Šta je novo?

Koji CPU kuler je trenutno najbolji ?

kosta10

Slavan
Učlanjen(a)
19.08.2007
Poruke
4,492
Poena
440
S-man:

Ako si spreman na kompromis i mrzi te da skidas plocu, mozes da uzmes i TX3 EVO. Mozes da ga okrenes kako ti odgovara, direktno ga stavljas na plocu dok je u kucistu. Napravis profil, kad ne radis nista zahtevno da vrti na recimo 800-1300, a kad je na 100%, da ide do max 2000 obrtaja, sto je buka koja moze da se podnese. Overklok nije preporucljiv, ali mozes i to da probas, bez dizanja napona, ili vrlo malo, pa dokle doguras.

TX3 i Aidos su slicni kuleri, koji slicno i hlade, u tvom slucaju pre bih uzeo TX3.

212 EVO je veci, bolji i tisi, ali kao Aidos zahteva skidanje ploce i pitanje je da li moze da stane u tvoje kuciste. Pa ti proceni.
 
Da ne otvaram temu, sta da kupim polovno, ide na e5450?
Schythe Ninja Plus ili Rasetsu?
Ili neki Cooler Master Hyper tx?

svima je cena oko 1500-1800din. Najvise mi se svidja rasetsu,ali duva ka ploci,ne znam koliko je to dobro... dok na ova dva mogu i push pull da namestim...
 
Da ne otvaram temu, sta da kupim polovno, ide na e5450?
Schythe Ninja Plus ili Rasetsu?
Ili neki Cooler Master Hyper tx?

svima je cena oko 1500-1800din. Najvise mi se svidja rasetsu,ali duva ka ploci,ne znam koliko je to dobro... dok na ova dva mogu i push pull da namestim...

Otvori temu, molim te. Ovu temu sam otvorio da se piše ISKLJUČIVO o najbolim CPU kulerima današnjice a ne o tome što tebi treba. Ništa lično, ali molim te otvori novu temu, pošto tvoje pitanje nema veze sa temom.
 
Otvori temu, molim te. Ovu temu sam otvorio da se piše ISKLJUČIVO o najbolim CPU kulerima današnjice a ne o tome što tebi treba. Ništa lično, ali molim te otvori novu temu, pošto tvoje pitanje nema veze sa temom.

Aj' ne smaraj... molim te.
Ne smaraj vise.

I gde je lista top 5 cooler-a *po tebi*, ono za sta gnjavis narod u ovoj temi... davis druge, a ne vidim da si sam zaseo i ispisao tu famoznu listu. A koju ti - i hvala Bogu na tome - niko dosad nije sastavio.
Prema tome, navedi svojih top 5 u ovom trenutku. Uz krace obasnjenje za svaki, naravno. A mi cemo onda lepo to da ignorisemo.
 
Koja filozofija po forumu, a stvar je prosta. Ko ima para kupuje Noctura NH-D14 (uskoro 15), ko nema uzima Hyper 212 Evo ili TX4. Sve bolje/skuplje od toga ionako izlazi van okvira teme.
 
kako izlazi iz okvira teme kada je tema : Koji CPU kuler je trenutno najbolji ?

Mnogi pokušavaju da lutaju od teme, a znate da ja to ne volim. Kada se otvara neka tema na forumu, ok je da se ponekad (vrlo retko) od teme odstupi a ne da se to često radi, kao što je to na ovom forumu obično slučaj. Zato svi koji mi kažu da ne smaram, nisu u pravu jer ne vide dalje od svog nosa i samo mlate gluposti u vezi nekih stvari.

Daću listu 5 najboljih kulera, samo kako bih smirio jednog neobičnog čoveka ovde

1. Phanteks
2.Noctua NH-D15
3.Thermalright Silver Arrow IB-E Extreme
4.Bequiet Dark Rock Pro 3
5.Noctua NH-D14
 
Mnogi pokušavaju da lutaju od teme, a znate da ja to ne volim. Kada se otvara neka tema na forumu, ok je da se ponekad (vrlo retko) od teme odstupi a ne da se to često radi, kao što je to na ovom forumu obično slučaj. Zato svi koji mi kažu da ne smaram, nisu u pravu jer ne vide dalje od svog nosa i samo mlate gluposti u vezi nekih stvari.

Daću listu 5 najboljih kulera, samo kako bih smirio jednog neobičnog čoveka ovde

1. Phanteks
2.Noctua NH-D15
3.Thermalright Silver Arrow IB-E Extreme
4.Bequiet Dark Rock Pro 3
5.Noctua NH-D14
Mora i obrazlozenje, nije dovoljna samo lista. Smaracu.


2 Ljanmi:
Eh sad, takve "budzotine" nisu u duhu teme, a znas da kosta to ne voli. Samo fabricka resenja.
Osim toga, takva "skalamerija" koju si naveo ne verujem ni u ludilu da je bolja za 8-10 stepeni od NH-D15. To je jednostavno ogromna i nerealna razlika. Ako bude i 3 stepena - dobro je.
 
Totalno ste u pravu, ja sam pogresio - znaci 2-3 stepena max ako i toliko default fanovi, max overclock i temperatura u piku.

"Although the Noctua NH-D15 wins at the maximum speed of the default fans, the Phanteks PH-TC14PЕ enjoys a 1 or 2°C advantage at each other speed: 1200, 1000 and 800 RPM. Installing Noctua fans on the Phanteks PH-TC14PЕ improves the latter’s performance a little, so it seems to be slightly better than the Noctua NH-D15 with identical fans. It is the Corsair AF140 fans that are the best choice for the Phanteks PH-TC14PЕ, though."

Corsair AF-140 - jos bolje od Thermalright SB-E fanova za Phanteks. Tada imas max performance koji mozes da dobijes od vazdusnog hladjenja na planeti Zemlji + najniza moguca buka @1090 RPM-a. Znam da su Thermalright TY-143 fanovi(to su fanovi koji dolaze uz Thermalright SilverArrow SB-E) ludacki kvalitetni, imaju double ball bearing kuglicne lezajeve koje ako ikada posle ko zna koliko godina(tipa 7 ili 10, samo navodim primer)zaribaju i pocnu da se cuju, nacnes malo nalepnicu i podmazes kuglicne lezajeve sa nekom mascu ili sta god se koristi za to i oni opet rade kao novi :zgran: Takodje su super tihi, nemaju pad performansi tokom vremena, itd, sad kakvi su ovi Corsair AF-140 po kvalitetu nisam pratio ali definitivno bi bili moj prvi izbor za Phanteks ako bih isao na vazdusno hladjenje. Mislim da je buka jednako bitan stat kao i cooling efficiency ako nije i bitniji.

PS
Imao sam Phanteks, imao sam fanove 2xThermalright TY-141 i 2xThermalrgiht 143 . Rasprodao sam setup jer nisam imao sta da hladim :(

Moze i da se lapuje naravno baza kulera(heatsink), ja nisam radio to jer nisam imao na cemu da uporedim pre i posle, inace poznajem proceduru, lapovao sam 3x iz zabave neke druge kulere. Verujem da bih dobio sigurno 2-3 stepena sa lapovanjem samo + moze da se stavi neka non-corosive pasta tipa Prolimatech-PK1 koja je super izbor obzirom da ne provodi elektricitet i sigurno se dobije jos neki stepen dole. Sve je to zabava svoje vrste ali tako nabudzen Phanteks nema konkurenciju :)
 
Poslednja izmena:
Zaboravio sam da dodam, uzeo sam i ovaj kabal sa dodatnim molex napajanjem jer nisam bio siguran da ce 2 zivotinje(TY-143) imati dovoljno struje iz ploce @2500rpm. Kasnije sam video da je to totalna glupost, mislim toliki obrtaji i buka koju oni stvaraju. Kao sto rekoh sada bi mi TOP izbor bio Corsair AF-140 @1100rpm :eyebrows:

PS
Sad vidim da postoji i Corsair AF-140 Quiet Edition, verovatno su tu verziju koristili u testu?
 
Poslednja izmena:
Bas nasuprot, vidi se koliko me ne poznaješ uopšte, korisniče ovog foruma CAR.

Ja baš volim ta nabudžena rešenja, zašto bih se ograničavao samo na fabričke kulere kad drugi daju bolje rezultate.

Što se tiče paste bolja je Prolimagech PK-3. Imam je već godinu dana ali je nisam iskoristio dosad jer mi zao da je stavljam na ovaj moj bedni procesor. Čekam novu mašinu pa tek onda...
 
koliko vidim,corsair bas fura agresivnu kampanju za svoje SP ventove,tako da sumnjam da su u testovima na hladnjacima i radijatorima koristili ista drugo do ove edicije SP ventova.
 
Ako je verovati tomshardware iz OCTOBER 20, 2013 testu termalnih pasti razlika izmedju Prolimatech PK-3 paste na koju sam bacio oko i Phanteks PH-NDC je 0,5°C @best - znaci aman zaista zanemarljivo. Bas sam hteo da je porucim sa Amazona kada sam video ovaj test. Sta ti kazes Kosta posto si se interesovao toliko oko cpu pasti i izabrao si Prolimatech PK-3? Daj da vidim neki test zbog kojeg si se odlucio bas za nju.
 
Uh, sad si me uhvatio posle toliko vremena. Ne seäam se viüe tog testa, moram da ga nađem.

Inače prekjuče sam stavio PK-3 na ubogi Athlon X2 4400+ i temperatura procesora na default je od 37-39 stepeni. Naravno, to je 65 nm proces, pa rezultat nije neki, ali mi je spustio temperaturu drastično u odnosu na originalnu pastu od AMD-a. Ranije se procesor grejao na preko 50 stepeni u default modu.
 
Samo da te podsetim da sto je temperatura CPU-a veca, razlike se vise primecuju izmedju termalne paste, fanova, heatsinkova... Koga zanima idle ili tako neke niske temp, razumes me? Pored te PK 3 kao najbolja vidim da se pominje Gelid GC-Extreme, ne nabrajam ovde tecne metale koji provode struju, bukvalno spoje kuler sa procesorom tako da ne moze da se skine bez fizickog ostecenja. Znaci pricamo samo o "safe" pastama :)

Update:

Ovo kao nesto svezije 2013, pouzdanost izvora neproverena :)

PS

Za 2°C ili blizu 2°C bih definitivno promenio pastu, za 1°C ne verujem da vredi cimanja(pricam o max opterecenju, visoke temperature) :lupko:
 
Poslednja izmena:
Da, naravno, u pravu si Ljanmi. E sad, ko hoćče najbolje uvek će staviti tečni metal mastu.

Malopre slučajno na Caseking.de naletih na ovu pastu : http://www.coollaboratory.com/de/produkte/liquid-copper/ . Kao što vidite, u pitanju je potpuno nova pasta, e sada nisam video da je objavljen neki test ove paste sa Liquid Ultra pastom. Šta mislite o ovoj najnovijoj njihovoj pasti ?
 
Poznato je da bakar bolje disipira toplotu tako da moze samo bolje da bude, sto se tice mogucih problema sa provodljivoscu struje mislim da je isto.

Ja koristim Gelid GC Extreme i zadovoljan sam.

@ljanmi
Ja sam stavljao CLU na procesor i skinuo bez problema samo treba da imas posebna sredstva da uklonis lepo sve sa procesora da bi stavio drugu pastu i to je to.
 
Treba mi savet oko odabira hladnjaka za CPU AMD Phenom II x4 925 koji radi na 3.22Ghz. Zamenuo bi frabricki hladnjak/cooler sa nekim do maksimalnih 2000 din. Vise od 3.22Ghz necu dizati, a prevenstveno mi treba da bi spusti nivo buke koji pravi njegov cooler.
Potrazio sam neke modele do te cene pa da me posavetujete. Kako vidim svi oni imaju nizak nivo buke ali bi opet voleo da cujem misljenja ko je malo vise upucen.

Najpovoljniji, ako mislite da bi zadovoljio moje zahteve uzeo bi njega
http://emmi.rs/hladnjaci-cpu-hladnjak-lga775-1150-1155-am3+-fm2+-deepcool-i.11.html?productId=39832

Ostale su jos ove opcije:
http://emmi.rs/hladnjaci-cpu-hladnjak-lga1150-1155-1156-raijintek-rhea.11.html?productId=40741
http://emmi.rs/hladnjaci-cpu-hladnjak-lga1155-1150-775-fm2+-am3+-thermalta.11.html?productId=18813
http://emmi.rs/hladnjaci-cpu-hladnjak-lga775-1150-1155-am3+-fm2+-deepcool-g.11.html?productId=39831
http://emmi.rs/hladnjaci-cpu-hladnjak-lga775-1155-am3+-fm2+-cooler-master-b.11.html?productId=29592
http://emmi.rs/hladnjaci-cpu-hladnjak-lga775-1150-1155-am3+-fm2+-deepcool-g.11.html?productId=39831

Jedna mozda ne sada bitna stvar ali mozda bitna za kasnije. Ako bi menjao jednog dana plocu i procesor onda ce biti drugi socket, zbog toga ne bi mogao koristiti neki od ovih coolera ili mozda imaju neke adaptere gde bi ipak mogao da koristim cooler?
 
Da li je ikako moguce nabaviti be quiet dark rock 3 pro kod nas? Sa onim crnim coverom ce da bude mnogo lep u cm trooperu.
 
nije best bang for the buck,raijintek themis radi manje vise isto a jeftiniji je,dzabe ti toliki font.

Kolega cemu takvi komentari? Njega ne moze da upeca polovnog tako lako jer nije toliko popularan(mnogo je manje prodavan od Cooler Master Hyper 212 EVO u Srbiji tako da su mnogo manje sanse da ga nadje polovnog), druga stvar 25e=3000,00 RSD-a za raijintek themis . Verujem da covek gleda svaki dinar, ovo opet jeftinije.
 
i polovni su 2500 din,gledao sam ih i za 2800din,ako je do 200 din onda okej,mada nije iskljuceno da ce i themis da naleti.plus nigde nije napisano da se gleda polovno.moj komentar nije uopste maliciozan,ne primaj to licno,samo nije bilo tacno to sto si napisao.
 
Nazad
Vrh Dno