Šta je novo?

Kako da postanem dobar Web programer / dizajner

@bobajakuda ahahah pa da znas i mrzelo me malo posto sam preko tel pa u medjuvremenu i poruke posle nikako da udjem da vidim....a dal će ga biti opet il je to to


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
E to jos ni oni ne znaju.Kamp pocinje krajem novembra i zavrsava se krajem decembra(otprilike 20nov-20dec) zbog nove godine.Ako bude uspesan projekat u smislu da ljudi zaista uce i uspeju da se zaposle onda bi trebalo i sledece godine.

Mislio sam da neko od forumasa ko se vec bavi IT-jem zna nesto o tome pa da prokomentarise.
Vec su bila free online predavanja(osam razlicitih tema-scrum, php, html/css, js, UI/UX itd itd) pa rekoh mozda neko prepozna svog kolegu/koleginicu predavaca. [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima. Citam ovu temu duze vreme pa rekoh da se obratim za pomoc. Pre svega hvala svima koji ucestvuju jer je tema zaista i vise nego korisna.
Naime,zelja mi je da radim kao web developer,za sada dobro baratam Html,Css,Bootstrap,Jquery i JavaScriptom. JavaScriptom istina slabije. Imam za sada 5-6 projekata iza sebe,zeleo bih da sastavim Cv,ali sam svestan da ce poslodavac kada vidi tako "siromasan" Cv da nastavi dalje,zato molim za neke savete kako da neko kao ja sastavi Cv da makar malo privuce paznju? Drugo pitanje se odnosi na radno iskustvo. Dok sam ucio,radio sam razne poslove,rad u firmama na liniji,magacini,kontrola kvaliteta itd. Moje pitanje je: Da li da pisem svoje radno iskustvo iako nije vezano za web development ili da ne pisem nista o tome? Strah me je da ako napisem da ce poslodavac misliti da sam neozbiljan i neabiciozan,a ako ne napisem onda ce se cuditi kako nemam bas nikakvo radno iskustvo. Hvala svima unapred na pomoci.

Sent from my SM-J500H using Tapatalk
 
Pretpostavljam da za bilo koji posao nema potrebe ubacivati iskustvo koje nije releventno za isti u CV.
Ako si junior predstavi se kao junior i trazi takav posao. Juri posao gde ces nauciti dosta i predstavi se tako u svom CV-u.

Osim ako ne trazis posao u firmi gde imaju jednog IT tipa i gde zelis da budes glavni baja za "kompujtere" :)

Ali moram se ograditi da imam vrlo malo iskustva u trazenju posla kod nas, trazi i cekaj savete nekih iskusnijih.
 
Poslednja izmena:
Ja da sam na tvom mestu, CV bi sastavio samo ukratko sta sam sve radio.
Ali zato bi u motivacionom pismu napisao sta sam sve naucio dok sa radio I bla bla...da im pokazes koliko si ambiciozan, I kako ti nije problem da svoje znanje prosiris kroz praktican radi...itd...mislim da je u ovakim situacijama motivaciono pismo igra vecu ulogu nego sam CV.
 
Narode, dajte predlog gde da okacim oglas za potrebnog Wordpress strucnjaka, u pitanju je rad na jednom ne previše komplikovanom projektu, jedna osoba je sasvim dovoljna. Na forumu vidim samo sekciju zaposlenje gde bi imalo smisla...thx

SM-A9000
 
Pozdrav svima. Citam ovu temu duze vreme pa rekoh da se obratim za pomoc. Pre svega hvala svima koji ucestvuju jer je tema zaista i vise nego korisna.
Naime,zelja mi je da radim kao web developer,za sada dobro baratam Html,Css,Bootstrap,Jquery i JavaScriptom. JavaScriptom istina slabije. Imam za sada 5-6 projekata iza sebe,zeleo bih da sastavim Cv,ali sam svestan da ce poslodavac kada vidi tako "siromasan" Cv da nastavi dalje,zato molim za neke savete kako da neko kao ja sastavi Cv da makar malo privuce paznju? Drugo pitanje se odnosi na radno iskustvo. Dok sam ucio,radio sam razne poslove,rad u firmama na liniji,magacini,kontrola kvaliteta itd. Moje pitanje je: Da li da pisem svoje radno iskustvo iako nije vezano za web development ili da ne pisem nista o tome? Strah me je da ako napisem da ce poslodavac misliti da sam neozbiljan i neabiciozan,a ako ne napisem onda ce se cuditi kako nemam bas nikakvo radno iskustvo. Hvala svima unapred na pomoci.

Sent from my SM-J500H using Tapatalk

Moj savet ti je prijavi se za praksu neku prvo, lakse ćeš tako da ostaneš u firmi, a i kod nas ne znam kakvo je tržište, svi pričaju da smo u deficitu sa 'programerima' .....ja sam se sad prijavio za neke iako dam u procesu učenja ali kontam da cu tako i brze u bolje naučiti nego ovako solo


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala vam svima na odgovorima,propratno pismo mi je ocigledbo veoma vazno,mada sam jos u dilemi da li da pisem radno iskustvo. Sto se prijave za praksu tice,gde bih to mogao da uradim? Nije mi problem da budem na praksi neko vreme,ima li ko ideju kako i gde naci firmu za praksu?

Sent from my SM-J500H using Tapatalk
 
Startit.rs vidi tamo firme koje postavljaju oglase i onda ih kontaktiraj


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala svima jos jednom na odgovorima. Imam jos par pitanja. Zelim da krenem sa ucenjem back-end jezika. Imam dilemu da li da naucim PHP ili Pyton. Ili mozda cak neki treci? Vidim da Node.js postaje popularniji pa mi je dilema da li mozda da usavrsim JavaScript pa da ucim node.js?

Sent from my SM-J500H using Tapatalk
 
JS je sve popularniji, globalno. Ja ti preporučujem sve vezano za JS, bukvlano ne možeš da pogrešiš.
 
Ja poznajem par php programera imaju solidne plate, ali kao sto reče node.js je svuda mahom, mislim da je negde bio tekst o njemu kao prevod sa nekog deluje malo naručeno ali činjenice su činjenice


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koje su to solidne plate? Daj neku cifru da se orijentišemo.
 
Ja se ne vodim time koliko se sta placa,ne donosim odluku sta cu uciti na osnovu toga. Vise mi znaci da znam sta je buducnost,sta ce u buducnosti biti od koristi,pa bih na osnovu toga doneo odluku. Iako mi pyton deluje prilicno privlacno,ako je node.js buducnost naucicu njega.

Sent from my SM-J500H using Tapatalk
 
1200€ jel ok?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jel bi ti isključivo u Srbiji da radiš kao programer? Ako je tako (nećemo da ulazimo u to da li je to ispravna odluka, postoji mnogo nepoznatih u toj jednačini) onda to menja stvari iz korena, u tom slučaju možeš da kažeš da je spomenuta cifra ok plata (opet zavisi iz kog ugla gledaš, aj uvek gledam koliko je neko plaćen u nekoj normalnoj državi za takav isti posao pošto su troškovi života i ovde takvi).
Ako si pak slobodan i mlad, osećaš se zdravo i budućnost je pred tobom, bila bi greota de se ne uhvatiš za JavaScript.
Odličan Frontend developer, koji je JS guru / ninja, zanima ga UI/UX Design, ima iskustva sa high traffic sajtovima... Taj danas traži i 500€ dnevno.
Trenutno je stanje takvo da se u Evropi stvara veliki deficit programera i nema naznaka da se promeni osim ako nas ne zadesi neki rat većih razmera koji bi urušio postojeće ekonomije.
 
Poslednja izmena:
Samo da napomenem ovo je plata koja nije u Bg/Ns i za tu znam od pre godinu dana, da li je povećana verovatno ali nije moje da brljam ljudima po novčaniku to sam znao eto okvirno....da li je ona ok za život ovde, da ne oskudevas jeste, ali naravno čoveku je uvek malo, nemoj pogrešno da me shvatiš ali tržište je takvo....nemoj misliti sad troškovi života toliki itd...evo daj primer plate u austriji a ja cu ti kažem koliki su troškovi tamo, posto imam tamo nekog pa znam koliko ode mesečno


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Svakako se do te plate moze stici znanjem u Srbiji. Steta sto tema nije aktivnija.

Sent from my SM-J500H using Tapatalk
 
Malo JS štiva:

The Principles of Object Oriented JavaScript" by Nicholas Zakas
"Understanding ECMAScript 6" by Nicholas Zakas
"Learning JavaScript Design Patterns" by Addy Osmany
"JavaScript: The Good Parts" by Douglas Crockford
 
Sto se tice ucenja meni najvise odgovaraju tutorijali sa Yt. Pre svih kanal The new boston. Uz to koristim i par aplikacija za telefon pa ucim i kada nisam pri kompu. Enki nije losa aplikacija za ucenje sa telefona. Mada ima ih dosta korisnih.

Sent from my SM-J500H using Tapatalk
 
Trebalo bi da pokazuje šta će biti popularno u narednom periodu:
 

Prilozi

  • a70c4323-46b3-47be-a8c9-c7e91694d9f7-original.png
    a70c4323-46b3-47be-a8c9-c7e91694d9f7-original.png
    268.7 KB · Pregleda: 202
Cudi me da nema react.js na ovoj listi. Mislio sam da je u rangu sa Angularom.

Sent from my SM-J500H using Tapatalk
Verovatno starija lista. Fali i VueJS, npr. Mada je meteor prisutan..

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Ja bih vole da čujem iskustva naših ljudi koji rade sta se vise koristi angular vs react


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Gledao sam neke statistike pre neki dan, react.js je po njima daleko napredniji od angulara. Mada pitanje je koliko je to tacno. Svakako me zanima da vidim sta je trazenije pa da krenem i to da ucim.

Sent from my SM-J500H using Tapatalk
 
Ract va angular je Facebook vs google


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno