Šta je novo?

HTC ONE S

nije mi baš merodavan taj njihov total score tj endurance rating... a i nisam napisao da je slabija baterija od xt :)
ono što sam napisao je da je problem slaba baterija (1650 je slabo danas) i AMOLED ekran jer čim nije crna pozadina to iscuri čas posla.... pogledaj web browsing skor (relativan u odnosu na ostale telefone, ne apsolutnu brojku kao brojku) i videćeš o čemu pričam
Merodavan je, ja sam vlasnik One S pa mogu da potvrdim da jeste.
Ja lično dobijam i mnogo više vremena od toga (i screen on vremena) zato što ga koristim underclockovanoga, sa manjim brightnessom ekrana i ukroćenom data sinhronizacijom.
Samo to, da ne budem pogrešno shvaćen nisam imao nameru da ulazim u raspravu One S vs. Xperia, hteo sam samo da napišem koju o njegovoj bateriji.
 
ma otkud merodavan, to ti se poklopilo slučajno, na kraju krajeva tamo lepo piše da ako koristiš telefon 1h dnevno za video, net i pozive trajaće ti toliko. i to ako ti je jačina signala ista kao i njima. i osvetljenje kao njima. i još milion faktora. ako nešto zavisi od korisnika do korisnika to je trajanje baterije. ti njihovi testovi su dobri samo za međusobno poređenje modela i to stavku po stavku.
 
ti njihovi testovi su dobri samo za međusobno poređenje modela i to stavku po stavku.
Merodavan u smislu da mu je natprosečno trajanje baterije (ne šampionsko ali da natprosečno)
To i jeste smisao tih testova, svaki telefon se testira na isti način pa se tako dobija referentna tačka, to jest sa identičnim korišćenjem koliko traje baterija na naprimer HTC One S i nekom drugom telefonu (i obratno)
 
ne bih da te razočaram ali onih 35h koliko je one S tamo izdržao ne da nije natprosečno nego je jedan od najgorih rezultata :)
 
pa sam si lepo rekao
To i jeste smisao tih testova, svaki telefon se testira na isti način pa se tako dobija referentna tačka, to jest sa identičnim korišćenjem koliko traje baterija na naprimer HTC One S i nekom drugom telefonu (i obratno)

idi na gsmarenu i pokušaj da nađeš telefon koji ima manje od tih 35h. evo da ti pomognem, meni pada na pamet xperia P koja nema ni 30, i galaxy nexus mislim da ima oko 31.

stvarno se nadam da ne porediš trajanje koje ljudi prijavljuju ovde po forumu za razne telefone (i uzimaš to za prosečno trajanje) i taj test na gsmareni za one S.
 
znači uverio si se da je među najgorima, ok
 
Ako ne veruješ gsmareni i njenim testovima pa se pozivaš na njene rezultate to je tvoj problem a ne moj.
Takodje ukucaj na googlu htc one s battery test pa pročitaj testove iz drugih izvora.
Zajedničko im je da mu je trajanje baterije (osim browsinga) iznad proseka za android telefone. I tada, 2012-e u februaru kada je izašao, a i sada se situacija nije značajno promenila.

Ja ti takodje svedočim iz moga iskustva da je to takodje tačno. Da li moje svedočenje prihvataš ili ne to je takodje tvoja stvar a ne moj problem.
I na kraju uzmi telefon pa ga koristi (ako sam dobro shvatio nisi ga ni koristio) i stekni svoj utisak.
Bilo kako bilo, moja tastatura zna i za pametnije stvari od ovako ćorave diskusije pa ću se ja povući a ti dalje piši šta želiš, nemam ništa protiv.
 
Ipak sam odustao od menjanja..
@delija ne bih se slozio sa tobom da je xperia T u odnosu na htc one s kao parce kineske plastike.
 
Bolje što si odustao. To je kvalitetan telefon i ja bih se uvek odlučio za njega. Možda nema amoled u uglovi nisu najbolji, ali makar nema onaj odvratan ekran (one s, p1 i razr ga koriste) i viša je rezolucija. Sa druge strane nema sense i imaće noviji sistem.
 
^ takodje se ne bih slozio, koristio sam i One S i XT vise puta (XT mnogo vise) i kuciste je lepo i kvalitetno mada One S nekako bolje lezi u ruci.. rekao bih da su materijali kucista One S malo prijatniji na dodir i to je to.
 
@Delija
Jesam, xperiu T sam posedujem, dok htc one S ima moj drug, i ako koristi silikonsku oblogu, eno sav mu je izgreban po ivicama.
 
Crni da, sivi nema trika :)
 
Ja se u to uopste ne razumem, tako da nemam odgovor ni na jedno tvoje pitanje.....Nakon postavljenog posta sam malo istrazivao i shvatio da mi nije neophodan sense 5. Svejedno hvala ti na odgovoru.
 
Drugar je uzeo ovaj telefon polovan,i ima problem.Naime,telefon ne hvata 3G mreze.Menjana su tri roma.Sad je vracen na oficijalni,ali 3G mreze jednostavno ne vidi.Sta moze biti u pitanju?Da li je kvar resiv?
 
Kada sam ga uzeo,u njemi je bio neki custom rom.U pitanju je verzija Snapedragon S3,koji radi na 1.67ghz.Kako da znam koji mu je originalni radio?Trenutno je u njemu oficijalni rom ics 4.0.4
 
Moj je takodje S3 verzija.
Opcije - power options - dečekiraj fast boot ako je upaljen pa onda ugasiš telefon.
Sačekaš par sekundi pa istovremeno pritisneš volume down i power i držiš dok ne udje u bootloader.

Kada udješ i vidiš podatke koji te zanimaju, pritisneš power jednom, sa volume down izabereš reboot pa potvrdiš sa power.
 
Da li neko moze da mi pomogne da vratim stock?
 
Da li neko moze da mi pomogne da vratim stock? s-on
 
S4 verzija. Lepo radi LOS14.1 na ovom telefonu. Iznenađen sam

Screenshot_20190303-101558.jpegScreenshot_20190303-102039.jpegScreenshot_20190303-101800.jpeg
 
Nazad
Vrh Dno