Šta je novo?

Targo Telekom

Pa Dacic je bio u Moskvi ovih dana,mozda je dovukao neku zicu iz patrijarsije.:d
 
T-2 ima ok cene za 100mbit ali im 1gbit su presli svaku granicu... ali zbog tako smesne cene interneta imaju takodje i smece od peering-a i routing-a
upload download u .nl ili u .hu ti nece preci preko 6MB/s a za gbit kod T-2 ti nece preci vise od 30MB/s sto je jadno za 1gbit...
a normalno da .si to .si speed ce ici maximalno ali izvan .si je smece...
normalno ako koristis torrente i ostale p2p skalamerije neces ni osestiti da ti je peering ili routing smece ^^ jer se jedno 100 ljudi nakaci kod tebe pa mora nekako da povuce brzinu :p
 
Poslednja izmena:
T-2 ima ok cene za 100mbit ali im 1gbit su presli svaku granicu... ali zbog tako smesne cene interneta imaju takodje i smece od peering-a i routing-a
upload download u .nl ili u .hu ti nece preci preko 6MB/s a za gbit kod T-2 ti nece preci vise od 30MB/s sto je jadno za 1gbit...

Odakle ti to ? Evo baš za test izabrah na speedtest jedan server u .nl (Amsterdam) i jedan totalno levi u .hu:

"]

 
Odakle ti to ? Evo baš za test izabrah na speedtest jedan server u .nl (Amsterdam) i jedan totalno levi u .hu:

"]


da vidis u .nl koje je inace najbolje mesto za conectivity i peering kako ti drasticno opada brzina ( razumem ja fiziku i da je normalno da ce se speed smanjivati tokom vece razadljine )

ali sam tvoj speedtest ti pokazuje stanje peeringa i conectivity T-2 mreze :) na 100mbit nije tako strasno kako je na 1gbit koju T-2 Prodaje

samo kazem vidjao sam bolje testove FTTH-a recimo u .sk :) 2gbit .sk to .uk i vice verca bez problema ide 200MB/s zbog boljeg peeringa i boljeg conectivity-a

Šta oćeš da kažeš, da im je 1Gbit skup il jeftin ? Koliko uopšte košta zakupljen 1Gbit prema nekoj konkretnoj "kičmi" ?
1Gbit je skup kod T-2 s obzirom na kvalitet mreze 1000 eur za 1gbit je stvarno skupo... recimo u .se mozes uzeti za 300 eur 1gbit line koji naravno imas bolji routing i peering od T-2 gbit...


recimo 2gbit .sk to .uk i vice verca bez problema ide 180-200MB/s ^^

dok 1gbit .si kod T-2 van slovenije je stvarno capped down (valjda zato sto je mreza zagusena ili T-2 nije uplatio dovoljno tranzita :p )
 
Poslednja izmena:
da vidis u .nl koje je inace najbolje mesto za conectivity i peering kako ti drasticno opada brzina ( razumem ja fiziku i da je normalno da ce se speed smanjivati tokom vece razadljine )

Šta je tu drastično ? Pa normalno da nisu zakupili 100Mbita samo za mene i da ih delim za žnj korisnika.

Uopšte nisam tražio najbolji nl link nego sam probao jedan i objavio taj. A brzina drastično varira od servera do servera čak i u istom gradu. Očigledno je connectivity veći faktor tu nego peering.


ali sam tvoj speedtest ti pokazuje stanje peeringa i conectivity T-2 mreze :) na 100mbit nije tako strasno kako je na 1gbit koju T-2 Prodaje

Pa to stanje je super. Znaš li za nekog provajdera koji običnim smrtnicima na studentskim paketima daje pristup bez peeringa ?

Slovenska mreža je povezana preko SIX čvorišta i tu imam punu brzinu a prema van ju normalno delim sa ostalima.


samo kazem vidjao sam bolje testove FTTH-a recimo u .sk :) 2gbit .sk to .uk i vice verca bez problema ide 200MB/s zbog boljeg peeringa i boljeg conectivity-a

PA to mogu i ja. Izaberem trasu, koja baš odgovara mojoj kičmi i imaću daleko najbolji prenos.

1Gbit je skup kod T-2 s obzirom na kvalitet mreze 1000 eur za 1gbit je stvarno skupo... recimo u .se mozes uzeti za 300 eur 1gbit line koji naravno imas bolji routing i peering od T-2 gbit...
dok 1gbit .si kod T-2 van slovenije je stvarno capped down (valjda zato sto je mreza zagusena ili T-2 nije uplatio dovoljno tranzita :p )
[/QUOTE]

Pa to me zanima. Kako znaš ? Jesi li probao ?

Evo baš da probam da nađem brži nl server...
 
Evo ti prvi sledeći nl server- Eidhoven



Nema teorije da je to samo zbog nekog "slabog peeringa". IMHO.:trust:
 
1Gbit je skup kod T-2 s obzirom na kvalitet mreze 1000 eur za 1gbit je stvarno skupo... recimo u .se mozes uzeti za 300 eur 1gbit line koji naravno imas bolji routing i peering od T-2 gbit...

Ne zanima me .se nego priključenje direktno na backbone kod nekog od ponuđača. Švedska država može da odkarta na infrastrukturu koliko Slovenija nikad ne može.

