Šta je novo?

Huawei G300

Ja stvarno ne znam o čemu vi pričate kada poredite brzine na gb ili ics-u. Meni telefon radi savršeno na ICS-u, nemam probleme sa igricama ili bilo šta drugo.

Telefon je root-ovan, pobrisane nepotrebne stvari, odradjen update na official ICS, instaliran apex launcher i sve radi savršeno.

veruj mi da ni ja nemam pojma o cemu pricaju... ali neka pricaju... uglavnom to pricaju likovi kojima je trebalo 6 meseci da skupe hrabrost za root i flash i cim nije nesto poslo kako treba krenuli sa pljuvanjem... 100 ljudi 100 cudi... :)
 
veruj mi da ni ja nemam pojma o cemu pricaju... ali neka pricaju... uglavnom to pricaju likovi kojima je trebalo 6 meseci da skupe hrabrost za root i flash i cim nije nesto poslo kako treba krenuli sa pljuvanjem... 100 ljudi 100 cudi... :)

Ma dobro, neću da etiketiram. Najverovatnije da je u pitanju placebo, ali dobro.
 
Koliko sam samo problema imao sa ovim uredjajem. Da ne duzim previse o ranijim problemima ovaj poslednji me je zestoko iznervirao, elem sve aplikacije koje su bile prebacene na sd karticu posle najobicnijeg restarta jednostavno vise ne rade, iz cista mira. Ne znam da li da mislim da je telefon kinesko **anje ili Android zajedno sa gomilom aplikacija nedovrseno djubre. Zaista me smara da ja tu mnogo ceprkam, rutujem, jurim romove i budem rob jednog "pametnog" telefona samo da bih ga naterao da sastavi tri dana normalnog rada. Je l kod ovog telefona normalno da po default-u nenormalno baguje ili je to kod Androida sasvim normalno (pitam jer sam i kod drugih uredjaja vidjao svakakve gluposti)?
 
Poslednja izmena:
Idi u podesavanja aplikacija i stavi da se primarno instaliraju na SD karticu..vratice ti se sve aplikacije koje su nestale.Sigurno se posle restarta vratilo na podesavanja auto ili da se aplikacije instaliraju na internu memoriju..Inace telefon je odlican..treba mu staviti zadnju verziju androida sa Huawei sajta i radi ko sat.Naravno za android treba neko minimalno znanje..ako te mrzi da se petljas sa androidima imas gomilu obicnih telefona koji su super za telefoniranje i poruke a da ne pricamo da baterija kod njih traje po nekoliko dana.
 
Cekirano je to, nista se nije menjalo. Ima dosta korisnih stvarcica na Androidu kpoe meni licno trebaju, problem je sto sve to radi jako lose. Dobro zamisljeno, lose izvedeno. Kucas poruku a prokleti telefon izbaguje i nece da kuca veliko slovo. Ili tako nekad izgubi mrezu. Pametni telefoni u 21. veku.
 
@wildboy To je low class, ne možeš tako gledati... Ja sam imao wildfire koji je solidno radio na CM7, ponekad se nervirao i svašta mu radio i trpeo ga dok nisam skupio pare i gledao koji je najbolji telefon da pružim šansu androidu, da vidim koliko je loš/dobar... Vidim na forumu svi navališe tada novu aždaju iz Samsunga... Uzeh GS2 i onda sam tek video šta je Android i koliko sve može lepo i glatko da ide... Sada jedino dual core odradjuje posao... Single core je već neupotrebljiv...
 
Dobro si mi rekao da bacim moj g300.
 
Drustvo jedno pitanjce za vas.
Imam LG Optimus one P500 koji sam uzeo pre godinu i po kod MTS-a, ali sam jako nestrpljiv dok mi ne istekne ugovori dok ne uzmem drugi fon. Iz tog razloga sam odlucio da prodam moj postojeci telefon i da doplatim za neki malo bolji dok neuzmem nesto konktetno.
Izbor je pao na Huawei G300 i Alcatel 995. Pa se poprilicnmo dvoumim. Moram da priznam da malo vise naginjem na Kineza nego na Francuza, a da li sam u ravu to mi vi recite ili me ispravite.

Hvala i stecna NOVA GODINA svim clanovima FORUMA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Ako ti je u paketu za dinar i jedan i drugi onda je 995 bolji izbor zbog nesto snaznijeg hardvera. Uz PiS500 kod telenora razlike je 5000 din pa mi tu g300 deluje kao bolja kupovina.
 
Telefon bi uzeo preko oglasa, za kes. Huawei sam nasao star nanje od mesec dana sim free (nije kod operatera, sa garancijom) za 110e. Alcatel se kotira malo skuplje od 120e (ako imam srece) pa navise. Telefon bih koristio najverovatnije do kraja leta ili mozda do kraja godine dok ne natrci nesto dobro kod opratera i onda bih pazario nesto sa vise jezgara :).
 
Bem li ga. Za 10eur razlike opet 995.. mada g300 ima bolji displej (ips vs tft), gorilu i gomilu romova za flesovanje ako volis da se igras. Idi na jeftinije, oba ce ti odraditi posao.
 
sve aplikacije koje su bile prebacene na sd karticu posle najobicnijeg restarta jednostavno vise ne rade, iz cista mira.
Usput, u koji folder na SD kartici se smestaju aplikacije koje mogu da budu premestene na SD? Kako da ih lociram i budem siguran da su to one?

Naime, imao sam dosta apps prebacenih na SD, onda sam uradio reset i wipe i stavio drugi ROM bez bekapa aplikacija, instalirao apps ponovo, a patrljci starih apps su ostale da "vise" na SD i pobrisao bih ih. Hvala!
 
Kada upalim telefon na ekranu mi se pojavi rec ANDROID i to je to dalje nece da ucita!

Ako neko zna kako da resim ovaj problem neka mi pomogne.

Hvala!
 
Jos kada bi napisao sta si mu radio?Flesovao,rootovao,ispustio na beton,ima li garanciju?
 
Jel PowerAmp ne može da vidi onaj HWUserData folder? Meni samo sd karticu nudi za biranje foldera koje da skenira...
 
HAHAH.. sirim lepe vesti! (ili lazne :p)
I to ne samo ovde. Poseti MIUI portugal ( I NE SMEJ SE MOM ENGLESKOM!) i iamgeno.com. Cak pisem Genu i na email. Ali to je neka druga prica vec.
 
Poslednja izmena:
Ajde molba za drugare, molim vas izvinite u napred jer je mnogo postova. odlucio sam da furam G300 sobzirom da kod sebe sad imam krdo telefona a 4 incha mi je savrsena mera jer su svi ostali koje imam 3.8 incha ili 4.5 incha (veliko kume) a i ako izlomim G300 posto sam nepazljiv nije neka steta, za razliku od ovih One i Galaksija sto im ekrani ko pola telefona vrede.

- samostalni unlock za sve mreze, link ? (moze i za post ovde ako ga ima)
- najbolji rom i ima li Cyanogenmod za G300 ? nemam nista ni protiv custom Gingerbread-a, jos bolje ako ima neki 4.x AOSP
- tips and tricks konkretno za ovaj model ?

planiram da ga izotvaram u nekom trenutku tako da za svaki hardver problem mozete da me pitate. A5 ne greje skoro uopste ali bih radije da proverim cooling system sobzirom da je lose hladjenje uzrok 90% android phone kvarova.
 
Imas na modaco forumu pinovano sve sto ti treba.
Postoji cyanogen za g300, cm10 je skoro zreo. Pati od sitnijih bagova.
Najbolji rom je oficijelni stock b952 ili stock+ zelis malo vise iz oficijelnog.
 
Imam problem. Updejtovao sam sistem na b952 i tom prilikom sam izgubio huawei all backup pomoću kojeg sam sačuvao kontakte, poruke i ostala podešavanja. Sada sam probao da instaliram nekoliko verzija tog programa naknadno i nisam uspeo da vratim podatke ni sa jednom, ili ne vidi backup fajl ili kaže da verzija ne podržava sistem i ponudi mi da ažuiram ali to ne uradi. Da li neko može da mi pomogne da vratim podatke ?
 
Ja sam All backup instalirao posle updejta na b952 bez ikakvih problema i vratio kontakte(mada su vezani za gmail nalog),poruke,pozive i ranije instalirane aplikacije.Nije mi jasno u čemu je problem.
 
Koju instalaciju all backup-a si koristio i gde si stavio backup fajl da isčita program, da li je bio zipovan ili ne ? Meni izgleda nisu bili vezani za gmail jer mi ništa nije na taj način vratio.
 
Poslednja izmena:
U pitanju je AllBackup v4.1.54,na SD kartici su u folderu HuaweiBackup i u zipovanim folderima su.
 
Uspeo sam nekako tek nakon nekoliko promenjenih verzija aplikacije i pravljenja novog backupa nakon čega sam starom dodlio ime novog. :) Da li je potrebno ponovo rootovati telefon sad ?
 
Rutuješ telefon ponovo. Ako si instalirao dload folder onda preko unlockbootloader.exe programa, a ako si instalirao repack iz cwm onda i root flešuješ isto tako, obično je link tamo gde je i rom.
 
Nazad
Vrh Dno