Šta je novo?

[MTS]Ne stizu poruke i nedostupan sam kada je Data On na 2G

shatroghistro

Slavan
Učlanjen(a)
04.05.2009
Poruke
2,463
Poena
275
Imam jedan problem.. Naime, poslednjih 6 meseci, od kada sam promenio paket da imam net, cesto sam nedostupan i ne stizu mi poruke. Mislio sam da je odlepila mts kartica i mrzelo me da idem do poslovnice. I tek sam posle pola godine, danas, ispred zatvorene mts poslovnice jer radi do 19 a ne 20h, provalio da se to desava kada mi je aktivan mobilni net i to iskljucivo na 2G, ne i 3G. Kad surfujem netom ili se nesto u pozadini updatuje ne stizu mi poruke, a kada me neko zove nedostupan sam sve dok se net ne vrati u idle. A to je retko jer nikad ne gasim mobile data, koja je svrha onda imati smartphone..

To se desavalo i na htc hd2 androidu, i sad na Samsung Galaxy Note. Proverio sam danas kod druga na mtsu hd2 android i isto se desava. Proverio kod druga telenor na htc evo 3d i sve mu ok.

Jel ima neko neku predstavu kako da se sredi ovo? Trebalo bi da se gasi edge kada stize poziv, ali se to kod mene na mtsu ne desava, vec samo pri odlaznom gde nikad nema problema.
 
To se meni desava ponekad i to na svakom androidu kojem sam imao. Meni je uvek ukljucen auto mode mreze i cini mi se kada opadne signal 3g-a da se upravo tada to desi. Resenje nisam nasao :) mada mi nije tako ucestalo.
 
Nikad mi se to nije desilo ni na jednom smarthpone-u... SGS2, Vip mreza. Jedino sta moze da bude je kada pricas telefonom, ne mozes da ides na net kad si na 2G mrezi, dok kad si na 3G, mozes da pricas i da surfujes netom, to valjda znas, ali ovo obrnuto kao kod tebe, pa, sta da kazem, jedinstven primer :)
 
Nikad mi se nista slicno nije desilo :)

Koji je operater u pitanju?

@Djilkosh- znam da 3G moze oba a 2G ne, ali bi trebalo da iskljuci data ako mi stize poziv ili sms. Ovo se desava samo na mtsu, kod mene i kod druga, oba android, a kod treceg na telenotu se uspesno gasi data i stizu i sms i pozivi. Sada sam gledao po netu i ima dosta ljudi ovaj problem, i to iskljucivo na mtsu. Cak mi se to nekad desi i na 3g ali dosta redje
 
Probaj mozda da promenis modem... Nista te ne kosta da probas...
 
Potvrdjujem iste probleme koje je autor teme naveo. U pitanju je Iphone 4.
Dok sam bio na Telenoru, koristio sam 2G i 3G net bez bojazni da cu biti nedostupan. Od kad sam presao na MTS - nedostupan sam kada koristim 2G internet (defakto i konstantno), a dostupan sam kada sam na 3G.
 
Probaj mozda da promenis modem... Nista te ne kosta da probas...

Da promenim modem? Ne razumem :/

@Perovic- bas tako. Uzmem fixni i neizostavno sam nedostupan kada je net aktivan u 2G mode-u

Mora da ima neko resenje. Ako kazu da nema, kazacu sta ih ceka kada mi ove godine istekne ugovor
 
Ma sta cekas, odmah im tamo sve po spisku... Neces se valjda patiti tako do kraja ugovora...

Modem ti je vezan za mrezu... Na primer ja na GS2 sa jednim modemom imam bolji prijem i odmah vece brzine interneta, sa drugim nemam, sa trecim je bolji 3g, sa cetvrtim 2g itd... Fleshkas i probas...
 
Vratio sam se malopre i sve isprobao. Dakle: i u htc evo 3D se isto desava- kada je gsm mreza i net aktivan javlja da je korisnik nedostupan sto naravno nije istina. Probao telenor karticu i sve radi najnormalnije. Gasi se net i stize poziv. Sutra idem u poslovnicu i pasce objasnjavanje. Ako nemaju neki nov tip kartice da se resi ovo, zahtevacu raskid ugovora jer su u obavezi da obezbede usluge koje su naveli. Ako bude problema teracu dalje, uz prethodne konsultacije strucnog lica. Neka ovo bude upozorenje da ljudi ne uzimaju ugovor kod mtsa. 3G mi nikako nije opcija jer duplo manje traje baterija 26h talk 2g, 13h u 3g, da ne pominjem sto na gomili mesta nema 3g signal koja su na par km od centra grada.
 
Poslednja izmena:
Galaxy S2 na Telenoru, desi se da sam nedostupan na Edgu.
 
Ovo se meni i ortaku (on je u skojevskom naselju) od juce desava! Prvo sam pomislio da je do custom romova koje smo stavili na huawei u8650, ali nije. Do juce je sve normalno radilo i odjednom je telefon poceo da brljavi. Poruke ne stizu, kad sam na netu nedostupan sam, pronalazi net samo na E. da bi se jutros probudio i video da je sve ok i da su mi povecali tj da hvatam net od 5megabita (do tada u najboljem slucaju 1)! :) Jel mts najavio neke radove..da nije zbog toga?
 
Meni se ovo isto desava i to poprilicno cesto. Prosecno jednom dnevno mi stize poruka da nisam bio dostupan a imao mrezu :( MTS je isto u pitanju.
 
potvrđujem problem.
kad sam u aktivnom 2G modu (surf, bilo šta što u tom trenutku koristi net), nedostupan sam. kad sam u idle 2G modu, dostupan sam.
sa 3G sve funkcioniše normalno.
 
Sad sam bas probao 2g download igrice i zvoni mi telefon normalno isto je i u 3g modu a pre dva tri dana na ustom mestu stigla poruka o propustenom pozivu kao bio sam nedostupan.Tad je telefon bio na wifi.
 
Ovo se meni i ortaku (on je u skojevskom naselju) od juce desava! Prvo sam pomislio da je do custom romova koje smo stavili na huawei u8650, ali nije. Do juce je sve normalno radilo i odjednom je telefon poceo da brljavi. Poruke ne stizu, kad sam na netu nedostupan sam, pronalazi net samo na E. da bi se jutros probudio i video da je sve ok i da su mi povecali tj da hvatam net od 5megabita (do tada u najboljem slucaju 1)! :) Jel mts najavio neke radove..da nije zbog toga?

Ma kakvi radovi, ovo mi se desava pola godine, a verovatno bi i duze da sam imao paket sa internetom. Danas bi trebalo da odem do njih.

@kursula- koji mob u pitanju? Znaci gsm only, mts mreza, u trenutku kada je aktivan net ne kad zavrsi, i tebi zazvonio tel? Koliko ti stara sim kartica?

I da, wifi nema nikakve veze sa gsm signalom tako da ti je nesto drugo bilo u pitanju, mozda do samog telefona.
 
Galaxy s, 2g only(gsm) slovo E stoji pored signala, mts mreza naravno, u trenutku downloada igrice koja ima oko 13 mb negde na 3% ne kad zavrsi, evo probao sam ponovo isti scenario plus otvaranje nekog sajta u operi i zvoni normalno.Kartica je stara jos malo pa 6 godina.Znam da wifi nema veze sa signalom, meni stalno telefon stoji u 3g modu a signal tu oce da zeza pa je verovatno to u pitanju bilo uglavnom to mi se samo par puta desilo za godinu ipo dana tako da je nebitno.
 
Hoces da kazes da ti nikada nije stigla poruka da te je neko zvao a nisi bio dostupan (a bio si jelte dostupan)?
 
Ma jok stigla mi je poruka odma, minut mozda posle poziva.
 
Izem vas u te mreže, ja na vipu nemam tih problrma.
 
Jeste al zato kad odes preko granice ako malo vise pricas iskljuce te, jedino da gledas u bob pa da uplacujes avansno sto je izuzetno glupo.Iz tog razloga nikad ne bi presao u vip posto puno putujem kolima a pogotovu sto mts sa montenegrom ima mnogoo bolje uslove u romingu nego vip sto mi najvise znaci jer sam leti po mesec dana dole.
 
Jeste al zato kad odes preko granice ako malo vise pricas iskljuce te, jedino da gledas u bob pa da uplacujes avansno sto je izuzetno glupo.Iz tog razloga nikad ne bi presao u vip posto puno putujem kolima a pogotovu sto mts sa montenegrom ima mnogoo bolje uslove u romingu nego vip sto mi najvise znaci jer sam leti po mesec dana dole.

U CG više nikad u životu neću ići, a kada idem na more ni ne koristim svoj mobilni za komunikaciju.
 
Evo sad sam bio u mtsu. Prvo mi rekao da mora uredjaj da se salje na servis, a kada sam mu objasnio lepo da sam probao na 3 razlicita telefona i da na telenoru radi, onda mi je rekao da je takva mreza i da mora tako. Onda sam ga pitao da li meni u ugovoru koji sam potpisao pise da ne mogu da primam pozive i poruke dok sam na internetu i odgovorio mi je da ne pise. Kada sam mu dao do znanja da sam lepo procitao ugovor i da znam kakvi su uslovi rekao sam mu da kada ne bih bio pod ugovornom obavezom odmah bih presao kod drugog operatera. Zatim je uzeo i lepo srocio zalbu na kvalitet usluge ili signala i poslao glavesinama. Posle 5 minuta me zvao broj 064789 da mi trazi tacnu adresu. Ne znam koji ce im djavo kad je to problem gde god da se nalazis.

@kursula: ti si onda fenomen posto mi u mtsu rekose da je takva mreza. Ko sto rece telep: izem ti takvu mrezu
 

Prilozi

  • capture_02.png
    capture_02.png
    21.4 KB · Pregleda: 131
Poslednja izmena:
U CG više nikad u životu neću ići, a kada idem na more ni ne koristim svoj mobilni za komunikaciju.

Dobro ne moras:), znaci na moru ne koristis mob za komunikaciju.Ja ne pricam samo o moru bilo gde preko, ne daj Boze da mi riknu kola a sam sam u nekoj vuko****ni i treba mi telefon vise nego lebac a vip me kvrcne i sta da se slikam.U principu mogu galaxy ima odlicnu kameru:D
 
Problem je u konfiguraciji opreme u MTS mrezi. NSN (Nokia Siemens) oprema ima problema sa omogucavanjem istovremenog GPRS i CS saobracaja. Nema veze sa telefonima, karticama i ostalim sitnicama...

Prijavljujte korisnickom servisu, pa ce nesto uraditi kad zalbe jednog dana stignu do tehnike.

Pozdrav

Edit: tipo greska
 
Moguce da u Nisu mts ima najbolju opremu, ne znam aj probacu bas po drugim krajevima grada posto je ovo u samom centru.
 
Dobro ne moras:), znaci na moru ne koristis mob za komunikaciju.Ja ne pricam samo o moru bilo gde preko, ne daj Boze da mi riknu kola a sam sam u nekoj vuko****ni i treba mi telefon vise nego lebac a vip me kvrcne i sta da se slikam.U principu mogu galaxy ima odlicnu kameru:D

Pa da ne koristim vip karticu, nego kupim tamo neku prepaid da me ne boli glava sa računima i ostalim, a moja stoji u primarnom telfonu da ako treba da pogledam neki broj.
 
Nazad
Vrh Dno