Šta je novo?

Panasonic ST50 serija

General Tragg

Slavan
Učlanjen(a)
20.03.2007
Poruke
299
Poena
319
main.jpg

panasonicgt50-1.jpg


AVforums
HDTVtest.co.uk

Pojavio se kod Mađara, pretpostavljam da će i kod nas posle praznika. Raspalite...
 
Prvi testovi ukazuju da je bolji od proslogodisnjeg VT30 modela.
 
Nisam hteo da ja prvi otvorim ovu temu ali evo mog doprinosa:


Sledece nedelje dolazi prva zvanicna isporuka novih panasonik plazma modela za Srbiju.Koga zanima jos nesto vise vezano za cene moze me kontaktirati na pm jer nisam pr panasonika niti imam kakve koristi od njih samo sam veliki zaljubljenik u njihove plazma televizore nista vise od toga.

Vezano za vas info oko cena u madjarskoj da cu vam kratak odgovor nase cene u srbiji mogu biti jeftinije od onih u madjarskoj tako da je to odgovor na vasu konstataciju i zaboravite na madjarsku i segedin ovde ce biti povoljinija kupovina.
Posedujem kalkulacije cena i koga zanima nesto vise samo na pm,odnosno ako prodavci nebudu alavi a najverovatnije nece zato sto panasonik nije monopolista i ne ponasa se se bezobrazno kao samsung prosle godine ima nade da cene budu iste ili nize nego u madjarskoj a pogotovo za clanove ovog i ostalih foruma gde se kriju zaljubljenici u A/V TEHNIKU.

Ovde se nalaze tri najprofesionalnije recenzije gde profi kalibratori daju odgovore na postavljena pitanja.

http://hdportal.hr/recenzije/?reviews=panasonic-tx-p50st50e

http://www.highdefjunkies.com/showthread.php?13042-Review-Panasonic-TC-P55ST50-plasma

http://www.avforums.com/reviews/Pan...P65ST50B-50-Inch-3D-Plasma-TV_281/Review.html

Provereno je da st i gt imaju isti kvalitet slike a ovde je poredjenje profi kalibratora izmedju gt50 modela i najaceg samsunga e8000.

http://www.highdefjunkies.com/showthread.php?13296-Review-Panasonic-PC-P50GT50-Plasma
 
Poslednja izmena:
Da li je Panasonic ove godine uradio nesto na unapredjenju svog multimedijalnog plejera u svojim televizorima?
Konkretno, zanima me da li ce citati titlove sa nasim znacima i da li ce biti moguca neka manipulacija titlovima. Samsung i LG su do sada taj deo posla odradjivali gotovo savrseno.
 
Procitaj kompletnu prvu recenziju iz mog linka tu imas sve sto te zanima.
 
Sledece nedelje dolazi prva zvanicna isporuka novih panasonik plazma modela za Srbiju.Koga zanima jos nesto vise vezano za cene moze me kontaktirati na pm jer nisam pr panasonika niti imam kakve koristi od njih samo sam veliki zaljubljenik u njihove plazma televizore nista vise od toga.

Vezano za vas info oko cena u madjarskoj da cu vam kratak odgovor nase cene u srbiji mogu biti jeftinije od onih u madjarskoj tako da je to odgovor na vasu konstataciju i zaboravite na madjarsku i segedin ovde ce biti povoljinija kupovina.

Ne znam odakle optimizam u pogledu cena kod nas. Prodavci ovde imaju naviku (a oni kazu i razloge) da zaracunavaju velike marze i od toga nece odstupiti u skorije vreme. Osim toga, da su zeleli da ih smanje, to su mogli da urade bilo kada u proslosti (za bilo koji brend), a ne da cekaju da se pojavi nova serija Panasonic plazmi.

Inace, za Panasonic je nase trziste (bicu blag) drugorazredno, te ne vidim mogucnosti za nekakve posebno povoljne ponude s njihove strane.

Dovoljno je reci da je x30 seriju (posebno 3D) kod nas bilo moguce legalno pazariti prakticno na "kasicicu", u vecini znatno kasnije od svetske premijere. Opet, ono sto je bilo moguce kupiti (npr. G30) je, u najpovoljnijem trenutku za kupovinu, bilo skuplje za vise od 150 evra nego u Madjarskoj.

A da je ST50 prakticno fascinantan, potvrdjeno je i na uvazenom HDTV test
http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-tx-p42st50b-p42st50-201203191731.htm
 
Mi smo jako siromasno trzite i po standardu smo u rangu sa albanijom,cak je i bosna za nas evropa nazalost ali je tako.Nazalost ima i indicija da ce se predstavnistvo panasanika povuci iz srbije i mozda jos nekih zemalja u cilju ustede jer je panasonik u finasiskim problemima ali to nista ne menja jer ce se komunikacija obavljati sa centralom u pragu a korisnici nece izgubiti ni delic bilo cega ako do toga dodje.

Samsung je ovekoveceni monopolista koji je pravio cene ka dilerima i prodavcima onako kako se njima nakrivi kapa toga dana pa su otvorili trziste u segedinu a ne u srbiji i sami su krivi za nenormalni sverc iz madjarske jer su pravili sumanute cene a i ljudi u samom predstavnistvu nisu dorasli poslom kojim se bave.

Za razliku od njih panasonik nije monopolista i dozvoljava svakome da kupi po dilerskim cenama a te cene su prave cene jer dozvoljavaju trgovcu da stavi svoju marzu i da bude u rangu sa bilo kojom cenom bilo koje radnje u evropi.To znaci da ja imam te cene crno na belo i kada se stavi marza prodavca ta cena bude ista ili jeftinija nego u madjarskoj i zato imam optimizam jer raspolazm pravim informacijama odnosno da cena bude 1200 eura kako pise na svim zvanicnim panasonik sajtovima za model 50st50.

Ostaje jos jednom da sve proverim sutra da budem 100 posto siguran u ovo sto sam napisao.
 
Poslednja izmena:
Za jednog znam sigurno da ove god gleda u pravcu 50ST50 modela.
Da li novi modeli imaju ventilatore u sebi?
 
Poslednja izmena:
Za jednog znam sigurno da ove god gleda u pravcu 50ST50 modela.
Da li novi modeli imaju ventilatore u sebi?

Naravno da nemaju,citajte testove gore u linku ,prvu u listi je na srpsko-hrvatskom jeziku bar to nije tesko procitati i razumeti.
 
Predlažem da se dogovorimo, ukoliko ima zainteresovanih, da probamo da ostvarimo popust na taj način što bismo organizovali grupnu kupovinu 50ST50. Hajde da kažemo da smo za sada zainteresovani Sky Uk i ja. Fali nam treći čovek.
 
Od kada je grupna kupovina za samo 3 modela?
 
To je prva mogućnost; naravno, bolje bi bilo da okupimo pet ili više ljudi, ali o tome nam Sky Uk više može reći.
 
Gledajući po netu, u HU je trenutno 50ST50 oko 1140eur a 42ST50 oko 785eur. Čekamo naše cene.
 
Ja sam zainteresovan za 42st50.... naravno cim Panasonic objavi akciju o petogodisnjoj garanciji.....
 
Kao sto rekoh znam jednog zainteresovanog za 50ST50 ali cekam neku zanimljivu akciju pred Olimpijadu.
 
Od kada je grupna kupovina za samo 3 modela?

Od kada bosna ima veci standard od Srbije i od kada Smo po standardu poslednji u evropi zajedno sa Albanijom i od kada domaci trgovci drze po jedan model na polici kao lager pa moras kupiti tv koji je vec radio tj polovovan kao nov.
 
Poslednja izmena:
Ja sam zainteresovan za 42st50.... naravno cim Panasonic objavi akciju o petogodisnjoj garanciji.....

Petogodisnje garancije su do sada bile iskljucivo na kraju godine kako bi se lakse i brze prodali modeli cija prozivodnja prestaje sa dolaskom novih modela,naroctio se tu misli na modele koji ostanu na lageru i posle nove godine.
Ja se isto nadam od panasonika da ce nesto biti pred olimpijadu.
 
Gledajući po netu, u HU je trenutno 50ST50 oko 1140eur a 42ST50 oko 785eur. Čekamo naše cene.

Takvu cenu nisam nasao nigde u madjarskoj,nemoj gledati cene dalje od segedina jer je trosak transporta onda jako veliki.Iz ove radnje se snabdevaju svi moguci srpski preprodavci:
http://www.edigital.hu/Plazma_televizio/Panasonic_TX-P50ST50E_3D_SMART_Plazma_Televizio-p324623.html

Inace po toj ceni ga imas i ovde sa garancijom i fiskalnim racunom.Zaboravi madjarsku.
 
Poslednja izmena:
Svi Panasonic sajtovi imaju nove modele, jedino .rs drzi i dalje proslogodisnju seriju a zadnji update sajta bio letos.
 
Mi im nismo intersantni,jer oni zive od potrosackog drustva koje mi nismo,ali to nije razlog za vhunski ne profesionalizam prema nama pa makar kupili godisnje i par komada televizora.Nekadasnja japanska briga o korisnicima se pretvorila u beskrupuloznu bitku za novac a sve ono sto nije direktno pod japanskom kontrolom je prepusteno lokalnim ala megatrend tatinim pametnjakovicima.

Tj sajt i dok je bio azuran imao je vise gresaka nego pismeni zadatak osnovca u prvom razredu osnovne skole.
 
Poslednja izmena:
www.argep.hu pa pretraga za 50st50. Kurs oko 290HUF za 1 EUR.
Govorimo o cenama za koje može u Mađarskoj da se kupi konkretan model a radi poređenja sa cenama u našim maloprodajama, kad se pojavi ovde.
Inače, taj edigital uopšte nije najpovoljnija varijanta u Mađarskoj ali je jedini u Segedinu. A Mađarska nije samo Segedin niti mi pričamo ovde o šverc varijanti nego upoređujemo cene u radnjama. Za tv iz Mađarske ima druga tema.
 
Sve sto si napisao je potpuno tacno samo svaka kupovina dalja od segedina povlaci za sobom vece transportne troskove i jos tamo gde je najopvoljnija cena moras proveriti da li izdaju originalni panevropski garantni list kao i da li je kutija otvarana.Za sve to nije dovoljno samo pozavti telefonom vec se mora tamo na lice mesta otici a sve to kosta.
Ja recimo ne bih kupio ovde kod nas televizor koji je pre mene neko otvorio cak i da nije radio,jednostavno zelim apsolutno nov tv.
 
Poslednja izmena:
Sutra se ocekuje dolazak novih modela,jos se ne zna da li ce stici 42gt50 ali ce danas ili sutra izaci kompletan test ovog modela,50st50 sigurno stize.
 
Sutra se ocekuje dolazak novih modela,jos se ne zna da li ce stici 42gt50 ali ce danas ili sutra izaci kompletan test ovog modela,50st50 sigurno stize.

A gde to stize ako moze da se zna ? Navedi konkretno prodavnicu gde ce sutra stici pa da odemo da kupimo.
 
Pa stvarno gde to da moze da se pogleda , da nije u Tehnomaniji? Zainteresovan sam da ga vidim uzivo mada znam da ce biti skup.
 
Poslednja izmena:
Od kada je postavljanje linkova gde ima da se kupi nedozvljeno reklamiranje? Ovo je forum gde trebas pomoci nekome da kupi povoljnije. Mada prosle god razlika u ceni izmedju Tehnomanije i pc prodavnica u ceni istih tv bila je do 500e (za 50VT30 model) pa mozda ne odgovara nekome da se zna za povoljnije.
 
St50 je upravo na stigao na jedno malo testiranje,za sada su prvi utisci odlicni.
 
Jel' mozes da isprobas kako mu radi Web Browser i da li ima podrsku za flash?

'Fala unapred
 
Koliko sam cuo ek GT50 pa na gore, koji imaju dual core, imaju podrsku za flash gde se to drugo jezgro i koristi za isti.
Nego, Sky UK... na test?
 
Dok traje razrada panela najstroze je zabranjeno koriscenje igara i web aplikacija u prvih 100 do 300 sati rada.

Flash podrsku ima gt50 model koji ce biti skuplji za 400 eura od st modela.Postavlja se pitenje da li to vredi tih para,jos pri tome dobijes glass dizajn panela koji uvecava refliksiju.Na st50 ima refleksije mogu pricati sta hoce ali je ima i u odnosu na recimo panasonik 37pv80 iz 2008 godine ima samo za jednu malu nijansu bolji ar filter.Inace izmerio sam na vagi tezinu 37pv80 modela i 50st50 modela i imaju takoreci istu tezinu od oko 24 kilograma +- 1 kg gore dole.50 st 50 prilikom montaze na postolje deluje kao da ce se svakog trenutka iskriviti ekran koliko je tanak,dok montaza postolja na 37pv80 izgledao kao montiranje nadgrobne ploce.Ovo je samo malo poredjenje 2008 /2012 napretka u tehnologiji.Po meni za sada dok jos nije razradjen panel ne vidim razliku u kvalitetu slike pv80 vs 50st50 sto ce rci da je slika jako dobra.Kada se zavrsi razrada tek onda mogu da kalibrisem st50 i da saznam njegovu pravu moc.
Daljinac iz 2008 u potpunosti odgovara za st50 a razlika je samo u par dugmica i sada konacno ima osvetljnje u mraku sto samo pokazuju koliko dugo je panasonik drzao iste daljince.ST50 nema ventilatore vec ima hladnjeke sto je za svaku pohvalu.Zujanja ima ali samo ako se uvo prisloni pozadi ekrana dok sa bilo koje druge udaljenosti zujanje se ne cuje.Nravno nije isto da li je ekran na zidu ili u slobodnom prostoru jer zid zna da pojaca zujanje.
Pozadi ekrana se nalazi jedan mali zvucnik mada jos nisam video da li ih ima jos pozadi.Zvuk je sa obziron na debljinu ekrana po meni najbolje sto se moze imati pod takvim okolnostima i ne terame da palim av sistem bas svaki put.
Meniji su jednostavni i logicni bez lutanja.Postolje je od metala spoljni deo dok je unutrasnji plastika ali je metal cela povrsina i stvarno deluje jako efektno i mocno.Ivice ekrana su plastika sa rubom od providnog pleksiglasa i sve je jako jako elegantno.
Posedovanje samo tri hdmi ulaza smatram malim minusom kao i koriscene adaptera za sve ostale av ulaze izlaze kao i to da su hdmi ulazi na samom boku ekrana pa kablovi mogu da vire sa strane sto je jako ruzno pa morate kupiti kablove pod uglom.
Dobro je sto su sve fizicke komande iza samog ekrana .
Bluetooth i wi-fi su jako dobri bonusi ove godine od panasonika.3d za sada nisam probao jer nemam naocare i sada cekam naocare od samsunga iz 2011 godine da probam da vidim sta ce se desiti jer bi trebale da rade ,samo je pitanje pravilne sinhronizacije.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno