Šta je novo?

Kako da postanem dobar Web programer / dizajner

Pregledao sam desetak softvera za izradu prototipa (skice) željenog korisničkog interfejsa, ali mi se nijedan nije dopao. Da li ima nekih dobrih rešenja menju besplatnim softverima?
 
Poslednja izmena:
Хвала свима. Погледао сам прва два предлога (алата). Изгледају интересантно, али нисам на то мислио.
Ово што је Мртавкер написао, мислим да је то баш што ми треба.

Freecodecamp.com
 
Pregledao sam desetak softvera za izradu prototipa (skice) željenog korisničkog interfejsa, ali mi se nijedan nije dopao. Da li ima nekih dobrih rešenja menju besplatnim softverima?

Pencil za neki brzi prototip. Mada ja preferiram prvenstveno papir i olovku pre nego sto dodjemo do prototipova.
 
Koji forumi se sa nasih prostora (balkan) najvise bave: programiranje, web developer itd a da je forum aktivan, ima dosta tekstova, aktivnih clanova, konstruktivnih rasprava itd? Svaki IT forum sa nasih prostora uvek ima odsek za ove oblasti, negde se manje a negde vise pise ali me zanima konkretno forumi za ove oblasti ili bas ako neko ima po prilicno razvijene pod teme (za IT forume, poput benchmarka mislim kao sto ima ove dve pod oblasti, ovde se pise ali ne tolko cesto) pa ako moze da podeli te informacije.
 
Na forumu tražiti preporuku za drugi (konkurentski) forum.
Game Over.
Nema dalje.

Na tim forumima uglavnom dobiješ rješenje iz druge, treće ruke. Pravu informaciju i rješenje nalaziš na stackoverflow.
 
@Rusi
Da forum kao http://devops.rs/ ima veci broj posetilaca mozda bi bilo nesto :/ steta, bas je pregledan i krenuo je fino na pocetku.
Bench jeste bas slab po tom pitanju, polu-mrtve teme. Tako da ako nadjes nesto, u sta sumnjam, baci link ovde.

Kapiram da @forum1nick ni ukapirao tvoje pitanje na pravi nacin, ali u sustini donekle je u pravu da ces aktivnu i kvalitetniju diskusiju pre naci negde "preko".
 
Da, nije me shvatio.
Znam za devops, cak mislim da je neko odavde pokrenuo, tako sam i saznao za njega ali nazalost slabo se posecuje. Sada vidim i da je redizajniram. Naleteo sam bio na neke forume sa nasih prostora ali u glavnom su napusteni.
Od stranih sta je popularno?
 
Ja sam razmisljao da bismo mozda mogli da otvorimo neku novu temu, u kojoj bi ljudi mogli da unose objasnjenje odredjenog pojma u postu (jedan pojam - jedan post, recimo enkapsulacija, interfejsa klasa...), i tako bi svako mogao da svoj doprinos. Od osnovnih pojmova u programiranju, do naprednijih. S tim da bi postove trebalo pisati na nacin da budu razumljivi pocetnicima u programiranju. Bez nekih knjiskih definicija, i kopiranja sa wikipedije, vec sto jednostavnije objasnjeno.

I da ne bude nikakve chat diskusije na temi, samo pojmovi i objasnjenja. Ovako postane nepregledno, prelistas celu temu i 80% teme se zasniva na prepucavanjima.
 
Poslednja izmena:
Ne vidim poentu u tome. Gugl zasto postoji? Jedino ako je problem engleski jezik. Ali ako ga ne znate, onda odmah odustanite od programiranja. :p
 
Zbog engleskog neko da odustane?
Smesno..

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
Nema to veze sa engleskim, vec sa tim da pocetnik moze neku definiciju da cita po 50 puta i nista mu nece biti jasno.

Mislio sam da se pise sto razumljivije, da se kompleksni termini objasne narodskim jezikom, da se objasni cemu to, sta, kako. A ne da neko cita silne definicije i da nista ne povezuje.
 
Sa tobom se apsolutno slazem.
A reci "odustanite ako ne znate engleski"...nemam reci.
 
retrospektiva, slobodno pokreni takvu temu.
Nemoj čekati da drugi krenu prvi, budi ti taj koji će da "povuče". :)

Ja bih voleo da se pokrene priča o tome kuda da se usmeravaju mladi naraštaji, šta je traženo i dobro plaćeno i šta ima budućnost. A to ima veze sa imenom ove teme tako da otme možemo i ovde da diskutujemo (ja malo više da čitam i učim ali možda i ja imam čime da doprinesem). :)
 
Temu ima smisla otvarati jedino ako se zabrani bilo kakva chat diskusija. Samo jedan post - jedan pojam, bez mogucnosti komentara, ako je to izvodljivo.
 
