Šta je novo?

Fractal Design Define R4

Naravno da pravim, nego je Srle pominjao temljniju analizu, ja kliknuo da vidim o čemu se radi, i video sam interesantan uporedni pregled, ali nikakvu temeljnu analizu.
 
Naravno da pravim, nego je Srle pominjao temljniju analizu, ja kliknuo da vidim o čemu se radi, i video sam interesantan uporedni pregled, ali nikakvu temeljnu analizu.

Odgovaram samo za ono sto sam rekao, ne i za ono sto ste vi razumeli.......

Ja sam postavio link za uporedni test i naveo (proveri moj post) u odgovoru Malom Abneru da su se neki ljudi "malo temeljnije pozabavili analizom....." aludirajuci na njegov zakljucak donet na osnovu "skoro celodnevnog" koriscenja kucista......ne vidim sta tu nije jasno.....a u sledecem postu sam ti naveo da to sto je nesto izneto sazeto (uporedni test 12 kucista mora biti sazet da ne bi bio preopsiran) ne znaci da nije temeljno analizirano, na osnovu cega je donet odredjeni zakljucak i prezentovan na navedeni nacin......mozda je sada jasnije?!.....
 
MaliAbner je preterao sa prosipanjem drvlja i kamenja na ovo svakako dobro kućište, ali ne vidim zašto neko ne može za pola dana da donese zaključak o kućištu. Pa i ja sam ovo moje otpakovao, pregledao, spakovao opremu, i već imam formirano mišljenje o njemu. Limena kutija je u pitanju, ne spejs šatl.
 
Nemam ja nista ni protiv cijeg misljenja, ma kakvo da je......ovo i jeste mesto gde iznosimo neke svoje stavove i razmenjujemo iskustva po raznim pitanjima......meni samo smeta, mada ne osporavam nicije pravo i na takvo rezonovanje, ta iskljucivost, narocito kada se zakljucak donosi na brzinu i bez valjanih argumenata.....Ja recimo tvrdim, da ce konfiguracija koju ima MaliAbner u tom kucistu, sa dva ventilatora koja se isporucuju fabricki, podesena preko kontrolera na 7V, sa fabrickim kulerom na procesoru (pod uslovom da nije klokovan), raditi bez pregrevanja pod punim opterecenjem....Mogu sebi da dozvolim da ovo iznesem kao tvrdnju zato sto sam video nekoliko razlicitih konfiguracija u ovom kucistu (i na fabrickom taktu i klokovane) i u praksi se uverio kako se krece temperatura komponenti pod raznim okolnostima......I mogu slobodno da tvrdim da kuciste ima IZUZETNO dobru provetrenost ako sve postavite unutra na svoje mesto i na pravi nacin. I ne mogu nikako da se slozim sa nekim ko kaze da je R4 obicna kanta i da ne vredi nista i tome slicno.....I ni jednog trenutka necu reci za CM kucista da su djubre, naprotiv, mislim da su veoma dobra.......licno sam se, prilikom kupovine kucista, dvoumio izmedju Silencio 650 Pure i R4, i za nijansu me je za R4 opredelio dizajn (sasvim licni utisak) i nesto niza cena u tom trenutku......I ni sa tobom se necu sloziti da su kucista samo limene kutije u koje potrpas komponente, vec mislim da dobro kuciste treba da obezbedi uslove (pre svega hladjenje) za optimalno, pouzdano i dugotrajno funkcionisanje svih komponenti i konfiguracije u celini, pa mu prema tome treba i pridavati adekvatan znacaj........bez mistifikovanja i preterivanja u bilo kom smislu.........nadam se da smo se razumeli......
 
Poslednja izmena:
R4 nije najbolje kuciste na svetu, verovatno ni u cenovnom rangu, ali je daleko od "kante". Ima i boljih, ali ima i mnogo gorih. :)
 
Da ima lim kao CM HAF serija, bilo bi najbolje na svetu. :)
 
Ne moze sve da ima :d
 
I ni sa tobom se necu sloziti da su kucista samo limene kutije u koje potrpas komponente, vec mislim da dobro kuciste treba da obezbedi uslove (pre svega hladjenje) za optimalno, pouzdano i dugotrajno funkcionisanje svih komponenti i konfiguracije u celini, pa mu prema tome treba i pridavati adekvatan znacaj........bez mistifikovanja i preterivanja u bilo kom smislu.........nadam se da smo se razumeli......

Razumeli smo se, naravno. Vidi, ni ja ne pričam napamet, nemam stvarno šta da demistifikujem ovde, radio sam godinama sa industrijskim metalnim kutijama daleko ozbiljnije izrade, cene, i funkcija nego što je ovo o kome se diskutuje. Dovoljnu provetrenost nekog prosečnog kompjutera bez overkloka će da pruži svako, pa i najjeftinije kućište. Za entiuzijaste koji bi da se bave ozbiljnijim overklokom, ili igranjem sa grafičkim karticama koje greju kao omanji šporet je druga priča. Ko se zanima za to, moraće malo da povede računa oko izbora napajanja, i kućišta, kao i provetravanja istog.
 
Nemam ja nista ni protiv cijeg misljenja, ma kakvo da je......ovo i jeste mesto gde iznosimo neke svoje stavove i razmenjujemo iskustva po raznim pitanjima......meni samo smeta, mada ne osporavam nicije pravo i na takvo rezonovanje, ta iskljucivost, narocito kada se zakljucak donosi na brzinu i bez valjanih argumenata.....Ja recimo tvrdim, da ce konfiguracija koju ima MaliAbner u tom kucistu, sa dva ventilatora koja se isporucuju fabricki, podesena preko kontrolera na 7V, sa fabrickim kulerom na procesoru (pod uslovom da nije klokovan), raditi bez pregrevanja pod punim opterecenjem....Mogu sebi da dozvolim da ovo iznesem kao tvrdnju zato sto sam video nekoliko razlicitih konfiguracija u ovom kucistu (i na fabrickom taktu i klokovane) i u praksi se uverio kako se krece temperatura komponenti pod raznim okolnostima......I mogu slobodno da tvrdim da kuciste ima IZUZETNO dobru provetrenost ako sve postavite unutra na svoje mesto i na pravi nacin. I ne mogu nikako da se slozim sa nekim ko kaze da je R4 obicna kanta i da ne vredi nista i tome slicno.....I ni jednog trenutka necu reci za CM kucista da su djubre, naprotiv, mislim da su veoma dobra.......licno sam se, prilikom kupovine kucista, dvoumio izmedju Silencio 650 Pure i R4, i za nijansu me je za R4 opredelio dizajn (sasvim licni utisak) i nesto niza cena u tom trenutku......I ni sa tobom se necu sloziti da su kucista samo limene kutije u koje potrpas komponente, vec mislim da dobro kuciste treba da obezbedi uslove (pre svega hladjenje) za optimalno, pouzdano i dugotrajno funkcionisanje svih komponenti i konfiguracije u celini, pa mu prema tome treba i pridavati adekvatan znacaj........bez mistifikovanja i preterivanja u bilo kom smislu.........nadam se da smo se razumeli......

I7 4770 i gtx 690 hladi odlicno sa ona dva ventilatora, na srednje podesavanje stavljena da rade.Sto se nekome greje mnogo to je druga prica..
 
Za kabliranje sam potrosio par sati vise nego obicno...

??????

Ja sklopio sve moje za mozda 40-50min...
 
Mozda ima neki kuler koji se tesko kaci :)
 
Ne znam što vam je čudno da treba par sati, meni je toliko trebalo sa Core 3000.
Jes' da sam u međuvremenu otišao do menze, ali to je nebitno. :d
 
Jos par zapazanja o R4...

Filteri za prasinu dobro odradjuju ono za sta su namenjeni s tim da se filter sa dna kucista malo teze vraca u leziste nakon ciscenja tj. nije usao glatko iz prve...

USB3.0 na gornjoj stranici (front USB) ne moze da pokrene Touro PRO 750GB lampica zasvetli i stane, dok prilikom kacenja na USB2.0 radi normalno...
Prilicno neobicno buduci da je na starom kucistu kacenim na istu plocu preko 3.5" front panela radilo...

@Dusan94
@Bleyachhh
@Srle22
Sto je cudno sto mi je trebalo vise vremena kad sam jednom rukom sklapao konfiguraciju a drugom pekao palacinke...
 