Zanima me koliko košta 1Gbit pravog "nerazređenog" bandwidtha na internet backboneu kod nekog od poznatih imena.
 
Vecinom je 1-3e za 1/1Mbps. Tako sam barem mogao da vidim na netu, u par navrata dosad.
 
Iskreno, i ne ocekujem da ce u svakom momentu samo za mene biti dostupna maksimalna brzina prema svim serverima, non-stop. Drugo je kad imamo po nekoliko Mbps, pa ocekujem cesto da imamo full brzinu, ali kad se dobije 100 Mbps valjda smo toliko realni da ne mozemo da ocekujemo da svi imamo full brzine non-stop. Nek imaju samo 1000 korisnika, da bi taj kvalitet ostvarili koliki spoljni link bi morali da imaju? A to povlaci cenu. Mi bi hteli 50 Mbps za 5 EUR, i jos da nam poklone TV, telefon i jos neki HD paket sa nekim skupim uredjajem :D

Hajde da budemo malo realniji. Neka cena bude sto povoljnija, neka postoji paket cak i za 10 EUR (tipa 10/5 ;)), i samo neka realne brzine nisu smesne u ondonu na deklarisane. Da ne bude da ja imam 50/25 a da je realno u 90% vremena 5/1 - to bi vec bilo vrlo neodgovorno i bezobrazno sa njihove strane.
 
ne znam da li je receno ali politika targo telekoma je da bude do 27% jeftiniji od konkurencije....molim vas nemojte vrsiti kalkulacije u postovima
 
Mislim da to nije receno, ali sve jedno DO 27% znaci od 1-27% pa i ne moze da se kalkulise :)

Svi smo nestrpljivi (pa i ja), ali definitivno moramo da sacekamo da krenu i da zvanicno objave cene, a onda cemo cekati neko snizenje, akcije i sl. :D
 
Можда буду јефтинији 1%...и то је неки попуст, а у складу је са политиком Тарго телекома да буду јефтинији до 27% од конкуренције. :D
 
Evo na početku Klare Cetkin sa glavnog voda razvlače po zgradama. Rade čak tri čoveka...
 
Dobro sad , u skaldu s politikom firme "do 27%" je i -229% na kraju krajeva. Sve zavisi od matematičkog znanja kreatora politike... :d
 
Pa bio bi red da i u Otona Župančiča sprovedu kablove po zgradama :p
P.S. Jel neko zna gde im je centrala? Mislim, gde se ukrštaju svi ti kablovi? :D Sumnjam da je to u Đorđa Stanojevića :p
 
Jedan "tip" za rukovodioce Targa:

Nema potrebe da samostalno prate dnevnu efikasnost i odrađeni posao svojih radnika - samo dođu na bench forum, sve je tu :d
 
Evo par korisnih informacija. Targo se registrovao 10.04.2009. Postoje i finansijski izveštaju za prethodne 3 godine (2011, 2010, 2009). Nisu ni u jednom trenutku bili u blokadi, a Nuba invest ima vlasnički udeo od 100% :D
 
Iskreno, ja jedva cekam da krenu, i ocekujem da na samom pocetku bude dosta problema, zbog dodavanja novih trasa, korisnika i sl. Vise me zanima njihov spoljnji link, jer tu mogu da me definitivno izgube kao korisnika. Ako link bude nedovoljan tj. ako ga ne budu prosirivali kako budu rasle potrebe, onda dzaba im optika i sve ostalo.

Zato, daj da krenu, pa da vidimo cene, a onda kad krenu prikljucenja, malo cemo da ih testiramo. I posto ce maltene svi svakodnevno da testira link, pa speedtest i sl, bice tu dosta problema na pocetku, al nisu ni prvi ni poslednji koji prolaze kroz te decije bolesti. Samo da ih sto pre prebole :) Bilo bi glupo da njih koristim samo za TV (recimo - ako budu imali dobru ponudu).... ;)
 
Ima li neko da je uveo Targo optiku u firmu? Kakvi su utisci?
 
meni uvode danas ili sutra, tako je najavljeno u ulazu, b72, javljam sta i kako cim ugrade/puste uslugu.
u immo centru, targo telekom ce ponuditi 10/5 za 1500rsd
 
Poslednja izmena:
Juče sam skoknuo do Immo centra i pričao sa dečkom koji drži tamo njihov štand. Pitao sam ga kada će da krenu sa radom i kada će da izbace cenovnik, kaže da će definitivno krenuti sa radom najkasnije u septembru, da će cenovnik biti uskoro objavljen ali da može da mi kaže da će osnovni paket kablovske sa digitalnim kanalima biti nešto manje od 900 din, osnovni paket interneta 10/5 1.500 din, a duo paket oko 2.000 din :D
 
I da...flajer koji je okačen na nekoj od prethodnih strana gde piše broj 30....juče sam uzeo isti takav flajer na kojem piše 45 o_O dok sam se setio da pitam lika šta je taj broj, već sam bio na stanici :D
 
Video sam 3 radnika kako bushe horizontalno u plocu na uglu Đorđa Stanojevića.
 
A sta ako namestaju klimu?
 
Jel u Beogradu ima nekoga ko ne zivi na Novom Beogradu :d:d:d
 
Nazad
Vrh Dno