Šta je novo?

Kako da postanem dobar Web programer / dizajner

^ true.

Imam utisak da na IT akademiju cesto idu ljudi koji nemaju volje sami da se pomere sa mrtve tacke pa treba neka skola i to sto su dali pare da ih gura kao motiv. Pa ako nekako to i zavrse nadaju se da ce uspeti da se uguraju na neki poslic, tj tip ljudi kojima je drzavni posao san. Isto tako kapiram da ima i vrednih polaznika koji jednostavno nemaju samopouzdanja ili nisu svesni da mogu sami da krenu sa ucenjem i da to nije nikakav bauk.
 
A ima i ljudi koje mrze da uci pa misle ako ih neki drugi bude poducavao i samo prisustvo predavanjima nauciti tome sto trebaju. Vecina tu krene sa laznim uverenjem kojim im usade takve "skole" da cim zavrse ce naci posao i poslodavci ce se otimati za njih.
 
Da, da, evo neki moj poznanik upisao sad to, kaze oni ce da me nauce javu i posle cu da nadjem posao.
Komp zna da upali i da udje na fejs, programiranja nije u zivotu video..
 
A ima i ljudi koje mrze da uci pa misle ako ih neki drugi bude poducavao i samo prisustvo predavanjima nauciti tome sto trebaju. Vecina tu krene sa laznim uverenjem kojim im usade takve "skole" da cim zavrse ce naci posao i poslodavci ce se otimati za njih.

Otprilike sam na taj neki tip ljudi i mislio u prvom delu posta. Kao da imaju dva ekstrema, jedni koji misle da je to laganica, das neke pare i postanes vrstan programer i oni koji misle da je to maltene nemoguce postici jer to zahteva neke nadprosecne sposobnosti koje oni nemaju.
 
Ne postoji renomirani univerzitet, bilo gde u Svetu, koji nema neku vrstu testiranja kandidata. Treba već jednom reći svima koji se dvoume oko izbora svog budućeg posla/zanimanja/hobija:

Bežati od svake škole, državne ili privatne, koja nema prijemni ispit ili neki filter za prijem kandidata. Kad kažem filter smatram da postoji ozbiljan test sposobnosti, sklonosti, talenta ... nazovite to kako hoćete

Kad već postoje slične stvari u svim sportovima i umetnostima zašto se u ovoj oblasti to izbegava?

PS
Nekako se sa ukupnim našim propastom i procvatom lumpenburžoazije, uvrezlo mišljenje da svako može da bude šta god poželi, Svuda oko nas nepismeni direktori, pekari, ministri, poslanici, uspešni bizmismeni ... Svi se okitili diplomama i priznanjima i samo mašu njima na sve strane .... :mad:

Problem u ovoj oblasti je što je znanje i stepen stručnosti vrlo lako proverljiv i veoma brz.
 
Poslednja izmena:
Mene zanima ima.li neko literaturu sa RAF-a u elektronskoj formi, da mi posalje na email da vidim o cemu se radi
 
Mene zanima ima.li neko literaturu sa RAF-a u elektronskoj formi, da mi posalje na email da vidim o cemu se radi

Ja ti samo mogu reci da je par profesora sa FTN u NS predavalo na RAF identicne stvari kao na FTN, a jedina razlika je raspored predmeta po semestrima bio i sto na FTN mozes na budzet da upadnes ako imas dosta bodova iz srednje i odlicno odradis prijemni. Dakle, bar sto se tice tih predmeta dobre stvari su se ucile, ali ako je vec neko zainteresovan za to, upise FTN na budzet, a za te pare za RAF iznajmi sebi finu gajbu :)
 
Jel ima neki kurs gde se radi neki realan projekat pa se objasnjava sta je sta, zasto smo to i to uneli itd.? A ne neki zadacici od 20 linija koda. Generalno me interesuje Java ili Android. Ako nema za njih mogu i drugi jezici.
 
Jesi ga probao ili si ga izvukao iz vrha top ocenjenih? Deluje zanimljivo svakako.
Ako ima jos neko nesto da preporuci sa malo obilnijim projektima neka posavetuje, ne mora samo sa udemy-ja.
 
Nisam probao, znam da mi je ranije jedan ortak preporucivao isti u paketu sa Swift tutorijalom. I uputio me je na link a torrent downloadu. Ali nisam mogao da odvojim vremena za ucenje istog.
Proguglaj malo po netu verovatno postoji tu i tamo neki review jer ipak je ogroman broj polaznika prijavljen za isti.
 
Nego gledam, sad ortak koji je trenutno u Nemackoj salje screenshot njemu su kursevi po 13e dok su meni ovde u Srbiji po $11. U cemu je stvar? :)

moj ss

Screenshot_112115_030906_PM.jpg

njegov:

Screen Shot 2015-11-21 at 9.17.52 AM.png
 
Nisam probao, znam da mi je ranije jedan ortak preporucivao isti u paketu sa Swift tutorijalom. I uputio me je na link a torrent downloadu. Ali nisam mogao da odvojim vremena za ucenje istog.
Proguglaj malo po netu verovatno postoji tu i tamo neki review jer ipak je ogroman broj polaznika prijavljen za isti.

Taj Swift tutorial (ako je od onog Roba je ocaj), ja sam ga pregledao na brzaka - svako ko gleda tako nesto imace ogromne rupe u znanju jer je sve na fazon - to je tako jer ja tako kazem... Ko hoce Swift neka odgleda Stanford course za pocetak a onda WWDC predavanja.
 
Ima i taj, uglavnom vidim da su popularni tutoriali od nekog Nick Waltera i on ima par tutorijala baziranih na pravljenju aplikacija
 
Pa i kod Roba su aplikacije ali ti ne objasni ono sto je bitno...
 
True

Anyway, skontao sam da cu da pazarim 2 od 3 tutorijala Anthony Alice-e posto me prvenstveno zanima JS. Lik lepo objasnjava i drzi se toga da se izgrade osnove i da se u sustini razume zasto nesto radi to sto radi. Mislim da bi i ti n1tr0 ovo odobrio :)

Verovatno mozete svaki od ova tri naci i preko torrenta ali kome nije tesko, ovo kosta trenutno manje nego neka knjiga sa istom temom kod nas, tako da ne bi bilo lose pazariti

https://www.udemy.com/understand-javascript/
https://www.udemy.com/understand-nodejs/
https://www.udemy.com/learn-angularjs/

Autor je okacio prvih 3.5h tutorijala "JS:Understanding the Weird Parts" na YT for free :) https://www.youtube.com/watch?v=Bv_5Zv5c-Ts
 
Koja je po vama najbolja knjiga za JavaScript i jQuery, da je lepo objasnjeno i da moze da se nauci? Za PHP mogu da vam preporucim PHP&MySQL novice to ninja, ubedljivo najbolja knjiga, e sad kad bih mogao neku takvu da nadjem za ovo... Probao sam js i jquery novice to ninja ali nije to to. Ako moze neka preporuka, bio bih vam zahvalan.
p.s. Moze i neki kurs, tipa lynda, udemy itd, ali ipak preferiram knjigu.
 
Kada ste vec pomenuli gore freecodecamp..

Jel ima neko od vas da koristi Gitter i da je u nekoj od soba tipa Beograd?

I dokle ste stigli?
 
Koji IDE za PHP? Standard Sublime ili netbeans ....?
 
Nazad
Vrh Dno