Šta je novo?

Panasonic ST50 serija

Meni ne radi AV input dugme, baš me nervira, jer mi cesto treba, a našao sam solomonsko rešenje tako što menjam source sa daljincem od D3 SBBa...
 
... Imam želju uzeti polovan 42ST50 koji bi me došao oko 300Eur. Navodno ima oko 4500 sati rada...
Zanima me isplativost kupovine kao i način kako istestirati TV kod prodavca, ako se dogovorimo oko kupovine?
Da li neko zna koliko bi danas vredela nova Panasonic 50st50 plazmica?
Gledajući današnje led televizore to je sve slika u pokušaju,suviše daleko od vrhunske 1080 HD slike.

Evo, pre neki dan tip prodavao Panasonic 50GTW60 plazmu za 280e. Poslednja serija plazmi, apsolutni vrh. Stara nešto manje od 3 godine, doneta iz inostranstva, nema papire. Klot TV, sve drugo nedostaje (daljinski, postolje, 3D naočare i olovka). Bez obzira na to, rekao bih sjajna ponuda. Naravno, prodata vrlo brzo.
 
Evo, pre neki dan tip prodavao Panasonic 50GTW60 plazmu za 280e. Poslednja serija plazmi, apsolutni vrh. Stara nešto manje od 3 godine, doneta iz inostranstva, nema papire. Klot TV, sve drugo nedostaje (daljinski, postolje, 3D naočare i olovka). Bez obzira na to, rekao bih sjajna ponuda. Naravno, prodata vrlo brzo.

Gde???
 
Da li neko na ST50 ili ST60 seriji koristi SBB sa D3 CAM modulom? Iskustva? EPG radi?
SBB dolazi u moju zgradu, nameravam da uzmem Duo Net Gold, ali bih izbegao STB. Imam P50ST60.
Hvala!
 
Da li neko na ST50 ili ST60 seriji koristi SBB sa D3 CAM modulom? Iskustva? EPG radi?
SBB dolazi u moju zgradu, nameravam da uzmem Duo Net Gold, ali bih izbegao STB. Imam P50ST60.
Hvala!

Nisam probao iako sam hteo zbog sporosti d3 uređaja, ali sam čuo da ni cam modul nije nesto brzi, a u medjuvremenu su malo ispeglali software pa i nije toliko spor kao pre...
Verujem i da epg nije detaljan kao na d3 uredjaju... Vec ga ima na digitalnim kanalima koji su otkljucani, verujem da bi tako izgledalo...
Glavna stvar sto gubiš je da nemaš gledaj unazad, koja je po meni najbolja stvar kod d3 uređaja, vrlo retko nešto gledam u live varijanti...
Pa ti vidi sta ti je bolje...

Sent from my Oneplus One using Tapatalk
 
Jutros ukljucim TV da pustim klincu nesto sa Youtube da se razbudi, kad pri ulasku na stranicu sa aplikacijama sivo/crni ekran sa natpisom da su aplikacije u nekom maintenance modu i da pokusam kasnije...

Zna li neko nesto o tome?

Za ovih par godina koliko imam ovaj TV ovo se jos nije desilo.
 
evo ja da odgovorim sebi, kad sam stigao kuci sa poslao probao sam i radi, ali nekak je sve usporeno jako...

kada otvori taj glavni meni kad stisnem dugme internet na daljincu onda mu treba nekoliko sekundi da ucita jednu slicicu i tako na svakih par sekundi ucitava jednu po jednu sliku tih aplikacija...

ranije je bilo da skoro odjednom prikaze sve, bez zastoja...

nesto nije kao sto je bilo, ali ne znam u cemu je fora.

gledao sam verziju softvera sve je ostalo isto, nema firmware update-a, niti je sada noviji od prethodnog...
 
I kod mene je mnogo sporije nego pre... Ponekad moram da ugasim pa da ponovim... Ne znam šta se dešava...

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 
Mogu li se bluetooth slusalice spojiti na ovu plazmu.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Ni preko bluetooth dongle-a ili kako se vec to kaze kod nas?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Ugrađeni Bluetooth je samo za komunikaciju sa 3D naočarima. Ne podržava A2DP
 
Mislio sam preko usb bluetooth adaptera koji se ima kupiti za par evrica :)
Kontam ako moze da onda kupim.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Pa ne može, za taj adapter bi morao i drajver da instaliraš, zar ne?
 
Aj da ne otvaram novu temu samo za ovo pitanje. Nemam model ST50, ali imam Panasonic 50DS630E, 100hz LED. Ali me zanima zasto kada izaberem neki source pise gore 1080p/50hz? I da li to moze da se promeni, na pomenutih 100hz?
 
To što gore piše je detektovani signal na tom ulazu (source). To je standard video signala.
100Hz koje tvoj tv ima je sasvim druga stvar.
 
Arc ne bi smeo da ima nikakve veze sa setovanjima slike. Ne znam šta je razlog što to nemaš.
Ja držim IFC isključen (na plazmi), ali valjda je to stvar ukusa
 
Pa iskreno nema veze sa ukusom. Naravno da ne bih gledao filmove sa tim cudom ukljucenim, ali fudbal je negledljiv bez toga. Kapiram da postoji motion blur, ali ne kapiram da je slika bez toga skroz izlomljena, ne znam kao da objasnim, kao da je FPS npr. 60hz, i onda kada je brza scena padne na 20. Ne znam da li bi se videlo da snimim telefonom, sumnjam.
 
Kakva su vam generalno iskustva sa ST50? Vidim po forumima da ih je dosta zveknulo - sto u garantnom roku, sto van njega.

Moj G30 se drzi sada vec 5 godina bez problema (nesto manje od 12k radnih sati). U novembru izlazi iz garancije...
 
Meni isto extra radi isto ga imam oko 5 godina i uopste ne vidim da posustaje :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moj malo preko 4 godine i, da ga ne ureknem radi kao i prvog dana. Tj. još i bolji, nakon kalibracije posle par meseci korišćenja.
Nego, imam problem s daljinskim. Maltene samo On/off dugme radi. Za ostalo koristim app.

Sent from my JY-S3 using Tapatalk
 
i mene muci daljinski... prvo je pocelo sa dugmetom za izbor ulaza AV, sad sve redje reaguje na strelice gore i desno, mada nekad mi se cini da nije problem u daljinskom, nego u samom TV, posto kada stisnem dugme onda lampica na TV-u zatreperi kao da prima komandu, ali se nista ne desava... pa onda malo duze drzim, stiskam par puta i kad proradi onda radi jedno vreme... nisam bas siguran da je do daljinskog... mada ko zna, nemam drugi da probam...
 
Mislim da mozes naci original daljinski preko ovlascenog servisa (orbit i mozda jos neki), neko je spominjao, oko 50e cini mi se. Ili probaj rasklopiti i ocistiti/srediti kontakte. I moj super radi, toliko je dobar tv, svaki put me odusevi slika, preporuka JungleBook 3d :).
 
i mene muci daljinski... prvo je pocelo sa dugmetom za izbor ulaza AV, sad sve redje reaguje na strelice gore i desno, mada nekad mi se cini da nije problem u daljinskom, nego u samom TV, posto kada stisnem dugme onda lampica na TV-u zatreperi kao da prima komandu, ali se nista ne desava... pa onda malo duze drzim, stiskam par puta i kad proradi onda radi jedno vreme... nisam bas siguran da je do daljinskog... mada ko zna, nemam drugi da probam...

Ista situacija i kod mene samo sto mene zeza za sada samo AV na koje ne reaguje kada stisnem iz prve.
 
ni kod mene ne reaguje iz prve, treba da stiskam vise puta, nekad drzim duze stisnuto, i onda kad na TV-u pocne da treperi lampica da kao prima signal neki, onda posle radi i na obicno stiskanje dugmeta na daljinskom.... ali posle par minuta opet ne reaguje na prvi pokusaj, opet treba njakati da proradi...

i isto tako i dugmad gore i desno, za sada sam toliko primetio... mada mnogo ni ne koristim daljinski, posto gledam programe preko sat. receivera, ali recimo trebaju mi "strelice" za navigaciju unutar svoje server aplikacije, da pustim nesto preko universalmediaserver-a... e tu sam primetio da ne reaguje taster gore na prvi pokusaj...
 
Pa koliko vidim i nije se proslavio :)

Na G30 radi i daljinac kako treba :d
 
Nazad
Vrh Dno