Šta je novo?

Google tablet - Nexus 7

Ja sam probao sada ovaj novi developers preview, i bice to super. Trenutno je bas siromasno sa aplikacijama, settings izgleda drugacije, sada je smooth kao nexus 5. ART je po defaultu, nema da se bira sta ce da se koristi dalvik ili art. Ipak cu da vratim KK dok ne izadje neki custom rom.

Edit: ovo je trebalo u 2013 temi, moja greska.
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje: Kad smo kupovali Nexus 7 Google je davao neki 25 eura kao bonus za kupovinu na GP. Tada se nije moglo iskoristiti pa ako neko zna da mi da info kako iskoristiti ili je sve bajato.
 
To valjda niko odavde nije dobio?
 
Mislim da kod nas nije moglo da se iskoristi.
 
Vremenski je bila ograničena ta akcija.
 
Imam problem sa ovim tabletom. Caletov je, tako da nemam pojma kako ga jekoristio i sta mu je radio :)
Kaze samo da ga je danas koristio i normalno ga ostavio kada je zavrsio sa njim. Kada je sledeci put hteo da ga koristi, video je da je tablet ugasen. Pokusao je da ga upali, ali uvek udje u boot loop (ona 4 kruga se vrte). Probao sam da udjem u recovery i uradim factory reset, ali i posle toga upada u boot loop. Na tabletu je bio navjerovatnije 4.4 i nije bio rootovan ni otkljucan.

Da li imate neki predlog sta da mu radim?
 
Samom kupovinom N7 dobija se bonus

Koliko znam ASUSSrbija je objasnio to još dok je bilo aktuelno. 25$ se dobijao isključivo kupovinom N7 preko GooglePlay-a.

Kod nas je N7 u prodaji preko ASUS-ovog retail kanala i kroz takvu prodaju nije se dobijao 25$ bonus za GP. S druge strane kod nas je 2 god. garancije, a kroz GP je jedna.
 
Imam problem sa ovim tabletom. Caletov je, tako da nemam pojma kako ga jekoristio i sta mu je radio :)
Kaze samo da ga je danas koristio i normalno ga ostavio kada je zavrsio sa njim. Kada je sledeci put hteo da ga koristi, video je da je tablet ugasen. Pokusao je da ga upali, ali uvek udje u boot loop (ona 4 kruga se vrte). Probao sam da udjem u recovery i uradim factory reset, ali i posle toga upada u boot loop. Na tabletu je bio navjerovatnije 4.4 i nije bio rootovan ni otkljucan.

Da li imate neki predlog sta da mu radim?

Osim ako nije hardverski kvar u pitanju može se lako srediti, samo pratiš uputstva pažljivo i to je to.
Na mobilnom sam pa mi se ne da tipkati opširno.
Ako ti drugi ne objasne kako sutra u toku prepodneva ću ti napisati.
Do tada možeš otići na xda i proučiti uputstva i skinuti program wugfresh nexus toolkit.
Takođe ostavi i info da li su ti bitni podatci na tabletu i da li znaš da li mu je uključen usb debugging, obe informacije mogu biti korisne.
 
Podaci nisu bitni, a i vec sam radio factory reset iz recovery-a, tako da ih vise i nema. USB debugging 99% nije ukljucen.
Mislis na ova uputstva?
1. Download and install WugFresh Root Toolkit (http://www.wugfresh.com/nrt/)
2. Turn off the device
2. Connect it to my laptop
3. Turn it on again, making sure it booted into Recovery Mode
4. Start the WugFresh Root Toolkit and choose one the available 4.4 factory images (I chose the last one available)
5. Select "Current Status: Soft Bricked / Bootloop"
6. Execute "Flash Stock + Unroot"
7. Follow the on screen instructions
 
Povratio sam ga u zivot. Morao sam force flash opciju da ukljucim. Mada i dalje je fejlovao bootloader i radio da mu flesuje, ali cini mi se da tablet radi ok sada.
 
Ima li od vas iko problem sa auto-rotate om??Meni se javlja od kad sam presao na kit-kat??
 
Meni se mozda jednom ili dva puta dogodilo ali posle restartovanja problem je bio resen
 
Kod mene je situacija da nekad zablokira i moram resetovati.Inace nije stock,nego cyanogenmod 11...
 
Na 5.0 developer preview (Antutu) 26690 score.Na 4.4.2 oko 22 bilo cini mi se..
 
Na 5.0 developer preview (Antutu) 26690 score.Na 4.4.2 oko 22 bilo cini mi se..

Meni je na 4.4.4 score 25120 sa ART-om (stock rom). Developer preview mi je odlilno delovao koliko sam probao, za par nedelja kad se srede sve popularnije aplikacije i Google pusti par patch-eva za greške kojih će sigurno biti, biće ovo fenomenalan update.
 
Meni za sad nema ni jedan bug na d. preview.Nema lag-a ni malo,a bilo je npr na 4.4.4 ponekad na youtube kad smanjujem i povecavam video itd..
mad-sam ,da mislimo na 2013 :)
Kad vec pisem da vas pitam.Zna li neko kad ce izaci final android 5.0 (ota update)?
 
Neki kazu 12. novembra, inace ima na XDA pureAOSP 5.0.0, cujem da radi dobro.
 
^^Flesovan.
Prvi utisci su da je slimkat v8 (konvertovan na f2fs) sa mkernelom 69 (cpu 1.2ghz i gpu 416mhz) dosta fluidniji od lollipopa.
Koristicu ga kao primarni tab nekoliko dana, cisto da vidim kakav posao su uradili na matorom hardveru.

e99b86d8c906c7ce1ba89a9c56144da5.jpg
 
Nazad
Vrh Dno