Šta je novo?

Fractal Design Define R4

Hvala, odradiću to kad budem sledeći put otvarao zarad čišćenja. Iritira kao kad komarac preleti preko face dok dremaš. :D
 
Hard, pogledaj nekoliko stranica unazad moje resenje tog problema, silikonski distanceri i gaceguma mod, nema vibracija vise...
 
dodao sam TITAN Kukri fan na bok case-a. dodao bih jos jedan vent, ali ne znam gde... cini mi se sjajna ideja na dno?? dole se vise greje? razmisljam i o krovu kucista, ali imam trip da ce nesto upasti u komp kad masina ne radi.... da li ima svrhe otvarati od gore? neki savet? ili dodati napred ispod postojeceg jos jedan?
 
Napred naravno. Dva napred, jedan nazad - trebalo bi da bude sasvim dosta za lep, provetren build.
 
Koji god da je, uzimaj Fractala, nema sanse da pogresis! :)
 
Ja imam R4, ali Cm Silencio kucista su takodje veoma dobra I vredna razmatranja. Meni se svidjaju I Silencio 650 (nesto skuplji od R4) I Silencio 650 Pure koji kosta gotovo u dinar isto kao R4. Kada sam kupovao kuciste pre nesto vise od godinu dana, premisljao sam se izmedju ovih modela. Na kraju je odluka pala na R4 ali je borba bila vrlo neizvesna. Ne znam, stvar je licnog ukusa I afiniteta, ali vredi dobro razmisliti.....
 
Jel moze mala pomoc?Da ne prckam po kucistu ako se vec neko susretao sa ovim problemom.

Pre neki dan sam stavljao kuler i povezivao fanove ponovo.E sad kad na fan kontroleru napred prebacim sa 12v na manje kuler mi se ugasi i onda se restartuje komp.

Jel ima neko pojma sta sam to pogresno povezao?
 
Nikad čuo. Napajanje? Ventilator?
Poveži na ploču direktno ako možeš.
 
Hoce li stizati jos Define R4 kucista kod nas ili je to to od R4?
 
Nemam pojma, ima R5, moguće da se R4 ne proizvodi više.
 
Vidim da ima od madjara, ali kod nas u prodavnici ne...
Jel ima neko da hoce da proda R4? :D
 
Kod Madjara R4 kosta isto kao i R5, niko ga nece kupiti naravno za te pare.
Uzeo H630, dobra alternativa. :)
 
Svaka cast na izboru NZXT je brand za Fractal Design, sjajno kuciste NZXT H630
 
da,nzxt unistava zadnje vreme sa kucistima.i ja sam u jakom iskusenju da prodam anidees i naganjam neki nov nzxt full tower.
 
Uvek su oni imali sjajna kucista, jos od Tempest serije. Doduse nisam nesto odusevljen njihovim full towerima, vise mi se svidjaju mid toweri sa dizajnom koji furaju.
 
jednom sam se presao u zivotu i pomislio kako je dobro provetren mid tower dosta za air cfx setap,jos sam dobro prosao pa je izvodljivo u anidees-u,ali ne nameravam tu gresku da ponovim opet. :)
 
Retko ko planira ponavaljnje greške.
Ali ih to ne sprečava da ih ponove. [emoji14]
 
Imam mali problem sa vibracijom u R4-ci..

Skinuo sam gornji hdd kavez i u donjem imam 2 x wd blue + 1 ssd.
Ta dva hdd-a prenose vibracije preko celog kucista i stvarno bruji.

Kad skinem bocnu stranicu (providnu) onda je buka normalna, ali cim vratim nazad stranicu kuciste se pretvori u rezonatnu vibro kutiju :/

Probao sam da oblozim diskove onim gumenim navlakama, promenio im rackove, usrafio, bez srafa, gurnuo do kraja, izvukao malo ka napred (da ne kliknu u kavez).. Nije do prednjih ventova, vratanca i plastika nalezu kako treba, nista se ne dodiruje sto ne treba. Uglavnom, sve sam probao ali i dalje vibrira..

Problem je vezan za stranicu, ali ne mogu da skontam kako da ga resim. Osim da drzim otvorenu stranicu permanentno..

Ideje?
 
Poslednja izmena:
Si probao diskove u 5.25?
 
Jel mogu da ih smestim u 5.25 bez nekog budzenja? Nije mi palo na pamet da pogledam dok sam se gnjavio sa tim danas.

Svakako bih ih radije drzao u kavezu, ali me vibracije nerviraju previse..
 
Imam mali problem sa vibracijom u R4-ci..

Skinuo sam gornji hdd kavez i u donjem imam 2 x wd blue + 1 ssd.
Ta dva hdd-a prenose vibracije preko celog kucista i stvarno bruji.

Kad skinem bocnu stranicu (providnu) onda je buka normalna, ali cim vratim nazad stranicu kuciste se pretvori u rezonatnu vibro kutiju :/

Probao sam da oblozim diskove onim gumenim navlakama, promenio im rackove, usrafio, bez srafa, gurnuo do kraja, izvukao malo ka napred (da ne kliknu u kavez).. Nije do prednjih ventova, vratanca i plastika nalezu kako treba, nista se ne dodiruje sto ne treba. Uglavnom, sve sam probao ali i dalje vibrira..

Problem je vezan za stranicu, ali ne mogu da skontam kako da ga resim. Osim da drzim otvorenu stranicu permanentno..

Ideje?



pogledaj moje resenje nekih 20tak postova unazad, isti problem..
 
Hvala na predlogu svakako, ali potrebno mi je da je kavez cvrsto pricvrscen srafovima a ne onim "gumenim".

Uglavnom, mislim da je kod mene problem u poziciji kucista, a ne toliko u samim vibracijama.. koje su neizbezne sa HDD-om.

Kuciste mi je ispod i iza stola, bocno okrenuto (stranica ka mojim nogama) u cosku. I kada se spustim na nivo kucista (na pod) uopste se ne cuje tako jako, tj. zvuci mi sve normalno.
Ali kada ustanem i sednem za sto onda je mnogo glasnije, jer se zvuk prenosi nekako cudno iznad stola/kroz sobu i pravi neprijatan zvuk.

Funky skroz :d

Posto ne mogu da pomerim kuciste, resio sam problem tako sto sam vratio drugi kavez. Pomerio sam HDD-ove na gornji kavez i sada sve je ok.
 
Dobrodošao u klub. Kućište je perfektno :)

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Ne stižem da pročitam temu od početka; pa ću biti malo bezobrazan: da li postoji neki način da napred monitram svoj stari FD 12 vent?
Trenutno, sa ventilatorima na 7V se računar čuje samo ako približim uvo do kućišta; a na 5V ne znam nikako da li je upaljen ili ugašen :) (stock i5 4440, r7 260x, hdd, ssd; i novo CM G650M napajanje) Prezadovoljan sam :)
 
Nazad
Vrh Dno