Šta je novo?

Doom 4

Znaci, svi mi koji smo zadovoljni prikazanim gameplay-om novog Doom-a, imamo komp (ili ne daj Boze konzolu) od juce i od juce pratimo i igramo igre?
Ako nista drugo, barem si me lepo nasmejao, a ako smem da primetim, metarmofoza iz moderatora (koji mi je ne tako davno dao warn zbog flejmovanja, LOL :D) u trola je skoro pa gotova.

Moram i ja nekad da gurnem ruku u teglu sa bombonama :p

Salu na stranu, daleko od toga da sam to mislio. Moj komentar se vise odnosio na godine, mladjoj populaciji se daleko vise dopada ovaj krr-brr-hum-ham-udri-tresi-daj-jos-100-komada stil igre sa hordama i hordama neprijatelja. Iskreno - ja bih vise voleo da Doom bude poput odavno zaboravljenog (nepravedno!) FEAR-a. Doom 3 jeste bio dosadan u pojedinim momentima, ali kad bi izletelo neko cudo mene bi podilazila jeza jer je pre toga bilo tako mirno i tiho... sa dosta krvi :)
 
Meni se ne sviđa baš zato što nema hordi neprijatelja već do pet na ekranu istovremeno. Sve to naravno zbog konzolnog kontrolera, zato nema ni vertikalnog napucavanja već sve u istoj ravni.

Iskreno, više mi se dopada Shadow Warrior 2 od novog Doom-a.
 
Moram i ja nekad da gurnem ruku u teglu sa bombonama :p

Salu na stranu, daleko od toga da sam to mislio. Moj komentar se vise odnosio na godine, mladjoj populaciji se daleko vise dopada ovaj krr-brr-hum-ham-udri-tresi-daj-jos-100-komada stil igre sa hordama i hordama neprijatelja. Iskreno - ja bih vise voleo da Doom bude poput odavno zaboravljenog (nepravedno!) FEAR-a. Doom 3 jeste bio dosadan u pojedinim momentima, ali kad bi izletelo neko cudo mene bi podilazila jeza jer je pre toga bilo tako mirno i tiho... sa dosta krvi :)

Ali kao da ste svi zaboravili kako je doom izgledao na pocetku, upravo to horde i horde neprijatelja i napucavanje sa njima! Kakav alien, kakav fear, kakav quake i drugi ku*ci palci i pravljenja od doom-a nesto sto nikada nije bio niti ce da bude.

More sve bi ja vas vratio na 486x racunare da se malo podsetite pravog doom-a pa bi ste onda pevali drugu pesmu a ne ovde trazite hleba preko pogace.
 
Hehehe, baš sam pre par nedelja krenuo Doom3, natenane :D
Svake dve godine jedno obrtanje :D

Sledeća godina je prestupn, izgleda :D
 
Ali kao da ste svi zaboravili kako je doom izgledao na pocetku, upravo to horde i horde neprijatelja i napucavanje sa njima! Kakav alien, kakav fear, kakav quake i drugi ku*ci palci i pravljenja od doom-a nesto sto nikada nije bio niti ce da bude.

More sve bi ja vas vratio na 486x racunare da se malo podsetite pravog doom-a pa bi ste onda pevali drugu pesmu a ne ovde trazite hleba preko pogace.

To kako je Doom izgledao na početku više nikoga nije briga niti bilo ko za to mari? Od tada je prošlo 22 godine i stvari su se promenile drastično. Osim toga Doom 3 nije bio ćorak već korak u dobrom pravcu, naročito za ono vreme kada se pojavio. To je bio vizuelno gledano prilično dobro zamišljen i realizovan horor koncept koji je opet ponavljam ponudio sasvim dovoljno materijala za razradu, što uostalom pokazuje i gomila današnjih survival horora koji su suštinski gledano bazirani na ovoj ideji. Kad bi iz Doom-a 3 izbacio naouražanje ili ga sveo na minimum, dobio bi recimo jedan Alien Isolation i tome sl. Dakle jasno je u kom pravcu je to moglo dalje da se razvija...

Ovo najnovije rešenje je problematično ne zato što podseća na originalni Doom i Quake, već pre svega zato što ovo uopšte više nije horror, već čista napucana sintetička akcija i to bez mnogo šarma. Za mene je ovo taman ko da mi neko nudi lepo upakovni GMO koji može da izgleda božanstveno, ali je suštinski gledano potpuno bezukusan i prazan, i ja zbilja nemam želje da to progutam.

Dakle sve i da bude super zabavan, što se mene tiče to nije to... Upravo ovako je upropašćen Wolfenstein ili recimo orignalni Far Cry. :smoke:

Hehehe, baš sam pre par nedelja krenuo Doom3, natenane :D
Svake dve godine jedno obrtanje :D

Sledeća godina je prestupn, izgleda :D

U vezi ovoga pošto si to napomenuo, čisto da nabacim i ovo...

Doom 3 izgleda i za današnje pojmove prilično dobro kada mu se preprave teksture, a to je nešto na čemu sam radio ranije. Nemam nažalost više vremena a ni motivacije da se time bavim ko nekad, ali nadam se da ću ovo završiti jednoga dana, pošto se ovde radi o ogrmnom broju tekstura. Ne verujem da ću uspeti baš sve da ih zamenim, ali one najbitnije svakako da.

Inače okačio sam dole namerno ove radne verzije da bi moglo da se vidi jasno kolika je razlika između originalnih i remasterovanih tekstura. Sve u svemu, cenim da će biti zanimlljivo fanovima da ga odigraju ponovo jednoga dana i to možda baš u ovom izdanju... ;)
 

Prilozi

  • Screen-Shot-2015-04-22-at-23.40.25.jpg
    Screen-Shot-2015-04-22-at-23.40.25.jpg
    489 KB · Pregleda: 201
  • Screen-Shot-2015-04-22-at-23.43.24.jpg
    Screen-Shot-2015-04-22-at-23.43.24.jpg
    501.5 KB · Pregleda: 188
  • Screen-Shot-2015-04-22-at-23.46.26.jpg
    Screen-Shot-2015-04-22-at-23.46.26.jpg
    458.8 KB · Pregleda: 181
  • Screen Shot 2015-06-28 at 04.08.25.png
    Screen Shot 2015-06-28 at 04.08.25.png
    907.2 KB · Pregleda: 162
Poslednja izmena:
To kako je Doom izgledao na početku više nikoga nije briga niti bilo ko za to mari? Od tada je prošlo 22 godine i stvari su se promenile drastično. Osim toga Doom 3 nije bio ćorak već korak u dobrom pravcu, naročito za ono vreme kada se pojavio. To je bio vizuelno gledano prilično dobro zamišljen i realizovan horor koncept koji je opet ponavljam ponudio sasvim dovoljno materijala za razradu, što uostalom pokazuje i gomila današnjih survival horora koji su suštinski gledano bazirani na ovoj ideji. Kad bi iz Doom-a 3 izbacio naouražanje ili ga sveo na minimum, dobio bi recimo jedan Alien Isolation i tome sl. Dakle jasno je u kom pravcu je to moglo dalje da se razvija...

Ovo najnovije rešenje je problematično ne zato što podseća na originalni Doom i Quake, već pre svega zato što ovo uopšte više nije horror, već čista napucana sintetička akcija i to bez mnogo šarma. Za mene je ovo taman ko da mi neko nudi lepo upakovni GMO koji može da izgleda božanstveno, ali je suštinski gledano potpuno bezukusan i prazan, i ja zbilja nemam želje da to progutam.

Dakle sve i da bude super zabavan, što se mene tiče to nije to... Upravo ovako je upropašćen Wolfenstein ili recimo orignalni Far Cry. :smoke:

Ma sta mi naprica zivota ti.

To ako ti ne maris ili ne zelis da maris ali ima onih kojima je bitno kako je doom nekada izgledao i koju je zabavu kao takav mogo da pruzi! Recept za dobru zabavu ne treba menjati jer ako nesto previse menjas i cackas moze samo da dovede do kontra efekta i da te nesto sto te je tada toliko privlacilo da te sada odbija. Eto meni je ne zamislivo da doom ima taj horor elemenat ne zato sto cu se uplasim ili ne nego zato sto doom zna se sta je i to ne treba dirati.

Ako hocu horor znam sta cu da skinem i da igram ali doom mora da bude doom i tu je za mene svaka rasprava zavrsena, a pod doom podrazumevam kada je u glavnom planu napucavanje za monsterima, trazenje po coskovima municiju a ne pukonem monstera kao da sam rasp*zdio pinjatu pa iz nje ispdaju bombone tako su napravili da kada ubijes monstera mesto bonbona iskace municja, i ranije je municija ispdala iz monstera ali ne kao da igram jednorukog dzeka u las vegasu... onda trazenje kljuceva po mapi ali da vrate onaj stari smek zuti, plavi, crveni kljucevi a ne ovo moderna sr*nja. I da ne zaboravim gomile i gomile tajnih prostorija koje su bile u doom-u razbacane po mapama.

krastavac nemam isto glediste oko doom i ne mozemo da idemo u raspravu kada su nam gledista kako igra treba da izgleda razlicita.
 
Poslednja izmena:
Kad bi iz Doom-a 3 izbacio naouražanje ili ga sveo na minimum, dobio bi recimo jedan Alien Isolation i tome sl.

Tesko, jer i ovako sa oruzjem D3 je smor. Vecina igraca dijeli misljenje da je igra dosadna i repetativna vec posle prvih nekoliko nivoa. Horor momenat se naprosto izgubi jer se u naprijed zna gdje i kada ce se cudovista teleportovati. Najbolji primjer su situacije kada pokupis neki health pack ili municiju, odmah se iza tvojih ledja spawn-uje neki protivnik. To se bahato servira tokom cijele igre. Jos kada na to dodamo skoro pa totalni izostanak Ai-a i jednolicnost nivoa dobijemo jednu sasvim proscjecnu pucacinu sa dobrom (mracnom) grafikom i zvucnim efektima.
 
Verovatno je mislio da se igra skroz prebaci u survival horor, gde ćeš više bežati i skrivati se nego što ćeš pucati. Meni bi isto tako nešto više leglo nego klasična pucačina.
 
Doom 3 ima dosta horor momenata ali ga kolje način na koji se stvaraju čudovišta kao i to što nestaju kao da su duhovi. Da su od krvi i mesa i da dolaze odnekud a ne da se stvaraju iza leđa bilo bi dosta bolje. Ali dobra je trojka i ovako, meni se dopala u vreme kada su igru svi pljuvali.

Bilo bi kul da je portal jedan, da iz njega izađe horda demona, da imaju nekakav AI i da se kreću slobodno kroz stanicu na Marsu. Zapravo najbolje bi bilo da igru podignu na viši nivo i da se klanje marinaca i osoblja dešava u realnom vremenu kako igraš, uz očuvanje glavne priče i otvaranje sidequestova zavisno od događaja na koje samo posredno utičeš. Znači da u pozadini trči simulacija svih NPC-jeva i demona, a ne da bude ko sve igre (polu)linearna skriptovana glupost ko od pre 20 godina.

Tu se slažem sa Vladom, treba gejmplej da podignu na viši nivo a ne da izvlače stari iz naftalina i šminkaju grafiku.
 
Poslednja izmena:
Ove horde neprijatelja bi isto bile dobre. Bilo je tog osećaja panike u painkilleru.
 
A što se onda stalno želite što je Assassin's Creed(odnosi se na sve igre koje često izlaze) "copy paste" jedno te isto i slično?

Pokazi mi jedan moj post gde sam se ja zalio na AC!

Meni na hardu jos uvek stoji sve i jedan assasin i ni jednog jos nisam odigrao a evo da vidis AC.jpg a iskreno niti me nesto zelja vuce da ih igram.

Ali zato sam svaki doom odigrao od pocetka do kraja. Bas sam neki dana slucajno na Twitchu naleteo na lika kako stremuje doom 64 sa nintenda 64 i tacno bih mogo ponovo da sednem da ga odigram.

U svako doba cu se pre vratiti da igram one stare verzije doom-a nego doom 3, d3 sam presao sa expanzijom i nesto nemam zelju da ga igram ponovo.
 
Poslednja izmena:
Doom 3 ostaje jedna od najboljih horror igara. I ja bih više voleo da su otišli u survival horror smeru jer to bi bila prirodna evolucija ove franšize, no i ovo će se igrati. Treba imati u vidu i da je još rano i da smo tek mali delić igre videli, vrlo je moguće da će igra ipam imati dobre horror momente.


@Fazlinovic
Neozbiljno je od modernoga AAA dela yahtvati da bude verno igrama od pre 20+ godina. Game industrija i sam FPS žanr su ostvarili ogroman napredak.
 
Poslednja izmena:
Doom nikada nije bio niti ce bude horor.

@mogul

A ti si ocigledno zelen ko jabuke na drvecu koje se jos uvek ne beru pa tako da ne znas kako je bilo igrati doom na 486 masinama i da si tada igrao doom znao bi danas da doom niakda nije bio horor niti ce da bude horor. Ali dzaba nekim ljudima objasnjavati sta je doom bio nekada i vase danasnje zelje.

Neke stvari je jednostavno bolje ne dirati i ostaviti ih onakve kakve jesu. Dok to ne budete razumeli dzaba svaka razmena misljenja.
 
:banana::banana::banana: kakva igretina nas ocekuje doom 3 najbolji horor ikada dobija naslednika, nadam se da ce biti bolji od trojke ali bice tesko takvo cudo napraviti...
 
...U vezi ovoga pošto si to napomenuo, čisto da nabacim i ovo...

Doom 3 izgleda i za današnje pojmove prilično dobro kada mu se preprave teksture, a to je nešto na čemu sam radio ranije. Nemam nažalost više vremena a ni motivacije da se time bavim ko nekad, ali nadam se da ću ovo završiti jednoga dana, pošto se ovde radi o ogrmnom broju tekstura. Ne verujem da ću uspeti baš sve da ih zamenim, ali one najbitnije svakako da.

