Šta je novo?

Battlefield 4

Ima onih noob servera pa kontam.. da se ljudi uce ali stoji u imenu noob only, KD limit 1.5 itd.. na ovaih 4-5 servera sto sam naletio, ni jedan u imenu nije naznacio limit a probao uci na manje od deset servera i skoro svaki drugim limitiran.. kontam wtf, da nije do updatea.
 
Ma to treba da izaberes neke proverene servere i da ih stavis u favorite.Nadjes neke koji su uvek puni i gde nemaju glupa pravila i gde ljudi znaju kako se igra i igras ko covek.
 
Pa da budem iskren, malo je servera za mene na kojima mogu igrati in the first place. Igra se dosta mapa koje su mene smorile ili drugi modovi tako da biram bilo koji server.. u vecini slucajeva biram manje zlo. Dok iz nekog razloga, jedne od boljih mapa poput propagande i firestorm se dosta rijetko igraju. Evo gledma na listi i vidim samo jednu propagandu i niti jedan firestorm server dok sam morao blokirati metro i loker jer mi to zatrpa pretrgu.
 
Stoji mi mash quality na ultra ali na Final stand mapi mi ucitava detalje (travu najvise) tek kada se priblizim na 2,3 m. Mislim da mi je samo post process i terrain decoration na low. A ovo nema veze sa terrain decoration.
 
Uzeh sad ceo BF4 za 20e za black friday. Mene zanima na osnovu cega igra sa svim dlc-evima zauzima 63.5gb ? :)
 
"Deset" puta manje igre zauzimaju slicno prostora poput titana. BO3 zauzima slicno prostora a ima dosta manje mape i dosta manji broj mapa. Nije vise 2005-ta. Mape su dosta vece od prosjecnih igara. Ima tu mnogo sadrzaja mada jedan od vecih fakrora koji jede prostor jeste HD audio sadrzaj.

Cak su mape iz vanila igre kompresovane za razliku od DLC mapa. Jelo bi to i više prostora.
 
Poslednja izmena:
BF3 meni zauzima manje od 30 zato i pitam, isti je engine.
 
Kakvo je stanje sa popularnoscu mapa i serverima. Imam samo China Rising, nisam bas dugo igrao, jesu se neke od mapa koje nemam bas ustalile i koji bi DLC trebao da uzmem, ako uopste moram..
 
djokosrb Sa svim DLC-ovima BF3 zauzima nesto sitno preko 35GB ali je u grafici vidljiva razlika. Mozda ne da zauzima duplo nego BF3 ali su mozda koristili i slabiju kompresiju pa je naraslo na 61GB. A ima i više mapa tako da je to to. Što se enginea tice, kazu da je frostbite 3 dok je za BF3 frostbite 2 mada je mislim minimalna razlika.

Boris Lozac Filtriraj mape koje te interesuju pa vidi populaciju, nema veze sto ih nemas a koji DLC uzeti. Mislim da se svi podjednako igraju slabo. Mozda uzeti kompletan premium al ije sve to upitno jer je igra stara, ko zna dokle ce jos biti aktivna.
 
Poslednja izmena:
Naval Strike DLC se bas igra,a od Dragons teeth dlc-a se igra Propaganda (mapa) najvise,i Karelia (mapa) od Final stand dlc-a.To ti je od tih velikih mapa naj igranije,za ove male mape ne znam,posto samo igram CQ large.
 
Ja Propagandu baš retko viđam, od mapa iz DT najviše viđam Pearl Market.
 
...jer je igra stara, ko zna dokle ce jos biti aktivna...

Misliš na bf4 ili možda ipak bf3? Ja ni bf3 ne smatram starom igrom.

U stvari ono što me zabrinjava kod ove izjave je ta brzina "potrošnje" koja se forsira da bi omogućila dalju ultra-hiper produkciju.

Meni recimo, kad sam ispratio bf4 nakon izlaska, nije bilo ni na kraj pameti da kupujem igru, jer mi se ne čini kao bilo kakav pomak u odnosu na bf3.
Plus svi problemi i bagovi koji prate sveže izdanje. A recimo da je bf3 bio prilično sređen i utegnut do izlaska bf4.

I sada se stvara potreba da prelazim na poluproizvode, sve lošijeg kvaliteta, ili identične sa novim logom/skinom i sl., zato što je bez ikakvog logičnog i opravdanog razloga, sem bukvalno vremenskog intervala (koji je opet sve kraći), nešto proglašeno zastarelim?

Situacija gde malo ko smatra promenu dobrom, poželjnom, ili uopšte potrebnom ali joj se potčinjava kao neminovnoj.

Kod velikih mp franšiza došlo je vreme gde ne možeš da imaš dobru igru jednom - zauvek.
Kad marketing prestane da deluje dovoljno efikasno, sam proizvod će postati nešto što se iznajmljuje, što se "samouništi", da bi se moglo zauvek naplaćivati.

Jako je žalosno što kvalitet i dobro "igračko iskustvo" tu potpuno nestaju.
 
Igra ulazi u treču godinu. staro je to. Ljudi su nakucali 800-1000 sati. Pogotovo kada uzmes u obzir da je ovo zapravo 90% BF3 koji se izlizao. Vecina je na Bf3 nakucala preko hiljadu sati. Isti klinac ganjati u BF4 1k h i igrati aktivno.. je zamorno. Nisu nista novo ponudili osim ljepše grafike i novih bugova. Da ne kazem kako su samo lose Bf4 mape da ubijaju u pojam. Narod se zasitio. Ja se licno jedva natjeram da je upalim a nemam ni pola sati gameplaya od BF3. A opet kada se vratim u Bf3 vidim koliko je igra ispeglanija, ostrija i sirovija. Jednostavno bolja. Pogotovo sto se tice fizike vozila. U BF4 je to i dalje kao placeholder alfa.

No moja je poenta bila da je BF4 brze dosadio nego i jedna BF prethodno jer je reskin proslog naslova.
 
Cool :)
 
Sutra Dragon Walley!;)

Battlefield 4 Multiplayer will be offline for 1h starting 07.00 UTC December 15/ 11.00 PM PDT on December 14 for the deployment of the Holiday Update.
 
uzeh skoro igru, ali mi crashuje u igranju. ima li neko slicnih problema ili resenje? crashuje i u single player-u, i u MP, kolko sam primetio nevezano od duzine igranja (jednom nakon par minuta, jednom nakon 20ak, itd.), i nevezano od "game load-a", odnosno prezivim neku brutalnu eksploziju i pucnjavu sa 10ak njih, pa crashuje odjednom kad hodam sam..
primetio sam da je bilo slicnih problema ranije kada je izbacena igra, ali sam mislio da su resili to do sad. Napominjem da nemam idealnu konfiguraciju i igram sa minimalnim podesavanjima, ali mi BF3 radi sasvim solidno.
 
Imao sam ja probleme sa R9 280x. Rjesio sam tako sto sam GPU clock smanjio sa 1100MHz na 1050MHz. Ako je u pitanju ova ili slicna kartica probaj. Mozes ovo uraditi kroz Radeon Settings aplikaciju pa samo setujes novu vrijednost za Battlefield 4 profil.
 
Nazad
Vrh Dno