U protekle dve godine sam na svom R4 preko uso 3.0 porta kacio bezbrojne diskove, kamere, bogtepitastasvenemausb3.0port i sve je radilo. Bice da to tebi nesto nije u redu sa portom ili diskom! :D
 
Treba mi jedan savet. Imam R4 i uskoro nameravam da menjam maticnu. Hteo sam da iskoristim priliku i da SSD koji je sada smesten u fiokicu iznad HDD-a montiram na panel iza maticne ploce gde je i predvidjeno mesto za SSD. Pitam se da li ce na toj poziciji SSD imati optimalno hladjenje, tj, da li ce eventualno doci do pregrevanja zbog blizine procesora i ploce, a cini mi se da na toj poziciji protok vazduha nije tako dobar kao u fiokici. Ima li neko SSD montiran na ovom mestu i kakva su iskustva? Ima li nekih problema sa temperaturama ili mogu bez brige da premestim SSD?
 
Imam ja ali u Arc Midi R2 koje je jaaako slicno. Samsung 840 EVO postavljen iza ploce i nikakvih problema sa temperaturom ssd-a (35-36 C max). Slobodno tako montiraj disk
 
Ne znam šta bi moglo da bude problem, SSD se montira dosta ispod pozicije procesora, tako da temperatura procesora nema praktično nikakvog uticaja, a sam SSD se greje zanemarljivo da bi mu bio bitan protok vazduha za hlađenje.
 
Hvala na savetu. Pretpostavio sam da proizvodjac ne bi tu predvideo mesto za SSD ako nije adekvatno, ali za svaki slucaj da proverim......
 
Meni je SSD na Define R4 isto montiran iza maticne i nema nikakvih problema.
 
ja sam na svom anidees-u koji je dosta slican sa fractalima sve prebacio na 5,5" bejeve,nista ne smeta 14ticama da duvaju i situacija je znacajno bolja. :)
 
I meni je standardno namešteno, zbog lakog pristupa, da su mi svi na jednom mestu.
 
I meni je standardno namešteno, zbog lakog pristupa, da su mi svi na jednom mestu.

Cinjenica je da kod R4 moras skinuti plocu da bi montirao SSD sa zadnje strane (jedna od retkih mana ovog kucista), pa sam hteo da iskoristim priliku kada vec budem menjao plocu da premestim i disk. Ako nema problema sa temperaturom, sta mu fali pozadi? Nek cuti i radi......
 
Znam, ali ako hoćeš da ga skineš, treba bezveze da se mučiš.
 
Da li je neko kojim slučajem montirao CM Nepton 240M u R4? Ima li problema sa montažom, s obzirom na gabarite hlađenja?
 
Znam, ali ako hoćeš da ga skineš, treba bezveze da se mučiš.

Tu si potpuno u pravu......zato sam ga i montirao u fiokicu, nije mi ni na kraj pameti bilo da skidam plocu da bih montirao SSD pozadi. Ali sada kada vec budem menjao plocu, eto prilike da i njega stavim na mesto......a ako se ne pokvari (valjda nece) nema razloga da ga skidam i pomeram odatle.....
 
Poslednja izmena:
Evo i ja da se pridruzim klubu ponosnih vlasnika.S obzirom da nisam iskusan kao neki clanovi,trebalo mi je dosta vremena da se prebacim iz jednog kucista u drugo:d(prvi puta sam sam to radio).

Nivo buke je zadovoljavajuci,solidno manji nego na starom kucistu,mozda slican kad fanove prebacim na 12v,uglavnom drzim na 7v

Temperature u kucistu su ok,pogotovu jer imam jos 4 mesta slobodna da montiram fanove,tako da mislim kad ubacim jos bar 2 da ce biti dosta bolje,za sad su temperatura 2-5c manje u odnosu na proslo kuciste(nisam bas upamtio).A da hdd i ssd su ledeni,sa 30-32c su pali na 23c,jos samo grafu i cpu malo da spustim i bice ekstra:banana:

Imam samo jedno pitanje u vezi kucista,ubio sam se trazeci.Npred ima 2 usb3 porta,iz kucista izlazi debeli crni kabl pise usb3 na njemu.Ja na mojoj ploci ne vidim gde to da metnem.

http://www.conrad.com/medias/global/ce/8000_8999/8700/8730/8736/873679_BB_00_FB.EPS_1000.jpg

Sad me bas bas to nervira,pa ako moze mala pomoc oko toga,da sutra to namestim.
 
Poslednja izmena:
Jer nema. Ako imaš dovoljno priključaka na ploči, veži ventilatore direktno na nju.
 
Nazad
Vrh Dno