Šta je novo?

Sony xperia U

@antec

Je l' dovoljno samo da ih obrišem? Nađem .apk fajl i obrišem ga. Ne ostaju neki repovi, temp fajlovi i ostle gluposti koje ostaju na Win-u.

Evo jedne sličice sa CM 9 romom. Mislim da su sve slike koje sam slikao sa ovim CM 9 podeksponirane. Prva je original a druga je malo prosvetljena u PS-u. Ova fotka je slikana sa "blicem" ali nažalost toliko je slaba ta LE dioda da se ni ne primećuje da je bila uključena. I ovo je, čini mi se, malo kompresovana verzija od strane bench foruma.


IMG_20121214_144333.jpg IMG_20121214_144333b.jpg
 
Ja tako radim. Sto se tice repova nisam siguran. Ostaju neki folderi na sd kartici, recimo ako obrises tapatalk ostace ti folder tapatalk_download sa svim fajlovima koje si skinuo preko njega. I moguce je da ostane nesto u folderu /sdcard/android/data (ovde su folderi od vise aplikacija, nemoj ceo da obrises). Najbolje je da pre nego sto obrises aplikaciju odes u app manager i ocistis data i cache te aplikacije. Imas i aplikaciju sd maid koja bi trebalo da brise ta cuda (opcija corpsefinder), samo pazljivo, nemoj da ode nesto sto ne treba.
 
Poslednja izmena:
Flesovanjem FXP151 CM9.1 dobijate soft brick, stoga, ako je neko imao nameru da odradi update, oprez :D
 
Gde mogu da nađem nabrojano šta sve ne radi na CM9 na Sony U? Meni pored kamere i LED-ova nije radio ni YouTube ni npr. puštanje trejlera sa IMDB-a. Možda neke kodeke treba da instaliram?!? Da ne bude zabune, mogu da pustim klip ali čak i najlošiji kvalitet secka i baguje. Jednom mi se desilo da mi mikrofon ne radi kada zovem nekoga, što sam video da se još neko žalio na XDA i ima tu još nekih stvari...

Pokušavam da nađem i neki forum kao podršku za FreeXperia projekat ali nisam ništa konkretno našao.

BTW, Sinoć sam instalirao C.1.0 i prvi utisak je da je dosta sporiji od CM9. Posle sam isključio Facebook integraciju i posle par restarta čini se da je bolje.
 
Definitivno nеće a i nije neka šteta, sa obzirom na to kako su napravili ICS za ovaj telefon. Biće mi žao što neću moći da vidim kako će raditi project butter na ovom telefonu ali ako CM postane upotrebljiv (bez većih bagova) u skorije vreme onda, kažem, i nije neka šteta.
 
Pa, njihov ICS nije baš najsjajniji... Nadam se da će biti još update-ova, jer ovaj poslednji je, po meni, isuviše bagovit.
 
Ja sam veoma zadovoljan poslednjim updateom (.54 sa "munjeni's" kernelom). Solidno brz, tj. malo sporiji od cm9. Ne znam sta koristite od aplikacija pa vam se cini toliko sporim. Napisacu listu istih koje sam izbrisao nakon cega je telefon postao znatno brzi. O bateriji da ne pricam, mnogo bolje trajanje.
 
Ja sam stavio C.1.0 i ponekad je baš spor. Dešava mi se da kada hoću da uđem u dailer čekam po 5 sekundi a isto važi kada ulazim i poruke, ponekad.

Da budem iskren, trenutno mi radi dobro i baš sam pokušao da uđem u dailer da vidim kako radi i OK je.

Napiši molim te koje si to programe obrisao tj. šta je to što usporava sistem a može da se obriše.
 
Evo sta sve leti napolje kod mene. Imajte na umu da ne koristim u tolikoj meri facebook i twitter tako da i to ide u kantu. Takodje ne koristim default xperia launcher a samim tim ni vidzeti nisu u igri. Testirajte da vidite kako radi.
Iz /system/media obrisem bootanimation.zip da izbacim onu ruznu t-mobile animaciju pri paljenju.
Ovo brisem iz /system/app:
chrome
cosmicflow
eventstream
eventstreampluginfacebook
eventstreamplugintwitter
facebook
fbcalendarsync
fbiappshare
fbmediadiscovery
fbmusiclike
fbsetupwizard
geniewidget
home.apk (TEK NAKON INSTALIRANJA DRUGOG LAUNCHERA, INACE BOOTLOOP)
livewaremanager
magicbox-popcap
magicsmokewallpaper
plusone
pobox(sve)
postviewer
semcfacebookproxy
shutdownanimation
sve sto pocinje sa social(engine, pane...)
storefront
timescapersplugin
timescapespline
twitterpostviewer
+ u zavisnosti da li ste obrisali home.apk tj. deafult launcher sve default widgete.

Ima ja mislim alternativa koje manje koce sistem nego ovaj bloat odozgo.
 
Sad sam i ja ubacio c.1.10 i stvarno je malo spor. Dobitna kombinacija je za mene bila 54 fw sa obrisanim nepotrebnim stvarima.
 
@antec

Hvala na ovom spisku sad ću da probam .54...

@ficicaaa

I meni je kamera žuta sad kada sam stavio C.1.0 :)
 
Uzivaj. Samo znaj da usb tethering ne radi na 54. Do sad je (ako ti treba root, a naravno da ti treba) jedino bilo moguce zaobici na sledeci nacin:
-preko flashtoola ubacis kompletan 54
-zatim samo kernel od b.1.10
-rutujes sa bin4ry
-flesujes preko fastboota neki kernel po zelji.

Sad je izbacen ljudski kernel (sa cwm i rutom) pa ne moras da se bakces sa ovim, doduse nisam ga probao. KERNEL ZA c.1.10/54.
 
Pazi molim te šta mi se desilo kada sam flešovao ovaj kernel što si spomenuo. Uradio sam apsolutno sve po upustvu i dobio sam sledeći bag koji može da se vidi na slikama...


 
Kao sto rekoh nisam testirao. krastavac, da sam znao da ce se to desiti rekao bih ti sigurno. Nego da ti se nije to desilo nakon pokusaja rutovanja preko bin4ry? Ja sam svasta isprobavao i par puta mi je posle toga ispalo slicno. Presao sam na stariju verziju bin4ry v13 i posle nije zezao vise.

Evo screen sa mog telefona.
Ubacio preko "starog" uputstva iz proslog posta (munjeni's kernel).
about.png


P.S. Sad se razmisljam da ubacim ovaj Xperiance Lite ili kako se vec zove. Jednom sam ga vec probao ali izgubio sam root i mrzelo me da se zezam sa time. Prilicno je glatko radio.
 
Poslednja izmena:
Moguće da ima veze sa tim jer sam pokušavao da rootujem sa Bin4ry metodom.

Sad sam stavio .54 i Munjeni kernel i radi sve super.
 
Samo da vidim da li sam dobro shvatio - posto telefon nazalost nece dobiti JB, trenutna preporuka je da se ne ide na ICS kada bude dostupan, jer je previse bagovit? Ostati na GB? Da li se uopste izbacuju (nazovimo ih) patch-evi za neispeglane sisteme?
Jos jedno pitanje, kako to da update ne izlazi globalno, vec na kasiku?
 
Uratko: HW je za 10ku dok je "support" (SW) ko da zavisi od volontera sa XDA.
Može sve lepo da se "našteluje" (na GB, ICS uvek ima neki nedostatak u zavisnosti od FW-a), ali treba vreme i "uradi sam" volja.
 
Moje je mišljenje da je ICS prilično stabilan ali na momente prespor.
Da stvar bude gora najsporiji je tamo gde treba da bude najbrži tj. dialer, sms i imenik.
 
Moje je mišljenje da je ICS prilično stabilan ali na momente prespor.
Da stvar bude gora najsporiji je tamo gde treba da bude najbrži tj. dialer, sms i imenik.

ja sam dialer riješio tako što sam skinuo sa marketa dialer ex koji otvara trenutno :D

nego je li neko probao ovaj novi launcher? http://www.xperiablog.net/2012/12/23/new-sony-xperia-home-launcher-version-5-1-s-0-0-leaks/

ima dosta novih opcija i što je meni jako bitno može se podešavati broj početnih ekrana :D
 
Pokušao sam ali nisam uspeo da instaliram. Trenutno imam CM9 pa možda zbog toga.
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1356543273731.jpg
    uploadfromtaptalk1356543273731.jpg
    19 KB · Pregleda: 139
Xperia launcher i ne treba da radi na AOSP-based ROMovima, sta ce vam to :)
 
Pa da probam samo :)

Morali bi baš dosta da ga unaprede da bi sa njim zamenio Trebuchet.
 
CM9 je dostupan za download. Kažu da je većina bagova popravljena tako da ako je sve to tačno onda konačno imamo jedan kršten rom za naš telefon.
 
Od FXP201 vise nema razloga da se koristi stock ROM :)
A sada se ceka CM10 :D
 
Ima tu još nekih bagova, LED-ovi na prvom mestu pa onda playback 720p videa, zvuk je možda i dalje malo tiši nego na stock ROM-u, video poziv iz Gtalk-a mi ne radi baš sjajno (ne vidi se video u landscape modu i nešto čudno secka), itd.

U svakom slučaju, mislim da će većini ovo biti prihvatljivo kao ROM za svaki dan. Pre svega zato što je mnogo, mnogo brži od stock-a i zbog nekih sitnih detalja kao što je opcija da telefon na odlaznim pozivima zavibrira na svakoj 45 sekundi u minutu. Ima baš dosta tih malih stvari koje ovaj ROM čine mnogo boljim od fabričkog.
 
Iiii pocinje :) {u}[DEVELOPMENT] - CM10 - FreeXperia Project
Zahvaljujuci Samsungu koji je obezbedio source code za GT-I9070 (Galaxy S Advance) koji ima identican cipset kao i nasa Xperia U (ST Ericsson NovaThor U8500), imacemo Jelly Bean pre nego sto Sony izbaci oficijelni JB firmver za Xperiu P i GO :)
 
Sad sam gledao, za CM9 im je trebalo više od mesec dana od otvaranja teme do prvog ROM-a. Nadam se da će ranije izbaciti JB ali i da ne izbace, opet će to biti pre nego što SONY izbaci za P i druge.

Inače, instalirao sam fix koji je uradio myzar i sada LED-ovi rade savršeno kada se koristi illumination bar app. Još jedan bug koji je znao da nervira je ovim rešen.
 
Uzeh juce ovaj telefoncic (pre toga sam koristio mini) utisci su sledeci

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1927126

i njegov kernel

Mogu samo reci ovo slicna varijanta za mini (isto kao stock ics ispeglan) radi neuporedivo bolje i brze ...

Ali dobro racunam da ce vremenom da se ispegla sve ...
Sta me zanima da li neko koristi CM9 ?
 
Sony je uprskao sa ics verzijom za ovaj telefon.

Koristim cm9, konkretnu verziju fxp 201. 202 je mislim u procesu uploada ako vec nije podignuta, mozes da sacekas ako bi ubacio.
Razlike u odnosu na stock based romove :
-mnogo brzi, neuporedivo
-ne radi fm radio, a2dp i stock aplikacija ne moze da pusti 720p video
-kamera losija. Ne preporucujem instalaciju ako ti je bitna. Malo je bolja situacija sa programom camera fv-5 ali je opet losije.
-baterija se malo losije pokazala na 201 ali je verovatno sredjeno sa 202 verzijom.

Da bi notifikacije radile kao na stock romu potrebno je flesovati zip fajl korisnika myzar. U kombinaciji sa illumination bar notification aplikacijom radi besprekorno.
Toplo preporucujem ako igras igre i ako te nervira "brzina" stock roma. Ja sam zivce sacuvao kad sam ubacio cm. Pitaj ako te jos nesto interesuje.

P.S. Skidas kumquat fajl iz one gomile u cm9 folderu, videces o cemu pricam.
 
Nazad
Vrh Dno