Šta je novo?

Asus Xonar STX, DTS problem, DTS signal preko mreze se ne reprodukuje?

biker

Slavan
Učlanjen(a)
20.07.2005
Poruke
1,150
Poena
360
  1. Da li bi Asus Xonar Essence STX dodatno poboljsao zvuk, kada bih ga stavio u postojeci HTPC i vezao na AVR Onkyo TX-NR609, naravno uz koriscenje postojece integruse za gledanje filmova(DTS..).
    Razmisljam se da li vredi ulaganje u Asus-a, iskljucivo za slusanje muzike (FLAC), ali nisam siguran da li cu osetiti poboljsanje u kvalitetu zvuka. Ostatak sistema su MA BX2 i Wharfedale WH2...citao sam da je taj asus odlican u kombinaciji sa kvalitetnim slusalicama, ali ne znam kako radi kada ide na AVR...nisam strucnjak u ovom polju, zato i pitam, mozda za vecinu vas trivijalna pitanja.
    Znam da bi najbolje bilo da uzmem i da probam, ali kako smo mi u srbiji, to je nemoguca rabota, tako da mi je mnogo da dam 200 eur za probu.
  2. Kod brata u HTPC-u je normalno radio DTS Flac, i odjednom posle nekog restarta racunara vise mu ne radi DTS, cuje se samo sustanje...ja sam gledao po audio kodeku, i nisam video nista sto bi uticalo na to.
  3. Jos jedno pitanje, postavio sam u postu za wd tv live, ali pretpostavljam da neko od vas mozda zna sta je problem....naime, kada pustam dts preko mreze (wd se kaci na mrezne diskove), nemam zvuk uopste (na wd-u je digital pass through), a kada prebacim na stereo na wd-u, onda imam zvuk....

Hvala unapred!

P.S. Ako moderator misli da neka pitanja nisu za ovu temu, neka se brise.
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi da primetis razliku. Ako ne ti, onda bi neko drugi primetio. Zavisi to od usiju, iskustva, sobe...Bese jednom neka zakonitost za Hi-Fi, za 10 % poboljsanja kvaliteta reprodukcije, treba da platis 10 puta vise. Po meni, nije to uvek tako, moze to da ide i na dole i na gore a tebe cak moze da nista ne kosta da probas jer mi se cini da po nekom nasem novom zakonu mozes da u roku od 7 dana od kupovine vratis robu i trazis novac nazad bez objasnjenja. Raspitaj se pa probaj ako je tako.
 
Hm, nisam siguran, ipak je ovo Srbija, tesko da to moze da prodje kod nas, ali vredi probati. Hvala.
 
  1. Kod brata u HTPC-u je normalno radio DTS Flac, i odjednom posle nekog restarta racunara vise mu ne radi DTS, cuje se samo sustanje...ja sam gledao po audio kodeku, i nisam video nista sto bi uticalo na to.



  1. Probaj da uradiš System Restore na neki datum gde je radilo dobro.
 
Uh, ne vredi,ne znam na koji restore da se vratim, nije moj komp
 
Da li bi Asus Xonar Essence STX dodatno poboljsao zvuk, kada bih ga stavio u postojeci HTPC i vezao na AVR Onkyo TX-NR609

Kako je povezan HTPC sa risiverom? Ako je digitalna konekcija, nećeš imati poboljšanje, pošto obradu signala (pretvaranje digitalnog u analogni signal) u tom slučaju radi D/A sekcija risivera. A da nabavljaš ASUS STX, i da povezuješ stereo izlaz sa nje na risiver, opet nema puno smisla, pošto su konvertori u risiveru takođe veoma kvalitetni. Možda bi dobio za nijansu drugačiji zvuk, ali i to je pod znakom pitanja da li bi se čula razlika.
 
Poslednja izmena:
Da, digitalna je veza (HDMI), na nekom forumu sam procitao da je kao stx-ov DAC bolji od postojeceg u risiveru....upravo ovo sto si naveo me i plasi, da ne bude samo fensi kartica, potrosene pare, a od poboljsanja ni trunke...kada kazem poboljsanje, naravno, interesuje me samo ono sto uvo moze da uhvati...ne interesuju me laboratorijski rezultati.

Hvala!
 
Za imaš mogućnost za digitalnu vezu (a Ti je imaš), uvek je bolji zvuk iz risivera. U računaru imaš previše izvora šuma i ma kakva kvalitetna kartica bila, nešto će se probiti i u signal + analogni kablovi od računara do pojačala (odlična antena za skupljanje smetnji). Morao bi da daš dosta € za kvalitetne kablove da smanjiš neizbežno izobličenje zvuka. Svo ovo ne postoji u digitalnom prenosu signala (namerno ne kažem zvuka). Svaki resiver, pa i najjeftiniji se posebno projektuje da bi smetnje bile što manje.
 
Ljudi, hvala još jednom što ste mi pojasnili u vezi dileme da li ulagati ili ne u novu zvučnu.
 
Nazad
Vrh Dno