Šta je novo?

LG Optimus 4X HD P880

HAD

Slavan
Učlanjen(a)
21.07.2008
Poruke
112
Poena
319
LG Optimus 4X HD P880

Vidim jos niko nije otvorio temu o ovom modelu. Mislim da ce biti vise nego dosojan rival za S3 i HTC One X .Da vidimo neki komentar:smoke:

wwwgsmarenacomlgoptimus.png

455x.png


http://www.youtube.com/watch?v=hXsUXnaUy_k&feature=player_embedded

LG Optimus 4X HD Hands-on Review
http://www.techradar.com/news/phone-and-communications/mobile-phones/hands-on-lg-optimus-4x-hd-review-1066588
 
Poslednja izmena:
Jedino sto je korak nazad u odnosu na O2X je MHL TV-out spram HDMI-ja kod mog mezimca. Inace, O4X deluje kao moj potencijalni buduci telefon, naravno kad prodje godinu dana od pocetka prodajee - da ga zajednica ucini cakum-pakum spravom, i da mu padne cena malo... :)

O2X via TT2
 
Telefon je FANTASTIČAN, tu nema sumnje, ali zato će, nažalost, imati i fantastičnu cenu od 500+ evra a možda i 600.
 
Recimo da će biti između One X i One S, ali bliže One S. Znači, oko 500€.
 
Meni je ovaj telefon odvratan.. na drugoj slici u prvom postu deluje kao raj za otiske prstiju i lici na parce onog crnog mermera za nadgrobne spomenike.. a i jezim se na fingerprint magnete. Mozda je samo mala slicica pa tako deluje..

Naravno ovo je moje krajnje subjektivno misljenje.

Inace nadao sam se da ce LG da zauzme mesto koje je SE izgubio ali ako cemo realno osim pristupacnih cena nemaju sta da traze pored htc, samsunga pa i sony-a sada. Uvek im nekako nesto fali, ili imaju isprane i ispodprosecne kamere, losu reprodukciju zvuka, lag itd.

Skoro sam drzao onaj 2X Optimus, kvalitet izrade i zadnja strana telefona su..3D u izlozima deluje ok ali kada sam uzeo u ruku takodje sam se smorio. Mislim SGS II deluje kao veci plastikaner na slikama a nekako je daleko kvalitetniji, o htc da ne govorim.

Specifikacija ovog 4X je odlicna ali ce za isti kes mnogo bolji izbor biti neki htc ili samsung. Tj ne neki nego One X i GS III.
 
Poslednja izmena:
Moje misljenje o izradi O2X se nikako ne slaze s tvojim.

O2X via TTv2b5
 
Daleko su ovi skuplji LG telefoni od odvratnog, sta vise, mnogo su fino dizajnirani, ali meni najvise smeta tezina zbog cega sam i prodao LG 3D. Stvarno m je bolo zglob na ruci. Galaxy nexus je resio sve moje probleme. Znaci samo da mu tezina ne bude prevelika i bice bombonica, mada quad core ? WTF ? Rendering ?
 
Preterivanje...

O2X via TTv2b5
 
Meni je ovaj telefon odvratan.. na drugoj slici u prvom postu deluje kao raj za otiske prstiju i lici na parce onog crnog mermera za nadgrobne spomenike.. a i jezim se na fingerprint magnete. Mozda je samo mala slicica pa tako deluje..

Naravno ovo je moje krajnje subjektivno misljenje.

Inace nadao sam se da ce LG da zauzme mesto koje je SE izgubio ali ako cemo realno osim pristupacnih cena nemaju sta da traze pored htc, samsunga pa i sony-a sada. Uvek im nekako nesto fali, ili imaju isprane i ispodprosecne kamere, losu reprodukciju zvuka, lag itd.

Skoro sam drzao onaj 2X Optimus, kvalitet izrade i zadnja strana telefona su..3D u izlozima deluje ok ali kada sam uzeo u ruku takodje sam se smorio. Mislim SGS II deluje kao veci plastikaner na slikama a nekako je daleko kvalitetniji, o htc da ne govorim.

Specifikacija ovog 4X je odlicna ali ce za isti kes mnogo bolji izbor biti neki htc ili samsung. Tj ne neki nego One X i GS III.

Ti bas mrzis sve sto nije samsung. Ovde, na svetu kompjutera, stalno samo nesto pljujes.
 
Ja mrzim sve sto nije Samsung? :) :d
Nisi ni svestan koliko sam hejtovan ovde zbog pljuvanja Samsunga, ja sam samo realan.

Videcemo kakav je ovaj LG ali za moje neke standarde LG telefoni su krs, daleko iza htc-a i samsunga. Naravno ovo je samo moje misljenje, mozda malo ostro ali u svakom slucaju LG telefoni su samo jeftinija ulaznica u android svet, nekome su ok, meni ne, kraj price.
 
Poslednja izmena:
Nisu LG losi telefoni. Naprotiv. Utisak mnogo kvare bagovi u softveru i spor update softvera. Dok sa strane HW-a su prilicno dobri i izrada im je odlicna.

Ja sam prezadovoljan sa O3D, a vidim da ni korisnici 2X nemaju vecih primedbi.

Realno, vise bih voleo HTC, Sony ili mozda Samsung. I imao sam ih sve (pre ovoga sam imao SGSII). Ali kod nas LG ima odlican odnos dobijenog za ulozen novac.
 
Pa pazi, nekome je i ZTE Skate dovoljan jer se za smesan kes dobije solidan hw i Android sa 4,3'' displejom.

Malo bolja situacija je sa LG telefonima ali dokle god softverski, po audio kvalitetu i kamerama/kamkoderima, ekranima.. kaskaju za HTC, Samsung pa cak i Sony modelima ja necu razmatrati kupovinu Lg telefona :)

Cak bih pre uzeo Huawei ili ZTE neki jer imaju bolji odnos cena/kvalitet od LG jer su jeftiniji.

Naravno ovo je samo moje misljenje :)

A sto se tice ovog 4X modela, moze on da ima i 8Gb rama, svejedno ce biti losiji od One X i SGS III za taj procenat koji ni nesto niza cena ne opravdava, ko ima 400+ e za telefon ima i jos 50-ak jura vise za krsten premium android- htc ili samsung :)
 
Ja bih malo proširio hsv-ovu konstataciju i rekao da su LG telefoni krš za napredne korisnike.
Za one koji žele da ih koriste as is, sasvim su dobri.
 
Poslednja izmena:
Pa pazi, nekome je i ZTE Skate dovoljan jer se za smesan kes dobije solidan hw i Android sa 4,3'' displejom.

Malo bolja situacija je sa LG telefonima ali dokle god softverski, po audio kvalitetu i kamerama/kamkoderima, ekranima.. kaskaju za HTC, Samsung pa cak i Sony modelima ja necu razmatrati kupovinu Lg telefona :)

Slazem se.

Sve sve, ali po ekranima kaskaju? Iskreno, meni se vise svidja IPS ekran kod O3D nego SAMOLED kod SGSII. I nikako ne mislim da kaskaju u tom pogledu.

Realno si rekao za 4X i potpisujem. Sacekacemo da vidimo kakav ce biti, ali ako se situacija ponovi i cenovno bude jak (i jako blizu One X i SGSIII), onda ce oni biti bolji izbor definitivno.

Edit: Tek sada sam ovo video:

3D u izlozima deluje ok ali kada sam uzeo u ruku takodje sam se smorio. Mislim SGS II deluje kao veci plastikaner na slikama a nekako je daleko kvalitetniji

Mislim da ti izjava UOPSTE nije na mestu. O3D deluje bas kvalitetno uradjen, odlicno lezi u ruci i mnogo mi se svidja bruseni aluminijum na prednjoj strani. I kada se uporedi sa SGSII po izradi, SGSII mi deluje jako neozbiljno i jeftino. Imao sam SGSII pre ovog telefona i mnogo mi je smetala izrada. To je jedan od glavnih razloga zasto sam ga zamenio sa O3D (drugi je sto je SGSII polovan dosta skuplji od NOVOG O3D-a kod nas :D).
 
Poslednja izmena:
Zar Optimus 3D nema neki lcd a Optimus 2X ips? :)

U svakom slucaju izveli smo zakljucak da su LG telefoni dobri za odredjeni broj korisnika ali u visoj srednjoj i premium Android klasi realno su losiji od HTC i Samsung telefona a kao sto rekoh ko ima 350+ jura za telefon ima i jos 50 za krsten model ;)
 
^ Ne, O3D isto ima IPS + jos neki sloj koji pravi "3D".

Tako je. Naprednijim korisnicima koji mogu da plate malo vise... HTC ili Samsung definitivno. Sto zbog hardvera, sto zbog zajednice. LG je bitch za portovanje ROM-ova. :D
 
Bo'me, brojem ROMova za O2X sam i vise nego zadovoljan. LG kad bi popravio kvalitet softvera, daleko bi dosli. Ovako, kvalitet telefona zavisi od zajednice...
 
