Šta je novo?

Samsung I9300 Galaxy S III

Da je isfensiraniji softwer, jeste. Da je wow ekran u odnosu na note - nije:

[YOUTUBE]ttFaHDhA5no[/YOUTUBE]

Obratite paznju na snimku na "zivost" i ubedljivost slike kad se telefoni stave jedan pored drugog. Ne znam kolko treba biti operisan od svega pa zbog fensi tranzicija ne provaliti koliko je slika na note-u ubedljivija. Takodje, obratite paznju na ikonicu sms aplikacije recimo i na noteu i na s3, kako je nekako na s3 "umrtvljeno". Takodje, odgledajte klip do kraja kad porede istu sliku. Sobzirom da su fonovi u shopovima vezani, cisto sumnjam da ste stavljali ekrane ovako jedne do drugih. No maliciozni geekodroidi jedva cekaju da bace prozivku na racun Bozinog note-a. Bozu bas zabole za lupetanje geekova, nego sto se pravi shum na forumu nepotrebno i nabijaju postovi glupostima.

Ako neko na ovom forumu LUPETA onda si to ti. Od prvog do zadnjeg posta sve samo lupetanje. Ne znam kakav je taj tvoj Note a i bas me nesto zabole ali znam da note nosim zajedno sa sgs2 vec 2 meseca, da sam ga bas tako stavio pored sgs3 i da sam se ODUSEVIO trojkom. I ako bas budem morao da prodam 1 tel da bi kupio sgs3, to ce 100% biti Note (iako sam tek poceo rom za njega)

Onu opciju za listu ignorisanih nisam probao. Mislim da je pravi cas
 
Ne znam sta si cekao do sad? Nabijao si postove? Ja sve sto sam napisao potkrepio sam linkom za razliku od tebe. Uostalom da si odgledao link gore privalio bi o cemu se radi, pre nego sto si fanbojevski iskerberisao. Ovo je tehnicki forum i sve ja lako dokazivo. Na klipu se lepo vidi problematika o kojoj ja pisem. Naucite se tehnickoj raspravi i kritickoj razmeni misljenja. Postavis kontra argument u vidu linka, slike, klipa, itd a ne napadnes sagovornika ko razmazeno dete. Odrastite...
 
Evo me sad u Telenoru na Uscu i cackam Note... :D Jbt, jes' da se smaram ali kao neko dete sam... :D

Dakle, bez ikakvog pokusaja izazivanja svadje ili necega, iako nekako strahopostovanje izaziva usled izgleda tj. velicine, Note posle 20ak minuta na S3 izgleda kao zezancija...

Malo je sporiji, svestan sam da su to milisekunde ali vidi se, nezgrapan, i nekako i za dve ruke je nezgodan, i sto je i najvaznije - prosto je utisak slabiji...

Dosta je zezanja, ako ne nadjem neki LG stand ili radnju, dosta je telefona za danas... :)

I mora Note da bude malo sporiji, ipak s3 ima quad. I ne bi imalo smisla da noviji i skuplji telefon bude gori, realno :)
Jedino sto bih pitao je koji je sistem na Note-u? Ako i na njemu nije ICS onda ne bi trebalo odmah porediti, jer ja sam se vratio na gb sa icsa i mnogo losije radi mob.

A da, ako je Note pored s3 kao zezancija onda mislim da nijedan telefon ne treba porediti sa s3 koji ispade svemirski modulator (al kad sam pogledao snimak s3 pored note-a..s3 je bas mladji batica, al na mladjima svet ostaje, dok 'bez starca nema udarca' :d )
 
Ako nekoga interesuje, videh za 579e na oglasima. 2god garancija, neka radnja reklamira.
 
I mora Note da bude malo sporiji, ipak s3 ima quad. I ne bi imalo smisla da noviji i skuplji telefon bude gori, realno :)
Jedino sto bih pitao je koji je sistem na Note-u? Ako i na njemu nije ICS onda ne bi trebalo odmah porediti, jer ja sam se vratio na gb sa icsa i mnogo losije radi mob.

