Šta je novo?

Samsung I9300 Galaxy S III

Kad smo već kod baterije, da ponovim pitanje jer me malopre iskuliraše zbog rasprave o gorili na tri stranice.

Čemu služi ovo, jede bateriju prilično?
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1345494274490.jpg
    uploadfromtaptalk1345494274490.jpg
    56.6 KB · Pregleda: 207
Koliko vam traje punjenje baterije?
Meni se do pre 3-4 dana baterije punila za 2 i po 3 sata. Zadnja dva puta evo 5 sati. Prekjuce je dosla baterija do 5% i stavio sam ga na punjac... tacno 5 sati. Danas na 19% do 100% mu je trebalo oko 4 sata. Od cega ovo zavisi?
 
Kakve su sluske koje se dobijaju uz S3,jesu li bolje nego one uz S2?Jel je zaista punjac za S3 iritirajuce puno kraci od onog za S2?
Zaista detaljan i vrhunski test u septembarskom broju poznatog casopisa za 99 dinara pa koga zanima neka procita sve o S3 na 6 stranica.

Meni ni jedne od tih "in ear" midela ne valjaju stalno mi ispadaju iz uveta.

A punjac je smesno kratak o odnosu na sgs1!
 
Pa zato što je USB kabl verovatno.
 
Meni ovo g.... od google searcha na srpskom uopste ne radi. Sve je podeseno na srpski a on izbacuje pretragu na engleskom. Da pricam mozda na spanskom ili shvahili,hoce li proraditi? Neko resenje ovog zajeba?
 
Pozz svima...uzeh danas u telekomu S3 i presao na mix net paket...ne znam samo..posto mi 3g ne radi iz meni nepoznatog razloga.. (samo Wi-fi) jel taj novi paket pale odma ili se ceka pocetak narednog meseca?
 
Znaci iskljucio sam live wall, wifi, power saving ukljucen, osvetljenje ispod 40%, HSPA forsiran samo i sta se desava: sa 25% za 50min je otisao na 9% na standby pffff :banghead: baterija je zesca shitina. Takodje ovaj Apex mi je zabagovao danas 2 puta. Prerano se obradovah telefonu, isto njesra kao i apple. Za ovu cenu mora da radi daleko boljeeee.
 
@Tai-Ph00n kad sam ja menjao paket tek od prvog dolazi do promene paketa. tako da strpi se par dana :)
 
@TH, nesto ti tu ne valja. Ti si menjao stock ROM?

@Tai-Ph00n, #797*, 2 (stanje), 1 (trenutno stanje) i prikazace ti trenutni paket.
3G bi trebao svejedno da ti radi (ako mislis na brzi net a ne ono njihovo 3G video poziv njesra :)), koji god da je paket! Samo bi te debelo kostalo ako nemas net ukljucen.
 
Poslednja izmena:
Znaci iskljucio sam live wall, wifi, power saving ukljucen, osvetljenje ispod 40%, HSPA forsiran samo i sta se desava: sa 25% za 50min je otisao na 9% na standby pffff :banghead: baterija je zesca shitina. Takodje ovaj Apex mi je zabagovao danas 2 puta. Prerano se obradovah telefonu, isto njesra kao i apple. Za ovu cenu mora da radi daleko boljeeee.

Nemoj da iskljucujes wifi, vrati na automatsko osvetljenje, izvadi bateriju na 2min, skini CPU SPY sa marketa i za 2-3 sata okaci screen shot kad pokrenes taj program. To je prvo sto se proba pa cemo videti sta dalje. Pa necemo ga valjda u istu kantu sa jabukom :)
 
Meni ovo g.... od google searcha na srpskom uopste ne radi. Sve je podeseno na srpski a on izbacuje pretragu na engleskom. Da pricam mozda na spanskom ili shvahili,hoce li proraditi? Neko resenje ovog zajeba?

Klikni na mikrofon i kad se ukljuci dialog, pritisni dugme za meni, udji u podesavanja, idi na prvi stavku "jezik", selektuj srpski iako ti je vec izabran i to je to.

Bice ti prebaceno na srpski. Tako sam bar ja uradio na alkatelu.
 
Da.. malopre zvao podrsku.. jer sam skinuo update preko wi-fi i par igrica..3g nece ali non-stop pise 3g i neka oznaka H+ al nece se konektuje.. kaze ova iz podrske da tek od prvog krece nov paket i poslala mi ona podesavanja al 100kb 4din LOL...strpecu se do sledeceg meseca..jel onda ako i skidam nesto preko 3g tu mi idu megabajti uklj u pretplatu..jel tako? izvinite za roman.. n00b sam :)
 
@TH, nesto ti tu ne valja. Ti si menjao stock ROM?
Nisam menjao samo sam uradio root i cm na stock-u.
Sale- Ne mogu sad to da probam prvo moram da napunim bateriju. Insralirao sam cpuspy i kaze Deep sleep 56% iliti skoro 4 sata, jel ovo normalno?
Evo screena
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1345500041978.jpg
    uploadfromtaptalk1345500041978.jpg
    36.8 KB · Pregleda: 178
Nema na cemu :)
Prvo: biram reci. Izmisljas i poturas reci jer si napisao da telefoni prodju nekakav
itd.

Au, brate mili, pa tretman peskom si izvukao iz konteksta. Metafora je to. A ljudi su pominjali da je frka poneti fon na plazu. Dakle moje je samo reakcija na tu nepotrebnu paniku. Takodje u mom prvom postu o ekranima sam uporedjivao kvalitet prikaza ( pominjao sam napucane boje na s2) i dodao da je primer ogrebotina kod mene drugaciji i nigde nisam decidno rekao da je na S2 gg bolja ili losija od S3. Jednostavno ne vidim cemu panika oko stakla na s3 kad i na S2 dobija ogrebotine.

Sto se tice nalazenja ja sam za, gde god samo da ima ladno
pivo. :) Samo nisam razumeo oko testiranja. Jel bi ti da poneses pesak pa da vidimo koji ce da ima manje ogrebotina
ili... ;-)


opet p.s. kapiras valjda da je "posao u samsung co." bila sarkasticna izjava?

Pps. Sto rece xwolf, rasprava o gorilla staklu odavno nema smisla posto se svako staklo moze ogrebati. Ja jedino mislim da to na s3 nije nesto drasticno losije nego ranije.
 
Da.. malopre zvao podrsku.. jer sam skinuo update preko wi-fi i par igrica..3g nece ali non-stop pise 3g i neka oznaka H+ al nece se konektuje.. kaze ova iz podrske da tek od prvog krece nov paket i poslala mi ona podesavanja al 100kb 4din LOL...strpecu se do sledeceg meseca..jel onda ako i skidam nesto preko 3g tu mi idu megabajti uklj u pretplatu..jel tako? izvinite za roman.. n00b sam :)

E to, nisi imao podesavanja. Da, na 3G prvo idu megabajti u pretplati pa onda oni skupi :D (prati potrosnju preko Data Usage i poredi ujutru pre koriscenja sa *797*2*1# cisto da znas koliko se poklapaju - MTS barem meni azurira net na manje od pola sata pa bi ujutru trebalo da je azuran)
 
Nisam menjao samo sam uradio root i cm na stock-u.
Sale- Ne mogu sad to da probam prvo moram da napunim bateriju. Insralirao sam cpuspy i kaze Deep sleep 56% iliti skoro 4 sata, jel ovo normalno?
Evo screena
Nije bas normalno da ti preko sat bude na 1.5. Ovako cemo. Da ne trpamo sve ovde mada i mozemo, napuni do kraja, deinstaliraj apex, instaliraj BBS (poslacu ti) i Nova Prime (poslacu ti i to), izvadi bateriju na 2min pa mi opet posalji Screen Shot Cpu Spy i BBS. Moram te nauciti i za logcat :)
 
E to, nisi imao podesavanja. Da, na 3G prvo idu megabajti u pretplati pa onda oni skupi :D (prati potrosnju preko Data Usage i poredi ujutru pre koriscenja sa *797*2*1# cisto da znas koliko se poklapaju - MTS barem meni azurira net na manje od pola sata pa bi ujutru trebalo da je azuran)
Hvala puno za odgovor.. ja uzeo neki mix net xl.. 3gb shirine :D bice dosta valjda + wi-fi kad se zabode neki
 
Nije bas normalno da ti preko sat bude na 1.5. Ovako cemo. Da ne trpamo sve ovde mada i mozemo, napuni do kraja, deinstaliraj apex, instaliraj BBS (poslacu ti) i Nova Prime (poslacu ti i to), izvadi bateriju na 2min pa mi opet posalji Screen Shot Cpu Spy i BBS. Moram te nauciti i za logcat :)

Ajde brate da ne pocinjem da ga stavljam u istu kantu sa jabucicom:) Deinstalirano sve. Cekam to da mi posaljes. Al sesporo puni brate mili;).
 
@henry nešto te opasno kara u pozadini... Ne bi smelo tako da se troši, to je nenormalno... Ja mislim da bi najbolje bilo da ti sve pobrises i formatiras i onda natenane instaliraš osnovne apps-e koje koristiš, pa naknadno ove ostale... Ne verujem da Apex pravi problem, on je bas dobar i lightweight launcher... Probaj ovo što ti Sale rekao, pa posle ćemo videti šta ne valja...
 
Znam Djilke zato i pitam:). Stavio sam sve default i uradio ovo sto je Sale rekao. Instalirao taj bbs ali ne znam koji mu screenshot iz njega treba jer ima svasta unutra. Ostavio sam ga par sati sada pa cemo videti. pozzzz
 
Ok evo par screenova, za 2 sata je otislo 5% i ovo je ok ali nisam radio bukvalno nista. Sale javi se na mejl a ostali ako imate neke predloge rokaj:cool:
uploadfromtaptalk1345517449569.jpguploadfromtaptalk1345517470938.jpguploadfromtaptalk1345517490372.jpg
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1345517541275.jpg
    uploadfromtaptalk1345517541275.jpg
    37.9 KB · Pregleda: 254
Ok evo par screenova, za 2 sata je otislo 5% i ovo je ok ali nisam radio bukvalno nista.

Nije ok da ti ode 5% baterije za 2 sata ako nisi ništa radio sa telefonom.
Ja sam ga jutros skinuo sa punjača, i za dva sata je otišlo 4% baterije, ali sa pola sata razgovora.

Meni baterija redovno traje dan i po, sa tri sata razgovora i oko četiri i po sata screen-a. Brightness mi je na auto i isključen power saving.
 

Prilozi

  • Screenshot_2012-08-21-08-51-51.png
    Screenshot_2012-08-21-08-51-51.png
    130.3 KB · Pregleda: 211
  • Screenshot_2012-08-21-08-51-56.png
    Screenshot_2012-08-21-08-51-56.png
    49.1 KB · Pregleda: 203
  • Screenshot_2012-08-21-08-52-12.png
    Screenshot_2012-08-21-08-52-12.png
    103.8 KB · Pregleda: 201
Poslednja izmena:
Ja sve mislim da je to neki problem u toj kanadskoj verziji... Na sat vremena u deep sleep-u trebalo bi da skine 1-2% doduše sve zavisi od naravno koliko ima syncova (Gmail, twitter, Facebook, vremenska prognoza, tapatalk itd...)
 
Da li je neko na kraju uzeo onu Rock quicksand futrolu i kako je zadovoljan istom?
I koja bi bolje legla na plavi SGS3, siva ili crna?
 
Ckvrlj-Tvoja je dobra baterija, evo vratih sve na stock pa videcemo. Mozda je tako jer sam instalirao sve zivo:) mada bi trebalo biti ok sta znam. Imao sam dosta sync-ova, od firefoxa do 3-4 email accounta, weather, vibracija, widgeti razni, launcheri itd. Ali bi sve ovo trebalo da drzi daleko duze jer nije pricano. Standby isto trosi previse znaci nesto je drugo u pitanju. odradio sam factory reset pa cu da vidim kako se ponasa sada.
 
Nazad
Vrh Dno