Ja počeo freecodecamp i sad sam negde na JS ide ok, rešavam brze nego sto su oni prognozirali videcemo kako će ispasti sve, oni mini projekti mi nisu predstavljali neki problem, laganica sa bootstrap i css...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Procitah sve strane, i ako ih nema puno, rekoh da potrazim neki savet. Vidim da ovde ima dosta ljudi koji se bave web programiranjem i mogu da daju dobre savete
Kako posle srednje skole nisam upiso nikakav fax iako sam imao dobre preduslove za to, odlucih da se bavim prodajom, i u to udjoh iz elektrotehnike :). Ubrzo zatim shvatih da bez skole nema ni para. Davne 2006 upisem Visu masinsku skolu iz trstenika(predavanja bila vikendom u BG, a ispiti u Trsteniku) smer informatika u inzinjerstvu (sada strukovni inzinjer masinstva iako sam diplomirao web dizajn na nekom glupovamo sablonskom programu), jer to mi je nekako bilo najblize. Da sad ne idem od kulina bana, imao sam neke druge planove ali to se izjalovilo, tako da vec vise od 10 godina bavim komercijalom (ko me ebe kad nisam posle skole nastavio da ucim, nego mi udarili bonusi u glavu). E sad posto sam ja zavriso sta sam zavrsio imam neka osnovna znanja sto se tice programiranja (html, css, c# sql). Resio sam da bukvalo krenem da ucim od nule bas kao da ne znam nista, jer zelim da batalim ovu komercijalu jednom za svagda. Dnevno ucim po par sati koliko vreme dozvoljava jer radim, pa kad savladam sve natena za godinu, dve, tri, bitno mi je da sto bolje savladam, ne da nazivam sebe programerom, a znam da napisem 2.5 reda koda :)
Ono sto mene zanima, kad savladam HTML, CSS, JAVU, SQL, PHP, i sta god jos treba kolike su sanse da se kod nas nadju firme koje bi ti dozvolile da budes ajde da kazem pripravnik, da ides na praksu i tome slicno. Nameravam da za taj period ucenja pristedim neki dinar da posle toga mogu sebe da finansiram bar godinu dana. Nesto nemam volju da radim sam od kuce, ipak sam navikao da radim sa timovima, a i kapiram da bi vise prakticnih stvari nacio u radu sa timom, nego sam.
Svaki savet je dobro dosao
 
Na brzaka odgovor, svakako je prednost ako imas uz nekoga da ucis, bio to tim programera ili neki mentor, sve radi posao :)
Ako uspes da izdvojis po 2h svaki dan, to je fantasticno. Moze da se ucini kao malo ali zaista nije, pogotovu ako je redovno. Samo napred :)
 
Pozdrav, ne znam u kojoj temi da postavim pitanje, prebacite ako sam pogresio sorry
Pronasao sam ovu skolu na netu https://school.cubes.rs/, ima li neko iskustva i neko generalno misljenje bi mi znacilo. hvala unapred cheers
 
ma daj bre, soma evra za html/css/javascript..... pa da ce da ti ubrizgaju znanje injekcijom pa da razmislis, sedi kuci zagrej dupe i ustedi pare, ako ti treba gonic robova onda nije to za tebe, kao i za sve, cim ti treba neko da te tera da radis, ostav bataljuj
 
@veseli06 - све веће. Никада већа потражња није била за програмера и никада их није било мање слободних на тржишту.
Због тога је све више фирми које се одлучују да нуде позиције приправника или ти праксе.

Можеш да дођеш на Slack канал JSBelgrade http://slack.jsbelgrade.org/ и да се причаш са доста људи из бранше, међу којима има и доста власника фирми (плус имамо канал за огласе :) )
 
@veseli06 - све веће. Никада већа потражња није била за програмера и никада их није било мање слободних на тржишту.
Због тога је све више фирми које се одлучују да нуде позиције приправника или ти праксе.

Можеш да дођеш на Slack канал JSBelgrade http://slack.jsbelgrade.org/ и да се причаш са доста људи из бранше, међу којима има и доста власника фирми (плус имамо канал за огласе )

Hvala svima na inforacijama, hvala na linku veoma koristan :)
 
Pozdrav. :)

Znači po vama najbolja "škola" za učenje raznih stvari oko programiranja su definitivno tutorijali?

Dobro prođeni tutorijali i izvežbano to što se nauči iz njih može veću korist da donese od plaćanja nekih kurseva ili pohađanja faksa?
 
^nažalost ovo je u najvećem dijelu istina.

Razloga je više, a po meni je osnovni taj što škole sve polaznike gledaju kroz novac koji im uplaćuju, pa su spremni "pregledati" kroz prste kandidatima i na ulaznom i na završnom testu. Rezultat ovoga je da u učionici, na istom kursu imate kandidate sa neujednačenim nivoom znanja i to je prosto nepremostiv problem za svakog predavača.
Najbolji kandidati osjećaju da gube vrijeme, a najlošijima se gradivo prebrzo prelazi.

Ovdje sam mislio samo na škole koje imaju realan predavači kapacitet, ali ih sputava organizacija.

Škole koje nemaju kadrovske kapacitete ne treba ni komentarisati. Tamo svakako idu samo ministri i Predsjednik ;)
 
Vrlo je jednostavno. [emoji4]

Kamp koji traje mesec dana.Besplatno je.Znaci ne placa se kao neke akademije-kursevi.

Za tih mesec dana se radi svaki dan po 8h.Simulira se rad u firmama.Takodje neke firme ce ucestvovati u tom projektu pa ce veliki broj polaznika verovatno nastaviti praksu/karijeru kod njih.

Jedini uslov da te prime je taj da si spreman da odvojis mesec dana.Znaci nema odradis tih 8h pa kuci.Mesec dana si na tom kampu.Jedino sto se placa je smestaj za koji verujem da nije neka velika cifra.

Prijave su bile tako da su sad zatvorene(nece biti vise), a ja sam zakasnio jedan dan. [emoji17]

@VectorZz Koga ne mrzi ima sve lepo objasnjeno na njihovom sajtu. [emoji6]
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno