Šta je novo?

NAS -- sam da ga napravim ili kupim?

Ne planiram nista da diram tj da kopiram. Znaci mogu bilo koji disk da stavim i na njega da instaliram sistem a ovaj da mi bude klasican storage.
 
Da li je moguće da Plex server više ne podržava moj TS-212P? Ne mogu da nadjem pravu verziju da skinem, pretrazio sam ceo net. Znam da je lakse sa Twonky-em, ali svi ostali uredjaji su mi na Plexu. Kada skinem sa plexovog sajta, izbaci da je nekompaktibilan, a to je jedini za Arm procesore. Molim za pomoć


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Da li je neko probao SeaFile (alternative OwnCloudu koja koristi git umesto php-a)?
 
Probao sam ja - nisam bio zadovoljan UI-jem i načinom kako raspolaže fajlovima na disku. Skoro sam prešao sa Ownclouda na Nextcloud i ja sam njime baš zadovoljan.
 
Ja isto planiram da isprobam ovih dana nextcloud na OMV-u. Videcemo kako izgleda. To mi je neka alternativa DMS-u,otprilike sem bez raspodele poslova.
 
znaci svako nesto proba... :)

Ja sam instalirao danas SeaFile na Rpi 3. Videcemo kako se ponasa.
Ima malo blesavu logiku sa "Library" umesto sa striktno folderima ali ok... :)
 
Ma digao sam ja na njemu SeedDMS,ali hocu da probam i ovo :D
 
SeaFile me za sada lepo radi.

Ono sto sam sada hteo da uradim je da kao "storage" koristi network share a ne USB harddisk zakacen Rpi.
U uputstvu za SeaFile se preporucuje da se koristi NFS share.

Problem koji imam sa NFS sherom je sto ne mogu da iskontrolisem pravo pristupa!
Dok je setovano da Everyone imaju R/W prava sve je ok ali naravno ne zelim da svi imaju pravo pisanja.
Kako da zadam pravo pristupa za NFS share tako da samo Rpi user ima pravo citanja i pisanja?

(NFS share se nalazi na Mac OS X serveru...)
 
Mislim da autentikaciju usera možeš uraditi samo na NFSv4, na starijim verzijama ne.
 
Pa jel mozes lokalnim pravima da das samo tom korisniku da pise?
 
Poslednja izmena:
TO sam zaboravio juce da ti kazem uid i gui trebas da ubodes. Recimo kad pravis korisnika,mozes da mu forsiras to.
 
UID i GID obavezno. Razne distribucije počinju "brojanje" od drugačije. Ime uopšte nije bitno, osim ako nemaš i Win makinu u mreži. Zbog tog "problema" Ubuntu live korisnik ima 999 kao UID. Ako ti nije problem, u manjim mrežama mapiraš uvek iste korisnike na ista mesta. Ja administratora stavim na 1000, sledeći na 1005, 1010, sa istim imenima. Tako da se i win ne buni.
 
Vidim da se ocigledno nece vise razvijati plugin za *cloud za OMV,steta.
mozda nekako sami da vidimo kako da povezemo te korisnike izmedju clouda i OMV-a.
 
Koji plugin? Tj. za koji cloud?
 
Za owncloud je bio plugin za 2.x verziju.
 
Da li uzeti Toshiba DT01ABA300V 3TB za 24/7 rad u NAS? U NAS-u trenutno imam WD Red 3TB i zadovoljan sam, radi ~7 meseci takoreći bez prekida. Ali mi ponestaje prostora, pa bih uzeo još jedan 3TB HDD. A Toshiba je 30% jeftinija...
 
Nisam nesto imao Toshibe velike pri ruci,ali su ove male u poslednje vreme crkavale kao blesave. Sta znam, mozes da probas, ne verujem da je bas toliko losija.
 
Uvek mozes da instaliras OpenFire,mada sam mislim pre neki dan video nesto slicno ovome,samo moram da nadjem kako se zove.
 
Planiramo u firmi da zamenimo stari NAS uredjaj (u skorije vreme).

Trtenutno koristim D-Link DNS-320L. Primarna uloga mu je backup podataka.

Od novih uredjaja sam gledao QNAP TS-451+, QNAP TS-451A i QNAP TS-453A. I dalje bi primarna stvar bila backup podataka, diskovi 2x3tb i 2x2tb red u mirror-u. S obzirom na veliki spektar mogucnosti, verovatno bi se prosirio nacin upotrebe samog uredjaja. Razmisljao sam i o virtualizaciji (virtualne masine za odredjena testiranja). 453a mi se svidja jer nudi 4 mrezne karte, plus sam nasao na netu da postoji mogucnost da se ram prosiri na 16gb (iako u specifikacijji stoji da podrzava 8gb).

Interesuje me kakva su vasa iskustva sa ovim uredjajima i koji bi bio najbolja opcija za firmu.
 
Poslednja izmena:
Koji god od ova tri da uzmeš nećeš se zeznuti :)

Evo ti uporedni pregled:

https://www.qnap.com/en-us/product/contrast.php?cp[]=240&cp[]=196&cp[]=212&ref=product_overview

Ako finansije nisu problem, onda definitivno TS-453A, ima najviše opcija i izdvaja se od sva 3.
TS-451A vs. TS-451+ - tu neke suštinske razlike nema, osim što je TS-451+ brži, ima bolji upis. Ostalo je isto.

Fakat, ja bih išao na TS-453A. Ako možeš da nađeš "stari" model, TS-453 Pro i to je sjajna opcija, imao sam upravo ovaj NAS, bruka je dobar.

Inače, kod sva tri modela (uključujući i 453 Pro) može 16GB RAM-a, za 453 Pro provereno.
 
Jos ako imas pametan switch pa uvezes sve 4 kartice u bond, nema zime.
 
Zasto je potreban smart switch? Nece raditi brze sa sva 4 porta ili?

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Kako mislis da podesis bez toga da ti radi brze? Ima onaj tlb,ali sam mislio da on radi samo sa 2 mrezne.
 
Ma realno nista specijalno tekst.
 
Hvala svima na odgovorima.

Nadam se da cu na kraju uzeti 453A, u svakom slucaju cu javiti utiske.

Da li je neko radio upgrade ram-a, i koje ste memorije koristili?
 
Ja sam radio.

Ako hoćeš da ti radi na keca gledaj da poštuješ specifikaciju proizvođača, a to je:

1. DDR3L - memorija koja radi na 1,35V, tzv. low voltage
2. Brzina koja je propisana - 99% je u pitanju 1600
 
Nazad
Vrh Dno