Šta je novo?

NAS -- sam da ga napravim ili kupim?

Radice to ok, nema razloga za brigu ;)
 
Dzaba, samo jedan ostao na stanju ;)
 
Pa kupis taj jedan za pocetak dok malo udjes u stos sa nasom, pa posle dodas jos jedan. Ili porucis dva u toj firmi pa cekas dok ne dobiju oba. Nemas drugu varijantu, ovo je Srbija pa i taj jedan hdd sto si nasao na lageru je necija otkazana porudzbina ;)
 
Imam jedan veliki problem sa NAS-om.

U isto vreme seed-ujem sa NAS-a i Mac mini-ja.

Radi fino danima i jedan i drugi 24/7.

Ja prezadovoljan.

Pogledam na trackeru umesto 85 stoji da se seed-uje 5.

uTorrent na Mac mini-ju seed-uje normalno, dok kod NAS-a prestaje da radi i piše "Could not connect to tracker".

Ništa nisam radio kako bih onemogućio seed-ovanje na NAS-u, samo je odjedanput prestao da radi.

Šta može da bude problem i i ima li rešenja?

Edit: čitam nešto ovako http://forum.synology.com/enu/viewtopic.php?f=10&t=59891 ali ne znam pod Control Panel/Network/General šta trebam da unesem pod DNS ili šta već da uradim da bi net radio 24/7?
 
Poslednja izmena:
Evo stigao mi za jednu firmu danas 451-4G. Na prvi pogled malo je performantniji. Treba jos da odradim finalni update. Testirao rebuild Raid1 sa Seagate NAS 2TB diska. Treba mu oko 5 sati sigurno, mada jos nije zavrsio.
 
Obožavam kada dobijem početkom meseca za prethodni poruku:

Dear user,

The following is your monthly report regarding the health of disks on Veselin. You can also check the health of individual disks at Storage Manager > HDD/SSD > Health Info.


Disk 1:
Disk Reconnection Count 0
Bad Sector Count 0
Disk Re-identification Count 0


Sincerely,
Synology DiskStation
 
Testirao ga malo ovih dana 451 jos malo. treba mu oko 6 sati da inicijalizuje Raid10 storage pool. Jos uvek se dvoumim sta da stavim ,da li Raid5+hotspare ili 10. Ne verujem da ce brzina igrati neku ulogu. Izasao je i novi update pre neki dan, dodatno ispeglan sto se tice securitya.
 
Synology DiskStation Manager 5.2 Beta

Da li se igrate sa Beta-ma ili idete na sigurno?

Kakva su vaša iskustva?
 
Ja sam se ranije igrao, ali više ne, suviše mi je važnih stvari na NAS-u da bih se zezao sa njima.
 
Zavisi koji RAID imas, ako imas keca igraj se, ako ti i nesto prsne samo ubodes hdd u drugi komp
 
Da li neko može da mi objasni kako da postavim Google DNS (Synology NAS) pošto se slabo razumem?
 
Nađeš podešavanja mreže (networking) i tamo gde piše primary i secondary DNS server kucaš 8.8.8.8 i 8.8.4.4
 
To je pretpostavljam ovo u crvenom:

screen-shot-2015-03-23-a.png


... i zašto mi ovo piše uvek na kraju Disconnected kada sam konektovan?
 
Poslednja izmena:
Zato što ne znam ni čemu služi a mrzi me da učim sve o mrežama :(
 
Zašto se NAS uređaji ne prave sa dodatnim prostorom za ssd na kome bi bio Synology OS?

Tada bi bio bilo brže učitavanje, antivirus skeniranje itd.
 
Ovi modeli trenutni ne bi brze radili, jer tako radi kontroler i verzija linuxa, probaj, ubaci ssd, videces da nema nikakvih specijalnih boljitaka u brzini. Dobilo bi se na tisini, bitno za one kojima nas mora da bude u spavacoj sobi.
 
Pa sta ti znaci AV skeniranje kad skeniras spore diskove? :)
Ti imas ROM na kome je firmware, i to je dovoljno brzo.
 
^sistem ide na hdd kod synology, qnap, slicnih, hvata par stotina MB itd...
 
Ne ide realno, samo instalacije aplikacije. Samo za inicijalnu instalaciju ti treba hdd, posle ih povadis.
 
Probaj da izvadiš diskove, pa vidi da li će da se podigne sistem.
 
Inače, da li može normalno Windows/OS X/Linux da pročita disk (manuelno kopira podatke/foldere) kada se izvadi iz NAS-a i ubaci u računar/rek?
 
Qnap 451
 
Moze ako nije raid.

Je li to samo u slucaju tvog NASa ili uopsteno?!

@Makiacaveki

Bolje bi bilo da prethodno procitas dokumentaciju NASa kojeg te zanima, jer meni pise da bilo koji rezim izaberem on ce ga formatirati u ext2!!!!
 
OK.

Postoji li mogućnost da izmerim brzinu čitanja/pisanja preko OS X-a (tipa Blackmagic Disk Speed Test)?
 
Nazad
Vrh Dno