A da, ako je Note pored s3 kao zezancija onda mislim da nijedan telefon ne treba porediti sa s3 koji ispade svemirski modulator (al kad sam pogledao snimak s3 pored note-a..s3 je bas mladji batica, al na mladjima svet ostaje, dok 'bez starca nema udarca' :d )

Note je bio na Gb! 2.3.6 tacnije. Ro svakako ima uticaja, pa je fer da to pomenem. :)

@Bozha
Lepo sam rekao - ne zelim svadju i polemiku. Izneo sam SVOJE MISLJENJE. Ono drugima moze biti njesra, a moze biti i presudno, ali nije moje da ga naturam, SAMO sam ga izneo. Nikoga nisam vredjao i ocekujem isto zauzvrat, tj. da do toga ne dodje.

Hvala na razumevanju! :)
 
Evo vam par slika sa kojih se koliko se meni cini najlakse uoci da neke bitnije razlike u ekranima G III i Note NEMA:

display03.jpg

display04.jpg

display11.jpg

display05.jpg

display10.jpg

display12.jpg
 
Ne trudite se ljudi, morate sa shvatite da je Bozin Note neki spec. primerak i da ce biti bolji i od SGS IV i Note II i njegov super amoled displej u stvari predstavlja neku sledecu generaciju samoleda koja na trziste za nas obicne smrtnike dolazi tek za 2-3 godine a allmighty Bozhidar ce tada imati Note II sa sledecom naprednom tehnologijom koja se cuva za Note V :smoke: :d
 
^

Po ovome sto si okacio ispada da ni izmedju s2 i s3 nema bitne razlike, a ima i te kako.

Opet kazem, pogledajte ovaj snimak, ali ne preko tapatalk nebuloze, vec preko nadam se normalnog monitora:

[YOUTUBE]ttFaHDhA5no[/YOUTUBE]

Uostalom, evo vam komentari sa tog linka:

well picture quality of NOTE is much better than sgs 3

I thought it was hilarious that the note took a better picture than the S3 during his video...ice cream sandwich is coming to note and the S3 in the states will be dual core so why pay more for the S3........??????

Note have much better screen. Not only bigger, but nicer. Better white, beter dinamic contrast, better everything. Check the same photo on the end of the clip.

itd...

Sad ako ceo svet lupa, onda do k. Ja znam sta sam video u shopu svojim ocima. S3 ima za nijansu "mrtviju" sliku u odnosu na note. Opet kazem, s3 je game over fon, stoga niko ne vredja vasu buducu kupovinu.
 
^

Po ovome sto si okacio ispada da ni izmedju s2 i s3 nema bitne razlike, a ima i te kako.

Pa da znas da sem rezolucije i nema neke razlike, tj. G II ima bolju i napredniju tehnologiju od G III i Note ali manju rezoluciju sto se najvise primeti na predposlednjoj slici, ostrina nije na nivou Note i G III.

A Note i G III imaju isti panel, Note ima malo vise pixela ali vecu dijagonalu tako da je u sustini to to, jedino osvetljenje moze malo da napravi razliku ostalo je sve isto.
 
A ja te pitah koja su podesavanja ekrana tog SGS III? Da li si svestan koliko ljudi proba taj fon, da li je osvetljenje na 6/10 ili 10/10, koji rezim rada displeja je aktivan..?
Sve hvale i tako to... Meni je lično najzanimljivije da postoji odabir moda ekrana: Dynamic, Standard, Natural i Movie. Navodno se sa Natural konačno mogu dobiti realno zasićene boje. Konačno
 
Pa da znas da sem rezolucije i nema neke razlike, tj. G II ima bolju i napredniju tehnologiju od G III i Note ali manju rezoluciju sto se najvise primeti na predposlednjoj slici, ostrina nije na nivou Note i G III.

U teoriji da, ali u praksi ne. Najveca mana s2 je upravo presmesan ekran (boje/dinamika) a to je upravo ispravljeno sa s3.
 
Bio danas u telekomu, evo i utisaka:
Telefon izgleda lepše uživo nego na slikama. Beli je lepši nego plavi. I dalje mi se ne sviđa zadnja strana, kao i hw dugmići. Iznenađujuće je lak telefon, lakši od nexusa. Kvalitet izrade je na nivou sgs2 i nexusa, ali deluje malo jeftinije od hox—a. Sve u svemu izgled i izrada ne bi trebalo nikoga da odbiju od kupovine.

Ekran je apsolutno isti kao na nexusu, ali apsolutno, što je dobro :)

Kamera je super, bar one mrljave slike koje su ljudi slikali pre mene.

TW je ogavan, treba streljati ljude koji su ga dizajnirali. Ne mogu da verujem da su u stanju onako ružno da ga naprave.

Performanse. Sve radi trenutno i glatko i odaje utisak da ima još dosta snage u rezervi. Čini mi se da radi za nijansu brže od mog nexusa sa custom kernelom i romom, na 1,3ghz. Mada ako ih me držite jedan pored drugog teško da ćete uočiti razliku.

Zaključak, hardverski daleko najbolji telefon trenutno, sigurno bih ga uzeo da kupujem telefon. Softveru je neophodan novi rom, ali to se da lako srediti.
Best buy je nexus svakako.
 
Kad vidim ovu plavu pozadinu i sat muka me uhvati.Ubih se da nadjem review sa apex ili nova launcherom.Cak nisam video ni jedan da su bar wallpaper promenili
 
^
Da je rozle i sa cirkonima bio bi bolji jel? ;)
 
Ne, da lici bar malo na Nexus bilo bi super, stealth a ne na produkt drogiranog sex-a alcatel-a i huawei-a ;) :d

Ma moze da bude zanru koliko oce, najjaci telefon danasnjice [osim bozinog anunnaki Note-a ;)] i za to im skidam kapu.
 
I liči na nexus sa prednje strane. Ima samo ivice malo oblije i glupo hw dugme. I naravno bele je boje :)
 
Ne znam, meni je ovaj novi Nexus primer dobrog, stealth dizajna, mada me nervira izgled kamere i power led-a.. Ali zato stealth prednja strana, vr' :)
 
Ne znam, meni je ovaj novi Nexus primer dobrog, stealth dizajna, mada me nervira izgled kamere i power led-a.. Ali zato stealth prednja strana, vr' :)

Kada je ugašen, prednja strana izgleda nekako moćno, kao da je došao iz neke bliske budućnosti :)

Šta fali led lampi? Na odličnom je mestu i ima puno boja.
 
Mislio sam na blic i taj deo oko kamere, ma to je samo moj neki trip. Razmisljam i o Nexusu kao sledecem telefonu..

Nego, u petak mts izbacuje cene u pp paketima za SGS III, nesto sam nacuo da ce biti dz u ovim skupim paketima, mixnet l i skupljim, ako bude tako svaka cast mts-u.
 
Džabe uz mixnet l? Pa to prilično dobra, tj odlična ponuda. Verovatno su uvideli da gube mušterije, pa sada pokušavaju da ih vrate na sve načine.
 
Bice za 1.din uz mixnet XXXL :)
 
Igrao sam se malko telefonom... Ozbiljno spakovano parče hardvera ali oblik mi je toliko gay da ne mogu da shvatim koji im je andrak bio da prave ovo sapunče...
 
Džabe uz mixnet l? Pa to prilično dobra, tj odlična ponuda. Verovatno su uvideli da gube mušterije, pa sada pokušavaju da ih vrate na sve načine.

Ne zezam se kada kazem da znam bar 30 ljudi koji nisu vise njihovi korisnici a bar 10 ljudi koji su bili postpejd korisnici.. ali imaju oni prihode na sve strane + su nas pljackali i rekoh nikada vise mts.. mada kako odoleti da kupis telefon za kes, za 300e recimo [sgs II ili Nexus uskoro] i potpises ugovor bez uzimanja telefona i mesecni popust 50%, to je 600 min, 1500sms :d i 1,5Gb mesecno za 980 din, mixnet L :)
 
Galaxy Nexus izgleda odlicno, nema sanse da su isti likovi radili kao S3, to sin od nekog budzovana iz Samsunga izmuvo preko veze da on nacrta :d
 
Nazad
Vrh Dno