Šta je novo?

Samsung I9300 Galaxy S III

Drugu su zeznuli telefon serviseri u Nisu. Uradili arizu I sada moze samo da se slika. Samo efsv2 neko da mu da ili da flesuje zuluman patch, patched kernel i patched modem.
E sad mene to buni, pomalo razumem, na neat-u bih nekako resio, ali ortak hoce 4.3 sa sammobile.
Ako moze neko strucniji da mi objasni kako da povratim mrezu pomocu tih kernela i modema, ako je moguce. Hvala :)

Izvinite, da li se uopste ovo isplati, flesovanje patched kernela i modema?
 
Kako obuzdati google servise, mozes li izneti sta si to urdio pa si dobio takvo vreme?

Za početak treba ti root.
Onda instaliraš Disable Service
https://play.google.com/store/apps/details?id=cn.wq.disableservice&hl=en

Prebaciš tab na system apps, pa google play services.
Tu možeš za početak da ugasiš ova dva:
Show Short Name:

ConfigFetchService
UserPresenceService

Nema vise wakelocka za Google Play Services 6.1.11 zagarantovano! :)

Kod mene su još ugašene lokacije ali servisi rade pa sam i sve servise vezane za njih ugasio.
Sve što ima veze sa wearable i fitness je takođe ugašeno jer niti imam sat niti neku narukvicu.

Do sada se nakupilo 20 ugašenih i kako google bude dodavao tako ću da gasim sve što mi ne treba...

p.s. štetu ne možeš napraviti pa se igraj, ako nešto prestane da radi upali servis koji si poslednji ugasio...
 
od plavih (running) u disable service ja sam ostavio samo gcm service i googlehttpnešto. od belih još ugasio ova dva iz stjepanovog posta + wearable service.
 
Sta znace brojke plave, bele i crvene u app Disable Service, i da li ova gasenja servisa koje si opisao se odnose samo za Neat AOSP rom ili vazi i za obican neat rom? U svakom sliucaju hvala na brzom odgovoru.
 
I kod mene su aktivni GCM i GoogleHttp, ali i Dispatching i PlayLogBroker, moram da pogledam čemu ta dva.

Sta znace brojke plave, bele i crvene u app Disable Service, i da li ova gasenja servisa koje si opisao se odnose samo za Neat AOSP rom ili vazi i za obican neat rom? U svakom sliucaju hvala na brzom odgovoru.

Plavo su aktivni, crveno je broj blokiranih i belo je broj koliko ih ukupno ima.
Nema veze sa ROM-om, na svakom imaš google play services i na svakom mogu da brljave.
 
Poslednja izmena:
dispatching je za lokaciju. ovaj drugi ne znam ali sam ga koknuo :D

@neša bele ukupan broj, plavi broj running, crveni broj ugašeni

važi za svaki rom i svaki telefon jer su to google servisi i svuda je isto
 
Odlicna aplikacija, dajte neke screenove kako ste vi podesili servise koji najvise unistavaju bateriju.
 
Pogasi ovo što smo već spomenuli i biće dovoljno, ako su ti ugašene lokacije onda i sve vezano za njih i to je to za sada.
Prati BBS temu u delu za aplikacije tamo se prvo spomene kad se pojavi neki novi wakelock.
 
Ja sam pomoću Titanium Backup_a "zamrznuo" određene aplikacije (bar 20ak) i tel je sada mnogo brži, a duže traje i baterija.. Da li mogu istovremeno i da zaustavim gore navedene servise pomoću disable services?
 
Sad vidim da Disable services ne prepoznaje da su servisi već zaključani pomoću TB. Pa iz tog razloga ne bih da nešto zeznem..
 
Zna li neko gde bih mogao kupiti poklopac za bateriju za s3? Nedavno sam ga kupio takvog pohabanog pa da ga malo dovedem u red. Po mogucstvu neka prodavnica u Novom Sadu ili online a da me ne oderu (2000 mi trazise na jednom mestu..)
 
Nadjes na eBay za par dolara
 
Ne mogu da nadjem informaciju, koliko se sada krecu cene zamene ekrana na S3? I da li je ok menjati samo gorilu, ako ekran i touch rade kako treba. Neka iskustva?
 
Oko 40-50e samo staklo. Ali probaj naci nekog ko menja kako treba. Tj lepi ceo ekran ne samo ivice. Inace cena je ista svuda.
 
Pitanje - ima li korisnika S3 da volume buttons polako gube na osecaju .. ?

meni oba, up i down sve teze i teze prihvataju press.
 
Meni ne, ali nesto sto sam primetio kada sam imao HOX.
Nisu nesto radili posle nekog vremena I kada sam zeznuo displej I kada je majstor otvorio I potom zatvorio telefon, ti dugmicu su mnogo bolje radili.
 
otvoricu ga ja sam sebi nije problem, al znam vec kako su postavljeni flex-ovi od dugmica nesto se ne nadam da ce da pomogne da ih "cacnem" ..

doduse, pre mesec dana mi je upao u benzin (O da benzin) pa sam ga prosusio i sve je radilo lepo.
 
I cudis se sto ne radi? :)

Ja isto nemam problem sa dugmicima. Mada ruku na srce ni ne koristim ih nesto puno.
 
Probaj malo sa upaljačem da ga pogreješ, možda bude bolje radio. :p
Ja sam vala moj S3 maltretirao najgore moguće i od prvog dana imam Case mate tough case, ko nov je skoro ispod. Samo mi je power dugme prslo od Teracell futrole.
 
I cudis se sto ne radi? :)

Sam svoj majstor :D

silom prilika vozim Passata B3, i odem da sredim pumpu za benzin i dobijem iz servisa:

"pumpa nova turska 50 evra, zamena pumpe 3000 dinara"

reko - hvala vam puno, da dam 80e za promenu pumpe na autu koji vredi 500-600 evra neka hvala :) i izvadim pumpu, ocistim je, vratim, i ona proradi! jedino sto mi je dok sam koristio flashlight na telefonu malkice bućnuo u rezervoar :) nekako mi je delovalo logicnije da osvetlim rezervoar sa lampom nego upaljacem. :p
 
Poslednja izmena:
Dobar si, nabacio si mi osmeh na lice u ovom trenutku I na tome ti zahvaljujem :D
Trebao si da uzmes pravu lampu a ne mobilni lampu :D

Mene zanima nesto, meni se na ekranu na dva mesta pojavilo u duzini od 2-3mm kao da je voda neka. Znate ono kada sa malo mokrim rukama pipnete ekran pa ostane onaj otisak. E meni se to pojavilo samo dosta tanje naravno (kao debljina linije napravljena olovkom I tanje) I ne skida se uopste, a imam I foliju na ekranu. Najbolje se vidi kada se osvetljenje stavi na maks.
Kako to moze da se skine, je l' postoji neka mogucnost?
 
Ne znam sta je to,ali mislim da ne mogu pribliznije da objasnim. Kao da se nesto vodeno zalepilo I ne moze da se skine.
 
[YOUTUBE]74XovNRL-tU[/YOUTUBE]

da li je ta linija slicna ovoj ili na tu foru ?
 
I onda kazu nema burn in na amoledu, to samo na starim modelima, aha kako da ne.
 
Mogu ti pokazati moj S2 koji sam prodao drugu, ima 3 godine i nema burn in. Evo imam godinu dana S3 ni on nema.
 
Nazad
Vrh Dno