Šta je novo?

Samsung N7100 Galaxy Note II

Ja sam ima Dell streak dobra je to sprava, mada je razliva boje samo tako zbog toga sam ga i prodao za 150e....
Opasan je ovaj note nema šta, kakve dimenzije kakve rezolucije možemo samo da kudimo kiselo grožđe...
 
Sve u svemu, nikakav razlog za upgrade sa Note, bar što se mene tiče.

A to sto svi imaju falican ekran? Ja sam 10 komada licno probao i svi imaju problem i sa clippingom, pikselizacijom i sta sve ne. I te kako ima razloga da se zbog toga predje na dvojku (ako su sredili). Mislim, kupis telefon zbog ekrana, a to mu najlosija stavka. Slikam ili snimam nocu a ono sve neke sive fleke. Katastrofa. Ne znam kako se shljamsung izvukao sa tim. Da je apple tako nesto uradio, to niko ne bi prestao da pominje. A ko kaze da nema, onda samo ne zna da ima i misli da tako treba. Samo pogledaj slike koje sam postavio u Note temi i nema sta dalje da pricam. Otvori i calculator i videces u gornjem delu pluloptu nekih boja sa iskrzanim ivicama. Uradi SS i prebaci na komp da vidis kako treba da izgleda.
 
A XDA je bas onako reprezantivan uzorak, sve geek do geeka :)
Realno, verujem da 99.9% korisnika nema blagog pojma o ovome, a i vecinu onih koji znaju za ovo savrseno bas briga (ukljucujuci i mene).
Ekran ima zapravo jedan veci problem, o kom nisam video da je igde pisano a meni se desilo, ima ozbiljan problem sa burn-in-om. Naravno ni ovo 99% korisnika nece primetiti, ali ja posto sam kupio onaj desktop dock drzao sam ga tako upaljenog trajno i vala sad imam trajne brlje po ekranu na par mesta...
 
Krivite mane tehnologije ekrana, a ne samog modela. Sive fleke i mogućnost burn in-a su obe stavke vezane za S-amoled ekrane. Nisi trebao da ga držiš stalno uključenog, isto kao što i kod plazme ne držiš stalnu istu statičnu sliku.
 
A XDA je bas onako reprezantivan uzorak, sve geek do geeka :)
Realno, verujem da 99.9% korisnika nema blagog pojma o ovome, a i vecinu onih koji znaju za ovo savrseno bas briga (ukljucujuci i mene).
Ekran ima zapravo jedan veci problem, o kom nisam video da je igde pisano a meni se desilo, ima ozbiljan problem sa burn-in-om. Naravno ni ovo 99% korisnika nece primetiti, ali ja posto sam kupio onaj desktop dock drzao sam ga tako upaljenog trajno i vala sad imam trajne brlje po ekranu na par mesta...

ne samo xda, nego i samsung forum, ostali forumi, itd. Nebirno. Ako tebi ne smeta, zavidim ti. Da sam kao ti, i dalje bih nosio note jer mi u svakom pogledu odgovara, iako je veliki i sta ti ja znam. I taj burn in se pominjao, no, ne mnogo primeraka ga je imalo. Moj je samo 'krshio' boje i svadjao se sa tamnim scenama kao i svi ostali. krastavac, cekam da neko istestira dvojku. Ako bude ekran kao na s3, a bice, 90% cu da uzmem. Steta za dizajn i 16:9 al prezivece se nekako :)
 
ne samo xda, nego i samsung forum, ostali forumi, itd. Nebirno. Ako tebi ne smeta, zavidim ti. Da sam kao ti, i dalje bih nosio note jer mi u svakom pogledu odgovara, iako je veliki i sta ti ja znam. I taj burn in se pominjao, no, ne mnogo primeraka ga je imalo. Moj je samo 'krshio' boje i svadjao se sa tamnim scenama kao i svi ostali. krastavac, cekam da neko istestira dvojku. Ako bude ekran kao na s3, a bice, 90% cu da uzmem. Steta za dizajn i 16:9 al prezivece se nekako :)

Nije ti ni na s trojci ekran sjajan da znaš. Ja imam S3 ali nije mi problem da priznam da je na One X-u po meni ekran bolji tj. veći ima brightness, slika deluje štrija..Mislim, da ne cepidlačimo sve je to high end tehnologija i radi se zaista o fenomenalnim ekranima ali kao što neko reče za 500-600 evra to mora da bude bez mana.
 
Nije ti ni na s trojci ekran sjajan da znaš. Ja imam S3 ali nije mi problem da priznam da je na One X-u po meni ekran bolji tj. veći ima brightness, slika deluje štrija..Mislim, da ne cepidlačimo sve je to high end tehnologija i radi se zaista o fenomenalnim ekranima ali kao što neko reče za 500-600 evra to mora da bude bez mana.

Drug s kojim se vidjam svaki dan ima s3, sve moguce slike i testove smo isprobali i mogu da kazem da je savrsen. Poredio sam sve sa svojim Note-om i sramota za samsung da su toliko omanuli sa sgN. Ne znam dal se njemu zalomio dobar primerak, al licno sam se uverio da je perfeto
 
Drug s kojim se vidjam svaki dan ima s3, sve moguce slike i testove smo isprobali i mogu da kazem da je savrsen. Poredio sam sve sa svojim Note-om i sramota za samsung da su toliko omanuli sa sgN. Ne znam dal se njemu zalomio dobar primerak, al licno sam se uverio da je perfeto

Ma nije mu se zalomio dobar primerak nego je ekran stvarno predobar, odgledao sam par HD filmova na telefonu i to izgleda odlično ali kažem ako već cepidlačimo i hvatamo se za sitnice meni je na HOX-u bolji....ali dobro ne može sve. Zato recimo ja na Amoledu izvučem pet i po sati lagano a ovi na s led-u dva sata manje.
 
Ma nije mu se zalomio dobar primerak nego je ekran stvarno predobar, odgledao sam par HD filmova na telefonu i to izgleda odlično ali kažem ako već cepidlačimo i hvatamo se za sitnice meni je na HOX-u bolji....ali dobro ne može sve. Zato recimo ja na Amoledu izvučem pet i po sati lagano a ovi na s led-u dva sata manje.

A to si mislio..to je druga prica. Ne govorim o kvalitetu prikaza, nego kako su na Note-u shebali stvar sa ekranom. Nije cepidlacenje ili sitnica nego neoprostiv propust. Kad se uporedi ista slika na Note i na s3, recimo slikana nocu, to je strasno kako izgleda. Tuga. I meni nekako prijatnije izgledaju boje na HoX tipu ekrana, ali nisam gadljiv na amoled :)
 
Ovo ce se nabaviti, mada imam neki utisak da ce raspali tw i na jb losije raditi od mog sadasnjeg note-a + paranoid. Bas me u redu u maxiju startovao lik koji ima isto note, i to ics, a gledao kako ja shamaram paranoid na mom, i kao: sta je to!? Koji je to fon!? Da nije Note2!? Kako je tako brz!? Gde? Sta? Kako? - Ja sam samo kratko odgovorio: to je "Bozhin" Note ;)... Ne zna covek ni za bench ni za xda, te mu dadoh smernice, valjda ga nije brick-ovao do sada :).
 
Ovo ce se nabaviti, mada imam neki utisak da ce raspali tw i na jb losije raditi od mog sadasnjeg note-a + paranoid. Bas me u redu u maxiju startovao lik koji ima isto note, i to ics, a gledao kako ja shamaram paranoid na mom, i kao: sta je to!? Koji je to fon!? Da nije Note2!? Kako je tako brz!? Gde? Sta? Kako? - Ja sam samo kratko odgovorio: to je "Bozhin" Note ;)... Ne zna covek ni za bench ni za xda, te mu dadoh smernice, valjda ga nije brick-ovao do sada :).

E, nema te sto godina, tebe sam cekao da izbacis od kog broja vidis na onoj slici sto sam postavljao u temi, i da ti posaljem jednu sliku da mi kazes kakva je reprodukcija. Tj, da u oba slucaja slikas necime ekran da vidim kak izgleda. Samo je tvoj ostao da se proveri kakva je situacija sa black clippingom i ostalim glupostima
 
Kako smeš u Božin Note da sumnjaš, si lud?! :D
 
Svoj sam prodao u nadi da cu da nadjem neki koji nema B C (kazem, ako bozha nema, onda cu i ja da nadjem da nema), probam 10ak komada, svi isti (ili gori) i batalim note 1. Kupim htc sensation, ali jednostavno nije to to posle 5.3'' i evo sad cekam note 2 sa drljavim k510i kome ni dzojstik nece da radi kako treba, a vec sam jednom menjao (prvi vlasnik sam :D )
 
Ma dzabe im sve kad ce opet baterija da mu traje 2 sata...

Slazem se. Ako baterija ne moze da namakne ni 2h screen on, i ugasi se pre nego sto legnes (od ujutru), moze i da kuva rucak, ne interesuje me. Za sada sam bas zadovoljan kako s3 drzi. Mislim da ce sgn2 da bude dobar sa svojih 3100 :)
 
iz preview sa gsmarene:

"The camera protrudes slightly, so the Note II rests on it when you place it on a level surface."

Bas super. Ima da se grebe kao nista
 
Jel ima negde ova SGN2 galerija i video player izvuceni iz roma?
 
Uf ala ovaj note 2 leti, a i tw ima bas bruka novih stvari, posebno je olovcica unapredjena.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno