Šta je novo?

Eksterna/usb tv kartica ili tv box?

Hurricane

Cenjen
Učlanjen(a)
15.05.2012
Poruke
144
Poena
170
Potreban mi je savet oko kupovine eksterne (usb) tv kartice, ili tv box-a do 5000 din. Imam kablovsku, dok je na racunaru win7 x64. Relativno skoro sam kupio nov monitor, pa bih zeleo da ga zamenim sa starim crt tv-om. Snimanje sadrzaja mi nije bitno.

Hvala Vam unapred.
 
Ima li neko iskustva sa sledecim modelima? Svaki predlog je dobrodosao.

1. KWORLD IPTV UB110

2. PROLINK PixelView PlayTV Box 6

3. LEADTEK WinFast Palmtop WINFAST DTV200H

4. LEADTEK WinFast DTV Dongle H Plus

5. INTEX Sky-Pro IT-193FM
 
Niposto taj konkretni Leadtek, ta kartica im je verovatno jedna od gorih koje su napravili. Ne znam kakva je Intex kartica, ali to je low-end firma, sigurno nije za neku preporuku. Zasto uzimas eksternu karticu ako ces je koristiti na desktopu?
 
Zbog garancije na kuciste racunara, ne smem da ga otvaram, zato razmisljam o nekoj eksternoj varijanti do 50-60e. Imate li neki bolji predlog? Za Intex sam cuo da dolazi do zamucenja ekrana kada je racunar ukljucen, dok za leadtek manje-vise kazu da je ok. Sta mi je ciniti?
 
Sta bi uopste moglo da se desi kucistu, pa da razmisljas o garanciji? Uostalom, mozes napisati mail radnji i pitati da li se gubi garancija ako se ubaci interna TV karta, cisto da bi imao napismeno dokaz ako eventualno budu osporavali. Bolje je ici na internu karticu, veci je izbor i bolji kvalitet.
 
Na zadnjoj strani kucista je nalepnica, zato ja ne smem da otvaram kuciste. Postoji varijanta da im saljem racunar da oni ugrade tv kartu koju sam kupio kod njih, a to mi ne odgovara, zato trazim neku eksternu varijantu.
 
Ljudi, trazim vec neko vreme po netu neku externu TV karticu za moj laptop na koju bih prikljucio TOTAL TV reciver (standardni TOTAL TV reciver ,SD)
Koliko sam shvatio on se moze povezati pomocu kabla koji na jednom kraju ima SCART,koji ide u reciver,a na drugom ona 3 izlaza u (crveni zuti i beli)
Sad ne znam koja bi externa TV kartica tu odgovarala,ako neko moze da mi preporuci neku,cena nije bitna,a najvise bih je koristio za snimanje. :)
 
Da ne otvaram novu temu da priupitam ovdje. Trazim sebi neku jeftiniju externu tv karticu. Povremeno odgledam neku utakmicu tako da mi ne treba cesto. Nemam vise slobodnog mjesta u kucistu tako da moram da idem na ext varijantu. Nesto sam gledao i ove dvije bih mozda mogao da pazarim:
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3493#dl
http://www.leadtek.com/eng/product/6/403/intro.aspx#pitem=overview

Obije mogu da nabavim za priblizno istu cijena. E sad posto se ja sekunde ne razumijem u tv kartice trazio bih mali savjet oko izbora. Cini mi se da je gigabyte-ova kvalitetnija ali to je samo moj osjecaj... :D
U stanu imam kablovsku, ako znaci koji izvor signala cu koristiti.
 
Vec sam pisao na prethodnoj strani, nikako taj Leadtek, mene cudi da se uopste jos uvek proizvodi, s obzirom na kvalitet. Samim tim je Gigabyte bolji izbor, kakav god bio :D
 
Jos jedno malo pitanje, nadam se da nije mnogo glupo. Sta cu kad ne znam. Da li na ovom gigabyte-u mogu nesmetano da gledam televiziju preko kablovskog provajdera kao i preko obicne zemaljske antene? Ne znam dal to uopste ima neke veze ali bolje da pitam nego da uzmem karticu pa da ispadne da nesto ne stima.
 
u7300%201.jpg

Vidis ulaz za koaksijalni kabl? Isti koaksijalni koristi i kablovska tv, i zemaljska antena.
 
Sto ce reci da mi nizasta nece sluziti ako je uzmem... :(
 
Te komentare sam vec procitao...
 
Hteo bih da uzmem eksternu usb tv karticu, da li neko zna koja je trenutno dobra kupovina? I jos jedno pitanje, posto nisam koristio to nikada - u sobi imam ''obican'' kabl od kablovske tv(ikom), samo ga ''ubodem'' u tv kartu i to je to? Ne treba neki risiver/set top box ili tako nesto izmedju?
 
Za onu "osnovnu ponudu" da, samo ubodes koaksijalni kabl. Doskoro je bilo lakse se izraziti - "analogna" televizija, ali posto je sad sve digitalizovano, teze je precizno se izraziti :D
 
Nazad
Vrh Dno