Šta je novo?

Huawei G300

Да ли је неко ишао до Виша ових дана?
 
Isao sam ja do Vipa i danas,juce,prekljuce i nema nigde.Negde kazu da pojma nemaju ni dal ce dobijati, negde da bi trebalo u julu,negde da bi trebalo pocetkom jula.Uglavnom mislim da pojma nemaju ni dal ce dolaziti nego cisto da ti nesto odgovore pa ako dodje,dodje...
 
А ја одрадио пренос броја код њих да бих узео сестри овај телефон... Е да им...
 
Jel može neko da uporedi otprilike akav zvuk poseduje ovaj telefon preko slušalica u odnosu na stare sony ericsson telefone k serije ?
 
meni apsolutno nije jasno zašto ljudi to pitaju i kako im to zvuči dobro a kako loše. ja nikad nisam naišao na telefon ili aparat koji imaju "loš" zvuk. a imao sam ih vazdan, od kineskih blueberry mp3 playera, preko ipod toucha 4 od playera, do nokie n95, samsunga galaxy s i palma pre od telefona. još sam u potrazi za "lošim zvukom"
 
Lila zavisi od kvaliteta slusalica. :)
Bolje pitanje bi bilo kakva je jacina zvuka posto kvlitet je manje vise kod svakog android telefona ispeglan :)
 
Meni se nešto i ne sviđa zvuk na ovom telefonu. Izvukao sam maksimum s podešavanjem ekvilajzera na powerampu i nedovoljno je glasan zvuk, u autobusu ili na ulici u gužvi ništa ne čujem, a kad mu malo dam po preampu, kreće "brundanje basova". Sa stock sluškama zvuk je kanta, ali situacija se popravila kad sam udenuo sennheiser hd280 pro, gde se dobije na basu i dinamici, ali opet zvuk nije ni približno dovoljno glasan na max, barem ne meni. A s obzirom da bi u autobusu, pri vožnji bicikla ili trčanju najviše slušao ziku u pokretu, ovako mi je to praktično nemoguće. Nemam sad pri ruci stari SE k550 pa ne mogu da ih uporedim sajd baj sajd, ali čini mi se da se onomad nisam ovoliko nervirao da je muzika previše tiha i na max volume.

Sve u svemu, u autobusu igram igrice, a muziku slušam kod kuće na haj faju i to je to. Npr, upoređivao sam zvuk u odnosu na komp + hi fi (Onkyo sr605, xonar hdav1.3, foobar 2000 u asio režimu) i u telefon i u risiver sam ubadao naizmenično zenhajzerke radi lakšeg poređenja. Znači, s istom flac numerom, s istim sluškama, s jačinom zvuka na maks na telefonu i istom jačinom na risiveru, razlike i nisu nešto očigledne na prvo slušanje, mada se nisam dalje zadubljivao u poređenje, jer ja lično tu jačinu muzike mogu da slušam samo u tišini u krevetu, pa i tad bih još malo odpanjio volume... tako da mi je ovaj telefon praktično jusles za slušanje muzike. Ni potpuna tišina nije dovoljna za prijatno slušanje, a napominjem da ove moje zenhajzerke imaju 32db noise reduction i potpuno prekrivaju uši, pa i s njima mi je sve bilo previše tiho, a stock sluške i slične bubice i da ne pominjem. Možda bi se stvari popravile s nekim mini preampom za sluške (pored kvalitetnijih slušalica), tako da mislim da će svaki iole zahtevniji korisnik morati da se pomuči da dobije ono što traži s ovim telefonom.

Sve u svemu, zvuk uopšte i nije loš kad se sve lepo ispodešava u nekom dobro plejeru, kao što je poweramp (naravno, uz dobre sluške), koliko je telefon katastrofalno tih po pitanju reprodukcije muzike, to je neki moj zaključak i po meni, najveća mana ovog telefona generalno.

Eto, za razliku od Ed Huntera, ja još nisam našao telefon s dobrim zvukom, ako uzmemo u obzir sve faktore koji meni lično utiču na to da li mogu da uživam u slušanju zike na taj način ili ne.
Ranije (pre jedno deceniju) sam koristio iRiver cd plejer (ne sećam se koji, ali bio je tad high end model), kao i creative zen od 20 gb, onaj što izgleda kao cd pleyer. Iriver mi je bio do yaya za muziku tada, dok ni creative nije bio loš. Oba su bila solidno glasnija od svih telefona koje sam probao i mogao sam da slušam muziku i kad sedim pozadi u busu, gde motor igra rumba ča ča ča i para uši. Telefoni su u međuvremenu postali standard za slušanje muzike u pokretu, ali ja još uvek nisam zadovoljan kao s tim iRiver cd plejerom, prvenstveno zbog nedovoljne glasnoće zvuka.

krastavac, možda sam i ja subjektivan, jer volim da otpanjim ton kad se igram, gledam, slušam itd... tako da možda to što ja smatram velikom manom na ovom telefonu mnoge uopšte ni ne tangira toliko. Ženka mi stalno kuka da smanjim ton i govori kako sam gluv, možda tu i ima neke istine. :d

E sad, da li je bolji ili lošiji od drugih android telefona, to tek ne znam, jer mi je ovo prvi, ali verujem da to više zavisi od sluški i aplikacije za slušanje muzike, nego do hardvera zaslužnog za zvuk na telefonu, koji je verovatno ili isti ili sličan.
 
Poslednja izmena:
svaka čast na detaljnom postu. ja sam mislio da ja glasno slušam muziku, na oko 70% kod svakog uređaja, moj bivši cimer sluša na oko 30% i kaže mi da sam lud. ali ti što sve guraš na max i to sa noise reduction sluškama si pobedio :D ja mislim da ako bi probao tako nešto osto bi gluv trajno...
 
Lepo je opisao. I ja sve slusam na max! :)
Da li postoji Cyanogen za ovaj telefon? Instalacijom cyanogena dobijas dsp manager i dosta bi popravio zvuk. :)
 
Ogluveste svi bre :)
Mozete da probate program Volume+ koji zna da pojaca zvuk, kako dok slusate preko slusalica tako i bez njih...
Ja na galaxy y-u imam od 1 do 16 da pojacavam i slusam uglavnom po busu od 4-6 jedino neke omiljene pesme "odvrnem" na da izvinete 8 :)
Znaci PowerAmp i Volume + za mene dobitna kombinacija.
 
Nema ga nigde u Vipu,navodno stize posiljka i od sledece sedmice ce biti u prodaji.
 
ja mislim da ako bi probao tako nešto osto bi gluv trajno...
Nije daleko od istine, moguce je ostetiti sluh na taj nacin.

Inace, bas sam se zagrejao za ovaj tel i sad svi pisete da ga nema nigde :(
U subotu ili u toku sledece nedelje planiram da potpisem ugovor, nadam se da ce biti tel u Sapcu, ako ne sta od sledecih da uzmem:
LG Optimus Hub,
ZTE Skate ili
Samsung Galaxy Fit?
 
Да ли је то проверена информација? Ови у пословницама ништа не знају, а у инфо центру још мање.
Хвала
 
Pa koliko je sigurno to mozemo samo da nagadjamo :) Tako mi rekose.. Mada Srbija je ovo :),tako da i ako je vest sigurna ocekujte ga od avgusta :D
 
Nije daleko od istine, moguce je ostetiti sluh na taj nacin.

Inace, bas sam se zagrejao za ovaj tel i sad svi pisete da ga nema nigde :(
U subotu ili u toku sledece nedelje planiram da potpisem ugovor, nadam se da ce biti tel u Sapcu, ako ne sta od sledecih da uzmem:
LG Optimus Hub,
ZTE Skate ili
Samsung Galaxy Fit?

Druze imas u telenoru ja sam uzeo juce u Sapcu
 
Ovako, razlika u kvalitetu zvuka izmedju Nokia 5800 XpressMusic i G300 nije velika, ali u jacini bogami jeste. U oba fona sam ubadao neke silikonske Phillips bubice (vrlo dobre, koristim ih i na kompu), tako da mogu dobro da uporedim zvuk i jacinu. Onaj ko kaze da nije primetio neke velike razlike imedju telefona, taj ili ne obraca paznju ili slusa muziku na 20% jacine pa mu svejedno. Inace poredio sam PowerAmp i JetAudio Plus i mogu reci da PowerAmp nije polozio ispit ako koristite postprocesing zvuka, tu ga JetAudio kolje, mnogo bolje sredi zvuk tako da mi je sada ok slusanje muzike na G300, nije toliko jak zvuk kao na XpressMusic, ali EQ i postprocesing je sredio zvuk da bude puniji.
 
eto, ja sam na nokiji n95 (na njoj sam najviše slušao pa znam) slušao na 80% kad sam napolju, a na oko 50% kad sam u prostoriji... i to da me baš onako prodrma da prostite...

elem, uzeh ja havajca veceras, ima ga u telenoru... tek sledi detaljno upoznavanje, ali telefončić je bombonica. ko se dvoumi između ovog i zte skate-a neće pogrešiti ni sa jednim, samo je stvar u tome šta kome treba... skate ima svojih prednosti, havajac ima svojih... devojka mi ima skate-a, ali se plašim da će da ga napusti pošto je videla galaxy s3... bolje da je nisam ni uvlačio u ove tech vode :D
 
Ајде дај поређење хавајца и скејта кад стигнеш.
 
važi, čim mi prođe rok...

edit: nego jel ima neka fora da se havajcu zada da se konektuje samo na 3g mrežu? na zte skate sam imao tu opciju, a ovde izgleda ima samo 2g i automatic (koji me opet konektuje na 2g u području gde sigurno znam da ima 3g- telefoni stoje jedan pored drugog na zte skate samo piči yt)
 
Poslednja izmena:
dajte ljudi upravo sam prošao kroz agoniju downloadovanja 20mb cut the rope preko 2g. mora da može nekako da se forsira telefon samo 3g da traži....
 
Procesljaj malo Google Market, mora da ima nesto za forsiranje 3G mreza, ja video par slicnih aplikacija.
 
Može li neki da napiše kako se telefon snalazi sa reprodukcijom video fajlova? Koja je najveća rezolucija koju pušta dobro, koji je kodek, kontejner, itd? Nadam se da bar 720p radi dobro.
 
Meni 720p secka na mxplayeru. Izgleda mrka kapa za matrošku, pušta mpeg sd, dvix, mp4 itd, ali u 720p je seckalo sve što sam puštao... 1080p nisam ni probao. Mada mi na ovolikom ekranu mpeg sd sa 9mbit kompresije izgleda i više nego zadovoljavajuće, a pritom pušta i titlove bez problema, naravno ako imaju isto ime kao i video fajl. Ja sam sa sd rezolucijom zadovoljan na ovom telefonu, a, pravo da ti kažem, nisam ni očekivao da pušta 720p. Neka javi neko ako nađe neki kodek ili sl s kojim uspe da potera 720p.

Lila. Meni ne nudi nikakav update, ni firmware, ni software... kaže da nema ništa novo za skidanje...
 
ej, stavite 720p mp4 i pustite ga u njegovom playeru mora da radi. mada ne vidim poentu hd reprodukcije na mobilnom, za to bi trebalo da imaš 32gb sd karticu, što ja naravno nemam, niti planiram da kupim.

sinoć sam pričao sa ortakom, kupio galaxy s i kaže da mu 720p secka u 3rd party playerima, a u onom defaultnom taj isti fajl samo klizi... i nije mi jasno zašto bloatujete telefon dodatnim playerima, kad ovaj koji se dobija uz android radi super.
 
Pitam jer imam dosta video fajlova koji su mkv/mp4 720p, uglavnom mpeg4 avc, a zapravo su manji od istog sadržaja u avi (divx) i na manjoj rezoluciji. Imam i 1080p filmove koji su manji od 1,5 GB, pa zauzeće prostora nije previše diskutabilno. Ne radi se o kvalitetu slike, već o jednostavnom d'n'd & play, bez transkodovanja (bar za 720p, ne očekujem da single-core 1 GHz pušta 1080p na Androidu, iako drugi OS to mogu - ne znam šta radi GPU u telefonu). Ako mi treba transkodovanje, onda ću da se zadržim na Nokia X6 koja još ima i dovoljno kvalitetu audio reprodukciju.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno