Šta je novo?

Lenovo Y570 i BSOD

IceCold

Slavan
Učlanjen(a)
06.12.2007
Poruke
64
Poena
309
Pozdrav drugari,

Pre par nedelja sam pazario Y570 u varijanti sa i5 procesorom. Kako mi je stigao tako su počeli problemi, BSOD mi se pojavljuje 1 dnevno u proseku. Analizirao sam dump fajlove sa 2 različita softvera, oba ukazuju na problem sa drajverima za grafiku. Kad sam krenuo da googlam, skontao sam da armija ljudi svuda po svetu ima identičan problem (nauk za sledeći put kad budem kupovao). Analizirao sam hardver, ispravan je.
Ono što je interesantno je da mi se nikad nije desio BSOD u toku igranja ili nekih zahtevnijih radnji, već kad recimo surfujem, slušam muziku, itd..
Kad se desi BSOD, laptop se resetuje, i više ne prepoznaje gt 555m, već samo integrisanu intelovu 3000 grafičku i onda radi bez problema. Moram da ga ugasim pa upalim da bi ponovo prepoznao nVidiju.
Vraćao sam drajvere koje idu sa njim, ista stvar, kao i sa najnovijima.

Razlog zašto sam otvorio temu:
1. Da se iskukam,
2. Da vidim da li još neko ima problem,
3. Ako ima takvih pod 2. da li je neko pronašao neko rešenje,
4. Da ljudi koji planiraju da uzmu ovaj laptop imaju u vidu potencijalni problem.
 
update biosa>update drajvera>reinstalacija vindouza>instalacija najnovijih drajvera.
 
update biosa>update drajvera>reinstalacija vindouza>instalacija najnovijih drajvera.

Hvala na odgovoru. Samo, da li je to neko generičko rešenje za slične situacije ili ima neke veze sa konkretnim problemom? Pošto sam prilično siguran da su ljudi to sve isprobavali..
 
Ako su sve isprobali tu je onda neispravna grafička, to što se čas gubi, čas pojavljuje i što očigledno zbog nje zaplavljuje ekran, ako je u garancji treba reklamirat taj laptop.
 
Imao sam i ja isti problem i to odmah po instalaciji windowsa i jos par programa..imao sam random BSOD posle 2-5min od podizanja sistema.
Meni je problem, bar mislim, bio prouzrokovan RealTemp programom,i to nakon sto sam mu ukljucio da prati i GPU temperaturu.
Nakon deinstalacije pomenutog programa vise nisam imao BSOD...
Instalisao sam i Nvidia beta drajvere 301.24, prema prici drugih su najbolji za ovaj lenovo.
Probaj da pomeris hardversko dugme za grafiku da uvek bude ukljuceno tj da gori ova bela lampica pored.
 
Hvala puno na odgovoru i podeljenom iskustvu. Proveriću da li imam instaliran taj RealTemp i videću da stavim te drajvere. Neko privremeno rešenje koje trenutno testiram jer da postavim da svi programi po defaultu koriste nvidiju umesto integrisane grafičke, jer se BSOD nikad ne dešava kad je aktivna nvidia. Za sad je izdržao 42h bez BSOD, and going.. :)
Što se tiče lampice (GPU switch) ona mi je stalno upaljena.

EDIT: Jel možeš da me uputiš gde da potražim tu verziju drajvera?
 
Poslednja izmena:
Evo link za drajvere : http://www.geforce.com/drivers/results/43710

Meni je stavljeno na autodetect pa za surfovanje koristim integrisanu a za zahtevnije stvari ukljuci se nVidia..

Samo prvog dana sam imao BSOD, evo vec 15dana sve radi super, Skyrim tera na high mada moze i na ultra high.... :D
 
A jel iko uspeo da natera Flash da radi nekeko na nvidiju, sa Chrome?
Meni je sve extra ok, ali flash udari na integrusu, a pravim neke zahtevne gluposti, ubi me :)
 
A jel iko uspeo da natera Flash da radi nekeko na nvidiju, sa Chrome?
Meni je sve extra ok, ali flash udari na integrusu, a pravim neke zahtevne gluposti, ubi me :)

Ne znam šta si pokušavao, ali možda da probaš u nvidia control panelu, u "manage 3D settings", pa "program settings" tab, da nađeš Flash i podesiš da koristi nvidiju.
 
Ima chrome u opcijama, pa probaj da njemu odaberes nvidiu kao primarnu grafiku pa vidi rezultate....
 
Jesi sve instalisao kako treba? Meni sve radi super...
Otkrio sam sta kod mene izaziva BSOD vezan za nvidiu...
BILO KOJI program koji moze da cita senzor sa GPU tj da mi kaze temp graficke...izaziva mi random BSOD...valjda je neki konflikt sa Lenovo energy management software-om..
 
Evo već 5-6 dana mi radi bez problema, sa forom koju sam opisao gore, da se za sve što može koristi nVidia. Snagit mi je uvek bio u listi aktivnih programa. Sad sam ugasio widget za temperaturu GPU, vratio auto podešavanja pa ćemo da vidimo.
 
Nazad
Vrh Dno