Šta je novo?

Google tablet - Nexus 7

LP je bas velik zalogaj za ovaj tablet, jedva izlazi na kraj nexus 4 koji ima duplo vise rama i jaci cpu. 4.4 je ok os ali njega uniste dve app tipa chrome i fb.
 
malo sam testirao tablet na androidu 5.1, i primetio da najveci problem predstavlja chrome browser, zbog kog tablet baguje, blokira i restartuje se , cak i kad se on ne koristi. Onda sam disablovao chrome u app menadzeru i instalirao najprostiju operu mini(zavrsava posao) i tablet stvarno fino rani 100 bez problema. Nije kao 4.4.4 ali priblizno. Mozda nekom posluzi.
Maltene dva sata posto sam onemogucio chrome stigao update 5.1.1. Mada ubijanjem chroma tablet prodisao. Sada koristim Operu. Tablet radi odlicno,nema da zalkuca. Pre sam morao da ga resetujem da bi proradio. Konacno moze da se koristi normalno. Ne znam da li je 5.1.1 doneo neka poboljsanja ali otkad chrome onemogucen tablet se preporodio. Kad setim koliko puta sam hteo da ga polomim.Hvala
 
Pa probaj i sa chrome-om pa ces znati.
Stigao 5.1.1 i kod mene i tablet radi mnogo bolje.
 
@ Batke
Iznenadjen sam jer ne znam da dobija 5.1.1. Imam instaliran AOSP rom 5.1.1 na Galaxy Nexus. Leti. Razlika je velika u odnos na 5.1.0. Bug sa gutanjem memorije je otklonjen i baterija mi drzi ka stock 4.3.

5.1.0 gusi Nexus 7 ali gusi i ostale uredjaje. Nerviram se kad citam da neko zamera ovom tabletu nesto. On i posle 2.5 godina spada hardverski medju 10. Jaci je od svih Samsung tabova. Jaci je i od Tesla tableta, itd. Ne shvatam sta neko hoce vise od androida/Nexus 7.

Batke dobijem li 5.1.1 imas pivo.
 
Stiže sigurno, ja nisam ništa menjao od romova na Nexusu, furam fabričke oduvek.
Update je stigao OTA, nije velik, nešto tipa 10-20mb, nisam ni gledao. Piše negde na temi.
Slažem se za upotrebljivost tableta, odlična mašina i danas.
Nas dvoje odraslih ga koristimo i dva klinca.
 
Nisam mogao da cekam. Uradio sam reset i odmah dobio 5.1.1. Kao sto sam napisao, druga prica.
Jos dugo ce da traje ovaj ukras. Samo se plasim "sta kad baterija ode".
Batke nisam zaboravio za pivo.
 
Poslednja izmena:
Opera je najbolja na adroidu. Brdo sam ih probao i imam dosta zamerki. Opera je User-Friendly
 
Tablet se mnogo usporio i radi veoma lose pa me interesuje da li je moguce da se nekako ubrza? Trenutno je na 4.4.4 stock i rootovan je. Mozda da predjem na 5.1 ili da instaliram neki custom rom?
 
Stock 5.1 , factory reset i nemoj da stavljaš više usera.
 
Jel bolje da skinem root pa da ga pokrenem OTA ili da skinem 5.1 img pa da ga sam flesujem?
 
Nemam pojma. Moj je oduvek stock. Nije bilo neke potrebe za root pošto ga klinac koristi.

Radio je loše kad smo imali dva accounta. Otkad je njegov samo radi super.
 
Kako vam radi Nexus 7 2012 na Lolipopu?Kod mene je počeo da se vuče do neupotrebljivosti pogotovo onog momenta kada se zakači na net.Da li instalirati neki custom rom i koji?Ima li neko upustvo za instalaciju TWRP-a?

Hvala unapred.
 
Ovde radi kako bi se dalo očekivati od uređaja sa 1Gb RAM. Uglavnom radi sasvim dobro.
 
Vratio sam na fabrička podešavnja pa ću videti kako se ponaša.
 
Ma ja vratio ICS i tablet leti, bas me briga za lolipop kad ne mogu da koristim tablet i posle 10min je neupotrebljiv koliko god factory reseta odradio.

Sad radi kao sto je radio kada sam ga uzeo...
 
I meni je uzasno spor nakog Upgrade-a na Lolipop. Ali s obzirom da se Google vec odrekao Lollipopa, nije ni cudo, ali su nas zahebali opasno sa tim upgrade-om. KitKat kada bi mogao zvanicno da se vrati bilo bi super.
 
Šta te sprečava da vratiš factory image za Nexus 7 sa google-ovog sajta na bilo koju verziju koja ti odgovara?

Za N7 (2012) imaš factory image za sve verzije od 4.1.2 do 5.1.1 pa biraj koja ti se sviđa (pretpostavljam 4.4.4).

https://developers.google.com/android/nexus/images?hl=en

Cela procedura je dosta jednostavna, ne traje dugo i zvanična je, tj. nije neki custom rom i sl. ako ti to znači.
 
A kakva je situacija sa custom romovima? Treba drugaru da sredim tablet, mnogo se žali da loše radi.
 
A kakva je situacija sa custom romovima? Treba drugaru da sredim tablet, mnogo se žali da loše radi.


Ja do juče bio na lolipopu (neki xenon rom). Tablet sam i formatirao na onaj n2fs fajl sistem (tako nešto) jer je kao brži. I to u startu radi dobro ali ubrzo krene da glavi. Juče pobuđen ovom temom stavim cyanogen 10.2. Za sada radi kao što je bog rekao. Pre toga upao u boot loop jer sam zaboravio da vratim ext4. Srećom bila mi flešovana verzija twrp koja radi formatiranje.
Za koji dan ću videti da li sve radi kako treba.
 
Imaš li link ka nekom uputstvu kako instalirati TWRP i ostalo.
 
Twrp se instalirao kao i rom, fastboot flash recovery twrp.img twrp.img ga ti nazoves, kako se flesuje rom imas na gugl-u tamo gde skidas rom, a imas i tutorijale na you tube-u. A imas i u nexus 4 temi, samo skidas fajlove za svoj uredjaj, princip je isti za sve nexuse
 
Nazad
Vrh Dno