Šta je novo?

Pomoc oko graficke

trigun18

Cenjen
Učlanjen(a)
18.04.2012
Poruke
23
Poena
154
Pozdrav
Sklapam neku konfiguraciju za sebe, pa me interesuje koja bi bila bolja graficka, dvoumim se izmedju sapphire 7850 ili gtx 560 Ti , ili preporucite vi neku dobru kartu u tom cenovnom rangu.
Hvala unapred
 
uzmi 6870 za 120e i uštedi pare .
 
A ja bih recimo uzeo 6550 v2.2 napajanje i GTX260 za 7200dinara graficku.Hoce izdrzati to napajanje?
 
ohne problem . mada , malo je mnogo to za gtx260 . za obe stavke, i ajde .... 4850 koja parira toj 260-ici je sad 35 evra . imaj to u vidu .
 
Nebih ATI-ja,vise sam za GeForce graficke.Znaci napajanje ce biti dobro za tu GTX260?To je 600W LC Power.
 
Kupljena Gainward GTX260 216CudaCores.Sada me samo zanima da nije slab procesor za nju ovaj moj Athlon 250,podignut je na 3.5Ghz?
 
Procesor je ok za tu grafu - ja sam imao 4870 na tom procesoru i sve je bilo ok ;)
 
Nego kod oc-ea ne vidim da ima da joj se dira voltaza?Vidim po netu svuda ima za voltazu u afterburneru kod mene neda nikako da diram.
 
Moras da otkljucas to u AfterBurneru, a mozda i kartica ne podrzava doticnu opciju.
 
Probao otkljucao u afterburneru i nista,i dalje nema mV da podesavam.Moguce da graficka ne podrzava tu opciju.Na 700Mhz/1200/1510 za svaki dan da je vozam.
 
Probao otkljucao u afterburneru i nista,i dalje nema mV da podesavam.Moguce da graficka ne podrzava tu opciju.Na 700Mhz/1200/1510 za svaki dan da je vozam.

Nema svaka voltere ,cini mi se da su ti chipovi u pitanju.
Koja je tacno verzija karte?Baci link.
@lepi kokan
Ti si pobrkao neke lonicice.
ATI 4850 je u rangu 8800 GTS(512)/9800GTX .GTX 260 je daleko iznad toga tj GTX 260 SP216 je egal sa ATI 4870!
 
U pitanju je ova kartica http://www.gainward.com/main/vgapro.php?id=106 samo nije za 111,9GB/s nego 123,2 i to fabricki i nema dva dvi izlaza nego jedan i vga.Ali na 4 jezgra procesor sa ovom grafom daje 18000 bodova u 3Dmarku 06 a kod mene baca 13-14000 nemoze vise.Po meni izgleda da gusi procesor?
 
Procesor se gusi u sintetickim testovima, jer je dual-core. Ali u realnom radu, prica je malo drugacija. Jedina igrica koja mi ovako iz prve pada na pamet je GTA IV, za nju, ti na primer, treba x4 CPU.

GTX260 moz' da ima i oko 20,000 u 2006, sa nekim valjanim Intelom - ali treba da znas da 3D Mark nije merilo jacine graficke, a pogotovo ne, da li je taj CPU usko grlo ili ne, za tu graficku.

Dakle, da rezimiram:

GTX260 i Athlon II x2 su u redu zajedno, i nece im faliti nista. Naravno da bi bilo bolje da imas barem neki x3, ali, ni ovako nista ne mari.
 
@Zoranhaker
Koliko me secanje sluzi na toj tvojoj karti ne moze da se dodaje napon.
GT200 ce raditi sa Dual Core procesorima ali i on bolje dise sa Quadovima mada generalno ako je rec
o procesorima sa 2 jezgra bolju saradnju (iskoriscenje karte) ima na Intel Core 2 Duo platformi, i3 itd..
 
Pa recimo kada bih uzeo neki x3 cpu bilo bi bar malo bolje?Posto svakako planiram jos upgrade cpu-a,hteo sam na x4 ici ali budzet nije za x4 pa reko da uzmem neki x3 umesto ovog Athlona 250.
 
Pa i mislio sam ici na X3 BE da mogu da otkljucam.Samo neznam jel bi ova moja ploca mogla otkljucavati iz potpisa?
 
Bilo bi bolje tamo gde je potrebno vise od dva jezgra. Dakle: neke igrice(koje su i dalje minimalizovane), 3D Markovi i ostali sinteticki testovi, i slicno.

Isplati ti se da predjes na x3, samo ako doplata ne prelazi vise od 2000 RSD.
 
Ako nadjem polovni neki.Samo neznam koji?Ako nema BE moram uzeti onda obican.
 
POTREBNA MI JE POMOĆ
riknula mi je grafička kartica Asus 4850 sa 1GB memorije na matičnoj ploči ASUS P5Q Deluxe da li je moguće na PCI-E 2.0 postaviti grafičku kartu Asus AMD R9 270X 2gb ddr5 memorije ili ASUS R7 250x sa 1gb ddr5 memorije, koja mi je od ove dve kartice bolja i isplativija za ugradnju na matičnu ploču ASUS P5Q deluxe sa porcesorom INTEL Core 2 Quad Q8200 sa 4GB DDR2 memorije, sa samsung SSD 840 Evo 250 GB i WD od 500GB?
 
Svejedno, mozes i jednu i drugu. Obe su bolje od 4850.
Sve zavisi da li ti odgovara da das manje ili vise para. Mada, 270X moze da se nadje polovna sa garancijom za 11-14 hiljada.
 
Kao neku sredinu pogledaj i R7 260/260x.
 
Zavisi koje napajanje i procesor imas. I da li u obzir dolazi polovno sa garancijom.
 
Nazad
Vrh Dno