Šta je novo?

KBCnet kablovski internet

Na kompjuteru ih mozes gledati ako skines program simpleTV. Samo ubacis listu kanala.
 
Meni se danas javili i rekli da 80 kanala sa sajta mogu da se gledaju na PC. Ostalih 40 samo na STB.
 
Nisam znao da postoji jos nekih 40 kanala. Cudno mi sto ne napisu koje kanale imaju ako misle da prodaju te STB. Na sajtu im pise ,,Svi TV kanali su dostupni uz IPTV SET-TOP BOX MAG 250 ili IPTV android aplikacije" , a na toj iptv aplikaciji ima tih 80 kanala. To sto kod njih moze da se gleda na PC je oko 50 kanala.
 
Meni su pre neki dan poslali sms gde piše da ima 120 kanala, zato mi bilo čudno.
 
Nisam znao da postoji jos nekih 40 kanala. Cudno mi sto ne napisu koje kanale imaju ako misle da prodaju te STB. Na sajtu im pise ,,Svi TV kanali su dostupni uz IPTV SET-TOP BOX MAG 250 ili IPTV android aplikacije" , a na toj iptv aplikaciji ima tih 80 kanala. To sto kod njih moze da se gleda na PC je oko 50 kanala.
Check Acme Ad and Bashas Ad.
A pola od tih PINK !!!!!!!! Još uvek ništa od one "uskoro aplikacije"
 
Poslednja izmena od urednika:
Poslednja izmena:
Ja bih jednostavno ubacio m3u plejlistu ubacio u vlc ili neki drugi plejer i gledao, bar sam tako radio i dok nisu objavili linkove ka streamu
 
mozes preko sajta kbnet.rs,opcija moj tv,user: televizija pass: televizija1,naravno samo iz mreze kbcnet-a...
Ma rade samo oni stari gde nema Discovery itd.
@ Lale, gde da nađem tu M3U listu za ove kanale ? Imaju samo za Andriod.
 
Da, evo sada sam ubacio u VLC stream i rade "oni" kanali, malo se sporo i teško menjaju ali rade. Može i direktno u address-u browsera ali mi onda daje samo OBN s'nekim Turcima ili Indijcima !!! Ne mogu odatle da menjam kanale. Takođe neznam dali svi kanali rade preko VLC plugina ?.
 
otvori plejlistu VLC plejerom i onda pritisni CTRL+L i dobices listu kanala, jednostavno mozes odabrati koji hoces da gledas..
 
otvori plejlistu VLC plejerom i onda pritisni CTRL+L i dobices listu kanala, jednostavno mozes odabrati koji hoces da gledas..
Ok, probao i to ali se čudne stvari dešavaju. Neki kanali ne rade (verovatno do KBCNet-a) ali ako ga ne nađe počne da skakuće po listi dok se na zaustavi na nekom mestu, obično na OBN ili nekom Pinku. Pokušavao sam da nađem neki drugi streem player ali ništa specijalno nema ili radi još gore.
 
Poslednja izmena:
Ako "skakuce" to znaci da kanali ne rade kod KBCneta, ili da su stavili pogresne linkove..
 
Ako "skakuce" to znaci da kanali ne rade kod KBCneta, ili da su stavili pogresne linkove..
Nešto tu ne štima, sve lepo radi na Android telefonu preko WiFi, isti nalog na KBCNet-u. Ajd, videćemo kad daju pravu aplikaciju. Na 3DGo aplikacija radi odlično. D3i isto tako dobro kroz KBCNet. Probao sam još nekoliko aplikacija za streaming ali tamo svaki kanal prikazuje jedno 5 secundi pa prebaci na drugi. Imao sam neki Android za PC, radio je u VM-u pa da vidim da ga opet instaliram.
 
Poslednja izmena:
Evo kupio sam taj uređaj (MAG250) i radi odlično. Sada samo da isprobam internet browser funkcije i upotrebu sa tataturom, dobar potencijal. Još uvek nema te aplikacije za windows a "mila bakica" u officu u Mirijevu nema pojma niočemu.
 
Sta je fora sa ponudom KBCa? Vidim da za 1590 dobijas i net i TV sa stotinjak kanala. Ima li neki svezi korisnik da kaze iskustva sa njima?
 
Sta je fora sa ponudom KBCa? Vidim da za 1590 dobijas i net i TV sa stotinjak kanala. Ima li neki svezi korisnik da kaze iskustva sa njima?
Evo ja sam sa njima več nekoliko godina. IPTV je besplatan sa njhovom mrežom. Sada nastaje mali problem sa IPTV, imaju dosta TV kanala ali nisu svi dostupni bez njihovog uređaja. Neki, za mene ključni kanali kao Discovery su dostupni samo sa tim uređajem (MAG250) koji košta 8000. Ima i način da se gleda preko androida takođe svi kanali. Directno, na kompjuteru su dostupni svi naši kanali ali ona gomila Pinkova mi ide na nerve.
PS. (MAG250) može da se priključi i na običan CRT televizor a i na sve flat, ima svoj remote i sve se reguliše preko njega.
 
Poslednja izmena:
A koliko placas i kakav je net,jel stabilna brzina?
 
A koliko placas i kakav je net,jel stabilna brzina?
Kod mene je WiFi 5GHz, Turbo 10+ paket, 2150 din. Ja sam ispod Avale, predajnik je na brdu kod Kumodraža, negde oko 5 Km daleko. Iako je nominalna brzina 10/2 kod mene obično ide i do 15/3 na kompjuteru ali se smanji na 10 do 12/3 kada je IPTV prijemnik uključen i gleda se TV. Signal i brzina stabilni i samo se ponekad, jednom u mesec - dva zaglupi ako nestane struje na predajniku. Za takve prilike su mu dali karticu za 3G modem od Telekoma, nije dovoljno brza za IPTV ali je nekako upotrebljiva za browsing. Znači kod mene je dobro ali se poneki žale na drugim mestima.
 
Kao neko ko je proveo 10god kod njih, i zvanično raskrstio sa njima ovog meseca, mogu da napišem par reči:
- dok su radili sa opremom na 2.4ghz, prve dve tri godine je to i radilo, dok svi živi nisu počeli da kupuju rutere, telefone i mikrotalasne, pa su se frekvencije mešale i katastrofa je bila. Prelaskom na 5ghz, ti problemi su nestali, imam oko 5god 5ghz opremu, sve lepo radi, jer rade sa kvalitetnom ubiquiti opremom, podesiš jednom i zaboraviš, iliti set and forget. E sad, jedini problem je što sa wireless internetom imaju limit koji protok mogu da puštaju, tj, nema brzog neta za sve, max 10mb, što je u današnje vreme već malo u poredjenju šta nudi kablovska i adsl, plus za manje pare.

Znači lepo to radi ali skupi su i slab protok, to je cela priča. Ko nema uslova za kablovsku i adsl, dobar je i kbcnet, ali ko ima više opcija, zna se...

Ko je u Kotežu, kopernikus je pustio ozbiljan net, skoro u rangu sa SBB, paketi do 70Mbit za relativno male pare. Recimo 40mbit sa 120 kanala (sve arene, svi sportklub kanali, plus hd kanali) za 3300din, ipak je kabl kabl, a ne da plačem drhtim kad padne kiša ili oluja bude.

E da, wifi oprema je podložna spoljašnjim faktorima, znači oluja, grmljavina, redovno im crkava oprema, bar jednom godišnje, da ne govorim o tome da mora da bude optička vidljivost, znači poraste li drvo na putu do AP-a, ćao zdravo signal.
 
Bili su odlični (sa WiFi 5 GHz) neko vreme ali su popustili grdno u poslednje vreme. Brzina je večinom bila dobra ali im je predajnik na Kumodražu stalno ispadao iz upotrebe zbog struje i ne održavanja. Inače kade je radilo protok je bio i do 15/3. Druga stvar što me je razočaralo je njihov TV, tek kada sam kupio skup (8000) prijemnik tek onda sam saznao da samo mali broj kanala može da se gleda vanj njega, tj. na kompjuteru a to nigde nisu naveli i naravno da sam to shvatio kao prevaru. Nešto kao SBB i razlika između 3Di i 3DGo. Nadam se da ćeš proći bolje sa njihovim kablom.
Kao i većina stvari kod nas, svi se našto boje da će uspeti pa čim se stigne do nekog uspeha, onda popuste i to uglavnom katastrofalno.
 
Ma ja sam na Kopernikus kablovski net prešao, za sad 20mbit za 1400din. Kod Kbcnet-a sam plaćao 5mbit 1750din onaj wadsl paket, ok to je moglo 2010 da prodje, al 2015 kad je standard bar 10-16mbit, nije realno. Ja sam imao tu sreću da jako brzo po uzimanju njihovog neta, davne 2008-9, postavili su predajnik na zgradu preko puta moje, tako da sam signal imao konstantno odličan, bez smetnji. E sad najveći probleme je što je više puta grom udarao tu pa im je kompletna oprema riknjavala... Uglavnom, kbcnet je za one ljude koji nemaju alternativu i moraju bar neki internet da imaju. A ovo za njihovu tv, po meni, taj kvalitet koji oni nude je smešan u poredjenju sa kablovskom jer na kablu Em bolji izbor kanala, kvalitetnija slika, HD kanali... jedino eto kao za dž je, mada opet moraš 8000din da se otvoriš. Na kablu sam dobio svu opremu za dž, plus 3 meseca internet gratis. Em bolji izbor kanala, kvalitetnija slika, HD kanali...
 
Ljudi, treba mi vaša pomoć vidim da ima ova tema o KBCNET-u pa da rekoh da ne otvaram novu temu. Naime pre neki dan sam uzeo kod njih Internet kablovski, paket 12+ i zaista brzina je odlična uglavnom oko 17 mbit upload oko 4 mbit, oni su mi ponudili njihove rutere ali sam ja kupio svoj ruter u WinWin-u Dlink GO-RT-N150 i prikačio ga. E sad problem je što mi Net bez nekog pravila prekida po par puta dnevno, radi po 5 - 6 sati nekad i 10ak sati i prekine se na minut i poveže se. Zvao sam ih kažu mi da je do rutera ne do njih. Imam neko osnovno znanje proverio sam sve u ruteru da li ima neka opcija koja bi mu smetala sve bi trebalo da je ok, samo me da li je neko imao slična iskustva i da budem siguran da li mi ruter pravi problem ili oni nešto "zabušavaju". U uputstvu na njihovom sajtu ima samo da se odabere PPPoE konekcija i da se upiše pass i user.
 
Pa nakači ga bez rutera, napravi PPPoE i probaj.
Hvala na brzom odgovoru! Tako mi je i bio povezan par dana i mislim da je isto prekidao ali nije na odmet da budem siguran. Da li imaš možda preporuku za neki programčić koji prati konekciju, eventualno pravi log file?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno