Šta je novo?

Sony xperia U

Evo samo da kažem problem rešen veoma prosto,načitah se svih gluposti na stranim forumima a treba samo izbrisati fabrički pregledač slika i sve rešeno
 
Pozdrav, da li mogu da rutujem sxu preko flashtool-a, imam oficijalan ics, i onda da ga downgradujem na gb ? Da li mi ostaje onaj root sto sam uradio na ics? Izvinite ali bas se slabo razumem oko ovoga pa zato ispitujem ovoliko :)
 
Ne rutuje se preko flashtoola.Za root moras da nadjes posebno upustvo,a ako hoces da ti ostane nakon downgrade-a onda trazi root za GB na XDA.
 
Aha, citao sam na forumu mobilni svet, tamo je neko postavio pitanje kako se rutuje ovaj telefon i nasao sam ovaj odgovor, postavljen pre malo vise od 2 godine: "Skines flashtool, instaliras ga i instaliras drajvere (koji ce se nakon instalacije nalaziti u program files\flashtool\drivers ili gde si vec instalirao). Upalis flashtool, na telefonu ukljucis usb debugging i povezes sa kompom. Ako ga je flashtool lepo ocitao pojavice se gore "MyST25i" meni na koji kliknes. Ides na root, adb restore exploit (ili kako vec pise) i sacekas da odradi posao. Ispisivace ti u logu sta da radis kad. To je to ukratko." Pa sam i ja mislio da moze i ovako.
 
Imas ovde u temi uputstvo kako se radi. Jedino sto ne preporucujem GB, vec neki Cyanogen Mode, skines sa XDA. Cini mi se da je najstabilniji JB, nekako nisam zadovoljan sa KK, verovatno zbog loseg kernela - uvek ima slobodne memorije, ali se neke aplikacije ponekad gase bez razloga.
 
Vec duze vreme koristi Sony Xperia U kao rezervni telefon i dobro mi dodje za neke stvari. Medjutim, imam jedan problem, ovaj telefon ne skladisti SMS poruke na SIM kartici ili ja nisam nasao odgovarajucu opciju za to.

Moj problem je sledeci. Na tom telefonu su mi stigle neke poruke od eUprave i hteo sam da ih kopiram na SMS kartici. Medjutim, kad god to odradim pise mi da je primalac nepoznat i ne mogu nikako da ih kopiram na SIM. Poruke koje mi salju prijatelji telefon uspesno kopira na SIM, ali ove od eUprave nece. Ima li neko ideju kako mogu da ih kopiram na SIM?

Unapred hvala svima
 
Nema potrebe to da radiš, imaš aplikacije koje backupuju SMS u jedan fajl, koji posle lako možeš da importujes na drugi telefon.
 
Slazem se. Cisto vezbe radi mozes probati da dodas eUpravu u imenik da vidis hoce li ti onda snimiti poruke.
Inace aplikacija za backup se zove "SMS Backup & Restore". Snima u xml fajl koji onda mozes kopirati na drugi telefon i importovati preko iste aplikacije.
 
Hvala svima na savetima. Nisam bas vest sa tim programima, fajlovima i slicno, ali za pocetak cu probati da eUpravu unesem u imenik i nadam se da ce uroditi plodom.
 
Evo, da se javim, nisu htele poruke da se kopiraju ni kada sam u imenik uneo eUprava. Videcu sta mi je ciniti i kako se radi sa tim programom koji bi mi omogucio kopiranje poruka na SIM.
Do tada, da li znate kako bih na Xperia U mogao da namestim da mi se SMS poruke, po prispecu, cuvaju na SIM karticu? Nigde tu opciju na ovom telefonu nisam nasao.
 
Slazem se. Cisto vezbe radi mozes probati da dodas eUpravu u imenik da vidis hoce li ti onda snimiti poruke.
Inace aplikacija za backup se zove "SMS Backup & Restore". Snima u xml fajl koji onda mozes kopirati na drugi telefon i importovati preko iste aplikacije.
Probao sam da skinem ovu aplikaciju, ali nesto mi ne ide najbolje. Ja nemam potrebe da poruke prebacujem sa jedan telefon na drugi. Ja bih da poruke od Telenora, eUprave ili banke kopiram na SIM karticu, ali me ne ide :(
Da li bih sa ovom aplikacijom to mogao odraditi u okviru istog telefona.
 
Ako nije bas pod moranje da se sacuvaju kao sms napravi screenshot svake i to negde sacuvaj
 
Koristim jednu prepaid karticu u malo starijem telefonu SONY ST25i. Do pre nedelju dana odlicno me je sluzio.
Odjednom na slusalici ne mogu cujem sagovornika, a on mene moze. Nije bilo nikakvih ostecenja. Od tog dana kada ukljucim telefon stalno mi se pojavljuje obavestenje: "Mikrofon i dugmad pribora nisu dostupni".

Preko spikerfona i preko slusalica cujem sagovornika, ali na slusalicu i dalje ne. Verujem da mi se to desilo kad nisam zakljucao telefon pa je pritisnuta neka opcija koja meni sada stvara probleme.

Telefon mi uopste nije apdejtovan godinama, spominju mi da nije problem do nekog ICS-a, za koji (iskreno receno) ne znam sta znaci.

Ima li neko ideju kako da resim ovaj problem.

Pozdarv i unapred hvala na svakom odgovoru.
 
Ne verujem da postoji opcija da se onemogući slušalica, probaj fabrički reset.
 
Uh, to bi bas bio tezak korak. Pobrisalo bi mi sve SMS-ove. Ako uskoro ne nadjem neko resenje, reset mi ne gine.
 
Meni se na Xiaomi telefonu mikrofon zaglupeo, radio je samo sekundarni, posle fabričkog reseta u servisu je proradio. Tako da ima nade da je sw problem, reši poruke pa pokušaj.
 
Drustvo, evo i mene sa novostima. Odradio sam fabricko resetovanje, ali nije urodilo polodom.
Ono sto sam uspeo da vidim je da je glavni krivac aplikacija LiveWare upravljac. Na njoj je stiklirana opcija "Slusalice" i ne postoji nikakva sansa da je odstikliram.
Tako je bilo i pre resetovanja, tako i nakon resetovanja. Ista stvar, pogubio sam sve podatke i nije urodilo plodom.
Kako ova zla aplikacija LiveWare upravljac ne moze da se deinstalira probao sam da je onemogucim i nasilno zaustavim, ali dzaba.
Hvala svima na savetima.
 
Probaj da očistiš keš - settings/apps/all/liveware/clear cache.
 
Uradio sam sve sa slika, i napokon mi je nestao zeleni kruzic na Headphones.
Sad mi je kasno, ali sutra cu ubaciti karticu i javljam sta je bilo.
Hvala ti.
 
Ubio si slusalice ovde?

Hvala ti puno na ovim slikama. Uradio sam kako je objasnjeno na slikama i danas sam bez problema koristio slusalicu na telefonu.
Da sam znao to ranije ne bih morao da vracam na fabricka podesavanja.

Samo ima jedna mala caka, kada mi se telefon puni ne mogu na slusalicu da cujem sagovornika. Moracu da vidim to da resim nekako.
U svakom slucaju, hvala ti puno.
 
Nazad
Vrh Dno