Šta je novo?

Cool Laboratory Liquid Ultra termalna pasta, da li je zaista najbolja kako se priča ?

kosta10

Slavan
Učlanjen(a)
19.08.2007
Poruke
4,492
Poena
440
Možda ste čuli za ovu termalnu pastu, a možda ste i čuli da ona valjda izaziva koroziju aluminijuma nakon samo nekoliko sati, pa baza kulera bi trebalo da je pocinkovana ili poniklovana, nisam sad siguran 100 % ali znam da ima neka fora.

Pošto ove paste ima u Nemačkoj i nije ni skupa nešto, dolazi sa sve cleaning setom za čišćenje i nanošenje paste na procesor, zanima me da li je neko od članova foruma ikada imao dodir sa ovom termalnom pastom, ili makar sa Cool Laboratory Liquid Pro pastom, koja je samo za nijansu slabija ?


Da li je istina da ova pasta izaziva koroziju aluminijuma i šta da se onda radi kako bi se to sprečilo ? Kupiti novi kuler koji ima poniklovanu bazu ili postoji neko razumnije rešenje ?


Link je ovde: http://www.coollaboratory.com/en/products/liquid-ultra/ ili ovaj http://www.coollaboratory.com/en/products/liquid-pro/


Ako se dobro sećam hemije iz srednje škole, jedini metal koji reaguje sa skoro svim ostalim metalima je ŽIVA...takva jedinjenja zovu se AMALGAMI. Da li to onda znači da je ova termalna pasta sastavljena delimično od čiste žive ???
 
Koristim ovu pastu već godinu dana. Baza je niklovana pa nema korozije. U principu, danas su baze većine dobrih kulera ili poniklovane ili čisto bakarne, pa ne moraš da brineš.

Nanošenje paste je (uz dobijeni pribor) trivijalno.

Što se performansi tiče, po mom iskustvu, u proseku za oko 2-3C je bolja od inače odličnih Noctua NT-H1 ili Arctic Silver 5. Razlika je utoliko veća ukoliko je veće zagrevanje procesora a hladnjak neki baš dobar. Npr, sa i7-2600k na 4GHz razlika je 1-2C, na 4.5GHz 2-3C, a na 5GHz i 4-5C.

Evo i posle godinu dana (bez skidanja kulera sa procesora) performanse su joj kao prvog dana (jedino sam hladnjak izduvavao par puta za sve to vreme).

Ono što je navodno loša strana, prilikom skidanja mogu i oznake sa CPU-u da se malo skinu jer se toliko jako vezuje za metal, pa možeš da izgubiš garanciju na CPU. :(

Da je dobra, dobra je, ali zbog ovog iznad, pitanje koliko se isplati ukoliko se rizikuje gubitak garancije. S druge strane, ako već odustaneš od garancije ili je nemaš, pa ispoliraš CPU, namontiraš neki dobar kuler i staviš ovu pastu, temperature su neverovatne - vidi attchement - pod Linx-om sa AVX-om (dakle ultra prženje, mnogo više nego realno), sa i7-2600k na 4.8GHz i 1.44V realnih, sa NH-D14 (dobar, ali sada ima i boljih kulera), drži tremperaturu jezgara na oko 75C, probaj isto pa uporedi. Pre poliranja CPU-a i sa NT-H1, išlo je oko 86-87C sa istim kulerom...
 

Prilozi

  • 4.8ghz-linx.jpg
    4.8ghz-linx.jpg
    197 KB · Pregleda: 270
Poslednja izmena:
Imam je ja. I da, istina je, pretvara aluminijum u prah.
 
M_M kako doci do nje jel bilo ikad kod nas
 
Imam je ja. I da, istina je, pretvara aluminijum u prah.

Ali kako je to moguće, na koju foru ??? Niko mi ne reče, da li ova pasta sadrži živu u nekom procentu ?

Evo nekih video klipova, pa pogledajte šta radi živa metalima tj. kako ih jede:

http://www.youtube.com/watch?v=zbUPjHHml1E

http://www.youtube.com/watch?v=Z7Ilxsu-JlY

http://www.youtube.com/watch?v=1ie5-Lodpiw&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=gjR6ZJzXdIs


Dakle, nema opasnosti ako je baza hladnjaka 100 % bakarna ili poniklovana ???
 
It is liquid at room temperature (like mercury), but it is absolutly nontoxic and has a high moistening ability for several materials.

Note: Do not use cheap aluminum coolers. Their quality is not very high, and aluminum is not resistant
against our Liquid Metal. Aluminum could form an alloy with "Coollaboratory Liquid Pro" which would react
with the surrounding air's humidity. A black stain forms after a while, showing insulating qualities. '
Therefore: No contact of "Coollaboratory Liquid Pro" with aluminum. NO ALUMINUM COOLERS!



Nema zive. Pa nisu toliko poludeli i ne bi se to tako prodavalo da je ziva u pitanju
 
Poslednja izmena:
Uh dobro je,sad mi je laknulo. Ali prosto je neverovatno koliko je Cool Laboratory Liquid Ultra vrhunska pasta, nju su upravo i koristili kada su oni Japanci prvi rastavili Ivy Bridge 3770K procesor i umesto default Intelove žvake stavili ovu pastu i dobili čak 20 stepeni manju temperaturu na frekfenciji 4.8 GHz.


Razmišljam da kupim ovu pastu i moj trenutni Athnon X3 445 modifikujem baš kao što su ti Japanci to odradili sa 3770K procesorom. Jeste da moj AMD nema problema sa zagrevanjem ali možda se odvažim na taj korak, sav potreban alat za to imam. :)
 
Izbledece ti ili nestati oznake sa procesora
 
Pa nek nestanu šta me briga, ionako više odavno nije pod garancijom. Ustvari time planiram zagrevanje sa moj budući Ivy Bridge 3770K, ako ovde budem uspeo da sa mog Athlon X3 445 uspešno skinem IHS i odradim sve to kao oni Japanci, onda ću ispržiti zanat za kasnije.


Ima li još nekoga za iskustvom, tj. još nekog člana ko koristi ovu Cool Laboratory Liquid Iluta pastu ?
 
Koristim stvar i zakon je. Samo je problem što posle dužeg vremena prodire u površine i formira nekakav spoj pa ne možeš više da skineš hladnjka s CPUa bez čekića i dleta.

Mada, to je bar za mene mala i nevažna cena. CPU ionako posle nekog vremena zastareva a dok sam zadovoljan njime zašto bi ga skidao ?

Temperaturna provodnost stvari je fenomenalna a aplikacija jednostavna, jednom kad skužiš foru.

Stvar se ne nanosi kao klasična pasta nego se više "lemi" na podlogu, baš kao kod klasičnog lemljenja.
 
Jel neko uvozio kod nas
 
Jel neko uvozio kod nas

Secam se da je bila jedna tura u Bench House-u (bila je i tema o njoj) i mislim da je planulo u roku "od odma'". Taman je tada izasao i Fermi (GTX470 i 480) i razmisljao sam dal da je uzmem za 'ladjenje istog, ali bio sam spor.
 
Šteta što nisam biznismen inače bih mogao da ja organizujem kupovinu sa Amazon.de pošto imam nalog tamo. Evo baš jutros mi je stigla heljda koju sam naručio od njih u pakovanju 2x1 KG, hehe. :)
 
Porucio sam i jednu i drugu i ove nove metal padove, pro sam uzeo ako predjem na Ivy da mogu da ga prepakujem, kopka me i 670 vidim da su se neki igrali i sa prepakivanjem njega , ce da radi nozic:smash:
 
@ gaca

Meni uopšte nije jasno kako se koristi taj Metal Pad i čemu on uopšte konkretno služi ? Stavlja se na bazu hladnjaka ili kako ? Ima li od toga zaista neke koristi ili je to više reklama ?
 
Hmmm interesantno, ali što si mi citirao moje pitanje ako odgovor nema veze sa Metal Pad-om ??? U svakom slučaju hvala na linku, ali izgleda da još uvek nema testova ove najnovije Prolimatech PK-3 termalne paste
 
Hmmm interesantno, ali što si mi citirao moje pitanje ako odgovor nema veze sa Metal Pad-om ??? U svakom slučaju hvala na linku, ali izgleda da još uvek nema testova ove najnovije Prolimatech PK-3 termalne paste
Nema jos uvek,ali ja danas bestellovao u Cas.K..g,mislim da je odlicna pasta jer je i PK-1 odlicna pasta.
 
Samo kratko da kažem da ću do početka septembra kupiti ovu pastu i izvršiću testiranje na ovom procesoru iz potpisa kao i na slabijem AMD-ovom procesoru sa ženinog kompa, Athlon 4850e, potom ću okačiti rezultate.

Malo sam ispao iz tokova, pa molim za pomoć, koji programi su najpouzdaniji za detektovanje temperature ? Pogubio sam se koliko ih ima...


Da li je jedno pakovanje dovoljno za dva nanošenja ? To pitam da bih znao da li da kupim jedno ili dva pakovanja Liquid Ultra paste.
 
Jedno pakovanje jeste dosta za dva nanošenja.

Ali treba ti jači CPU da bi zaista osetio kvalitete paste. U suštini, treba jak CPU, odličan kuler i da pasta bude usko grlo, e tada se promena iste najviše oseti...
 
Pa ok, imam još vremena do septembra...videću šta mi je činiti. Ali nema veze, uzeću ja sigurno tu pastu.

A i ova najnovija Prolimatech PK-3 je izgleda fantastična, negde u rangu Gelid Extreme čini mi se.
 
Pa ok, imam još vremena do septembra...videću šta mi je činiti. Ali nema veze, uzeću ja sigurno tu pastu.

A i ova najnovija Prolimatech PK-3 je izgleda fantastična, negde u rangu Gelid Extreme čini mi se.
Nije losa PK-3 ja dobio iz Ca_eKi_g,teska je za razmazivanje:)
 
@kosta10 ja tri puta porucio preko instituta i nisu mi ni jednom poslali swift za placanje. Ne znam sta da radim jos sam narucio dosta toga racun 70e. Ne lici mi to na Svabe.
 
@kosta10 ja tri puta porucio preko instituta i nisu mi ni jednom poslali swift za placanje. Ne znam sta da radim jos sam narucio dosta toga racun 70e. Ne lici mi to na Svabe.

Preko kog instituta, daj budi malo jasniji ako možeš, molim te. Što ih ne zoveš na telefon ili im pošalji email da ih pitaš šta je u pitanju ? Šta si sve naručio i od koje firme ?
 
Uzeo sam je e sad jos da se prezalim pa da je stavim na 2600k mada sam je uzeo za 3770k i da ga prekoljem i da je stavim izmedju proca i IHS ultra bi trebalo da se lakse skida od pro e sad ko ima to iskustvo nije strasno ako se malo skinu oznake ali ako treba cekic onda je opasno
 
Ma ne treba cekic ali baza tvog kulera mora da bude od bakra. Ako je od aluminijuma ode sve na kajsiju.
 
Nazad
Vrh Dno