Šta je novo?

NAS -- sam da ga napravim ili kupim?

Koji bi bio dobar onda? Planiram do NS da skoknem u subotu da vidim sta ovaj prodavac ima na stanju

Ove novije sam sve koristio, vecinu ih posedujem, e sad, naveo si za sta ti treba, za to sto ti treba i vise od toga moze ds215j da odradi (znaci, moze dobar deo toga uraditi i sto ti ne treba, ali necemo sad o tome sto ti ne treba), a nije skup nista posebno.
 
Odlučio sam se vec za njega samo mi se lik ne javlja... krastavac. Hvala na pomoci svakako
 
Javiće se ne brini, ja sam ga jedanput zvao, nije se javljao. Javio se sledećeg dana, izvinio se i rekao da je bio preko grane (u roaming-u).
 
Nije zgoreg pogledati i QNAP, meni je ovo bolja opcija, zbog bolje optimizovanog i logičnijeg OS-a.
 
Imamo ga u firmi, uzasan mu je os interfejs po meni i nesto nikome od nas koji ga koristimo za bck up nije pao na zeludac dobro...

Ima u startu bolje specifikacije ali nekako mi je oko otislo na Synology za kucu.
 
Meni je super QNAPov novi interfejs. Synology naravno ima bolji, ali krastavac kad nema kvalitetnijih uredjaj za poslovne namene. Za kucu ,bez premca.
 
Da li napraviti NAS zasnovan na AM1 platformi (2 SATA3 slota) za ~100e ili uzeti Synology DS215j za osetno veću sumu? NAS sa AM1 procesorom bi trebalo da ima osetno veće performanse u radu, ali malo veću potrošnju, ali ne znam kakva su besplatna softerska rešenja (FreeNAS, XPEnology, NAS4free,...)?
 
Da li napraviti NAS zasnovan na AM1 platformi (2 SATA3 slota) za ~100e ili uzeti Synology DS215j za osetno veću sumu? NAS sa AM1 procesorom bi trebalo da ima osetno veće performanse u radu, ali malo veću potrošnju, ali ne znam kakva su besplatna softerska rešenja (FreeNAS, XPEnology, NAS4free,...)?

Openmediavault i lagano. Imas sad i dosta pluginova za njega(preko 50). U svakom slucaju performanse su recimo x2 ili x4 otprilike.
 
slicka.jpg
 
Imate demo verziju tj simulaciju kod oba proizvođača na njihovom sajtu.
 
Doduse ,jedino sto ne znam kakva je Synology podrska. Za QNAP znam da je dobra,posto super odgovaraju. Mada za Syn podrsku imaju jako dobre ocene. U svakom slucaju glavna dva igraca na NAS polju.
 
Oba sistema imaju nesto sto je bolje u odnosu na drugi. A sto se podrske tice mislim da je bolja kod qnapa, pocevsi od foruma na kojem mozes odmah pisati, dok kod synologyja mora da prodje autorizaciju itd...inace support tiket radi pristojno, odgovaraju na njega brzo.
 
Sta se koristi za strim filmova sa nas-a? Plex? Do sad sam preko PC-a koristio Serviio i radi mi perfektno dok sam sa Plexom imao po malo problema.
 
Sta se koristi za strim filmova sa nas-a? Plex? Do sad sam preko PC-a koristio Serviio i radi mi perfektno dok sam sa Plexom imao po malo problema.
Ja sa 215j koristim onaj Synology video ili kako se već zove. Sve radi odlično.
Probao sam skoro Plex, ali za brdo stvari mi kaže da ne može da transcoduje.
 
Za plex je meni recimo za neke stvari ipak trebao Quad core. Mada, mozda je ovde bolja optimizacija
 
Bez twonky-ja nista.
 
A Twonky samo na QNAP-u...prc...:d

Meni je u "duelu" QNAP vs Synology ipak QNAP za nijansu ispred.
 
U srbiji da. Synology ima jednu strava foru za firme, a to je HA.Za neke ozbiljne operacije ovo vadi posao.
 
Kakve veze ima Srbija sa opcijom pravljenja klastera?????
 
Nemas da kupis u Srbiji uredjaj koji to podrzava :D
 
Ako misliš na Synology, ima...doduše, neoficijelno.
 
A sta je HA? ☺
 
Imam skroz noobovska pitanja:
Hteo bih da uzmem neko od gotovih NAS rešenja, pa me zanima kako bi se moj LG TV družio s njima?
Trenutno, DLNA radi sa PC-om preko njegove SmartShare aplikacije, koja mi se veoma ne dopada. Plex sam probao s laptopa, veoma često puca ili se ne vidi, takodase nikako ne mogu posuzdati u njega. Najbolje mi je kad zabodem eksterni HDD u USB, tada LG-jev native player sve pušta i razbija.
Pretpostavljam da bi taj NAS mogao direktno da zabodem u TV preko USBa, ali se time gubi poenta.
Ako neko ima iskustva sa LG-jem i konkretnim NASom, neka bude ljubazan da ih podeli sa mnom (nisam našao na prethodnih 30 strana, mada eeej, 30 strana, nisam baš čitao sa razumevanjem).
Za muziku bih verovatno uzeo neki network player i zabo ga u a/v receiver, ili bih gađao neko aal-in-one rešenje...
 
Ja imam LG LA660s, SBB Trio Gold (40/2.5) i uz taj paket sam dobio EPC3928s i Synology NAS DS215j.

Nema ništa preko USB-a, sve se povezuje preko rutera, NAS se povezuje sa ruterom, TV se povezuje sa ruterom i tako se ostvaruje veza između NAS-a i TV-a bez računara. Imam magični daljinski i uživancija je gledati filmove/serije.

Ne znam šta još da napišem a da već nisam pisao u ranijim postovima, titlovi rade (šđčćž), mkv radi, dts radi, posteri se prikazuju, slika ne secka.

Ja od kada imam NAS zaboravio sam na USB rešenja, još uvek imam fleš ali se nadam od jeseni kada izađe novi Mac mini koji podržava 60Hz 4K ili UHD iMac (21.5") ako ne bude preskup da ću sve fleševe da izbacim iz upotrebe. (na fleševima su Ubuntu i slično)
 
Updateovao QNAP firmware na 4.2 i dobro izgleda ova Qsync management aplikacija. Probao na jednom racunaru. Nije to ni lose kao neki bekap.
 
Da li neko zna da li može Acronis True Image da funkcioniše sa NAS-om i ako postoji mogućnost da li neko ima malo vremena da pojasni kako se to radi?

Da li treba da se kreira novi "shared" folder sa istom veličinom kao hard disk (ili particija hard diska) na kome je sistem?
 
Qnap ts212

Mene interesuje da li je moguce poboljsati brzinu pristupa preko vpn, kada recimo pristupam od kuce nas-u u kancelariji oba su na adsl telekom 10/1 ide malo sporije kao da nesto stalno indexira i sl. koristeci lap windows ili mac skoro pa isto mozda windows za nijansu brzi. Kada koristim qfile aplikaciju sa tableta i telefona ide dosta brze kao da sam u lokalnoj mrezi. Verovatno finder ili explorer nesto rade, da li se proces moze ubrzati kakva su iskustva?
 
Nazad
Vrh Dno