Šta je novo?

Mobilni sa dve kartice

marinko98

Čuven
Učlanjen(a)
17.08.2005
Poruke
4,711
Poena
545
Treba jednoj prijateljici da preporučim mobilni telefon sa dve sim kartice. U obzir dolaze i obični i tačskrin telefoni. Molim vas za info šta se sve nalazi na tržištu i cene? Naravno da ću i sam potražiti, ali želim da čujem i vaše mišljenje, šta uzeti?
 
Poslednja izmena:
Do kolikog iznosa i da li je potrebno još nešto od mogućnosti pored dual-sim?

Nije mi rekla koliko para hoće da da? Samo da joj nađem obe opcije i sa tačskrinom i bez (verovatno će posle odlučiti). Našao sam ovaj model: Galaxy Y Pro Duos, nije loš, šta vi mislite? Ima li još koji u ponudi? Vidim da običnih telefona nema?
 
Moj brat je razmatrao Samsung chat 322 i Huawei G6608, a kupio C2-06 koji je slajder sa rezistivnim ekranom i tastaturom. Dva potpuno različita tipa telefona. Nisam oduševljen njegovim izborom, ali on je prezadovoljan. Hoću da kažem da je teško da se preporuči bez više informacija.

TS može i smart i feature phone. Ako nije TS, da li treba obična tastatura ili QWERTY? Da li opet treba smart ili feature? Treba li da ima WiFi? Da li najbazičniji telefon dolazi u obzir? itd. itd.
 
Nisam iskreno fan Galaxy whY serije, nekako su mnogo osakaceni, ekran je minijaturan i nikakve rezolucije, prava shteta za jedan Android uredjaj...

Ali ako insistira na 2 kartice, mnogo bolje necesh ni naci...

Postoji npr. HTC Desire V u verziji sa 2 kartice, takodje i Galaxy Ace i Ace Plus (za koji iskreno smatram da je djubre zbog uzasnog ekrana) postoje u Duos verziji, ali da li cesh ih igde naci je veliko pitanje. Posebno shto se proizvodjaci vishe trude da ove modele proguraju u Indiji (zbog njihovog kvaliteta mreze), nego u Evropi.
 
Kad bih i ona znala šta hoće ;) to bi bilo dobro, znate kakve su žene? Kod njih odlučujuću ulogu ima dizajn, sad videh Nokie C2-06 i C2-03, nisu skupe: 12499 i 11999 din. Jedini uslovno rečeno problem je što su oba slajdera. Pitanje je koliko su izdržljivi, da ne bi posle bilo. "joj, pokvario mi se slajder, šta si ti to meni preporučio"? Ja da uzimam sa dve sim kartice uzeo bih onog Samsunga sa QWERTY tastaturom...
 
Sotver na Samsungu je veliki krš, a ima optički trekped koji ne radi nešto sjajno (ni kod mene, ni kod brata, ni kod prodavca). Ceo telefon je pomalo sitan, samim tim i tastatura, ali obzirom da je ženska osoba u pitanju, možda joj legne. Napomena da ne dolazi handsfree u pakovanju, telefon ima 3,5 mm džek.

Nokije imaju rezistivan TS i traže solidan pritisak na isti da bi reagovale (ili sam se ja previše navikao na kapacitivni). Ne primetih razliku izmedju 06 i 03, tako da može ona koja je jevtinija. Punjač je uobičajeni Nokijin umesto, kao kod Samsunga USB.
 
Sotver na Samsungu je veliki krš, a ima optički trekped koji ne radi nešto sjajno (ni kod mene, ni kod brata, ni kod prodavca). Ceo telefon je pomalo sitan, samim tim i tastatura, ali obzirom da je ženska osoba u pitanju, možda joj legne. Napomena da ne dolazi handsfree u pakovanju, telefon ima 3,5 mm džek.

Nokije imaju rezistivan TS i traže solidan pritisak na isti da bi reagovale (ili sam se ja previše navikao na kapacitivni). Ne primetih razliku izmedju 06 i 03, tako da može ona koja je jevtinija. Punjač je uobičajeni Nokijin umesto, kao kod Samsunga USB.

Hvala na opširnom objašnjenju, ali tek sada si me "bacio" u dilemu, šta ako insistira na tom Samsungu, a on ima problema sa optičkim trekped-om, a opet Nokie sa ekranom. Ona će uzeti onaj koji joj ja kažem (kud sam se i "primio" ;) da joj predložim šta uzeti)? Možda je najbolje da uzme polovan Samsung D880 Duos, videh jedan na oglasima na MB za 50€. Kako to da nema normalnih monoblok telefona sa dve kartice? Bio je pre par godina onaj Samsung monoblok sa dve kartice, jedan moj poznanik ga je imao i bio je prezadovoljan s njim.
 
Reci mi samo da li kod ovog Samsung Galaxy Y Pro Duos B5512 Dual Sim, su obe kartice aktivne, ili dok pričaš s jednom, druga ne može da prima pozive?

Nisu ni ove Nokie X2-02, X1-01 i Asha 200 loše? Moraću i njih ozbiljno da uzmem u obzir, ako odustane od tačskrin-a?
 
Ni kod jednog novog modela nije aktivna druga kartica kad je prva u upotrebi, jer svi stave samo jedan GSM radio umesto, kao ranije dva. To doprinosi boljem trajanju baterije, a i praktičnije je. Sigurno nećeš da se javljaš na "drugi" telefon dok već pričaš sa nekim.
 
Ni kod jednog novog modela nije aktivna druga kartica kad je prva u upotrebi, jer svi stave samo jedan GSM radio umesto, kao ranije dva. To doprinosi boljem trajanju baterije, a i praktičnije je. Sigurno nećeš da se javljaš na "drugi" telefon dok već pričaš sa nekim.

Ma neću ja da se javljam, možda ona hoće da priča s dve prijateljice istovremeno i da se ogovaraju u troje. ;)

Šalim se malo, havla puno na savetima i predlozima. Sad samo da ona dođe i da joj "prezentiram" svo ovo, pa neka sama odlučuje, ja posle svega pročitanog ne smem.:trust:
 
Lako je tebi izaći na kraj s bratom, ajd ti izađi na kraj s ženom (i to s tuđom) ;).

Malopre nađoh i ovaj model: Samsung C6112 Dual Sim, slajder i on, cena 100€, vredi li?
 
Mobilni Svet kaze da moze kod nas da se nadje i Glaaxy Ace Duos. Oni pominju 192-193 evra. Ne znam da li im je bash ponuda tacna, ali mislim da vredi potraziti i ovaj telefon ako hoce neshto konkretnije.
 
Nazad
Vrh Dno