Šta je novo?

GeForce GTX 670 Thread

PCBeast

OC Guru
Učlanjen(a)
30.11.2006
Poruke
7,073
Poena
585
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
OwABy.png

35mnogo.png
R5gft.png
 
Poslednja izmena:
Koliko ce ovo da kosta?
Oko 400-450 eura?
 
ovo je super graficka kartica kolje se sa 7970 lagano,samo da bude oko 340 evra i bice super :D
 
Poslednja izmena:
Nije mnogo sporija od GTX 680.
Cena? Valjda 399$, sve preko toga je previse. Ja sam se nadao da ce biti 349$ ali izgleda cvrc.
 
Koliko sam informisan ici ce na launch cenu 7950 odnosno 449$ mada se suska da mozda bude i 399$ .
Za sad toliko..
P.S.Ni prva varijanta nije losa ako posmatramo u odnosu na konkurenciju.
Ako to gledamo sa aspekta dubine naseg dzepa onda je druga varijanta dosta bolja solucija
ali i pogubnija za konkurenciju.
 
Kolika je zarada Nvidia-i na ovome proizvodu?:D
 
Poslednja izmena:
Po kojoj logici je gtx570 bolji od 7950 u Vantage?

Ili sam ja nesto lose procitao?
 
Ruzna ko pas!!
 
Ne da je malo ružnjikava nego je ružna kao pas, kao što reče sinda iznad ! Katastrofa je default Nvidia dizajn, čekamo normalne kartice koje su tvikovane i imaju prepravljenu štampanu ploču i faze napajanja.

Ne bih nikome preporučio da kupi ovakvu rugobu od kartice, pa ako je i vrlo malo sporja od GTX 680.
 
Ej hebi ga Kosta,niko se ne buni kad kupuje ATI kartice koje nista lepse nisu od ove karte,ne vidim zasto bi neko izbegao kupovinu ni GTX670
ako se interesi kupca poklapaju .
Licno gledam/posmatram i cenim dizajn,i meni je ruzna ,najruznija nv koju sam video ali nesto mi se cini da je live utisak malo drugaciji ;)
 
Koga boli patka što je ružna. Rado bih je posedovao i tako odvratnu
 
Cekaj - neke su sa skracenim pcb-om a neke ne ?
 
Ne da je malo ružnjikava nego je ružna kao pas, kao što reče sinda iznad ! Katastrofa je default Nvidia dizajn, čekamo normalne kartice koje su tvikovane i imaju prepravljenu štampanu ploču i faze napajanja.

Ne bih nikome preporučio da kupi ovakvu rugobu od kartice, pa ako je i vrlo malo sporja od GTX 680.

Ruzna graficka kartica.... :trust: pa stoji u kucistu i ne vidim je, a ko ima i one providne stranice opet se to toliko nesto ne vidi... zar nisu valjda bitnije performanse...?
 
Cekaj - neke su sa skracenim pcb-om a neke ne ?

Pa ove prve varijante su valjda sve sa skraćenim PCB-om, barem sam ja tako shvatio. Jer je takav Nvidia dizajn, za neke lepše i funkcionalnije kartice sačekaćemo barem još mesec do mesec i po dana, verovatno će biti VELIKI broj prikaza na Computex sajmu od 5. do 9. juna na Tajvanu.

Jesu bitne performanse, Maverick78, ali ipak je bitan i dizajn, kako su mogli da naprave lep dizajn za GTX 680 a ovde su ga uprskali...e to mi nije jasno, zar toliko štednje a opet je visoka cena GTX 670 kartice...
 
Poslednja izmena:
^ Pa kako kome da ti pravo kazem... meni ne da nije bitan, nego me skroz boli patka kako izgleda, ali zaista to kazem i mislim tako. Otpakujem je, ubacim u kuciste i vise je ne gledam... meni su licno najbitnije performanse. Opet, ne zaboravi da ono sto je tebi ruzno mozda nekome dobro izgelda, tako da to je vise subjektivno.
 
Pa dobro, to jeste stvar ukusa, i slažem se da određenom broju korisnika nije bitan izgled, samo da nisu skraćivali PCB i time osakatili karticu prilično...
 
Pa zar nije poenta da hardver bude sto kompaktiniji a sto funckionalniji?
Cemu duzi PCB ako nije potreba?
Zbog izgleda?Ako kazes osakatili to mora da ima direktno znacenje na neuspeo proizvod (lose karakteristike,performanse)
sto ova karta nema.
Znaci nije osakacena vec je uradjena skladnije kao tehnolosko resenje.
U svakom slucaju sa ovakvom kartom imaju najvecu zaradu.

Sto se tice cene GTX670 morate uzeti u obzir da nvidia nije sama na trzistu i da se cena plasira u odnosu na mnoge druge faktore koji
uticu na sve to..

Realno sad polemisem i bicu iskren i voleo bih tako da dozivite moj post.

ATI graficke kartice definitivno nisu klasa sa nV kartama *i ako su nekad u istom performans opsegu* (kvalitet,dizajn,performanse,tehnologija,features-i itd)
sve to razdvaja jednu od druge firme,u krajnjem slucaju GTX690 sve govori o kakvoj se klasi radi.Dajem samo primer.

Opet pored svega toga nabili su cene jace i od nVidia kartica pa je narod opet zadovoljan.
Sad ne valja nVidia koja ima brze kartice po manjoj ceni ?Mene samo interesuje gde je tu logika?
Eto cisto me zanima..Ako moze konkurencija da prodaje odredjen nivo za nerealne novce zasto nebi mogla nVidia da prodaje karticu za slicnu vrednost a
koja po klasi u odnosu na konkurenciju i vise vredi?
Nemojte me pogresno shvatiti,ja samo gledam malo sire na situaciju ..
Generalno davno sam rekao da su cene nerealne svih proizvoda,pocev od GTX680 pa na vise /nize ,sa aspekta
nVidia serije grafickih karti..
 
Poslednja izmena:
Iskreno, ne znam ni ja šta da mislim, ali veoma mi smeta taj dizajn koji je Nvidia namenila za GTX 670...možda sam zato ovako skeptičan.

Nisam ja ni govorio o performansama, one su odlične i karta opravdava svoju klasu u potpunosti, već sam govorio da su možda na uštrb dizajna previše skratili PCB pa karta možda neće moći da se klokne toliko dobro kao GTX 680, možda naponska jedinica nije tako dobro odrađena kao na GTX 680. Na to imam sumnju, a da li je moja sumnja opravdana videćemo uskoro.


Koliko znam, još nema nijednog testa GTX 670, jel tako ? Kada se očekuju prvi testovi ?
 

meni izgleda kao ati radeon prefarban u crno,isti model oklopa stavili ko amd...to su neki novi fazoni,sve u svemu nje...ra,trebali su se bar drzati starog nvidia oklopa :p
 
Nazad
Vrh Dno