Šta je novo?

Unreal Engine 4

Kad je vec bumpovana tema ajde da okacim i ovo. Ko je pratio UDK temu, tamo sam kacio slike jedne scene koju sam radio. Kasnije sam prebacio u UE4 i evo kako je ispalo na kraju.

sub1cp8sv2.jpg

sub2c19sje.jpg
video

Za youtube video najbolje koristiti Chrome zbog 60fps, sa 30fps videom ima neki jitter.

[YOUTUBE]1FM8_RLgPME[/YOUTUBE]

Super, Vukov Spomenik, svaki dan čekićam na toj stanici :) 1/1 si je preneo, svaka čast!
 
Ma kakvi 1:1. Gde je štroka, prljavština, đubre itd. :d

Šala mala, svaka čast na ovome. Izgleda sjajno.

Samo čini mi se da u ćirilici postoji slovo "Љ", a ne "ЛЈ"... :d
 
Ma kakvi 1:1. Gde je štroka, prljavština, đubre itd. :d

Šala mala, svaka čast na ovome. Izgleda sjajno.

Samo čini mi se da u ćirilici postoji slovo "Љ", a ne "ЛЈ"... :d

Zapravo stanica Vukov Spomenik je ultra čista i sređena, uvek bila.
 
Zapravo stanica Vukov Spomenik je ultra čista i sređena, uvek bila.

Ne zalazim često tamo, ali onih nekoliko puta koliko sam bio tamo imao sam i šta da vidim i šta da omirišem... nažalost.

Mada ipak sam davno poslednji put zašao tamo, tako da je možda sad i sređuju, ali taj smrad nikad zaboraviti neću.

Sve u svemu, da nema naših natpisa i da ne znam kako izgleda stanica, nikad ne bih pomislio da se radi o "nečemu" iz Srbije.

Sve u svemu, svaka čast na ovome, ali slažem se da bi trebalo neka muzikica da se čuje, a možda i da se ubace neki kružni švenkovi kamere, npr. da se kamera kreće po lučnoj putanji itd.
 
Taj smrad koji si osetio je zatvoreno krilo podzemnog prolaza, koje je WC za beskucnike, i to si video sa povrsine, dakle nisi silazio. Ova stanica i u realnosti deluje kao nesto sto nije sastavni deo Srbije, tako da opet ponavljam, dobar posao GEBLE!
 
Hvala na kometarima. :)

Sto se tice par komentara gore. Materijal u sebi zapravo ima dirt masku, medjutim ovde sam poprilicno smanjio njen uticaj jer sam hteo "cistiji" izgled scene. A varijaciju davao preko ralicite rougness vrednosti plocica na podu npr.

/mali off:
Sto se tice slova 'љ' vec sam stavio na prethodnoj strani sliku po kojoj sam radio. Na svim ostalim koje sam nasao, bile su previse mutne, i samo se na onoj jasno video semafor i isao sam da budem dosledan originalu. :D

Mada mogu donekle da razumem zasto su se odlucili tako da predstave. Zagledao sam semafor i polja sa slova su pravljena kao 5x7 kockice te su vise prilagodjena za alfabet nego za neka slova cirilicnog pisma poput Љ и Њ. Da su zadrzali isti oblik slova L, ona kukica na kraju bi mogla da se prebaci u sledece polje te ne bi bila spojena sa slovom, ili da se slovo skroz izmeni i izgleda kao ono sa desne strane kada bi vise izgledalo kao P sa kukicom (uradio sam malu ilustraciju kako izgleda). A mogli su i da koriste latinicu pa ne bi ni bilo problema.

 
Poslednja izmena:
Ja sam ovaj snimak poslao danas drugarici koja takodje cesto dolazi na tu stanicu i pitala me "Prazan Vukov spomenik, sta, u cemu je fora?" Znaci nista nije izvalila:d

Eh da, fale ti kante za smece pored stubova :)
 
Poslednja izmena:
Skinuo i probao danas, editor pojeo 5.9gb memorije.
Ipak za opusten rad treba ovde i7 i 8+gb ram.
 
 
Uf, izgleda odlično!
 
Kad je vec bumpovana tema ajde da okacim i ovo. Ko je pratio UDK temu, tamo sam kacio slike jedne scene koju sam radio. Kasnije sam prebacio u UE4 i evo kako je ispalo na kraju.

[YOUTUBE]1FM8_RLgPME[/YOUTUBE]

Nice je ovo. Koliko ti je trebalo vremena da konvertujes scenu iz default programa u UE4?
 
@Geble

Drago mi je da vidim kako teraš napred, koliko se sećam ti si se pre nekih 4-5 godina krenuo zanimati za UE, od onda se daleko doguralo, svaka čast :)
 
Poslednja izmena:
 
Super znaci izbacit ce demo za masu :)
 
Izasao je demo, click
 
Ocajno radi na 290x, zauzece rama ponekad zakuca i na 4GB, min fps ~16, generalno tu oko 22-23, average ~33, tek na 980ti daje blizu 60 ali min i dalje pada na ~33-35
 
 
Bruka sta ljudi rade. Ima i ovako nesto:



Ko hoce da skine i sam pokrene demo kao da je igra (skrolovati dole):
http://www.lucidarch.ca/
 
Izasao Infiltrator demo. Upakovan demo moze da se skine ovde, a moze i iz Epic Launchera, prvo mora engine pa onda demo.

Inace, izgleda brutalno i radi OK. :)
 
Izasao Infiltrator demo. Upakovan demo moze da se skine ovde, a moze i iz Epic Launchera, prvo mora engine pa onda demo.

Inace, izgleda brutalno i radi OK. :)

Uffff, mnogo ima nekih filtera, malo mucno za gledanje. Meni bolje radi na dx11, na dx12 ima neki stuttering povremeni. Kad se pojavi onaj brod pa krene da reseta fps opadne drasticno, karta radi na 50%.
 
Evo za nas sa jeftinim ulaznicama. Brutalna grafa.

 
 
U4 endžin je najprostije rečeno fenomenalan! Izuzetno je zahvalan za rad. Nikakvo pucanje, kočenje ili bagiranje nisam imao do sada u radu. Sklapanje mapa je pesma, a podešavanje svedeno na minimum. Nema šta tu mnogo da se čačka jer je sve ionako već bolesno dobro podešeno tako da se u principu sve svodi na nekakvo fino štelovanje, poput recimo prilagođavanja game i boja putem "color grading" opcija, ili recimo zastupljenosti ambient occlusion efekta i senki - koje doduše umeju da budu pomalo problematične u prikazu na daljinu pa ih je neophodno doterati. Međutim sve su to pikanterije koje i onako u najvećoj meri zavise od individualne koncepcije neke mape (a i od ličnog cepidlačenja kada si raspoložen za to). Jednom rečju sjajno o čemu uostalom najbolje svedoče ove sličice koje sam izvukao iz moje test mape, a koju sam sklopio za svega nekoliko sati!!! :p

E sad me još zanima naravno, dal se neko ovde možda iole ozbiljnije poigrao sa ovom mašinicom?! Konkretno tek sam počeo da se upoznajem sa blueprint visual scripting delom, pa me zanima dal je neko malo više toga pokapirao do sada i ako jeste nek se javi pa da malo popričamo o tome. Ima još nekoliko sitnica u ovom momentu koje su mi prioritetne, a tiču se drugih oblasti unutar endžina... samo, o tome ću ako budem imao s kim... :,,:
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    644.7 KB · Pregleda: 147
  • 2.jpg
    2.jpg
    688.2 KB · Pregleda: 134
  • 4.jpg
    4.jpg
    610.9 KB · Pregleda: 126
Nazad
Vrh Dno