Šta je novo?

Google tablet - Nexus 7

Meni još ne stiže lizalica,mada mi se ne žuri kada čitam komentare.Do sada je tablet radio bez greške,prezadovoljan sam kvalitetom.Možda je Google usporio isporuku updatea radi otklanjanja bagova te ne stiže do nas?
 
Nemoj da radiš update, mnogo bolje radi na KitKat - u. Ja se vratio na cm11 i instalirao Lollipop temu, ništa neću da diram više
 
Meni još nije došao ni 5.0:trust:Nije mi jasno zbog čega...
 
5.0 je povucen zbog bagova, dobio ga je samo deo korisnika, pa je onda pusten 5.0.1, ali zbog problema na prvoj generaciji i on je stigao samo do dela korisnika, zato je ovaj update sada za prvu generaciju.
 
Ok,hvala za informaciju:wave:
 
According to XDA Developers, the 5.0.2 update addresses “issues with MountService which should now start before performBootDexOpt [and] changes related to NAND have also been pushed. Fstrim, introduced in Android 4.3, caused some serious issues on Lollipop… devices with slow NAND should now have a noticeable performance boost.”
Znači ipak je NAND bio u pitanju.
 
Da vidimo i to cudo☺
 
Kakvo je vase iskustvo sa 5.0.2? Meni malo bolje radi od 5.0, ali generalno izgleda da cu da se ponovo vratim na kitkat...
 
Ti si dobio 5.0.2,ja jos nista?
 
Kako ide procedura ubacivanja image?
Hvala.
 
Cisto da prijavim da je Lolipop i meni isto bio unusable, radi dobro prvih 2 min...

Doduse nisam probao 5.0.1-2 mada ni ne planiram...
 
Tablet mi je zakucao,kako i da li mogu da ga restartujem,ne reaguje uopšte.Ne mogu da ga ugasim,prvi put mi se desilo,ne znam šta da radim:mad:
 
Držiš pritisnuto on/off dugme dok se ne restartuje
 
Drzi power dugme 5 do 10 sekundi,ne secam se koliko tacno( ne mozes da preteras) ,trebalo bi da se restartuje.
 
Hvala,živ bio:KlanjanjeUstvari hvala obojici.
 
Poslednja izmena:
Jel dobio neko OTA danas? Sad sam procitao da su ubrzali malo zbog nove.
 
Kod mene nema na Nexus7 2012.
 
Ja dobio jos pre neki dan 5.02 i cini mi se da bolje radi ili to podsvesno zelim
 
Na mom tabletu ima zanimljiva pojava, a to je da nakon sto je pokisao, poceo je da se pojavljuje burn-in. Oce li neko da objasni o cemu se radi?

Kao da imam tablet sa plazma ekranom :)
 
Mozda nisu stavili bas neki ekran :). IPS nije oznaka kvaliteta ekrana :)
 
Pre par meseci igrao sam se sa podešavanjima za dpi ekrana, naravno vremenom sam shvatio da sam se zezno, smanjila se (preciznost) osetljivost na dodir.
Pošto sam (naravno) zaboravio i izbrisao program za editovanje DPI, da li neko zna dobar program i ako može da napiše fabrička podešavanja za Nexus 7 što se rezolucije tiče.
 
Pre par meseci igrao sam se sa podešavanjima za dpi ekrana, naravno vremenom sam shvatio da sam se zezno, smanjila se (preciznost) osetljivost na dodir.
Pošto sam (naravno) zaboravio i izbrisao program za editovanje DPI, da li neko zna dobar program i ako može da napiše fabrička podešavanja za Nexus 7 što se rezolucije tiče.

Texdroider DPI na primer.
213 je stock vrednost.

@driver
Nije oznaka kvaliteta ali jeste oznaka vrste/tehnologije izrade displeja.
Lcd za razliku od amoleda nije sklon burn-in problemima.
A ips kao novija tehnologija lcd displeja bi trebao biti još manje sklon spomenutom problemu.
 
Slučajno sam danas naišao na informaciju da se F2FS može instalirati na Nexus 7 2012 i da to navodno ubrzava uređaj. Pretražio sam thread, ali nisam našao na neko stvarno poređenje: koliko se uređaj ubrza u praksi i da li F2FS LegoKernel može i na stock firmware (4.4.4 ako se ne varam)? Upustva na XDA su poprilično jednostavna za tu proceduru.
 
Nazad
Vrh Dno