Šta je novo?

Targo Telekom

trolling.jpg
 

Prilozi

  • trolling.jpg
    trolling.jpg
    72.7 KB · Pregleda: 178
Ja bih voleo samo neko da mi odgovori gde je logika da se plati 30 eura više za SIMETRIČAN pristup sa 5/5 u odnosu na ASIMETRIČNIH 40/20?
 
Verovatno je garantovani protok. Ako je tako nešto bitno firmi naravno da košta više jer se ne radi agregacija linka pa je sam link "u nabavci skuplji" jedno 8-10 puta.
 
Kao što reče velko, garantovana brzina, fiksna IP adresa, SLA...
 
Garantovan protok, OK. Razumem da je skuplje obezbediti to, ali tolika razlika u ceni i brzini.. pa za paket 40/20 ne sme se desiti da protok padne ne znam ni ja koliko da bi tih garantovanih 5/5 zaista zasluživalo toliko višu cenu. A ako već može da se desi onda 'beš takvu uslugu.. Zar ne?
 
Poslednja izmena:
Da li znaš da za firme simetrični zagarantovani 20/20 preko optike preko SBB-a košta preko 500€+PDV (znam jer svakog meseca potpisujem fakturu za plaćanje)? Slično je i za ostale provajdere.

Simetrični linkovi sa zagarantovanim protokom su uvek bili skupi. Da li je to opravdano - verovatno nije, ali opet neke stvari dobiješ uglavnom samo uz takve linkove - garantovano uptime vreme za linkove, garantovano vreme odziva u slučaju kvara i otklanjanje problema, gomilu javnih IP adresa, penale u slučaju neispunjavanja SLA - sve to ti kao pojedincu ne znači puno, ali firmama znači.

Par sati nemogućnostiti obavljanja posla jer nema interneta (mada imamo višestruke linkove, al je nebitno) može da košta više od razlike u ceni između linkova.
 
Poslednja izmena:
Nisam znao, zato pitam.
U pravu si, opravdano je to kad ti posao zavisi svakog momenta od dostupnosti interneta ali pošto mojoj firmi to nije slučaj nisam razmišljao na taj način pa bih se uvek odlučio za asimetričan link..
hvala na objašnjenju!
 
Evo ih danas kod mene u naselju Save Kovačevića u Zemunu, skupljaju potpise, a ja prošle nedelje sklopio sa IKOM-om jednogodišnji ugovor za paket 50/1 uz besplatnu kablovsku sa svim pay kanalima (HBO, Cinemax, Pink, Arenasport i X kanali), za čak 3990 din. mesečno. Baš sam baksuz
 
Kod mene u zgradi najavili radove sutra...Ih ti slovenci porobljavaju nas na vidovdan...Salim se naravno!
BTW ulica je P.Toljatija...
 
ja sam licno probao business linkove i home line linkove recimo u .se 100/100 bahnhof ISP za kucu i isti ISP i isti protok linka za poslovne korisnike,
mogu vam reci da ovaj za kucne korisnike link je jako smesan i jadan routing i peering je los, da skidas ili da uploadujes izvan .se sa 11MB/s ti padne na 2-3 MB/s, a da napomenem optika za kucne korisnika kosta nekih 30tak eur..
dok onaj za poslovne korisnike jeste da kosta 500 eur ali ocigledno routing/peering je odlican brzina izvan .se ka svim mogucim tackama u .eu ide max brzinom...

Bilo bi zanimljivo da oni korisnici koji vec imaju kod targa business line da testiraju peering/routing i speed...
 
Poslednja izmena:
Evo ih danas kod mene u naselju Save Kovačevića u Zemunu, skupljaju potpise, a ja prošle nedelje sklopio sa IKOM-om jednogodišnji ugovor za paket 50/1 uz besplatnu kablovsku sa svim pay kanalima (HBO, Cinemax, Pink, Arenasport i X kanali), za čak 3990 din. mesečno. Baš sam baksuz��.

Nisi ti baksuz, baksuzi su oni koji placaju Lelekomu paket 16/1 za 4.500 dinara mesecno bez TV-a i ostalog sto si ti dobio.
 
Saznao je da ce da postave uskoro cenovnik.
 