Bo'me, brojem ROMova za O2X sam i vise nego zadovoljan. LG kad bi popravio kvalitet softvera, daleko bi dosli. Ovako, kvalitet telefona zavisi od zajednice...

Upravo! Samo kad bi sredili softversku podrsku, bili bi bruka.
 
da li je neko video L7. mozete li mi reci kakav je to telefon, posto razmisljam da ga kupim? hvala
 
ja ću danas sa svratim do vipa da ga pročačkam pa prenosim utiske. i mene jako zanima i definitivno sam se nameračio na L7
 
Bo'me, brojem ROMova za O2X sam i vise nego zadovoljan. LG kad bi popravio kvalitet softvera, daleko bi dosli. Ovako, kvalitet telefona zavisi od zajednice...

Da, 2X ima puno ROM-ova. Ali kvalitet ROM-ova i tweakova nije ni priblizan onom sto imaju HTC telefoni. Samo sam to hteo da kazem. :)
 
Ne znam kakvi su za HTC, ali za O2X ima 4, 5 odlicnih ROMova, kernela jos vise, a tweakova vec slabije znam jer ih slabije i koristim. Uglavnom, ako su za HTC toliko bolji, onda im iskreno - svaka cast. :)
 
Ne slazem se. o2x ima taman podrsku romova i tweakova i kernela. Ni previse, ni malo. Taman! Jeste HTC ima dosta romova, ali dosta tih romova se ne razlikuju nesto preterano jedan od drugog, a ni kerneli nisu nista bolji. Ok tweakova ima dosta i tu mozda jedino vodi. Sve ovo ostalo sto si nabrojao je beznacajno.
Lg ima jedan opasan plus a to je lakoca root-a koji moze da uradi i najveci laik. Npr. Kod wildfire -a sam se tolko bio namucio za root da ne mogu da ti opisem. :)

Ja cu ovaj telefon imati u oticaju kad budem menjao o2x jer ce mu cena taman da padne kad meni bude ugovor isticao. :)
 
Ja sam rekao realnu situaciju. Sto se kvaliteta zajednice tice, HTC je neprevazidjen. Nakon njega ide Samsung, pa Sony. LG je generalno prilicno slab sto se toga tice, O2X je samo izuzetak. Kod HTC-a ne samo da postoji veliki izbor ROM-ova, vec ima tweakova do najsitnijih detalja. Pogledajte recimo Sensation ROM-ove na XDA.

Zavisno od samog modela HTC-a root se radi na laksi ili tezi nacin, to nije bas neko merilo za kvalitet telefona.

Nemojte pogresno da me razumete, ja trenutno imam LG. A brdo telefona razlicitih proizvodjaca i razlicitih cenovnih kategorija mi je proslo kroz ruke. Ja samo kazem kako jeste. A imacu ovaj telefon u vidu, ako ne bude imao velikih mana i bude imao dobar odnos cena-kvalitet (snaga) kao trenutni LG telefoni (2X i 3D).
 
Poslednja izmena:
nista ne moze da se kaze dok ne izadje telefon,ali tesko da ce lg ikada postati najbolji proizvodjac androida,pa samim tim i da ce ovo biti najbolji telefon.
htc je pametno odigrao,prvi izbacio vrhunske telefone x i s,i sada ceka i pritom zgrce pare.koliko citam,zale se ljudi na neke hardverske probleme,ali to ne menja cinjenicu da su ovi modeli verovatno najbolje sto trziste nudi.lg nekako uvek kasni,a mislim da ce prosecna kamera,zvuk i klasicno bagovit softver dodanto unazaditi ovaj telefon,kao i velika potraznja za galaxy s3 koji ce biti must have za odredjen broj ljudi.
i opet,verovatno ce sve ovo sto sada pricamo biti smesno,ako za godinu dana budemo imali procesore koji budu mnogo efikasniji,uz potencijalno nesto jace baterije
 
da li je neko video L7. mozete li mi reci kakav je to telefon, posto razmisljam da ga kupim? hvala

krastavac oni u vipu ga stavili u izlog i ne daju da se čačka (kao da je neznam kakav, one x možeš da čačkaš u radnji bez problema). lepo izgleda u crnoj boji, ali kakav je u ruci nemam pojma a kamoli kako radi. valjda će ga premestiti.
 
a da li znate nesto o procesoru ili grafici? koliko ce moci dobro da radi sa aplikacijama i igricama. prema gsm areni u pitanju je :

Chipset Qualcomm MSM7227A Snapdragon
CPU 1 GHz Cortex-A5
GPU Adreno 200

fala puno
 
Nazad
Vrh Dno