Inače okačio sam dole namerno ove radne verzije da bi moglo da se vidi jasno kolika je razlika između originalnih i remasterovanih tekstura. Sve u svemu, cenim da će biti zanimlljivo fanovima da ga odigraju ponovo jednoga dana i to možda baš u ovom izdanju... ;)

Jesu ove tvoje teksture iste ili bolje od onih što postoje za D3 u onom Sikkmod-u? Nikako to da probam da instaliram sa svim grafičkim poboljšanjima da vidim na šta liči..po screenshotovima i yt videu izgleda veoma dobro.
 
Doom nikada nije bio niti ce bude horor.

@mogul

A ti si ocigledno zelen ko jabuke na drvecu koje se jos uvek ne beru pa tako da ne znas kako je bilo igrati doom na 486 masinama i da si tada igrao doom znao bi danas da doom niakda nije bio horor niti ce da bude horor. Ali dzaba nekim ljudima objasnjavati sta je doom bio nekada i vase danasnje zelje.

Neke stvari je jednostavno bolje ne dirati i ostaviti ih onakve kakve jesu. Dok to ne budete razumeli dzaba svaka razmena misljenja.
Obrnuo DOOM 3 - 5x

DOOM 3 je horror pucačina iz prvog lica(i to samo kakva :hair: ) AMIN
 
Grafika i gejmplej - izuvaju iz cipela :) :) :) Napucavanje demona i sam "osecaj" kretanja, pucanja - i da ne znaš ko je radio igru možeš odmah da posumnjaš na id. BFG edition je ispao super i DLC-ovi drže pažnju, mislim ok su kao i "Lost missions"(nisam pao u nesvest i tako to).

Možda sam preterao za grafiku ali kada je izašla bili su takvi utisci. I dan danas super izgleda, to sam hteo da kažem...
 
Poslednja izmena od urednika:
Trojka je bila super. Sećam se kupovali se diskovi na ulici :). Mislim da je bila na 3 obična. DVD se još nije koristio u te svrhe a, intrenet je bio dial up.
Reći da Doom nema veze sa hororom je bezveze :). Grafika je bila ispred svog vremena kada se igrica pojavila.
Nadam se da neće da nas razočaraju sa novim DOOM-om
 
Obrnuo DOOM 3 - 5x

DOOM 3 je horror pucačina iz prvog lica(i to samo kakva :hair: ) AMIN

NIKADA!

Doom sam igrao jos od pentijuma 2 pa preko sonija keca pa nintendo 64 i nikada ali nikada nije bio horor nego je da ti neprijatelji dolaze u hordama i u intervalima se sponuju a to sto je danasnjim klincima sve horor i useru se u gace i od spostvene senke to nije moj problem. Bas me zanima ako ti je ovo horor sta bi reko za system shock 2 ako si ga igrao?
 
Ok. Ako bih morao da biram izmedju horor i FPS žanra onda bi Doom3 stavio u fps. Ne može se reći da nema horor elemnata. Ne znam možda se to drugačije zvalo u vreme Pentijum 2. :)
 
NIKADA!

Doom sam igrao jos od pentijuma 2 pa preko sonija keca pa nintendo 64 i nikada ali nikada nije bio horor nego je da ti neprijatelji dolaze u hordama i u intervalima se sponuju a to sto je danasnjim klincima sve horor i useru se u gace i od spostvene senke to nije moj problem. Bas me zanima ako ti je ovo horor sta bi reko za system shock 2 ako si ga igrao?

Reci da Doom 3 nije horor je stvarno bezveze. System Shock 2 je uvrnut na voj nacin, kao sto je i prvi Bioshock bio (bar meni) strasan na svoj nacin. A sta je sa Undying i FEAR?
 
A ti si ocigledno zelen ko jabuke na drvecu koje se jos uvek ne beru pa tako da ne znas kako je bilo igrati doom na 486 masinama...
ocigledno ne znas ni ti.

Doom sam igrao jos od pentijuma 2...

@all: cemu ta potreba da se sve strpa u neki kos? skoro sve (muzika, filmovi, igre...) ima elemenata vise stvari u odredjenim momentima.
doom ima elemente horora, i imao ih je jos od prvog dela (4-ti level, odmah nakon sto pokupis minigun, prvi susret sa onim mozgom ili sta je vec, hoda na dve noge, zalece se i glodje- sreces ga u lavirintu, a pre toga ga cujes kako rezi doooosta vremena...) s' vrha uma.

a'e zdra'o.
 
Poslednja izmena:
Jel najavljen neki datum?
 
Na proleće. Ako ne bude kašnjenja.

Zanimljivo šta se dešava sa ROUTINE. Najavljuju je još od 2013. OK oni su nezavisni koliko mi je poznato pa namaju rokove kao neki timovi.
To bi trebalo da rezultira boljom igrom mada dešavalo se i ranije pa ništa posebno od igre.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno