Šta je novo?

Huawei G300

einstein

Čuven
Učlanjen(a)
19.12.2001
Poruke
1,259
Poena
660
Otkud nema teme za ovaj telefon? Zar nikog ne interesuje ovaj telefon?
 
Lici na Wildfire S na steroidima xD jel ga ima kod nekog naseg operatera ili...? naziv mu je i U8815...
 
Poslednja izmena:
Sad videh da se pojavio kod vip-a. Ja sam ga probao pre par dana u Budimpesti, poprilicno lepo radi (trenutno imam ZTE blade). Citao sam da ima neke sitne bug-ove koji izgleda da su svi softverske prirode. Pricaju da ce uskoro biti upgrade na ICS (kineska verzija telefona vec dolazi sa njim kolko sam shvatio).
 
Inače u8815 je valjda kineska verzija i ona već dolazi sa ICS koliko sam skapirao
 
Inače u8815 je valjda kineska verzija i ona već dolazi sa ICS koliko sam skapirao


Ne, ispod baterije piše U8815 to je valjda fabrička oznaka tipa telefona a G300 bi onda trebalo da bude trgovačka iliti marketinška oznaka. Juče sam uzeo u Vipu. Da nema natpisa HUAWEI ladno bi prošao kao neki HTC. Prvi utisci su:

Za telefon sa ekranom 4" ima manje kućište od recimo mog Galaxy S+ i solidno je tanak ali nešto teži od SGS+. Vrlo zgodan za ruku. Ekran je visoke rezolucije i slika je svetla i veoma oštra. Ima gorila glass zaštitu ekrana a ono što me je najviše iznenadilo je njegova brzina. Radio sam Quadrant Standard test i dobio rezultat 2054 što je za telefon sa 1GHz procesorom izuzetan skor. Kao ilustraciju navodim podatak da moj SGS+ sa 1.4GHz na istom testu ima jedva 1242 poena. Satelite je pohvatao prvi put za par minuta, i to bez aGPS(gprs) asistencije. Jedini nedostatak je što nema prednju kameru, kome to treba.

Toliko za sada

Toliko za sada
 
Telefon je odlican za te iznose kod operatera, izgleda sasvim solidno, cak deluje kvalitetno kao htc a sto je najjaci fazon da ima vecu dijagonalu delovao bi ekskluzivnije od SGS III :d

Svaka cast za Huawei, definitivno su najbolji kineski proizvodjac, steta sto ipak malo ocigledno kopiraju Samsung i HTC dizajn.. Npr onaj koji je bench skoro testirao lici na izduzeni SGS II, g300 na neki htc.. ali dobro.

Za sada mi Huawei deluje ozbiljnije i malo kvalitetnije od ZTE-a ali su oba kineska proizvodjaca podigli svoje standarde.

Steta sto huawei ne smanji malo ovaj njihov logo, koji je sve samo ne lep :-devil-:

[YOUTUBE]Q3hLiR3yhGU[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]IXj7t4GCHuM&feature[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Po snimku mi deluje da ekran ima mnogo lose uglove vidljivosti uz mnogo refleksije svetlosti, da li je stvarno tako?
 
Ja se nadam da ce uskoro da bude na oglasima (za neke ok pare), pa da razmislim da menjam moj Blade
 
Corvux Corax, i meni tako deluje ali eto.. na necemu su morali malo da ustede :D Mada sam ja uvek za sto bolji ekran a da se stedi na nekim drugim stvarima ali sumnjam da ce ljudima koji se odluce za ovaj fon to biti problem ;)

1 din ili 65e u najpopularnijem pp paketu za ovakav model stvarno nije mnogo.
 
1 din ili 65e u najpopularnijem pp paketu za ovakav model stvarno nije mnogo.

Nije, slazem se. Ali mislim da ce Telenor Touch Plus biti popularniji zbog cene (a i paketa PiS 500).

Drago mi je da su ZTE i Huawei poceli da prave sve konkurentnije modele. To je dobro za nas korisnike. :)
 
Problem je u tome sto se podosta ljudi zali na T+, navodno baterija od 1100mAh se neverovatno brzo prazni i zadnji deo telefona se brzo greje...
 
Baterija je od 1200mAh i traje otprilike kao i kod drugih android telefona.

A ne greje se uopste. Mozda malo u igrama, ali ne vise nego drugi telefoni.

To ti je info iz prve ruke. Gde se zale?
 
Poslednja izmena:
Drug sa faxa mi je uzeo T+ nekoliko dana nako sto su ga pustili u prodaju, on mi je rekao ovo za grejanje baterije. A takodje smo videli komentare na isti problem na AndroidSrbija forumu. Sad koliko je to grejanje baterije normalno ja nisam siguran ali prvi put cujem za tako nesto.

Sto se tice kapaciteta baterije, moja greska u kucanju mislio sam na 1200mAh... Ali i dalje nije normalno da uz Juice defender i relativno normalno koriscenje telefon jedva izdrzi 1 dan. To pod 1 dan ne mislim kao kod svih ostalih androida da ujtru ga skines sa punjenja i predvece ti ostane nekih 15%, njemu bukvalno rikne baterija vec negde oko 18:00h-19:00h

Ja sam tada planirao da kupim T+ ili ZTE skate, jos dobro sto sam video reklamu za G300 u VIP-u
 
Poslednja izmena:
Nema nikakvog grejanja baterije, makar nista preterano (i to samo pod opterecenjem). Iskreno, nisam ni primetio ikakvo grejanje. Ja sam uzeo telefon cim se pojavio u Nisu (par dana posle pojavljivanja na sajtu).

Evo primer od ovog trenutka:
- Displej koriscen 3h33m
- Wifi koriscen: 4h19m
- Razgovor: 3m
- Poslato oko 15-ak poruka, primljeno otprilike isto toliko.
- Uz puno surfa netom, ostalo je jos 25% baterije. Nema nikakvih Juice Defendera (koji smatram za cistu glupost).

Slika ima u ovom postu.
 
Poslednja izmena:
Jel moze da se rutuje ovaj Huawei G300?
 
onaj u vip-u (ns) je ili pokvaren ili su svi takvi. svideo mi se fon i reko da ga isčačkam danas - nisam veći krš video u životu. najlošiji kapacitivni ekran koji sam ikad njakao, ponaša se gore nego rezistivni. da bi prihvatio komandu treba 4-5 puta jako pritisnuti neku ikonicu ili one tipke ispod ekrana. u većini slučajeva ni to nije pomoglo, telefon zavibrira kao da je registrovao dodir ali se ništa ne dešava. probam da skrolujem levo desno - radi bez problema, pošto sam kontao da se zapucava. baš sam se razočarao, i još mi riba kaže da je u mom paketu 100€. ne bi ga ni za dinar uzeo.
 
Ja sam danas malo cackao u vipu i radio je bez problema.Mozda malo zezaju back,home i ona tipka za opcije ali treba se samo navici na njih,treba pritiskati po sred tipke ili za nijansu iznad.Sto se tice aplikacija sve ih je pokretao iz prve,bez greske.Radi dosta brzo i glatko, ekran veoma lepo izgleda.E sad,ne mozete ga uporedjivati sa sgs2 ili nekim takvim modelima ali za njegovu klasu msm da je veoma dobar.Ovaj problem sto pominju na netu u vezi jacine zvuka zvona ili plejera nisam primetio,mada je i za to izasao valjda neki update od strane huawei-a.Za koji mesec,ako ne bude nista bolje,sigurno ga uzimam u vipu kada budem obnavljao ugovor.
 
Poslednja izmena:
a ja do aplikacija nisam uspeo ni da dođem, nekako sam otvorio poruke iz petog pokušaja čisto da vidim kakva je tastatura i nije mi se baš svidelo što ima po nekoliko simbola na jednoj tipki, ali nema veze to ionako može da se promeni. dalje se nisam ni usuđivao da čačkam, jako me je iznervirao :D
 
Mozda je nesto bilo do tog primerka,jer ovaj sto sam ja gledao radi lepo.Prosetaj do Bg-a pa pogledaj ovde neki primerak,mozda ti se posreci :)
 
Jel moguce da su stavili tako slabu bateriju na 4 incha? Steta. :/
 
Bateriji ne fali nista, npr HTC desire hd ima mnogo slabiju bateriju od njega... 1500 mAh je sasvim solidno.
 
Ja sam procitao da ima 1230. Ako ima 1500 ovo je odlican telefon. :)
 


Od 3:00 se vidi da je baterija 1500mAh, takodje sam na bateriji telefona koji se prodaje u VIP-u procitao sam 1500, mozda se u nekim zemljama prodaje u varijanti od 1350mAh...

A sto se tice osetljivosti na dodir telefonu ne fali nista, a pri promeni blago receno odvratnog frabrickog launchera aparat dobije mnogo na brzini i osetljivosti na dodir...
 
Poslednja izmena:
uzeo drug telefon danas...
moji prvi utisci su da se za ove pare dobija jako "sposoban" uredjaj,da tako to kazem.ja sam,inace,sto se telefona tice cicija,jer smatram da nema smisla davati vece pare za telefon,ali ovo je vrlo dobra kupovina.pitanje je kolika ce biti podrska zajednice,jer je lepo imati izbor sto se tice romova,mada i ovako deluje solidno sa 2.3,uz naravno odmah ubacen adw(ili laucnher po zelji).drug nece jos da ga rutuje,mada bih se ja tu odmah igrao :D
sto se tice ekrana za sta vidim da ima duskusije,sasvim je dobar i vise od toga.klasican kapacitivan ekran,odlicno reaguje na dodir,ali je pitanje koliko se masti,sto jos nisam imao prilike da vidim.sto se tice uglova gledanja,solidni su,opet nista posebno,ali i nista sto moze da utice na rad.boje su meni ok za oci,a telefon je definitivno slabiji na dnevnom svetlu.nije da ne moze da se koristi,ali boje bas vidno blede i refleksija pogorsava stvar.da moze da se posalje poruka-moze,ali...
refleksija unutra,pri normalnom svetlu gotovo da nema.
cinjenica je da je ovo ipak budzet telefon,i tu je tesko ocekivati amoled,ili neki ekstra ips ekran.ali kombinacija dosta dobre izrade+solidan hardver cine ovaj telefon dobrim izborom za android uredjaj.konkurenciju i nema manje vise,samo je pitanje koliko ce kostati iz oglasa.
od konkurencije ima sveprisutni galaxy s,cija se slava ipak polako gasi,mozda SE ray,mada...sve zavisi kolika bude cena,uz paket se definitivno isplati
 
Nazad
Vrh Dno