Šta je novo?

Targo Telekom

preostatak ?
 
Pod preostatak mislim njihov deo lokalne mreže koji je bitan za tebe i omogućava ti vezu prema van.

Ti možeš da pičiš gore svoj switch i da te pod drugm IPom na njemu vidi tvoj lokal ali nije to to.
 
Verujem da medju nama ima i onih koji ce da svasta pokusavaju i da cackaju, i da vide sta sve moze da prodje a sta ne... :) Ali, hajde nek to krene, i nek radi kako treba, pa cemo lako za to..... ;)
 
Sada su mi bili u firmi da predstave targo, ostavili mi brošure i cenovnik za poslovne korisnike (već smo ga videli). Sama usluga startuje sada u ponedeljak za poslovne korisnike.

Za rezidencijalne korisnike nisu želeli da kometatišu kada će za njih, tj. za nas ovde zainteresovane cenovnik biti zvaničan i kada će za njih usluga startovati, kažu biće objavljen kad sve bude spremno da usluga krene, tj. kada dovoljan broj zgrada bude imao gotovu infrastrukturu i budu mogli da brzo priključe krajnje korisnike.

Cenovnik ne objavljuju jer ne žele da konkurencija da kontra ponudu u trenutku kad oni još ne mogu da priključe dovoljan broj stanova.
 
Poslednja izmena:
ja stvarno ne znam ša više čekaju sa objavom cena i ponude- mislim, kakva konkurencija, pa ****te, ptt kds ima maksimalnu brzinu kablovskog interneta 6144/320 Kbps 2.100 din ( ko ne veruje link http://www3.ptt.rs/o_nama/cenovnik.php#kablovskicene ) a ponuda kanala im je u tom rangu, fali im bar 20-30 kanala koje sbb ima u osnovnoj ponudi ). i šta će ta "konkurencija" da uradi? to tamo u ptt kds treba razjuriti,pohapsiti i u neki kamenolom da nešto korisno rade...
 
To sam i ja pitao, mada su kod nas došli zbog firme i rekli da oni su uglavnom fokusirani na poslovne korisnike, a da su rezidencijalne korisnike drugi zaduženi i nemaju sve informacije pa nisu previše komentarisali, ma koliko se ja trudio da izvučem korisne informacije.

S druge strane pozitivno je da će u ponedeljak makar proraditi linkovi i oprema kod poslovnih korisnika, valjda neće biti dugo dok krenu i nama ostalima.

A za PTT KDS, joj kolko već dugo sanjam da im otkažem ugovor i oteram na jedno mesto.
 
ja stvarno ne znam ša više čekaju sa objavom cena i ponude- mislim, kakva konkurencija, pa ****te, ptt kds ima maksimalnu brzinu kablovskog interneta 6144/320 Kbps 2.100 din ( ko ne veruje link http://www3.ptt.rs/o_nama/cenovnik.php#kablovskicene ) a ponuda kanala im je u tom rangu, fali im bar 20-30 kanala koje sbb ima u osnovnoj ponudi ). i šta će ta "konkurencija" da uradi? to tamo u ptt kds treba razjuriti,pohapsiti i u neki kamenolom da nešto korisno rade...

Joj kad se setim agonije kod pttkds-a ... majko mila. Ni najgorem neprijatelju ne bih to pozeleo.
 
Sto ga vuces za jezik ? :p
 
:d:d
 
Bili su juce i kod mene u zgradi NBG blok 70. Skupljali su potpise od stanara za uvodjenje. I rekose da ce imati za pocetak pakete:
10/5
20/10
40/20

Naravno nista od cena ali kao da ce biti jeftiniji od konkurencije.
Ja iskren da budem sam _jako_ zadovoljan IKOM-om. Tako da bi morali da budu dosta jeftiniji da bi ih uzeo u razmatranje.
 
40/20 je jako slabo za FTTH :( eh da su makar stavili max brzinu 100/50...
 
Pa sta i da imaju 100/50 ako bude 4-5.000 sta mislis koliko bi ljudi uzelo???
Slucajno znam podatke za skoro sve ISP-ove i svima su 90% najjeftiniji i najsporiji paketi "kupljeni" od strane kupaca tj. nas iako ja ne koristim najjeftiniji ali ti kazem da to koristi 90% korisnika, za sada je tako, pazi uzelo bi to neko verovatno ali koliko???Zanemarljiv je taj broj ima SjBB RV 100-tke naravno ne sa tim UL i nije FTTH ali sve jedno slabao je to a i skupo za 99% korisnika, pricam o stanovnistvu, za firme je drugacija situacija, ali totalno drugacija.
 
Poslednja izmena:
Taj rad. Mogli bi da budu lider kad je rec o brzinama i ponudi. I da stave u ponudu 1Gb/s za odgovarajucu cenu sto da ne ... Danas je 40 Mb/s pichkin dim cak i za coax a za optiku da ne pricamo.
 
mighty78: Sada su mi bili u firmi da predstave targo, ostavili mi brošure i cenovnik za poslovne korisnike (već smo ga videli). Sama usluga startuje sada u ponedeljak za poslovne korisnike.
i sta pise u cenovniku ?
 
Pa cenovnik je već mislim bio ovde na forumu, vrati koju stranu unazad, ne razlikuje se, mada sam ja tražio samo ponudu za simetrične brzine 5/5 i 10/10, koje imaju SLA, garantovane brzine, nemaju agregaciju i imaju tehničku podršku 24/7 koje su mi interesantne.
Cene za njih su mi dosta dobre, tako da ćemo verovatno zameniti jedan link njihovim (za početak verovatno će to biti backup, tj. failover link, pa ćemo videti dalje kako budemo zadovoljni istim) pošto u firmi već imamo optiku.
 
im neki link ali ta stranica vise nepostoji ...

ako imas podatak, mogao bi da nam kazes koliko kod targa kosta 20/20mbps, obzirom da si u nekom predhodnom postu naveo da je kod SBBa 500eura+pdv.

predpostavljam da te je to zanimalo.
 
Pa 5/5 je oko 120€, 10/10 je oko 230€, pretpostavljam da je onda 20/20 negde u rangu oko 440-450€, ali nisam pitao za tu brzinu. Sve cene su naravno bez PDV-a.

A kod SBB-a sam naveo red veličine, ne tačnu cenu :)

A primer ugovora imaš na strani 48 ove teme, nije link, nego u samom postu.
 
Poslednja izmena:
Pa sta i da imaju 100/50 ako bude 4-5.000 sta mislis koliko bi ljudi uzelo???
Slucajno znam podatke za skoro sve ISP-ove i svima su 90% najjeftiniji i najsporiji paketi "kupljeni" od strane kupaca tj. nas iako ja ne koristim najjeftiniji ali ti kazem da to koristi 90% korisnika, za sada je tako, pazi uzelo bi to neko verovatno ali koliko???Zanemarljiv je taj broj ima SjBB RV 100-tke naravno ne sa tim UL i nije FTTH ali sve jedno slabao je to a i skupo za 99% korisnika, pricam o stanovnistvu, za firme je drugacija situacija, ali totalno drugacija.
ponuditi takav paket ne kosta nista ISP-u, jer svaka roba ima svog kupca i naravno da vecina ljudi ide na najjeftiniju soluciju jer manje vise ne rade nista nego pogledaju po koj email i bleje na facebook-u...
ali takodje i za ISP bi bilo bolje da ponude i vece pakete pa ko uzme uzme jer to njih nece nista da kosta... recimo da puste 100/50 sto je po meni sasvim dovoljno za najveci paket u pocetku i da kosta nekih realnih 50-70 eur sto je opet bolja ponuda od SBB coax na 100mbit...

kako u sloveniji T-2 je ponudio i 1gbit simetricno za 1000 eur iako je ista situacija je u sloveniji gde ljudi najvise uzimaju najmanji paket ili paket tipa 100/10mbit ili 100/100 za 50 eur... kao sto rekoh svaka roba ima svog kupca i ne bi bilo lose da ponude i vece pakete jer se uvek nadje po koji covek koji oce max speed :)

to bi bilo isto kao da u supermarketu nema nista da se kupi sem parizera i sunke jer to narod najvise jede, a da recimo nema pršute da se uzme jer to navodno ne prolazi u supermarketu...

ili mozda targo bi trebalo da bude kao PTT KDS :p
http://www3.ptt.rs/o_nama/cenovnik.php#kablovskicene

da nema vece brzine od 6mbit :p i da nije bitna brzina nego samo cena xD
 
Poslednja izmena:
Ajd da ne pominjemo više PTT KDS :wall:
 
provlem je sa pravnim licima, koja sad 20/20 placaju 500e

1. kod SBBa, FLathome pakete u koje spada ju i 100/4 , ne moze da kupe pravna lica

2. ako targo SLA pakete , takozvane garantovane, prodaje 10/10 za 25k din. ... to znaci da 20/10 ukoliko bude 2-3k din. nece moci da kupuju pravna lica.

a taj ne SLA i SLA ce bi istog kvaliteta, jer oba idu kroz isti GPON optike. ... to znaci da ce biti mala verovatnoca da ce NE SLA 20/10 da se razikuje od SLA 10/10,
sem ako ga targo namerno ne osakati, kako bi opravdao SLA cenu, a neverujem da ce to da rade.

a nasim pravnim licima nece biti problem da uzmu NE SLA 40/20 za 4-5k (na neko fizicko lice), nego da placaju SLA 10/10 za 230e

nebi me cudilo d aje vec brdo pravnih lica uzelo 100/4 , kod SBBa, ali su se prijavili kao fizicko lice :)

e zato nijedan provajder nedaje velike uploade za male pare.

mozda targo bude prvi ...

BTW, jer neko zna koje pakete ima NUBA po balkanu ... pa mozda to moze da bude neko merilo.
 
u sweden iz licnog iskustva znam da bizniz paketi 100/100 mbit/s i home paketi za fizicka lica isto 100/100 mbit/s se i te kako razlikuju...
kao prvo peering i routing je bolji u bizniz paketu, takodje imas garantovan protok sto znaci da ti imas bolji prioritet i bolju brzinu i kvalitet mreze u odnosu na home pakete... FTP transferi u bizniz paketu ka gbit serveru u Ceskoj idu celo vreme max brzinom 11.5 MByte/s dok u home paketu kod istog ISP-a isto FTP transfer ka istom gbit serveru u Ceskoj brzina varira i ne ide max brzinom tj ide nekih 9-10MByte/s...

Ali velika vecina provajdera u svetu za home korisnike znaju da osakate internet ali to manje vise ljudi i ne primecuju :) tako da nece me cuditi ako peering i routing kod Targa za home korisnike bili shit u odnosu na bizniz :p ali bi se svakako iznenadio da bizniz korisnici da imaju isti kvalitet linka kao i home korisnici i obrnuto...
 
Poslednja izmena:
a nasim pravnim licima nece biti problem da uzmu NE SLA 40/20 za 4-5k (na neko fizicko lice), nego da placaju SLA 10/10 za 230e

Pa tako i ja pičim 100/100 optiku na slovenačkom T-2.

T-2 je nekad s ponosom isticao da zaračunava net po poštenoj ceni i da se ne ***** sa raznim "paketima". Tako je isti paket za poslovne i privatne korisnike uvek koštao isto.

A onda se očigledno pro*****o pre godinu ili tako nešto, pa je razdvojio cene. A razlika je najveća baš kod 100/100 FTTH. €49 za fizička lica ( sa DDV) ili €130 za psihička ( sa DDV).

Već kod 200/200 te razlike i nema ili je u koristi poslovnih paketa ( pošto mogu da efektivno odbiju DDV) ali je i paket daleko skuplji - €200...
 
SBB ima 100Mb, dakle i TT ce imati 100Mb paket, prosto ko pasulj ;) Sto se tice cene, verovatno ce biti na nivou najskupljeg adsl paketa.. mora biti, ovo je optika i tu nema izgovora, takva je tehnologija. Kad telekom ponudi VDSL pakete, a to ce izgleda uskoro glede onih zahteva za postavljane optike i oni ce imati 100Mb u ponudi, tacka.
 
Drustvo zvao sam TT call u soku sam rekose mi da pocinju u ponedeljak:type:
 
Poslednja izmena:
a vektor opet najavljuje ubrzanje :D sad je pitanje sta je ljudima bitnije download ili upload :D
 
Meni drugar reče drugu informaciju...
Operater:
Na benchmark forumu, kao i na ostalim forumuma, su u opticaju nezvanične informacije. Zvanični, cenovnik treba da se pojavi na sajtu u toku sledeće nedelje!
Na forumima apsolutno svako može da ostavi apsolutno bilo kakvu informaciju, one se u svakom slučaju uzimaju sa određenom dozom rezerve. Zvanični, cenovnik treba da se pojavi na sajtu u toku sledeće nedelje!
 
Ma kakvo podizanje brzina na vektoru :D ... oni apsolutno nista nece uraditi, jer koliko ja vidim, nema ni potrebe.
Moje neko licno misljenje, da procenat korisnika koji ce sa vektora preci na targo je smesno mali tj. nikakav (kolateralna steta)
 
Nazad
Vrh Dno