Hodie mihi, cras tibi... Zivela konkurencija... Bio mi juce decko iz Radijusa da nudi kablovsku za 800 dindzi ... Dakle bilo je samo potrebno da Targo dobije saglasnost za uvodjenje optike u zgradu, pa da “zabrinuti komsija” pocne da se odrice ekstra profita.
 
Da li je moguce da Targo amateri jos uvek nisu pustili link ?! Targovci, ako citate, koji AS koristite, dajte da vidimo rute!! Sajt im se jos uvek nalazi u US....
 
Bio mi juce decko iz Radijusa da nudi kablovsku za 800 dindzi ..

A gde si ti, gde to nude ? ...kod mene u kraju, vektor ide sa onom bzvz ponudom, free 3 meseca, iste cene isti uslovi i robovlasnicki ugovor XX meseci, kod mene konkretno, niko od tih nije jos uvek bio, ali za ovu ponudu sam cuo od komsinice, ona nema nikakav ugovor.
 
Operater:
Ponuda je još uvek u pripremi! Biće dostupna na sajtu već do polovine Jula
 
A gde si ti, gde to nude ? ...kod mene u kraju, vektor ide sa onom bzvz ponudom, free 3 meseca, iste cene isti uslovi i robovlasnicki ugovor XX meseci, kod mene konkretno, niko od tih nije jos uvek bio, ali za ovu ponudu sam cuo od komsinice, ona nema nikakav ugovor.

pa ako je 3 meseca free na ugovor od godinu dana , to je 25% popusta..cak i realno bolje od 25% jer se ne placa prva 3 meseca...sad ako je 2 godine ugovor onda nije povoljno ni malo
 
pa ako je 3 meseca free na ugovor od godinu dana , to je 25% popusta..cak i realno bolje od 25% jer se ne placa prva 3 meseca...sad ako je 2 godine ugovor onda nije povoljno ni malo

Vektor ima 18 i 24 meseca ugovorne obaveze. Konkretno, za to sto sam naveo je 24 mes. ...nikada nisu ni imali na 12m, bar za ono sto je mene interesovalo.
 
Bolje da oni kasne sa pocetkom rada, nego da sada puste pa da ljudi imaju problema sa netom i TV-om. Oni bi isto najradije sto pre da krenu...
 
Imam jedno konstruktivno pitanje...Kako izgledaju modemi za ovu vrstu pristupa internetu i kako se optički kabl povezuje sa tv-om? :D Nešto sam guglao ali nisam siguran da sam našao pravi odgovor.
 
Imam jedno konstruktivno pitanje...Kako izgledaju modemi za ovu vrstu pristupa internetu i kako se optički kabl povezuje sa tv-om? :D Nešto sam guglao ali nisam siguran da sam našao pravi odgovor.

Koliko sam upoznat prvo ide media konverter uredjaj koji konvertuje opticki signal u elektricni pa se na taj uredjaj povezuje ruter za net i SetTopBox za TV a to znaci obican eternet i koaksijalni kabl kao sto se koristi kod svake regularne konekcije.

Imas ovde objasnjeno kako to ide recimo za americki verizon FIOS

http://www.broadbandreports.com/faq/verizonfios
 
Poslednja izmena:
Kod mene u P.Toljatija dosli i za par sati postavili vertikalu u ulazu...Busili kroz plocu...
 
ako si nervozan, nema potrebe da komentarises.....
 
JBT, ako su i poslovne, cene FTTH su vam dosta "paprene".

Kod nas u SLO u večitom nadjebavanju crkve i partije Vatikan je u jednom trenutku krenuo i u frontalni olkršaj sa našim Telekomom na polju Interneta i preko jedne od svojih freemasonski ispostava otvorio T-2...

.. koji od početnih dana u pogledu interneta je*e pa rastura gledano kroz price/performance odnos.

Evo , sad pičim 100/100 FTTH bez ikakvih praktičnih ograničenja, sa jednim statičkim IPv4 i /64 subnetom IPv6. Bez filtriranja portova itd itd.

Sve to za €49/mes.

Ne dirajte mi Vatikan. Jes, da su se uvalili sa svojim biznis transakcijama u teška go*na ali bar u pogledu interneta bilo je tu i pozitivnih posledica.
 
Nazad
Vrh Dno