Šta je novo?

Huawei G300

^U Merkatoru radi ok. Malo je sporiji od npr. Touch Plus-a iz Telenora (moguce da je do launcher-a), ali je zato kvalitet izrade (kuciste/maska) 2 klase iznad. Display ok, staklo kao na starijim htc-ovim (kao da nije bas glatko kao na SGS-u i sl.)
 
I koliko kosta? :)
 
Ja uzeo za sebe u VIP-u, to mi je prvi android i prvi smartphone, tako da možda nisam merodavan kad kažem da je odličan. Sve fercera besprekorno, ekran na suncu malo slabije vidljiv, ali inače veoma dobrog odziva i oštrine, baterija od 24-36 sati uz maltene non-stop njakanje. Za ove pare teško da može bolje.
 
Svaka cast Huaweiu :) Odlican fon za taj kes.

Recite mi samo, vi koji ste uzeli u vipu, u kojoj boji je dostupan i da li moze da prodje kao zenski fon? Da nagovorim devojku da doplati malo u svom paketu, da ne uzima opet neki krs za dinar.
 
Ja se spremam da ga uzmem danas za cerku.Ima ga samo u crno-sivoj boji. Pretpostavljam da tvoja konstrukcija 'malo doplati' znaci da je devojka ,recimo na smartu 550 ili na paketu 325.Ja cu izabrati paket smart1100 jer za 24 meseca u odnosu na smart550 je razlika 9600 dinara ili 7200 na paket 325. To mi se cini razumnije nego dati 7000 odjednom, 550 smartova pride samo olaksava odluku
 
^ima logike :)
 
Ja se spremam da ga uzmem danas za cerku.Ima ga samo u crno-sivoj boji. Pretpostavljam da tvoja konstrukcija 'malo doplati' znaci da je devojka ,recimo na smartu 550 ili na paketu 325.Ja cu izabrati paket smart1100 jer za 24 meseca u odnosu na smart550 je razlika 9600 dinara ili 7200 na paket 325. To mi se cini razumnije nego dati 7000 odjednom, 550 smartova pride samo olaksava odluku

Nisam razmišljao o tome da pojačam paket, ali sad mi je žao što i ja nisam to uradio, platicu ga na 6 rata po 1165 din. paket PP325, mada realno, i to mi je previše, skoro nikad ne ispucam sve.
 
Kapacitivna dugmad su dno dna

Bio sam danas u Vipu da ga vidim jer mi je vreme da kupim nov telefon, a i ugovor sa mt:s-om mi ističe uskoro.

Totalno sam se razočarao...

Prvo šta mi se svidelo: kvalitet izrade je vrlo dobar, idelane dimenzije (za mene), poseduje 691 MB interne memorije za instaliranje aplikacija + 2,05 GB interne SD memorije. Sviđa mi se i Huawei launcher.

Loše: kapacitivni ekran ne reaguje najbolje, kao da je rezistivan.

Očajno loše: Kapacitivna dugmad (menu, home, back) su toliko loša da ja nemam reči :crash:! Po 5-6 puta sam morao pritiskati back dugme za kretanje kroz menija :wall:. Dno dna. Na LG Optimusu imam rezistivni ekran i kad pritisnem menu ili back dugme, ono odmah reaguje, ali ovo na G300 je teški horor!

Sve u svemu, duboko sam se razočarao i odustao od telefona. Pored njega je izložen ZTE Skate i na osnovu kratkog kontakta mi je puno bolji. Ništa, ostaje mi još da vidim Telenor Plus Touch (LG Optimus Hub sam dovoljno "čačkao").
 
Koliko sam citao do sada to se desava, nesto fali tim primercima, guglaj malo, u sustini nema vecih problema..
 
Možda je do konkretnog primerka koji si probao, ja takvih problema apsolutno nisam imao, a pošto sam nenaviknut na android touch ekrane, neki put mi je ekran i previše osetljiv. Traži da probaš nov primerak pre kupovine, sa tim koji si probao nešto nije u redu.
 
Pre par dana sam uzeo ovaj telefon iz VIPa i iskustvo je sledece... Dodjem kuci, krenem da se zezam sa njim i vec posle par minuta provalim da telefon ima sum u zvucniku i da se cuje staticko pucketanje na svakih par sekundi. Ako sam dobro shvatio, pucketanje je povezano sa procesorskom aktivnoscu, slicno sumovima kod integrisanih zvucnih karti na starijim PC racunarima. Pored toga telefon je u roku od par sati dva puta izbacio gresku u vezi android launchera i jedino je vadjenje baterije moglo da spasi stvar jer prozor na kome kaze force close nece da se skloni sa ekrana i samo trepne kada se klikne na dugme. Sutradan ga vratim u poslovnicu vipa i oni mi na licu mesta zamene za drugi model. Kada su izvadili drugi iz kutije stajao sam u poslovnici i testirao nekih 10ak minuta dok nisam zakljucio da, tokom rada, tasteri options, home i back veoma cesto prestanu da reaguju na par sekundi bez obzira na jacinu ili povrsinu dodira. Na licu mesta im pokazem da im je i drugi model felerican i zatrazim da mi daju treci telefon. Taj je radio savrseno i apsolutno nikakav problem nije imao, tako da sam ga poneo kuci. Od tada ima nekih 7 dana, telefon radi besprekorno. Zakljucak: puno falsa, dobro istestirati pre kupovine.

Spoljasnjost telefona je na veoma visokom nivou. Gorillaglass staklo, kvalitetni volume i power tasteri, tanko cvrsto i zategnuto kuciste. Sve je od plastike ali je u pitanju veoma kvalitetan materijal ni nalik djubretu od kojih su sastavljene Xperije i slicni plastikaneri. Poklopac baterije jako cvrsto prijanja pa ga je malo teze skinuti i imas osecaj da ce se slomiti pri skidanju ali mislim da se to nece dogoditi jer je dosta savitljiv, kao da je u plastiku dodat neki procenat gume ili silikona. Baterija drzi najbolje od svih android telefona koje sam imao prilike da testiram (xperia x10, xperia x10 mini, htc chacha, htc desire, desire hd i slicni). Dakle dva puna dana i dobar deo treceg, pri malo intenzivnijem koriscenju. Naravno igre, wifi, filmovi i slicno ce je ubiti za 5-6 sati.

Brzina rada je na nivou mnogo skupljih telefona. Mnogi sajtovi se proseravaju sa informacijama o hardweru ali prava kombinacija koju ovaj telefon ima je single core 1ghz snapdragon, adreno 200 gpu, 512MB RAM, 2.5 gb memorije, 1500 mah baterija. Pored ovog telefona imam i HTC Desire HD i definitivno nema nista sto desire moze a huawei ne moze.

Muzicka reprodukcija je na osrednjem nivou. Zvuk na zvucniku je poprilicno dobar ali je u slusalicama prilicno tih. Basa ima dovoljno u obe varijante. Osetno bolje od npr HTC Chacha ali mnogo losije u odnosu na Nokia N95 ili Xperia x10 mini pro.

Kamera je losa. Jedino kako se moze napraviti ostra slika jeste po veoma suncanom danu, ali ce i dalje detalji u senci biti previse mracni a oni u suncu previse svetli. Video snimanje je na jako losem nivou, slika je mutna, rezolucija niska. Ovo nikako ne mogu da shvatim obzirom da je sa tim hardwerom bez problema moguce raditi 720p snimke. Mozda se nesto promeni updateom na ICS...

Ekran je u rezoluciji 480x800, boje su veoma zive a vidljivost na suncu je na solidnom nivou. Mozda cak i na vecem nivou nego Desire HD.

Touch je jako los. To je najveca mana ovog telefona i svako ko vam kaze drugacije ili laze ili ne zna o cemu prica. Ne moze se vrhom prsta tapkati po njemu jer takve dodire cesto ne registruje. Jednostavno mora se dodirivati velikom povrsinom i laganije, jer brze dodire cesto ne uspe da uhvati. Ovo zna da bude veoma iritantno, pogotovu za ljude koji su koristili telefone koji reaguju na najmanji dodir. Dakle nije rec o jednom felericnom, svaki model je takav, verujem da su ugradjivali losije touch-ove da bi ustedeli.

Sto se tice ZTE Skatea, testirao sam ga u prodavnici i nisam impresioniran. Telefon u poredjenju za Ascend g300 izgleda kao jeftino parce plastike. Razlika u brzini rada je tolika da se cak primecuje i prilikom scrollovanja kroz meni sa aplikacijama a da ne govorim o zumiranju web strana i video igrama. Ekran je veci kod Skatea ali su koristili obicno staklo a plastika kucista je kao kod jeftinih aparata za domacinstvo. Baterija losija, interne memorije malo. Jedino sto je mnogo bolje uradjeno na Skateu je odziv ekrana. Ja sam na licu mesta uradio par fotografija, gde je Ascend oduvao Skatea, mada mnogi tvrde da je kod Skatea bolja kamera (ja licno ne verujem u to).

Sve u svemu mislim da u Srbiji ne postoji telefon sa boljim odnosom cena-kvalitet od Ascenda. Na oglasima se trenutno moze naci nov sa svim papirima i garancijom za 120-130e a vrlo brzo ce sici i na 100. Ima par budala koje pokusavaju da ga prodaju za 150+ ali ce takvi brzo shvatiti da im niko na svetu nece ponuditi taj novac pa ce i oni da spuste.
 
Odlican opis manda. Ja danas bio u VIP poslovnici da prebacim broj i odaberem paket, i posle nekoliko dana raspitivanja, gledanja YT testova i sl, prelomih na G300. Bio sam blizu da prelomim na Telenor Touch Plus ali nisam na kraju hteo zbog CPU i jako slabe baterije, i Skate je takodje otpao zbog slabijeg CPU-a. Dok sam potpisivao ugovor u VIP malo sam tapkao po Havajcu, nisam primetio da mi je nesto zasmetao Touch, odmah sam provalio da se mora pritisnuti sa celom jagodicom palca. Mozda mi je touch bio ok jer prelazim sa Nokie 5800 ExpressMusic. Jedino malo da ispitam kako radi GPS kasnije kad ga uzmem, to mi je bitna stavka.

I da, problem je isto sto necu znati sta sve da ispitam kad uzmem aparat u ruke u poslovnici, znaci zvucnici, tasteri za home/back, i eto ta android greska...

Moze li neko da napravi kratku listu ovde sta i kako istestirati uredjaj prilikom preuzimanja? :)


EDIT:
evo sta nadjoh medju komentarima za G300 na GSMArena-i: "get lgcamera aplication from market.I managed to record 1280x720 video."

Probao neko? :)
 
Poslednja izmena:
Ako neko naidje na neki Custom ROM neka okaci test ili neka baci link. @Pe11e > Realno bi po difoultu trebao da snima 1280x720 sa obzirom koji hardver ima.
 
Da li je neko uspeo da kod nas otkljuca ovaj telefon da radi na svim mrezama ili je za sada jedino resenje kupovina kodova na stranim sajtovima koji se bave time?
 
Bio sam danas u Vipu da ga vidim jer mi je vreme da kupim nov telefon, a i ugovor sa mt:s-om mi ističe uskoro.

Totalno sam se razočarao...

Prvo šta mi se svidelo: kvalitet izrade je vrlo dobar, idelane dimenzije (za mene), poseduje 691 MB interne memorije za instaliranje aplikacija + 2,05 GB interne SD memorije. Sviđa mi se i Huawei launcher.

Loše: kapacitivni ekran ne reaguje najbolje, kao da je rezistivan.

Očajno loše: Kapacitivna dugmad (menu, home, back) su toliko loša da ja nemam reči :crash:! Po 5-6 puta sam morao pritiskati back dugme za kretanje kroz menija :wall:. Dno dna. Na LG Optimusu imam rezistivni ekran i kad pritisnem menu ili back dugme, ono odmah reaguje, ali ovo na G300 je teški horor!

Sve u svemu, duboko sam se razočarao i odustao od telefona. Pored njega je izložen ZTE Skate i na osnovu kratkog kontakta mi je puno bolji. Ništa, ostaje mi još da vidim Telenor Plus Touch (LG Optimus Hub sam dovoljno "čačkao").

ista stvar se meni desila ali su me ovde ubeđivali da fon radi savršeno pa sam mislio da je taj primerak neki škart. najgori touch ekran koji sam u životu video a one komande ispod njega katastrofalne. on svaki put zavibrira kad stisnem back ili home ali se ništa ne dešava i tek nakon petog ili šestog puta prihvati komandu. da je moj otresao bih ga o pod odmah :D
 
Aa, naplasiste me sa tim touch ekranom i komandama ispod. Ja sam ga malo cackao u VIPu, nisam primetio da mi je zasmetao touch niti osetljivost tastera. Posto su ponude za Skate i G300 identicne, na licu meca cu da uporedim touch i jos neke stvari pa cu prelomiti sta da uzmem. Eto dotle je doslo. :D
 
ista stvar se meni desila ali su me ovde ubeđivali da fon radi savršeno pa sam mislio da je taj primerak neki škart. najgori touch ekran koji sam u životu video a one komande ispod njega katastrofalne. on svaki put zavibrira kad stisnem back ili home ali se ništa ne dešava i tek nakon petog ili šestog puta prihvati komandu. da je moj otresao bih ga o pod odmah :D

Ma racunaju Kinezi na ICS pa ko veli sto da se trudimo i trosimo pare kada ICS ima svoje virtuelne komande :d
 
Poslednja izmena:
Ja nemam pojma o cemu vi pricate, telefon imam vec 7 dana i reaguje na dodir fantasticno... Kao sto je neko rekao pre mene baterija je izvanredna, bez problema izdrzi 30-36h uz non stop maltretiranje.
 
Da remiziramo: ima puno škarta, a i na ispravnim primercima, didžitajzer ne reaguje najbolje. Negde su morali uštedeti i izabrali su najgoru stvar za uštedu.

Za ZTE Skate stoji da je lošiji skoro po svemu, ali kad je u pitanju didžitajzer, tu su neuporedivi.
 
Ja probao sad u ušću i jedino što mi se ne sviđa je kako rade oni tasteri ispod, dok ekran reaguje sasvim dobro
 
^^ Takodje (isto uredjaj ispitan u vipovoj poslovnici u uscu :D). Ekran je sasvim dobar odziv imao, dok sam sa donjim tasterima imao problema..imam u8650 i mnogo je bolji odziv kod mene. maltene sam kod g300 morao da pritiskam kao da je pravo dugme u pitanju.
 
Ja nemam pojma o cemu vi pricate, telefon imam vec 7 dana i reaguje na dodir fantasticno... Kao sto je neko rekao pre mene baterija je izvanredna, bez problema izdrzi 30-36h uz non stop maltretiranje.
Isti slučaj, i ekran i tasteri odlično reaguju, mada tek posle 3-4 dana navikavanja. Sad nemam nikakvih zamerki, sve mi odradi na prvu.

Da remiziramo: ima puno škarta, a i na ispravnim primercima, didžitajzer ne reaguje najbolje. Negde su morali uštedeti i izabrali su najgoru stvar za uštedu.

Za ZTE Skate stoji da je lošiji skoro po svemu, ali kad je u pitanju didžitajzer, tu su neuporedivi.

Ja probao sad u ušću i jedino što mi se ne sviđa je kako rade oni tasteri ispod, dok ekran reaguje sasvim dobro

Treba otvoriti četvore oči kod kupovine, sve ostalo je za tu cenu fantastično. Videćemo kakav će biti na ICS-u.
 
Koliko vidim svi se zale na tastere, a sporadicno na ostale stvari (za to treba otvoriti oci). E sad, pretpostavljam da se covek moze navici na tastere (da pogodis iz prve skoro stalno)
 
U vip poslovnicama imaju pravilo da mozes da vratis telefon u roku od 48 sati i na licu mesta trazis zamenu za drugi, ako nesto sa tvojim nije u redu. Ko prekoraci to vreme, jedino sto moze jeste da reklamira a to znaci da ce cekati 10 do 15 dana (verovatno radnih) na zamenu i postoji velika mogucnost da ce mu se vratiti isti taj telefon pod izgovorom da je sve u redu. Dakle pre kupovine istestirati a onda obavezno proveriti koliko jos istih ima na stanju u toj poslovnici pa onda trk kuci na detaljan test :D
 
I dalje mi nije jasno kakve probleme imate sa tim tasterima, nije bilo potrebe nizakakvo navikavanje telefon radi bez ikakvih problema od kada ga imam. Mislim da su svi ti problemi u fabrickom launcheru koji je sr@nje neopevanih epskih proporcija i po performansi i po izgledu...
Cim se covek njega resi uredjaj dobije podosta na brzini i osetljivosti na dodir.

Npr u ovom video se vidi da tasteri reaguju na dodir bez ikakvih problema...

 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno