Šta je novo?

Fractal Design Define R4

mighty78

Slavan
Učlanjen(a)
05.11.2009
Poruke
3,547
Poena
270
Moja oprema  
CPU & Cooler
i5-14600K / Thermalright Burst Assassin 120 RGB
Matična ploča
Asus TUF GAMING B760M-PLUS WIFI
RAM
32GB (2* FURY Beast 16GB 5600MHz DDR5)
GPU
Sapphire Pulse RX 6700 XT 12GB
Storage
ADATA SX8200NP 2TB / ADATA SX8200NP 2TB / Samsung 860 EVO 1TB / WD Gold 6TB
Zvuk
Marantz SR3001 / Monitor Audio Bronze BR5 / Sony MDR-DS6500
PSU
Seasonic Focus GX-850
Kućište
Antec NX200M
Monitor
MSI G32CQ5P
Miš & tastatura
HP X220 Gaming / BlitzWolf BW-KB2 Gateron yellow optical
Laptop
HP Elite Dragonfly G3
Tablet
Samsung Galaxy Tab S6 lite
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S23+
Pristup internetu
  1. Optički internet
Za sve kojima je drive cage na R3 smetao, nova iteracija sa removable drive cage-om, prednjim filterom koji se lako demontira, fan kontrolerom (u stvari switch sa tri položaja na samom kućištu) i više USB 3.0 portova.

REVIEW:

http://www.anandtech.com/show/6102/fractal-design-define-r4-case-review-evolution-not-revolution/1

EDIT: iz nekog razloga ukloniše kompletan review sa Anand-a, u jednom trenutku tu, sledećeg ga nema - izem ti sajt :mad:

Verovatno su prekršili NDA pošto R4 još nema na FD sajtu.
 
Poslednja izmena:
Bilo bi lepo i da poboljsaju cable managment, tj da ostave vise prostora iza maticne, a kuciste da bude sire bar za 1cm.:)
 
Za sve kojima je drive cage na R3 smetao, nova iteracija sa removable drive cage-om, prednjim filterom koji se lako demontira, fan kontrolerom (u stvari switch sa tri položaja na samom kućištu) i više USB 3.0 portova.

REVIEW:

http://www.anandtech.com/show/6102/fractal-design-define-r4-case-review-evolution-not-revolution/1

EDIT: iz nekog razloga ukloniše kompletan review sa Anand-a, u jednom trenutku tu, sledećeg ga nema - izem ti sajt :mad:

Verovatno su prekršili NDA pošto R4 još nema na FD sajtu.


Uspeo sam da pročitam većinu teksta, nadam se da će i ostala kućišta doziveti ovakvu reviziju pre svega mislim na ARC mini i midi.
 

Prilozi

  • Fractal R4.jpg
    Fractal R4.jpg
    548 KB · Pregleda: 456
Poslednja izmena:
U odlicno, sad vidim da su povecali dimenzije, kuciste je vise za 2cm i sire za skoro 3cm. Well done Fractal.:)
 
Da, sada svi fan otvori i fanovi koji dolaze su 140mm (mada je koliko vidim i dalje moguće postaviti i 120-ce. Da već nemam R3, pazario bi ga bez razmišljanja.
 
meni se iskreno ne svidja, ok je za vazduh, ali za vodeno mrka kapa, ja sad planiram da pazarim neko kuciste i bas sam cekao r4 da izadje da vidim sta moze i skroz sam se razocarao. Arc serija je zakon za r3 i sada r4. Mnogo funkcionalnije kuciste, mozes staviti koje god vodeno hoces bez razmisljanja da li ce smetati memorija ili heatsinkovi. Ja bih voleo da vidim neki Arc midi sa 8 slotova i jos 1cm od poslednjeg slota do napajanja i jedno 2 mesta za ssd na drzacu za plocu, ali to moze i samo da se odradi i onda ce biti extra, eventualno jos jedan 5.25" slot dole da moze i lepo neki dual bay rezervoar da se stavi i milina, kupio bih ga sutra i bio miran sa njim bar 5 godina
 
Moja jedina (mala) zamerka ide na konto nemogucnosti otvaranja vrata na obe strane kao kod nekih CM(?) kucista.
 
Da li neko zna/nagadja kada ce se pojaviti kod nas i po kojoj ceni?
 
^Ne moze da bude losije hladjenje, samo zato sto je kuciste vece. Razliciti su ventilatori ovde i kod R3, pa se tu i javlja razlika u temp. A i to nije neki problem, uvek mozes da dodas jos ventilatora ili da zamenis fabricke za neke bolje.;)
 
Mali info za one koji su se poput mene nadali ovom kucistu.

Pisao sam mail danas firmi koja je distributer za Srbiju i na zalost jos uvek ne planiraju uvoz ovog modela :(
 
Ko je uvoznik/distributer/TIT?
 
Pa Kimtec ti je hrvatska firma tako da su oni generalni za Hrvatsku, ali imaju i distribuciju kod nas. Sad jasnije? :)
 
U Englskoj oko 70 funti a u Nemackoj oko 100 evra.
Novo je i dosta tesko se pronalazi u Evropi, trebace dosta meseci da stigne do nas...
 
Gde si video u Engleskoj da ima za 70 funti? Na vecini sajtova koje sam ja gledao kosta oko 80-85 funti? Ja sam se inace bio zaleteo da u skorije vreme kupim kusciste ali sam resio da cu definitivno sacekati dok nestigne R4.
 
Gde si video u Engleskoj da ima za 70 funti? Na vecini sajtova koje sam ja gledao kosta oko 80-85 funti? Ja sam se inace bio zaleteo da u skorije vreme kupim kusciste ali sam resio da cu definitivno sacekati dok nestigne R4.

Da budem iskren nemam pojma, videh pre jedno dve nedelje i iznenadila me niska cena koja je ocigledno greska.
 
Cujem da je ALTI poceo da zastupa Fractal Design pa evo ide reklama za Define R4 po ceni od 10k dindzi. Veri najs!
 
nigde na sajtu im ne piše da su počeli da zastupaju, a gde videti altijeve cene? Mene najviše interesuje Acr Midi R2, deluje MNOGO moćno
 
Nece biti nista jeftinije posebno nego i do sad kako su se cifre za fractal kretale.
 
znači 10k će biti i r2
 
Pazario u inostranstvima Define R4, ultra zadovoljan! Ako ima pitanja il' trebaju neke fotke, tui sam! ;)
 
Nije mi samo jasno sto su ga stavljali na sajt, sa sve cenom, kada ga nemaju jos na stanju. Otisao sam prosle nedelje cim sam video na sajtu da ga imaju, jer cekam to kuciste mesecima vec, dobio onaj klasican izgovor koji se koristi u tim situacijama...navodno zapelo je na granici. Ostavio sam depozit pa sad cekam da mi se jave.
 
Hvala marti, samo mene interesuje Arc Midi R2 kućište, jel zna neko kad se očekuje kod nas, u UK je oko 70£, baš me interesuje koliko će biti kod nas
 
Nije mi samo jasno sto su ga stavljali na sajt, sa sve cenom, kada ga nemaju jos na stanju. Otisao sam prosle nedelje cim sam video na sajtu da ga imaju, jer cekam to kuciste mesecima vec, dobio onaj klasican izgovor koji se koristi u tim situacijama...navodno zapelo je na granici. Ostavio sam depozit pa sad cekam da mi se jave.

Pa piše i na sajtu "Očekivani rok isporuke 7 radnih dana", ako imaju u radnji na stanju imaju onaj "house" znak pored cene.
 
^+!
Stim da ako stoji taj znak treba opet pozvati i proveriti jer moze da bude u radnji u Nisu ili nekom drugom gradu...
 
Nazad
Vrh Dno