Šta je novo?

Targo Telekom

Taj TV nema DVB-C tjuner, samo DVB-T.
 
Nažalost, taj model Bravia ima samo DVB-T digitalni tjuner, što znači da je sada ovde neupotrebljiv i za etarski i za kablovski prijem tv kanala.
 
Koje kanale je imao, jel neke od ranije dok je bilo preko antene DVB-T? Ili nešto iz etra susednih zemalja?
Mi smo sad na DVB-T2.
 
Torenti stvarno rade odlicno, fajl od 700MB se skine za nesto vise od 5 minuta. Paket 10/5 Mb/s.

u1.JPG u2.JPG u3.JPG u4.JPG

Drugar je potpisao ugovor prekjuce, trebalo bi da mu odrade instalaciju u roku od nedelju dana. Uzeo je paket 20/10, videcu da postavi utiske kako radi.
 
Poslednja izmena:
izvini, ali 2.7MB/s je u skladu sa paketom 20Mbps.
izgleda da te ili caste ili su ti ukljucili drugi paket
 
Nemoguce da su obojici pogresili pakete :D Verovatno caste...ili to tako treba da bude :D
 
Poslednja izmena:
Nemoguce da su obojici pogresili pakete :D Verovatno caste...ili to tako treba da bude :D

Ja znam sta sam podpisao tj moji ujak kada su dolazili da podpisemo ugovor ja sam sedeo sa njim i rekao da mi stave brzinu 10/5 i tako su i uradili da su mi slucajno stavili 20/10 znao bi ako po nicemu drugom onda po uploadu on mi se kretao od 600 pa do neverovatnih 830 kb/s a ovaj paket od 20Mb ima 10 Mb/s up pa bi to primetio :)
 
Poslednja izmena:
Pretpostavljam da je to njihov odgovor na ponudu Radijus Vektora.
Ako je tako, onda odlično! Vide se rezultati tržišne utakmice.

Ali zar nije obaveza provajdera da regulatornim ogranima (Ratel), prijave tačnu specifikaciju i cene usluga. Naravno da ovde korisnici nisu oštećeni, naprotiv....
 
Mister_D, ajde odradi jedan speedtest, taman da vidimo odnos Download/Upload.
 
Ja imam SBB osnovni paket sa 10Mb i down nije preko 1,1MB
Ovo mora biti paket od 20Mb (i to sa pustenih 22Mb umesto 20Mb)
 
Ja imam SBB osnovni paket sa 10Mb i down nije preko 1,1MB
Ovo mora biti paket od 20Mb (i to sa pustenih 22Mb umesto 20Mb)

I ja imam SBB i meni je brzina 1,3 nekada bude...

Paket je 10/5 kao sto rekoh up mi je oko 720 kb/s ,ako si na NBG-u uzmi TT i sam se uveri ili ako imas ortaka koji ima TT pitaj a prema tvom pisanju ispade da obanjujem sto nije tacno tako su pustili i tako ce se uveriti svako ko bude imao TT.....
 
Poslednja izmena:
Nemoguce je ovo...Meni je paket 10/5 i down mi je 1.2-1.3 mb...TT koristim...To ti je sigurno 20/10
 
da li postoji neka Targo Home stranica za korisnike gde mogu da vide informacije o svom paketu, ugovoru i sl?
 
Sve sto imas stoji na sajtu u KORISNICKA ZONA to je to vise nema nista.
 
Naravno mozda je to u test fazi jer kao sto rekoh brzina se povecava pa tako traje pa se spusta posle nekog vremena na 1.5 MB/s ....
 
Video sam danas štand ispred ulaza u zgradu do Megatrenda u Goce Delčeva (pre Megatrenda). Žurio sam, ali sam video da su bila tri hosta (muški rod imenice hostesa :D), neki tv i kanal koji je iz daljine (~30-40m) izgledao prilično lepo :)
 
Speedtest mi i dalje daje vrednosti 10/5 Mb/s, ali torent i dalje radi daleko brze. Pogledajte ovo:

u1.JPG

Prosecna brzina skidanja je 2,2 MB/s.
 
To nesto nije u redu. Ako na speedu imas tacno izmerenu brzinu a na torrentima seta gore dole ... Bas istripovano, ako mene pitas. :)
 
Speedtest server koristi jednu konekciju, dok torenti brdo njih.

Probaj da skineš Linux odavde (izaberi naš server), vidi koliko ide (isto je jedna konekcija, al' za svaki slučaj).
 
U svakom slučaju, možda je neki početni stress test, pa kad prođe, verovatno će svi dobiti ono što plaćaju.
 
Speedtest server koristi jednu konekciju, dok torenti brdo njih.

Probaj da skineš Linux odavde (izaberi naš server), vidi koliko ide (isto je jedna konekcija, al' za svaki slučaj).

Najbrze sto mi je islo je oko 1400kB/s, sto se uklapa u paket koji imam. Vidim da defcoon221-u torenti idu jos brze nego sto ide meni, mozda zato sto ja uvek skidam torente jedan po jedan, umesto vise njih odjednom.
 
Ajde pogledajte u sekciji maintenance da li ima loger i ako nema da se vidi da li ima smtp logging pa da se podigne log server i da li ima debugging za logger pa da se iz logera vid na koliko su otvoreni portovi.
 
Ajde pogledajte u sekciji maintenance da li ima loger i ako nema da se vidi da li ima smtp logging pa da se podigne log server i da li ima debugging za logger pa da se iz logera vid na koliko su otvoreni portovi.

Ja nisam u BG-u ali sam vec to obrisao sto sam skidao jer mi je ratio kada sam skinuo istog dana bio premasen na sva tri :) :d


Jer to meni govoris ili Mister_D?

I da jos nesto sam primetio kada sam skidao ja gledam i neverujem znaci pici up 760kb/s a otvaras strane tako brzo ko da nema zagusenja uopste odusevio sam se jer ja imam SBB i majku mu igram igricu i nedao bog da neko otvori net dok igram ili jos gore YT odmah ping skace na par stotina ms ....
 
Poslednja izmena:
Ajde neka neko proba da igra neku igricu online, da vidimo jel to radi kako treba.
 
Nazad
Vrh Dno