steps below as fast as you can
Press and hold power + volume[+] buttons
Connect Xperia S to PC/Laptop via USB cable
When it`s connected press Next to install driver, do not wait the led become blue
If you follow all steps with correct, then it`s the xperia S driver should be installed and you can boot in fastboot.

http://mobilecon.info/fastboot-driver-and-rooting-sony-xperia-s.html

Znači nema šanse ovo da odradim, probao sam ~ 30 puta i nisam uspeo.
Ako neko uspe neka javi kako je uspeo, možda mene Win7 nešto zeza? (trenutno imam samo 1 OS instaliran :/)
 
Nisam probao ali kažu da moraš da budeš baš brz. Otvoriš device manager i čekaš da se pojavi žuti trougao i onda brzo klilneš. Kad par puta omašiš onda ćeš videti gde se pojavljuje trougao pa ga sačekaj tu.
 
...moraš da budeš baš brz...

Znam, ukapirao sam. :)
Ali šta god da uradim, koliko god da se pripremim, stalno dobijem ovu poruku:
toszw.png

EDIT: Uspeo sam iz 50-og puta! :) Idemo dalje.. :)
EDIT2: telefon ROOT-ovan. Ono što me buni je sledeća slika:
TUvTR.png
EDIT3: upravo dobih sledeću "poruku":
screenshot_2012-10-01_2325.jpg
Šta da radim??
 
Poslednja izmena od urednika:
"File System Version" je bio i ostao 3_184 dok za "Phone Software Version" kaže da je sada 1_564. Proveravao sam 2 puta da ne uflešujem pogrešan kernel... :)

Nego, imam i prvi problem. Od juče nisam gasio telefon, a uvek gasim telefon noću. Sad ne mogu da ga upalim! Izađe SONY logo, pa Xperia logo i kad treba da pokaže da se logovao u sistem samo se resetuje i tako radi stalno!
Ima li neke pomoći?

EDIT: Kako da pristupim "SD kartici" a da ne upalim telefon (pošto ne mogu da ga upalim) kako bi probao da flešujem neki drugi ROM?

EDIT: Evo da se javim šta sam uradio (osim preznojavanja :D):
Popravio sam "brick"-ovan telefon uz pomoć flashtool alata i ovog linka, gde sam našao sve potrebne informacije i fajlove.
Večeras ću napisati malu školicu, korak po korak, za slučaj da još nekome zatreba... ;)

EDIT: Sve više ulazim u šemu Androida a ovaj telefon mi se sve više sviđa! :d
 
Poslednja izmena od urednika:
Telefon ima 512 RAM memorije koje se deli na rad sistema + gpu... 384 + 128 gpu = 512 RAM-a

Svuda je tako... Kao što i ja od 1GB na GS2 imam oko 800 RAM-a
 
Vidim da su neki dobili update na ICS, kako da ubacimo taj njihov .ftf fajl na naše telefone i da li ima smisla to raditi?
 
Poslednja izmena od urednika:
Pre svega, moram da se ogradim da ne snosim nikakvu odgovornost za eventualno nastalu štetu. Ne bavim se ovim profesionalno a sa samim Andoriodom se igram tek par dana tako da verovatno da ne mogu ni da pružim neku ozbiljnu tehničku podršku.

----------

Flash ROM on SONY Xperia U

Moguće da je potrebno uraditi:

- BACKUP??

- Instalirajte "bootloader" drajver kako bi mogli pristupiti bootloader-u telefona kao i Android SDK tools.
Link: http://forum.benchmark.rs/showthread.php?288044-Sony-xperia-U&p=3028751&viewfull=1#post3028751 (nije jednostavno, što se bootloader-a tiče ja sam mislio da odustanem, ceo trik je u "tajmingu" :) )

Oficijalni najnoviji 2.3.7 ROM je ovde, ne daj bože ako zatreba: http://www.xdafileserver.nl/index.php?dir=Sony+(Ericsson)/SE+Xperia+U+(LT25i)/STOCK+ROMS

----------

Potrebno je uraditi:

1) skinuti i instalirati (Xperia P, Xperia U and Xperia Sola drivers + flashmode + flashtool drivers) Flashtool alat
(Postupak flešovanja novog ROM-a je jako sličan flešovanju BIOS-a matične ploče, iz Windows-a)
1a) ugasiti telefon
1b) napuniti bateriju na 100%, da se upali zelena lampica desno od kamere (braon je dok traje punjenje) kada je telefon ugašen

2) skinuti odgovarajući firmware. (ST25a_6.1.1.B.1.10 torrent LINK: http://www.mediafire.com/?hs77mmfxy3uusz3)

3) Prekopirati firmware u "C:/flashtool/firmwares"

4) Kliknuti na Flash dugme (prvo sa leva, nacrtana "munja") i otvoriće se prozor da izaberete firmware (ROM). (http://i.imgur.com/clJhh.png) Izaberite željenji ROM. Podesite sledeće: http://i.imgur.com/aAFBM.png
Mali dodatak.

Pošto je Xperia za naše tržište ST25i, a ovaj FW je za verziju ST25a, potrebno je u Flashtool štiklirati kao na slici. Pogledajte prilog 97466

Posle flešovanja će u Phone info stajati ST25a.

5) Telefon (i dalje je ugašen) povezati na USB kabal tako što ćete držati "Volume Down" dugme. Ako ste sve ispravno uradili zasvetleće zeleni LED na dnu telefona.

6) Kliknuti na OK u Flashtool prozoru koji je ostao otvoren. Flash kreće sam posle toga.

Kada se flash završi i skinete ga sa USB kabla, ostaviti telefon 30-60 sec offline pa ga tek onda upaliti. Ako mu dugo treba da "podigne" sistem prvi put, ne brinite to je normalno.

Ako nešto nije jasno, možete me kontaktirati preko Skype-a za chat ili večeras ovde preko foruma, sutra sam verovatno van domašaja interneta...

Toliko od mene.

----------

tnx to jegor & ljubanve !!!

:wave:
 
Poslednja izmena:
Mali dodatak.

Pošto je Xperia za naše tržište ST25i, a ovaj FW je za verziju ST25a, potrebno je u Flashtool štiklirati kao na slici. ST25.png

Posle flešovanja će u Phone info stajati ST25a.
 
Hvala na ispravci! ;)
:wave:
 
@jegor

Da li znaš šta to konkretno znači? Ako sam dobro video to se odnosi na frekvencije "A" radi na jednim a "I" na drugim. Da li ova opcija onda služi da telefon ne update-uje za taj deo?
 
Poslednja izmena:
SuperStarr,

Hvala na upustvu, sve je prošlo OK.

Da dodam samo ono što je meni bilo nejasno pre nego što sam uspeo da flešujem telefon. Ja sam preskočio ovaj deo "Moguće da je potrebno uraditi:" i odmah sam prešao na drugi deo i instalaciju Flashtool alata.

Kada se program instalira potrebno je i instalirati drajvere koji se nalaze po defaultu u "c:\Flashtool\drivers\". Ja sam čekirao Xperia P, Xperia U and Xperia Sola drivers, Flashmode drivers i Fastboot drivers. Kod mene nije bilo tih ADB drajvera.

I još jedna stvar koju nisam znao jeste da telefon treba da bude isključen kada se povezuje na kabl. Kao što reče SuperStarr, držite dugme za smanjivanje zvuka i ubodite USB kabl i zasvetleće zelena dioda dole levo.

Ništa komplikovano a utisci o ICS-u su onako, nije loše mada i ne vidim neku veliku razliku. Stim što sam odmah našao jednu manu a to je da nema mog omiljenog wallpaper-a. Koristio sam onu travu koja se menja kako pada mrak i sad je nema. Da stvar bude čudnija upravo je ta trava na ikonici za live wallpaper :)
 
Koji softver koristite za komunikaciju sa mobilnim kada je prikačen na računar? Kada sam prvi put priključio telefon preko USB kabla, automatski je pokrenuta instalacija Sony PC Companion, ali nisam bio zadovoljan mogućnostima softvera pa sam sam ubrzo našao na netu besplatan softver Wondershare MobileGo koji se pokazao dosta korisnijim jer preko njega lakše pristupam kontaktima, mogu da šaljem SMS-ove kucajući sa kompa i mogu da na telefon instaliram aplikacije skinute sa neta na računar. Uglavnom radi isti posao kao što mi je radio Nokia Ovi Suite za Nokiu, dok PC Companionu nema baš toliko mogućnosti, ili ih ja nisam našao?
 
Poslednja izmena:
Najbolji AirDroid za wifi povezivanje
 
Zamolio bih za pomoc oko odabira fona, dvoumim se oko Sony xperia U i Samsunga Ace 2. Sta mislite koji da kupim od ova dva.Ako imate neki predlog drugi iznesite. Hvala na odgovoru.
 
Je l' ima neko problema sa wireless-om posle update-a? Od sinoć mi bukvalno ne radi wi-fi. Telefon se nakači na ruter i sve radi super par sekundi i samo stane. Kada se diskonektujem pa ponovo povežem onda opet radi na kratko pa pukne i tako u krug. Bukvalno neupotrebljiv telefon zbog ovoga problema.

Sa druge strane nešto su uradili sa GPS-om i sada radi savršeno. Hvata signal u zatvorenim prostorija, neverovatno. Ovo se u odnosu kako je radilo pre update-a.
 
Nazad
Vrh Dno